Keresés

Részletes keresés

thege68 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 102
A képen az látszik, amint Merkel asszony mély erkölcsi válságban van, és azon gondolkodik, miként tudná ő is lemondásra bírni ezt a manifeszt elmebeteget. Hát vigyorog ez csak egyfolytában, semmi bűntudat, meg arcpír! Abcug, hazug disznaja, most tényleg tetszik neki a kosztümöm?
Előzmény: highlander (98)
halford Creative Commons License 2006.09.22 0 0 101
ez jó - Orbán úrnak anno még ennyi sem jutott
Előzmény: thege68 (-)
Újlaki Creative Commons License 2006.09.22 0 0 100
Nem volt kioktatás.
Előzmény: 4400 (96)
Újlaki Creative Commons License 2006.09.22 0 0 99
Nem az kérdés, hogy hányszor többet. Szerintem még sokkla többet, de ez lényegtelen.

Ami nagyon fontos és döntő, az az, hogy Orbán - ha naív lennék, azt mondanám, hogy nem értette meg Gyurcsány beszédét; ha relaista, akkor azt, hogy nem is akarta - most is hazudik. Hazugsággal vádolja a poltikai ellenfelét, miközben nyilvánvaló hazugságokra építi a kampányát. A lelocsolt locsoló, mondanám kajánul, ha a helyzet nem ilyen súlyos lenne.

Orbán eltökélt abban, hogy nem akarja átengedni az EU-s pénzek elosztását ellenfelének. Ehhez mindent bevet, a hazugságot is: a szó mindkét értelmében: lehazugozza ellenfelét, miközben rendületlenül hazudik.

Kedves nemzeti-konzervatív fórumtársak, ne csodálakozzatok azon, hogy a másik oldal nem ítéli el Gyurcsányt: ti ugyanezt teszitek Orbánnal. A különbség az, hogy az egyik bevallotta - mindegy, hogy miért -, jó esély van, hogy nem teszi többé -nem muszáj hinni neki -, a másik viszont rendületlenül folytatja. Ebben a pillanatban is.

A közönsége pedig úgy tesz, mintha elhinné, és áhítattal hallgatja. Mint a megerőszakolt nőről szóló viccben: tegnapelőtt is, tegnap is, és most is épp oda megyek.
Előzmény: Or Kán (82)
highlander Creative Commons License 2006.09.22 0 0 98

Angela Merkel is áruló!!!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 97

Mit kellett volna csinálnia?

Elzavarni?

 

Előzmény: thege68 (-)
4400 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 96

OFF

Nem kotexem en , csak nagyon nem birom mikor valaki kioktatja a masikat az Interneten keresztul  holmi hulye farkincas betuk hasznalatarol , plane ha a masiknak nincs is olyan betuje a billentyuzeten.

En ugyan nem vagyok harminc eve szakfordito meg francia nyelvvizsgam sincs , de az all szot ha megfeszulok sem birom egy l-lel irni.

ON

Előzmény: Újlaki (91)
marmota Creative Commons License 2006.09.22 0 0 93

"...hogy megcsinálja azt, amit elvállalt." na, ezen rugózik a balmédia azóta. Még ha tényleg reformok lennének, dehát adót emelni nem nagy dolog. Reformnak nyoma sincs, csak sarc van. Úgyhogy ezt inkább hagyjuk.

Az se egyértelmű, hogy ez egybeesik az ország érdekeivel. Legfeljebb így kommunikálják.

Előzmény: Újlaki (81)
mutymurutty Creative Commons License 2006.09.22 0 0 92
Merkel: -- Fáradtnak látszik
Gyurcsány -- Nem vagyok az, mindössze egy hete nem alszom, mert nem tudok
M: -- és miért olyan lefogyott?
Gy. -- mert a válság alatt is minden reggel reggel ötkor kocogok. De mintha Ön tovább hízott volna...
Újlaki Creative Commons License 2006.09.22 0 0 91
Kedves jó akárki, 4400, ne kötekedj már. Harminc éve dolgozom szakfordítóként és -lektorként. Én is néha szóváteszek nyilvánvaló nyelvtani és helyesírási, stilisztikai hibákat. Az elgépelés viszont nem tartozik ide. Ne felejtsd el, hogy a fórum egy gyors műfaj, nincs olvasószerkesztő, nincs visszaolvasás, nincs helyesírás-ellenőrző, beírod és kattintasz. Sokszor magad is csak akkor látod, hogy kimaradt egy betű, vagy felcserélődött kettő, amikor késő.

