Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

l.csaszar Creative Commons License 2023.11.28 0 0 37519

De igen, köszönöm!

Előzmény: irreverzibilis (37518)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.11.28 0 0 37518
Előzmény: l.csaszar (37516)
Gyurika Csányi 1101 Creative Commons License 2023.11.28 0 0 37517

Sziasztok. Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy az autóm olaj csere előtt nem ette az olajat, meg történt az olaj csere és eszi. Létezik az hogy szelep szárszimering lehet a probléma? Olaj folyás sehol nincs, se a hűtő vízbe 

l.csaszar Creative Commons License 2023.11.27 0 0 37516

Sziasztok! Le tudná írni valaki, hogyan kell kiszerelni a CD-rádió egységet? Bevette a CD-t, de nem érzékeli, és nem adja ki. Talán egy belső tisztítás kell neki. Első generációs Cee'd ED.

Horvath Akos Creative Commons License 2023.11.23 0 1 37515

Sziasztok!

 

Kicsit pontosítok, kiderült/rájöttem pár dologra. A bal hátsó ülés visszajelzése villan fel. Az ülésen ISOFIX-es gyerekülés van, de az mondjuk már 1,5 éve, hetente-2 hetente ki-be szerelve másik autó miatt. Az övet eddig sosem kötöttem be a gyerekülés mögött, nem is panaszkodott miatta az autó. A jobb hátsó ülésen is van ISOFIX-es ülés, ott sincs bekötve az öv. Elolvastam a használati utasítást, és az azt javasolja, hogy kössük be az övet, igaz más okból (gyerek ne érje el és fojtsa meg magát vele). Tegnap este próbakörön megint megszólalt, megálltam, bekötöttem az öveket hátul, tovább mentem és nem jött elő a hiba. Azt hittem minden ok így, de ma reggel feleségemnek kb 2 km után megint 1x becsippant a bal hátsó miatt, utána többet nem a hátralévő maradék 20 km alatt. 

Most már az is kérdés bennem, hogy honnan tudja az autó, hogy ISOFIX-es ülés van berakva és nem kell az öv eleve? Másik autónkban (SEAT Leon) sem kötöm be az övet, az se panaszkodik, szóval ez igazából általános kérdés.

Illetve így akkor mi lehet a baj?

Hamarosan kipróbálom ülések nélkül, csak hát lehet sokat kell menni, bár eddig elég hamar csippant.

 

Üdv,

Ákos

Előzmény: Horvath Akos (37514)
Horvath Akos Creative Commons License 2023.11.22 0 0 37514

Sziasztok!

 

2014-es Cee'd (1.6 GDi, 120e km) autóm sajnos tegnap óta furcsa hibát produkál. Az öv bekötésére figyelmeztető jelző menet közben bekötött öv mellett persze véletlenszerűen elkezd csipogni, középen villog a kis ikon. A műszerfalon lévő piros "nem bekötött utas" ikon nem gyullad fel ugyanekkor, csak középen felül. Eléggé véletlenszerű, néha sok km-en át, máskor csak elkezd csipogni, majd kb. 10 csippanás után elhallgat. Mi lehet a hiba, merre keresgéljek? Volt már hasonló/ugyanilyen másnak is? A vicc, hogy jövő héten menne vizsgára az autó, remélem ebből nem lesz gond.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

 

Üdvözlettel,

Horváth Ákos

Don Tomato Creative Commons License 2023.11.17 0 0 37513

Sziasztok!

Cseréltetek már kerékcsapágyat az autón? Igazából arra lennék kíváncsi mennyire gyakori, hogy elfárad, mint pl a korábban említett stab. pálca.
2010-es 1,4 CVVT az autó, 190 e.km-el és 80 km/h-nál elkezd szólni valami (alatta teljesen normális). Kb olyasmi erősödő hang, mint mikor motorfékkel jössz le egy lejtős úton, tehát nem az a tipikus csapágyas búgó hang. Viszont ez egyre csak erősödik a tempó növelésével, 120-130 környékén nemhogy az utazási komfortot rontja, hanem már-már ijesztő. A motor húz rendesen, fogyasztás rendben, hibakódmentes. Ezért elsőre nem motorikus problémára gondolnék, de a nem tipikus búgó hang miatt bizonytalan a történet. (Biztosan nem gumi probléma, mert a nyári és a téli szettel is ugyanaz a helyzet) Járt már valaki hasonló cipőben?

Anakin76 Creative Commons License 2023.11.16 0 2 37512

Eddig semmi baja nem volt az izzitógyrtyával és nem véletlen egybeesés volt, hogy kuplungozta és utána már nehezen indult.. Azóta kiderült, hogy véletlenül pofán csapta a főtengely jeladót és az volt a hibás.. 

dokeee Creative Commons License 2023.11.16 -1 0 37511

Maga a jelenség leginkább izzítógyertya hibára utal.

