Olyan menürendszer készítésében akadtam el, hogy ahogyan a felső főmenüsorban lépegetünk a bal oldalsó oldalsávban mindig új egyéni menüként definiált almenűsor jelenjen meg, és akár ily módon a felső menüsor menüpontjaihoz más és más widgetek tartozzanak a bal oldalsávban, attól függően melyik menüpontot választjuk.
Az eddigi kinézetekben alapértelmezettként fix tartalmú oldalsávok vannak.
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy reszponzív weboldal készítésekor egy konkrét képet kell beillesztenem a tartalom hátterének.
Mivel wordpressről van szó, a tartalom mérete/mennyisége az eltérő oldalakon változik.
Van egy divem a tartalmi résznek, ebben van két divem kb 60% és kb 40% a paddingok miatt nem egészen ennyi.
Ha egy képet css-ben be akarok állítani háttérnek, akkor nem adhatok meg %-os értéket a width és height tulajdonságoknak, mert akkor nem jelenik meg a kép.
Emiatt egy img megoldással betettem a háttérképet a tartalmak elé z-index 1 és position relative tulajdonságokkal.
A tartalmat pedig feltoltam mínuszos maggin top értékkel.
Az img-nek beállítottam a százalékos szélességét, így tökéletesen működik a reszponzív tesztnél.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom megcsinálni img-vel, hogy a képet HA elfér, akkor ismételje y tengelyen? :/
Ha background ként lenne beállítva css-ben akkor nagyon sok lenne a macera a reszponzív résznél, hogy mindig akkora legyen a kép amekkora az ablak.
My College theme-ben, hogyen lehet a következő három problémát megoldani?
(A képen számokkal)
1. A (főoldalon legalább) a bejegyzéseknél és az oldalknál is a publikálás időpontját, szerzőjét és egyéb ilyen megjegyzését, hogyan lehet eltávolítani? A cím maradhat.
2. Hogyan lehet beállítani, hogy a főoldalon (és, esetleg máshol sem) a bejegyzések ne lógjanak bele a jobb oldalsávba?
3. Ezt a hírleveles feliratkozást, hogyan lehet likvidálni? :)
A következő problémával szembesültem, mikor egy angol nyelvű sablont tettem az oldalamra és magyarosítottam, az ékezetes betűk helyén kérdőjelek jelentek meg.
Próbáltam a css szerkeszteni, karakterkódolást módosítani, de nem jártam sikerrel.
Nagy a baj! Sürgős segítségre lenne szükségünk (akár térítés ellenében is). Feltörték a céges oldalunkat (fonyodert.hu). Nagyon alapszinten használjuk a WP-t, nem merünk nekiállni, még azoknak a leírásoknak a birtokában sem amiket a weben olvastunk. Sok munkánk van az oldalban…
ez mit jelent, mennyire nem-lehet belenyúlni? Találtam egy nekem kedves sablont, és 545 helyett 480-ra szeretném állítani a hasábszélességet. Van esélyem?... Itt:
Egy ideje sajnos már fizetős, ha wordpress.com-os blogon többet szeretnél az alap dolgoknál. Venni kell egy tárhelyet, egy domaint, feltelepíteni a Wordpress-t és máris ingyenes :-) Hogy ez miért van, az egy jó kérdés! Talán azért, mert a wordpress-en regisztrált blog esetében ingyen van a tárhely és az aldomain is - gondolom így akarják kompenzálni a dolgot. Ha valaki többet szeretne egy alap Wordpress motornál, az fizessen is érte :-)
Szóval tegnap regisztráltam egy uj blogot xzy.wordpress.com Tettem rá Themet, de az a gondom vele hogy CSS-t nem lehet szerkeszteni, csak egy 30 dolláros updatért... Ez mióta van?
Van egy másik oldalam, az saját tárhelyen, saját domain alatt, és ott űgytűnik bármilyen Teheme-t telepíthetek és CSS-t is szerkeszthetek, nem kell a 30 dolcsis upgrade.. Nem értem, hogy van ez akkor most?
Ha olyan dolgokat akarsz módosítani, amelyeket a sablonhoz tartozó beállításokban interaktívan nem tudsz megtenni, akkor a sablon forrásában kell ezeket a változtatásokat elvégezni. Figyelj arra, hogy ha sablont frissítesz, akkor ezek a változtatások elvesznek. (A 3.0 megjelenése után van lehetőség child-themes, gyermeksablonok létrehozására, amivel elkerülhető ez a kellemetlenség.) A oldalad forráskódját nem találod meg, mert olyan nincs. A weboldal adatait egy MySQL adatbázis tartalmazza és a WP motor akkor generálja a megjelenítendő oldalad forrását, amikor azt lekéred egy böngészővel. Mit értesz az alatt, hogy szeretnéd lemásolni az oldalt? Van hozzáférésed ehhez az oldalhoz? Vagy ez nem a tiéd? Ez esetben nehezebb lesz a dolgod...
Van ftp, van sablon, wordpress feltelepítve, minden működik. Egy már meglévő oldalt szeretnék lemásolni, majd a saját száj ízem szerint alakítani. El is kezdtem lemásolni ezt az oldalt, azonban problémákba ütköztem: a dolgok nagy részét be lehet állítani a wordpress felületén, azonban a lemásolni kívánt oldal forráskódjából kiderül, hogy ott manuálisan lett beleszerkesztve a kódba, és itt sajnos meg is akadtam, mivel nem tudom erre hol van lehetőség. Oké, hogy van editor részleg, azonban az csak a php sablont tartalmazza, és sajnos nem találok sehol olyan fájlt, ami tartalmazná az oldalam forráskódját és amibe szimplán bele lehetne piszkálni és átírni dolgokat.
Nem lenne nagy dolgokról szó, tényleg csak néhány dolgot szeretnék beállítani, ehhez kérném valami hozzáértő, segítőkész illető segítségét. MSN-en vagy Skype-on ha valaki tudna segíteni pár kérdésben, azt nagyon-nagyon megköszönném, mert míg ezt nem tudom megoldani, addig nem tudok haladni tovább a dologgal.
Megpróbáltam feltenni a Wordpress legfrissebb, 2.8.6-os verzióját egy ingyenes Ultraweb-es tárhelyre, de amikor telepíteni próbálnám a WP-t a "wp-admin/install.php" elérési úton, a következő hibaüzenetet kapom: HIBA - 502 A PHP script tullepte a maximalis futasi idot!
Egyik php-s oldal sem jön be, mindegyikre ezt írja ki, az "wp-install.php" pedig jól van kitöltve. Hogy lehet megoldani a problémát?
Megcsináltam, bár nem egészen így, hanem ugyanoda raktam ahol a protectedet is hozzáadja, és ugyanazzal a sprintf megoldással, de valami szuper! Igaz az rss-ben nem írja ki de az nem érdekel, lényeg hogy elrejtse.