Keresés

Részletes keresés

nemisismersz Creative Commons License 2006.10.01 0 0 67
EZ EGY SZABAD ORSZÁG?

Nem. Olyan ország ez, ahol szabadon lehet lopni, csalni, hazudni.
Most már hivatalosan is.

Világ életemben becsületesen éltem, de ez most megszakadt. Sejtettem, hogy magyar birka, de azt nem, hogy ennyire. Azzal, hogy ennyien sz@rnak bele az ország sorsába.

Viszont látom, hogy csak így lehet érvényesülni ebben a lopcsány országban, hát megtettem én is életem első BŰNÉT. Elmentem ma kirándulni, és amint jártam a hegyeket völgyeket megláttam egy termő földet Gyöngyös közelében. Volt ott egy pici, kb. 5kg-os görögdinnye. Hosszas megfontolás után fogtam magam és leszakítottam. Felnéztem az égre és azt mondtam: VÉGRE ÉN IS MAGYAR VAGYOK!
SIKERÜLT, KÉPES VAGYOK RÁ.

Volt kitől tanulnom.
28 éves vagyok...
Édy Endre Creative Commons License 2006.10.01 0 0 66

"nem az a lenyege, hogy a mindig buta, es erre alkalmatlan nep gyakorolja a hatalmat"

 

Avagy másképpen: Hogyan vélekedik a modern és trendi értelmiségi. :)

Előzmény: HitetlenTamaska (1)
titkom Creative Commons License 2006.10.01 0 0 65
Erre csak ismételni tudom: azért megy angol vezető, akinek ez állt az édekében, ilyet mondott, még lehet rajta változtatni. Ma már eszköz is van rá, nézd meg ezt az oldalt és olvasgass rajta: http://www.ide-ide.hu
Előzmény: Törölt nick (62)
titkom Creative Commons License 2006.10.01 0 0 64

"a vasfüggöny műszaki zár része nem a befelé, hanem a kifelé mozgást volt hivatva megakadályozni"

 

Ma ezt előszeretettel hangoztaják a régi rendszer e vonatkozásban teljesen felesleges és hamis lejáratása céljából. Én merő véletlenből egyszer Ausztria felől Sopron felé igyekezve a 80-as évek elején majdnem nekimentem egy rossz magyar térkép miatt, de onnan sem volt átjárható.

Előzmény: butas (58)
titkom Creative Commons License 2006.10.01 0 0 63

"a mai, korántsem igazságos elosztás azért jobb "

 

Bocsáss meg, de szvsz semilyen "elosztás" nem jó: olyan szemléletmódot sugall, mintha az "losztótól" "kapnának" azok, akiknek jut valami, holott szó nincs erről: a köz "megbízottai" mindössze visszaélnek helyzetükkel.

 

A középkort és a mai világot nehéz párhuzamba állítani, s talán nem is visz előre. Nem én vetettem fel.

Előzmény: butas (57)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 62
Valami Churchill is leírt valami hasonlót: mármint, hogy a demokrácia egyáltalán nem jó dolog…de hozzátette: „csak még senki sem talált ki jobbat”.
Előzmény: titkom (-)
butas Creative Commons License 2006.10.01 0 0 61
Egy Churchill nevű angolnál reklamálj. Ha jól emlékszem Ő használta először a kifejezést.
Előzmény: AmBesten (60)
AmBesten Creative Commons License 2006.10.01 0 0 60
butas,
éppen ezért bulvárízű slendriánság vasfüggönynek nevezni.
Előzmény: butas (58)
G-fourty Creative Commons License 2006.10.01 0 0 59
Nem értem, hogy akkor miért váltottuk le a kommunizmust.
Előzmény: A_Nép_nevében (23)
butas Creative Commons License 2006.10.01 0 0 58
Szinte mindenkinek (nekem is ) ez volt az első gondolatom...
Eszemben sincs védeni v. magyarázni ezt a döntést, de azt ne feledjük hogy a vasfüggöny műszaki zár része nem a befelé, hanem a kifelé mozgást volt hivatva megakadályozni...meccsoda különbség!:o)
Előzmény: titkom (52)
butas Creative Commons License 2006.10.01 0 0 57
Gazdasági értelemben többen részletezték korábban ezen a fórumon a terhek mennyiségét.
Azt gondolom hogy a mai, korántsem igazságos elosztás azért jobb , mint a középkori...
A téma persze ennél bonyolultabb.Talán azért is, mert ma több ember szeme nyílik fel (oktatás,kommunikáció)mint bármikor , és ez reménytkeltő lehet.:o)
Előzmény: titkom (56)
titkom Creative Commons License 2006.10.01 0 0 56

Értem: nekem sem voltak linkjeim, lévén internet sem volt még az én tanulós időmben.

Akkor írj pár gondolatot.

Előzmény: butas (55)
butas Creative Commons License 2006.10.01 0 0 55
Sajnos be kell valljam,nem csak linkekben gondolkodom...
Talán azt kellett volna írnom, hogy az én tanáraim másként tanították a történelmet...(persze lehet hogy rosszul,én azért szeretettel és tisztelettel emlékszem rájuk, mert sztem nem hazudtak)
Előzmény: titkom (54)
titkom Creative Commons License 2006.09.30 0 0 54

"a terhekről a történelem mást tanít"

 

Mennyiben is? Gondolom tudsz akkor linket is.

Előzmény: butas (53)
butas Creative Commons License 2006.09.30 0 0 53
Nem tudom, nem éltem akkor.
De a terhekről a történelem mást tanít,lehet hogy rosszul?
Te miből gondolod, hogy akkor kisebbek voltak a terhek?
Előzmény: titkom (51)
titkom Creative Commons License 2006.09.30 0 0 52

Amerikában megépül a biztonsági kerítés

 

Mint a vasfüggöny anno. Vagy mint Izraelben.