Előzmény: Anakin76 (37510)
Anakin76 Creative Commons License 2023.11.14 0 1 37510

Sziasztok...Van egy 1.6 Crdi 2010-es autóm ami eddig jól működött..Elvittem tegnap kuplungoztatni.. Már akkor a szervízben amikor beindítottam nehezen indult, de gond nélkül hazajöttem vele.. Ma reggel viszont a nagyon nehezen indulás megmaradt és motor Check lámpa folyamatosan világít..Az autó megy jól húz látszólag nincs baja.. De csak ha tövig taposom a gázt indításnál 2-3-szori indításnál indul.. Szerintetek mit ronthatott el?!Persze azt mondja hogy olyan helyen nem szerelt aminek köze van az indításhoz.. Van valakinek ötlete?

Jenne60 Creative Commons License 2023.11.14 0 2 37509

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni.

Ha jól tudom a Rocket akku a gyári első beszállítója a KIA, Hyundai autóknál.

A KIA-nál is az intellgens akkutöltési mód van, mint a Fordoknál? Azért kérdezem ezt, mert Fordba venném a Rocket akkut, de ez nem silver-calcium "csak" calcium akku. A ford az ezüst-calcium akkut javasolja, mert az intelligens töltést azok bírják el. Ez lehet akár 13,0-15,0 V közötti feszültséggel való töltés, nem az a fix 14,4 V töltő feszültség. Vehetem nyugodtan ezt a Rocket akkut?

A Varta Silver Dynamicot,  bár ezüst-calcium akku,  ne javasoljátok, mert alig bírta a 2 év időtartamot és nem valami combosan indított.

irreverzibilis Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37508

kó helyett jó értelemszerűen

 

Előzmény: irreverzibilis (37507)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37507

kösz, kó hogy irtad a márkát,már beleraktam két occót a szervízes kosaramba, csak nem tudom mikor megyek érte így még nem rendeltem meg, valóban az a 2-3 eft  megéri akkor

Előzmény: Zoltán 1 (37506)
Zoltán 1 Creative Commons License 2023.11.13 0 1 37506

Szia. Igen ha a két anyát ki lehet csavarni anélkül, hogy a tengely megfordulna akkor nem egy nagy kaland. Ez egy vékony pálca két pici gömbfelyel. Ha tényleg az a baj érdemes valami normálisat venni mert a jakoparts, niparts nem sokat ér, 20000km. után dobálltam kifelé, utána vettem lemfördert, soha többé nem volt vele bajom. Nem egy drága dolog, érdemes jobbat venni.

Üdv Zoltán 

Előzmény: irreverzibilis (37504)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37504

köszi,az ami a lengéscsillapítóról jön le? logikailag valóban annak kell lennie,mert nem nem nagy döcikre jelentkezik,ez meg kb az úthoz nyomja a kereket, ezzel szemeztem én is, mert ez a legegyszerűbben leküzdhető ha ki lehet oldani a csavarkötést

Előzmény: Zoltán 1 (37503)
Zoltán 1 Creative Commons License 2023.11.13 0 1 37503

Én nekem, eddig 3 ceedem volt, ed, jd, cd, amikor apróbb uthibánál kopogott, az mindig stabilizátor pálca volt a ludas. Üdv Zoltán 

Előzmény: irreverzibilis (37502)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37502

a téli kerék felrakása után feltűnt hogy pattogó,kopogó hangot hallok a futóműből, a szerelőm aki azért nem kezdő alánézett de nem talált semmi komolyat, mi a csöcs lehet? nem nagy kátyúknál hanem inkább az apró úthibáknál nyomja,mintha műanyag kopogna

l.csaszar Creative Commons License 2023.11.13 0 1 37501

A kuplunghoz nem tudik szólni, de a lámpatestet rugalmas körmök tartják bepattintva. A pereme alá kell dugni egy műanyaglapot (mint egy bankkártya), azzal talán meg lehet emelni a szélét. Olyan is előfordul, hogy ilyenkor kicsit előre vagy éppen hátra kell csúsztatni némi erővel, és akkor az ellenkező oldalt ki lehet emelni.

Előzmény: Koreai vándor (37500)
Koreai vándor Creative Commons License 2023.11.11 0 1 37500

Üdv. mindenkinek!

Gazdája lettem egy 2009-es ráncfelvarrott, már az új hűtőrácsos 1.6 crdi, Ceed-nek..

Patika állapotú, mind külső, mind belső és motor és motor tér.... 180 ezer Km van benne...tudom: nincsennek csodák...   :-)  /Németből  hozták/

A gondom, hogy a kuplung egészen bent fog vagy is a végállástól visszább 3-4 cm-re ahol kiemel...