Gyorsan gépelek. Az előbb a "sokszor" szóban nem csk az S, az o is nagybetűs maradt, mert a kezem gyorsabb, mint a billentyűzet, a klaviatúra mikroprogramja még nem vette észre, hogy már elengedtem a váltót (amire az van írva, hoyg shift). Csak miattad visszamentem és kijavítottam.

Ha kötekednék, a te egyetlen mondatodban is van egy elgépelés és egy nyelvtani hiba; az ékezetekről nem ejtek szót, van, aki nem akarja vagy nem tudja a teljes magyar ábécét használni.
Előzmény: 4400 (76)
thege68 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 89
Ez aljas inszinuáció! Erről már topikot nyitottam és kimutattam, hogy mivel a szövegben ez áll : 'Hazudtunk reggel, este meg éjjel' az következik, hogy kizárólag otthon hazudoztak. Wagner úr pl tovább ment és kifejtett, hohy mivel 4 évig nem csináltak semmit ezért hazudni se tudtak. Világos?
Előzmény: zavarok (86)
profitorientált ujszülött Creative Commons License 2006.09.22 0 0 87
Hát Orbánnak idén nem nagyon jöttek össze a választások előtti találkák nagymenő politikusokkal
Előzmény: thege68 (-)
zavarok Creative Commons License 2006.09.22 0 0 86
Ismeri a valaki a a találkozó időtartamát? Egyáltalán belefért-e ennyi téma, vagy most is "hazudunk, reggel, éjjel-nappal"?
Előzmény: mammamija (77)
PBGI Creative Commons License 2006.09.22 0 0 85

"Az egyik, hogy megpróbálom megérteni a beszlő szándékát, kicsit virtuálisan beleélve magam a hallgatóság helyzetébe. Ismétlem, sem elfogadni, sem egyetérteni vele nem kell."

 

Ha eszerint jársz el, akkor miket találsz???

Előzmény: Újlaki (81)
marmota Creative Commons License 2006.09.22 0 0 83

nálunk nem minden van úgy, ahogy normális helyeken...

 

Előzmény: mmormota (79)
Or Kán Creative Commons License 2006.09.22 0 0 82

Itten kérem nem arról van szó, hogy Orbán négyszer annyit hazudott?

 

Előzmény: Törölt nick (73)
Újlaki Creative Commons License 2006.09.22 0 0 81
Hajóst hagyjuk, nem érdemel annyi figyelmet, amennyit rá fordítunk.

Egy szöveget kétféle módon lehet elovasni.

Az egyik, hogy megpróbálom megérteni a beszlő szándékát, kicsit virtuálisan beleélve magam a hallgatóság helyzetébe. Ismétlem, sem elfogadni, sem egyetérteni vele nem kell.

A másik, hogy megkeresem benne azokat a mondatokat, fordulatokat, amelyek nekem ellenszenvesek, amelyek megerősítik a prekoncepciómat.

Te az utóbbit választottad, az eredmény ebből következik.

Amit te kiemelsz a szövegből, az mind mellékvonulata a beszédnek. Lehetnek ezek a dolgok fontosak, lényegesek, de akkor is csak másodlagosak.

Ez a beszéd a szónok eltökéltségéről szól, hogy megcsinálja azt, amit elvállalt. Mivel ez a szándéka ebben az esetben és pillanatban egybeesnek az ország elemi érdekeivel, akkor is őt támogatom, ha egyébként emberileg megvetem, politikusként elítélem, és különben is, nem tetszik a pofája.
Előzmény: PBGI (55)
thege68 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 80
Elvtársak nem letérni a kijelölt mezsgyéről! Itten mégiscsak arról van szó, hogy Európa legnagyobb gazdasági hatalma fogadta Gyurcsányt! Úgy is mondhatnám, hogy Immanuel Kant országa, ha meg nem sértek senkit sem evvel :)
Előzmény: Nagulnov (72)
mmormota Creative Commons License 2006.09.22 0 0 79

"Merkelnek tetszett a Gyurcsány-beszéd"

 

Miért, neked nem tetszett? :-)))

Nekem nagyon is. Miazhogy. (Bár azt nem hittem volna, hogy elhangzása után ilyen sokáig pozícióban marad...)

Előzmény: lendületlenül (59)
marmota Creative Commons License 2006.09.22 0 0 78
ez a vakmerő típusú kiszivárgás..:-)
Előzmény: Nagulnov (72)
mammamija Creative Commons License 2006.09.22 0 0 77

Berlin, 2006. szeptember 22., péntek (MTI) - Sikeresnek nevezte az Angela Merkel német kancellárral Berlinben folytatott pénteki tárgyalásait Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.