 

Erről szól a demokrácia? Vagy ez más?

titkom Creative Commons License 2006.09.30 0 0 51
Értem. Nyilván nem csak 10% volt az adó, de nem is volt annyi teher, mint most van.
Előzmény: Facélia (49)
Facélia Creative Commons License 2006.09.30 0 0 50
összesen
Előzmény: Facélia (49)
Facélia Creative Commons License 2006.09.30 0 0 49
Jogos. Elnézést, csak fel szerettem volna hívni a figyelmét arra, hogy mit biztosított a jónép számára a középkori (szerinte öszesen)10% adó.
Előzmény: titkom (48)
titkom Creative Commons License 2006.09.30 0 0 48
Nem tudom, miért küldöd Te vissza azt, aki Téged nem küldött sehová?
Előzmény: Facélia (47)
Facélia Creative Commons License 2006.09.30 0 0 47
Vidd te az 1450-es évek beli középkori utakon a középkori kórházba (?) a középkori felcserek keze alá szülni a feleségedet. Csak vigyázz, az út szélén vonuló, pestisjárvány elől menekülő leprások menete ne hogy összetapogasson...
Előzmény: szabadsag_part (24)
titkom Creative Commons License 2006.09.30 0 0 46
"De mi az igazság?" - NINCS IGAZSÁG és nem "AZ" igazság áll szemben a politikusok hazugságaival, aljas szándékból elkövetett ferdítéseikkel, hanem az a kérdés, hogy akar-e a többség egy őszintébb társadalmat?
Előzmény: nemisismersz (44)
titkom Creative Commons License 2006.09.30 0 0 45

Semmi közöm az MSZP és/vagy Fidesz/SZDSZ hazugságáradatához, én csak hátrányt szenvedek emiatt.

 

Honnan tudom? Mit? Én ezt írtam: "HANEM talán MINDEN POLITIKUS"

 

Honnan tudhatnám? Nos, van egy régi közmondás: fejétől büdösödik a hal :-(

Előzmény: nemisismersz (44)
nemisismersz Creative Commons License 2006.09.29 0 0 44
Ezt honnan tudod?
"Állítsuk le a Fidesz hazugsággyárát!" - MSZP kampányszöveg.

A média által bárkit be lehet sározni. De mi az igazság?
Majd figyelje mindenki a fejleményeket és jegyezgesse magának ki mit mondott és mikor.


Előzmény: titkom (40)
titkom Creative Commons License 2006.09.29 0 0 42

Nem jobbos vagy balos "módon" van baj a demokráciával, hanem azzal, hogy NEM LEHET VISSZAHÍVNI a delegáltat! A másik gond vele, hogy akinek pénze van, szinte azt ér el, amit akar: szinte azt választat meg, akit akar. BE SE TARTJÁK MÉG A PÁRTOK SEM A TÖRVÉNYEKET: ellenőrizetlenül túlköltik a megengedett kereteket. Ergo MIND HAZUDIK, CSAL. Na és milyen pénzből?

 

MI AZ, HOGY KÖZPÉNZBŐL, ráfogottan közérdek miatt ELSÍBOLNAK PÁRTCÉLOKRA, ami NEM KÖZÉRDEK, KÖZPÉNZEKET???

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 41

Hemzseg a hsz-od a fogalomzavartól. Egy dolog, hogy valaki fel akarja számolni a demokráciát, másik dolog, hogyan képzeli a felszámolást, és legfőképp, hogy sikerül-e neki, vagy sem.

A liberális demokrácia egyszerűen szólva a jelenlegi rendszer, de azért álljon már meg a menet, hogy rendszerellenes tevékenység minden formájáért börtön járjon. Az átkosban már megtanulhattad, hogy a rendszerellenes nem egyenlő az államellenessel, bármennyire is ezt próbálták belénk sulykolni az elvtársak, tisztelet a kivételnek.

Mégsem ez a legsúlyosabb fogalomzavar a hsz-odban, hanem az, hogy nem fogod fel, a most tüntetők pontosan a demokráciáért tüntetnek, és a demokrácia aláásása az lesz, ha a kormányzó pártoknak sikerül a jelenlegi állapotot konzerválni, onnantól fogva ugyanis a demokrácia elnevezés csak egy szépen kivitelezett csomagolás lesz az önkényuralom testén.

Előzmény: Póli (32)
titkom Creative Commons License 2006.09.28 0 0 40
Az a baj, hogy nem csak a böszme vág át embereket, HANEM talán MINDEN POLITIKUS.
Előzmény: Törölt nick (33)
titkom Creative Commons License 2006.09.28 0 0 39

"Ez meg az utcákon egy szélsőjobbos hörgésként indult"

 

Én nem tudom ezt ennyire: hörgésnek hörgés volt, de volt apropója: a naivak megtudták, hogy a politika hazug. Ne legyen az.

 

A hazugság nem demokratikus.

Előzmény: Póli (31)
titkom Creative Commons License 2006.09.28 0 0 38

"aki fel akarja számolni a demokráciát és anarchiát vagy önkényuralmat akar"

 

Szerinted. Ez is egy vélemény. Az enyém pl. egészen más.

Előzmény: Póli (32)
március 15. Kristóf Creative Commons License 2006.09.28 0 0 37

lehet hogy itt már nincs 1 millió melós? 1 millió akta kukaccal nem lehet háborúzni!

 

Előzmény: Póli (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!