Keresés

Részletes keresés

Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 791
micsoda csapás
Előzmény: Törölt nick (790)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 789
Ja, bocs, fél 12-ig vagy hogy ment az Este 2. része.
Előzmény: Híd (786)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 788
a MINDENKI itta kulcsszó. olyan nincs, hogy csak a HírTV-t vizsgálom. az ORTT egy sóhivatal. ne vizsgáljon semmit. örüljön, hogy a kurátorokat még nem vezették el vasban. de majd erre is sor kerül
Előzmény: Törölt nick (784)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 787
Igazad van, van ilyen, de ha jól látom, csak azoknál a műsorszolgáltatóknál, amelyek frekvenciát használnak. Ebből a szempontból viszont vonatkozik a dolog a Kukutyin Rádióra éppúgy, mint az MTV-re.
Előzmény: Békebíró1 (783)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 786
Mindegyiket vizsgálja. Háromnegyed 11-ig adott műsort az MTV a tüntetőkről, aztán abbahagyta. Te egyébként nem voltál bent, nem tudhatod, mi történt. Arra is gondolhatnál, hogy fontosabb dolguk is lehetett akkoriban, mint közvetíteni. Pl. kimenekíteni az embereket az épületből, biztonságba helyezni az értékeket, oltani a tüzet. Ha a te munkahelyedet ostromolnák huligánok, akikkel a rendőrség nem bír, égne a ház, hát te sem azon ügyködnél, hogy élmunkásként melózzál, hanem próbálnál menekülni, illetve menteni a menthetőt.
Előzmény: Törölt nick (781)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.09.20 0 0 785
A hírtévé a tegnapi eseményekről korrekt tudósítást adott. A hétfő éjszakaiakról viszont botrányosat. Egyértelmű, hogy kedden beszéltek egy ügyvéddel, aki felvilágosította őket, hogy ezért akár ülni is lehet. Azóta a Hírtévé nem forradalmárkodik. Helyes, de azért a hétfő estéért vállalnai kell a felelősséget.

És mielőtt megkérdezed: végignéztem a tudósításukat. És mielőtt megkérdezed: nem, nem vettem fel videóra, de ha tárgyalás lesz, szívesen vállalom a tanúskodást. :)
Előzmény: Békebíró1 (718)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 783
hallottál olyanról, hogy műsorszolgáltatási szerződés?
Előzmény: Híd (782)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 782
Az ORTT hatóság, akárcsak az APEH vagy a PSZÁF. Egyetlen tévé sem áll vele szerződéses viszonyban. Az ORTT-nek az a dolga, hogy engedélyezze a műsorszolgáltatást, és betartassa a műsorszolgáltatókkal a médiatörvényt. A Hír Tv engedélyét is az ORTT adta ki, és a médiatörvényt is az ORTT tartatja be vele.
Előzmény: Békebíró1 (779)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 780

Az nem az én dolgom, hogy megállapítsam, mit sértett meg. Csak azt jeleztem, hogy milyen szabályokat kell betartania, amikor közvetít.

Az ORTT most megvizsgálja, hogy betartotta-e.

Előzmény: Törölt nick (778)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 779
ezeknek a HírTV mind megfelelt.
ezek gumijogszabályok. ha be akarnád tartatni következetesen, már minden tévé lehúzhatta volna a rolót. megint egy varázsszót mondok: MTV. vagy az ál Gyurcsány-interjú és az ál-Medgyessyí interjú melyik kategória.

szóval nem ez a lényeg a média trv. hanem az, hogy tudtommal nem áll szerződéses viszonyban az ORTT-vel a tévé, szemben a frekis műsorszolgáltatókkal...
Előzmény: Híd (776)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 777
Elnézést a duplázásért, nem volt szándékos
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 776
3. § (2) A műsorszolgáltató köteles tiszteletben tartani a Magyar Köztársaság alkotmányos rendjét, tevékenysége nem sértheti az emberi jogokat, és nem lehet alkalmas a személyek, nemek, népek, nemzetek, a nemzeti, etnikai, nyelvi és más kisebbségek, továbbá valamely egyház vagy vallási csoport elleni gyűlölet keltésére.

4. § (1) A közérdeklődésre számot tartó hazai és külföldi eseményekről, vitatott kérdésekről a tájékoztatásnak sokoldalúnak, tényszerűnek, időszerűnek, tárgyilagosnak és kiegyensúlyozottnak kell lennie.