Eddig úgy tudtam ahogy kopik a kuplung tárcsa egyre feljebb fog a pedál alaphelyzetéhez kozelítve...

A másik téma: az utastéret megvilágító lámpa testet hogyan kell kipattintani vagy szerelni a mennyezeti kárpitból mert csak újbeggyel próbálgattam minden irányba de sehogy nem sikerűl..?

Előre is köszönöm...

tuzer Creative Commons License 2023.11.07 0 1 37499

info a kuplung munkahengerhez (forrás szervíz):

 

olajtartály közös a fékkel, de a megoldás miatt fékolajcsere esetén a kuplung munkahengerben marad a régi, nemcserélődik. Emiatt (?) elhasználódás okán levegősödhet, volt már ilyen tapasztalatuk. Légtelenítés után a kuncsaft nem jelzett vissza, remélem azért, mert a hiba megszűnt, nem azért mert másik szervízbe ment...

MagZso 1102 Creative Commons License 2023.11.06 0 0 37498

Köszönöm. 

Előzmény: dokeee (37494)
iborka Creative Commons License 2023.11.03 0 0 37497

Helló ! érdeklődnék, hogy tud-e valaki Kia Ceed (2011 ED) bal hátsó alsó lámpát nem horror áron ?

nick2005 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 37496

 

A márka teljesen mindegy, ha a paraméterek megfelelnek az előírásoknak. Általánosan azt lehet mondani, hogy egy ismert -, nem a legolcsóbb - márkával nem nagyon lehet hibázni, és ezek között gyakorlatilag nincs különbség. Pl. Shell, Total, Castrol, Elf vagy akár Motul, Mannol stb. De ha autósboltban vásárlod, úgyis ajánlanak valamelyik mérkából.

Előzmény: Gyuru71 (37495)
Gyuru71 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 37495

Sziasztok.

Engem az érdekelne,hogy 2013 1.4 cvvt manulais váltoba milyen olaj valo gyári vagy helyettesítő az tudom hoy75w85 gl4 csak milyen márkájú stb

Üdv 

dokeee Creative Commons License 2023.11.01 0 0 37494

Normális szervizben visszaállítják a szervizintervallum jelzőt is. Letiltani biztos nem fog.

Előzmény: MagZso 1102 (37493)
MagZso 1102 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 37493

Sziasztok!

Még garanciás autónk, éves szervize közeleg. Minden indítás előtt jelzi, írja, sípol. Nem akarom markaszervezbe vinni. Ennek van vmi jelentősége? Mondjuk le fog tiltani az autó, vagy bármi hátrányos dolog? 

cápaFeri Creative Commons License 2023.10.31 0 0 37492

Meg tudja valaki mondani, mi a gyári antenna cikkszáma? 2016-os SW ceed navis fejegység. Márkakereskedés egy zsák pénzt kérne az alkatrészért. Egy mosás után csak sistereg a rádió, navi, média, telefon, minden jó, csak a rádió nem. Másik antennapálcával sem jó, lehet a talpban lévő elektronika beázott.

nick2005 Creative Commons License 2023.10.31 0 1 37491

 

Korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a Sachs kuplung nem bírt sokat a kocsimban, kb. 43 ezer km-t és valamivel több, mint másfél évet tartott ki. Tegnap került bele egy új. Ez most nem Sachs lett, hanem LUK, hátha az jobb lesz. Csak pár ezer Ft a különbség. A szerelő azt mondta, hogy sokkal vastagabb, láthatóan strapabíróbb anyagból van az új, mint a kiszerelt. Remélem úgy lesz. Ha már ott volt, akkor cserélte a két első stabilizátor pálcát, és mind a 4 keréknél a fékbetéteket. A stab. pálva egyik oldalon kopogott, és a fékbetét is időszerű volt. A kuplungszett 50-55 ezer Ft körül van, a stabilizátor pálcából 2 db kb. 12-14 ezer Ft, a Textar fékbetétből 2 pár kb. 30 ezer Ft. Munkadíjjal együtt volt 130 ezer Ft. 

Az árakat a Kovács Autónál néztem, mert ott valós árak vannak, nem úgy, mint a Bárdi, Unix stb. cégeknél. 

tuzer Creative Commons License 2023.10.27 0 0 37490

Asszem, az epilektikus kuplungomat (374819 mégiscsak el tudom adni garanciában. Ihletet kaptam a fórumtól, és másfél hete indulás előtt vagy 5x benyomom a kuplungpedált. Azóta meg se nyekken a dög.

cápaFeri Creative Commons License 2023.10.26 0 0 37489

Időközben megoldódott.

Előzmény: cápaFeri (37488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!