A kormányfő a magyar sajtó képviselőinek elmondta, hogy egyebek között az európai alkotmányozás, az energiapolitika, a késedelmet szenvedő schengeni csatlakozás, valamint a magyar konvergenciaprogram témakörét tekintették át.
Gyurcsány tájékoztatta vendéglátóját a magyarországi belpolitikai helyzetről. Szavai szerint a kancellár ismeri a múlt hét végén nyilvánosságra került hangkazetta szövegét, s egyetértett azzal, hogy a beszéd olyan bátor kezdeményezés volt, amelyet Magyarországnak már rég meg kellett volna tennie

4400 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 76

Bacod , akkor a magyar nyelvvizsgat is letehetned ha mar itt tartunk, mert Orban ket labbal all:

 

"...Elfeledkezel viszont arról, hogy mi a valóság, a környezet. Gyurcsánnyal szemben ott ál Orbán, akivel nem az a baj, hogy őt még Gyurcsánynál is jobban utálom, hanem az, hogy ő folyamatosan hazudik. Ha elfogadjuk a hazug kampányra vonatkozó elveit, akkor ..."

Előzmény: Újlaki (53)
32nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 75

"Angela Merkel fogadta Gyurcsányt"

Szintén érdekelt esetleg a Strabag-ban? :)

marmota Creative Commons License 2006.09.22 0 0 74

Ezek médiagumicsontok.

 

Gyurcsány a tényeket, a valós problémákat halgatta el, hogy nyerjen. Ráadásul törvényben ígért hosszútávú adócsökkentést, ami természetesen csak a kampánynak szólt.

 

A Gyurcsány- és Orbánkormányok teljesítménye közti nyilvánvaló különbséget (az utóbbiak javára) csak az nem látja, aki erősen érzelmi alapon ítéli meg a kérdést.

Sztem Te is.

 

De ez itt off.

 

 

Előzmény: Újlaki (61)
Nagulnov Creative Commons License 2006.09.22 0 0 72

Meg nem kérdezte meg hogy akkor miért nem szivárogtatta ki előbb - vagy mondta el a választóknak.

 

Mi abban a bátor - ami kiszivárog?:) Medgyessy is ezt mondta - hát ez csak úgy kiderülődött rólam.

Előzmény: Or Kán (60)
Or Kán Creative Commons License 2006.09.22 0 0 71
Na, alakul. Ha nem Orbán mondta, akkor miért kell ezt Orbánra hazudni?
Előzmény: Törölt nick (69)
Nagulnov Creative Commons License 2006.09.22 0 0 70
Hát igen.:) Ha Merkel így gondolta volna/mondta volna - nyilván a saját nyilatkozatában is megemlítette volna.
Előzmény: lendületlenül (59)
PBGI Creative Commons License 2006.09.22 0 0 68

Akkor segítek!

 

Tehát:

Európában nem nagyon vannak olyan politikusok, akik képesek végighazudni (megállás nélkül!) két évet, a választási győzelem reményében.

Furcsa lehet egy ilyen politikussal találkozni Merkelnek is.

Felmerülhetnek kérdések a kancellárban: pl. Miről beszéljek egy olyan emberrel, akinek kb. 2-3 hete van hátra a min.elnöki székben!

 

Mivel Európában még nem egységes az álláspont, így nem lehet egyszerűen szembeköpni a magyar miniszterelnököt, viszont hogyha nem teszi meg ezt most Merkel, akkor később még hitelvesztetté válhat ő is (, hogy leült tárgyalni egy hazug min.elnökkel) - hogyha lesz már az EU-ban is közösen megfogalmazott álláspont.

Előzmény: firstmaggio (40)
Újlaki Creative Commons License 2006.09.22 0 0 66
Az általad linkelt forrásban nem az van, hogy tetszett, hanem az, hogy "Merkel bátor kezdeményezésnek nevezte a múlt vasárnap napvilágra került beszédet".

Hazugsággal a hazugság ellen?
Előzmény: lendületlenül (59)
Or Kán Creative Commons License 2006.09.22 0 0 65

"hiszen azt hazudta a választóinak, hogy nem lesz koalíció Torgyánnal."

 

Talán ha forrást hoznál, hol mondta ezt Orbán, mert ez így csak nettó hazugság, amit még egyetlen baloska sem tudott igazolni: 

Előzmény: Újlaki (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!