(2) A műsorszolgáltatásban közzétett műsorszámok összessége, illetőleg ezek bármely tartalom vagy műfaj szerinti csoportja nem állhat párt vagy politikai mozgalom, illetve ezek nézeteinek szolgálatában.

(3) A műsorszolgáltató politikai tájékoztató és hírszolgáltató műsorszámaiban műsorvezetőként, hírolvasóként, tudósítóként rendszeresen közreműködő munkatársak - a munkavégzésükre irányuló jogviszonyuktól függetlenül - műsorszolgáltatónál politikai hírhez véleményt, értékelő magyarázatot - kivéve a hírmagyarázatot - nem fűzhetnek.

(4) A műsorban közzétett hírekhez fűzött véleményt, értékelő magyarázatot e minőségének és szerzőjének megnevezésével, a hírektől megkülönböztetve kell közzétenni.

Előzmény: Békebíró1 (774)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 775
Ezek az alapelvek minden műsorszolgáltatóra vonatkoznak

 

 

3. § (2) A műsorszolgáltató köteles tiszteletben tartani a Magyar Köztársaság alkotmányos rendjét, tevékenysége nem sértheti az emberi jogokat, és nem lehet alkalmas a személyek, nemek, népek, nemzetek, a nemzeti, etnikai, nyelvi és más kisebbségek, továbbá valamely egyház vagy vallási csoport elleni gyűlölet keltésére.

4. § (1) A közérdeklődésre számot tartó hazai és külföldi eseményekről, vitatott kérdésekről a tájékoztatásnak sokoldalúnak, tényszerűnek, időszerűnek, tárgyilagosnak és kiegyensúlyozottnak kell lennie.

(2) A műsorszolgáltatásban közzétett műsorszámok összessége, illetőleg ezek bármely tartalom vagy műfaj szerinti csoportja nem állhat párt vagy politikai mozgalom, illetve ezek nézeteinek szolgálatában.

(3) A műsorszolgáltató politikai tájékoztató és hírszolgáltató műsorszámaiban műsorvezetőként, hírolvasóként, tudósítóként rendszeresen közreműködő munkatársak - a munkavégzésükre irányuló jogviszonyuktól függetlenül - műsorszolgáltatónál politikai hírhez véleményt, értékelő magyarázatot - kivéve a hírmagyarázatot - nem fűzhetnek.

(4) A műsorban közzétett hírekhez fűzött véleményt, értékelő magyarázatot e minőségének és szerzőjének megnevezésével, a hírektől megkülönböztetve kell közzétenni.

Előzmény: Békebíró1 (774)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 774
csak nem mindenkin kérhet úgy számon közszolgálatiságot, mint a frekiseken. neked sem kell mindent tudnod. vedd elő a médiatörvényt, és nézz utána.
Előzmény: Törölt nick (772)
mammamija Creative Commons License 2006.09.20 0 0 771
Ezen már csak röhögni lehet:))))

Talán beszartak az ORTT vizsgálattól nem?
Előzmény: mutymurutty (768)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 770

Nem rossz a Hír Tv, sőt kimondottan jó, hogy csinálja ezt a magyar CNN-féle közvetítéseket. De az is igaz, hogy vannak túlkapásai. Ha odafigyel, szépen kikupálódhat, lehet igényes, jobbos tévé. Ez a forradalmározás, meg randalírozó-biztatás az MTV előtt viszont f..szság volt a részükről.

Az is jót tesz a presztízsének, hogy átveszik a közvetítéseit más tévék. Pusztán az átvétel miatt egyébként kár fikázni a többi tévét. Ezzel mindenki jól jár. A Hír Tv pénzt kap érte, a többinek meg nyilván jobban megéri megvenni, mint megcsinálni. Ha elég jó a közvtítés színvonala, akkor meg főleg.

Előzmény: Békebíró1 (769)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 769
elkú*ták. a hírtv lassan a mennybe megy, ha így folytatják
Előzmény: mutymurutty (768)
mutymurutty Creative Commons License 2006.09.20 0 0 768
A liberálkommunisták újabb aljas támadása a hírTV ellen:

Bombariadó a hírTV-ben 19:15-kor !!!
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 767

http://www.mtv-sales.hu/cikk/23066

Ebben igazad van, 29 milliárdból meg főleg, de ez azért nem ennyire egyszerű. Az MTV elavult eszközeivel, drága rezsijű, rosszul funkcionáló székházával nehezen lehet. Modern, olcsó digitális technikával, modern székházzal lehetne, még kevesebből is. A fejlesztéshez azonban tőke kellene, ami nincs.

A 29 miliárd különben azért nem olyan sok, mert van egy csomó kötelező feladatuk, ami a kereskedelmieknek nincs. Pl. külföldi tudósítókat kell tartani (ottani lakással együtt), vidéki stúdiók vannak stb. Sok kutya sem kíváncsi rá, de kötelező dolog, ami pénzbe kerül. Épp ezért a költségvetését nem lehet a kereskedelmi tévékéhez mérni.

Előzmény: Békebíró1 (766)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 766
25 milliárdból már lehetne tévét is csináálni, nem? ehhez képest (is) szánalmas
Előzmény: Híd (764)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 765

Szerintem hívj fel egy párat, és kérdezd meg. Én pl. a saját munkatársaim fizetését sem tudom, úgyhogy arra is kíváncsi lennék.

Különben ha bemégy a cíégbíróságra, és kikéred a beszámolót, abban benne lesz a dolgozói létszám és a bérköltség is mind a két tévénél. Utóbbi osztva az előbbi 12-szeresével, és kijön az átlagbér.

Előzmény: Békebíró1 (763)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 764
29 milliárd forint volt a bevétele, abból 4 milliárd volt, ha jól emlékszem a reklám. Vagyis 25 milliárd forintot kapott máshonnan, de ennek egy részét a TV2 és az RTL fizeti koncessziós díjként.
Előzmény: Békebíró1 (758)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 763
érdemes lenne megtudni a számokat,. mennyi egy riporter fizetése itt és ott.... addig nem tudunk erről vcéleményt mondani. én is csak egy sejtést fogalmaztam meg
Előzmény: Droopy (761)
Droopy Creative Commons License 2006.09.20 0 0 761
A bankarTV magan-tv, fizet mint a katonatiszt...Mar azoknak akiket nem epit le hipp meg hopp mindenfele szakszervezeti vedelem nelkul...
Előzmény: Békebíró1 (755)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 760
ezen én is csodálkoztam. a Baló egyike azon keveseknek az MTV-ben, akik szerintem megfelelnek a szakmai minimunka, a Gyurcsány-interjúja jó volt. ezért nem értem, miért nem verte ki a balhét, hogy fiúk, hol vannak a riporterek?
Előzmény: Törölt nick (759)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 758
mindjárt sírva fakadok. leírnád ide, hány milliárdot kap évente az MTV? megköszönném!
Előzmény: Híd (756)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 757

Talán kérdezd meg, ha kíváncsi vagy.

Különben nem hinném, hogy kevesebbet. Sok MTV-s hónapokig nem kapott fizut, mert nem volt zsé a sz..r finanszírozás miatt. Meg sok híradós átment Gulyás Pistivel a Hír Tv-be anno több pénzért. Szerintem ne sajnáld őket. Különben eléggé nagy a szórás a fizetésekben. Nyilván egy Baló sokat keres, egy nevenincs senki meg keveset.

Előzmény: Békebíró1 (755)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 756

Persze, hogy mi fizetjük. Miért? Máshol szerinted ki fizeti a közszolgálati tévét, nagyokos? A legtöbb országban előfizetési díjat szednek érte, nem is keveset.

Reklámozni nem hagyják, hiába adná le a Gyűrűk urát, ha nem szakíthatja meg reklámmal, mire megy vele? Nincs belől lé.

Óránként van hat perc reklám, ami nem sok. Szponzorációra is kevesebb a lehetősége. Szóval maradnak a nézők. (Ha csak el nem kezdenek melléktevékenységként pénzt nyomtatni, de az ugye illegális.)

Előzmény: Békebíró1 (753)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 755
újabb adalék ez a pénzpocsékolásra. kíváncsi lennék, egy hírtévésnek, mennyi a fizetése? gyanítom, ennek a töredéke. és ehhez képest az MTV sehol sincs a hírtv-hez képest
Előzmény: Híd (754)
Híd Creative Commons License 2006.09.20 0 0 754
Előzmény: Híd (752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!