Keresés

Részletes keresés

sensei47 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 42
Erdő Péter: a boldoggá avatás példaképet ad
2006. szeptember 4. 14:30

MNO
A boldoggá avatás mindig azt célozza, hogy példaképet adjon egy helyi egyháznak - mondta Erdő Péter bíboros hétfőn annak kapcsán, hogy XVI. Benedek pápa képviseletében szeptember 17-én a boldogok sorába emeli a II. világháborúban vértanúhalált halt Salkaházi Sára szociális testvért Budapesten.

Magyarországon 1083 óta nem tartottak boldoggá avatást - hangsúlyozta a sajtótájékoztatón az esztergom-budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke.
Több mint kilencszáz évvel ezelőtt László király avatta boldoggá a későbbi Szent Istvánt, annak fiát, Imre herceget, valamint a herceg nevelőjét, Szent Gellértet.
(mti)
Előzmény: satya (41)
satya Creative Commons License 2006.09.04 0 0 41

Éppen most volt sajtótájékoztató a boldoggá avatásról.

 

A hitből fakadó tettek, a szeretet húsies gyakorlása vezet a boldoggá avatáshoz.

Vértanúsága nem egy pillanatból fakadó dolog, hanem eégsz életének betetőzése.

sensei47 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 40
Erdő Péter bíboros nyilatkozta Népszabadságnak:…Kevés olyan szent vagy boldog van, aki Budapesten szenvedett vértanúhalált. Azt hiszem, egyedül Szent Gellért és társai közismertek közülük. Tudjuk, hogy Gellért püspököt pogány lázadók a Dunába dobták a később róla elnevezett hegyről. Salkaházi Sárát a másik partról lőtték a Dunába. Salkaházi Sára vállalta a vértanúságot, megmutatta, hogy zűrzavaros időkben hogyan kell helytállnia annak, aki igazán keresztény akar lenni. Boldoggá avatása a kiengesztelődés üzenete, amely másokért vállalt felelősségre indít, és reménységet ad az egész ország számára. Ezért is vagyok olyan hálás XVI. Benedek pápának, aki aláírta a Salkaházi Sára boldoggá avatásáról szóló határozatot….

http://www.nol.hu/cikk/414396/
sensei47 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 39
Salkaházi Sárát a jeruzsálemi Yad Vasem Intézet felvette a világ igazai közé.
kisharsány Creative Commons License 2006.09.03 0 0 37

 

  Nézd meg kérlek, nincs-e véletlenül a neve felírva az igazak falára is. Az biztosan meggyőző lesz. üdv. kisharsány

Előzmény: babujaju (31)
sensei47 Creative Commons License 2006.09.03 0 0 36
Salkaházi Sára szociális testvéri életének mottója:

Alleluja! Ecce ego, mitte me!
Alleluja! Íme itt vagyok, engem küldj!
sensei47 Creative Commons License 2006.09.03 0 0 35
Idézet az Országos Lelkipásztori Intézet és a Szociális Testvérek Társasága által kiadott ismertetőből:

Salkaházi Sára szociális testvért 2006. szeptember 17-én, vasárnap a budapesti Szent István bazilika előtti téren Erdő Péter bíboros, prímás, érsek boldoggá avatja.

A délelőtt 10 órakor kezdődő imaóra után, 11 órakor ünnepi szentmise keretében kerül kihirdetésre a boldoggá avatási határozat.

A velünk ünneplőket szentségimádásra várjuk 2006. szeptember 16-án, szombaton 20 órától 22 óráig a Szent István bazilikába!
sensei47 Creative Commons License 2006.09.03 0 0 33
Salkaházi Sárát 1944. december 27-én a budapesti Bokréta utca 3. sz. alatti Munkásnőotthonból, ahol üldözötteket bújtatott, vitték el a nyilasok, Bernovics Vilma hitoktatónővel és néhány menekítettel együtt. Egyik alkalmazottja jelentette fel, akit Sára testvér többször figyelmeztetett, hogy szakítsa meg egy náci tiszttel fenntartott kapcsolatát.
Még aznap este belelőtték őket a jeges Dunába a pesti alsó rakparton.
babujaju Creative Commons License 2006.09.03 0 0 31
legjobb tudomásom szerint nem szoktam ilyen véleményt alkotni mint amit most fogok, de ezt az egész vértanu meg boldoggáavatás témát akkora, de akkora m*ságnak, ökr*ségnek tartom...
(elnézést ha valaki megbántódott, de most v*hogy le kellett írnom :-)
sensei47 Creative Commons License 2006.09.03 0 0 29
Kilencszáz év után újra boldoggáavatás lesz hazánkban. XVI. Benedek pápa 2006. április 28-án jóváhagyta azt a dokumentumot, amely elismeri Salkaházi Sára szociális testvér vértanúságát, és engedélyezte, hogy boldoggáavatására Budapesten kerüljön sor. Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke tájékoztatja a sajtó munkatársait a szeptember 17-én, a budapesti Szent István-bazilika előtti téren tartandó boldoggá avatási szertartásról

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=194960
egyenlítő Creative Commons License 2006.09.02 0 0 28

ez egy nagyon jó cikk

 

Igen. Nagyon ritka az ilyen a magyar sajtóban.

Előzmény: sensei47 (24)
sensei47 Creative Commons License 2006.09.02 0 0 27
A Virtuális Plébánia honlapján találtam meg először Salkaházi Sára fényképét.
sensei47 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 26
Találtam egy Népszava-összeállítást is egy másik fórumon, idehozom:
======================

Salkaházi Sárát Budapesten avatják boldoggá

Kihallgatáson fogadta Erdő Péter bíborost XVI. Benedek pápa szombaton a Vatikánban - jelentette be a katolikus egyház hivatalos honlapján a vatikáni sajtószolgálat. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke köszönetet mondott a pápának azért, hogy engedélyezte a második világháborúban vértanúhalált halt Salkaházi Sára boldoggá avatását. A magyar bíboros beszámolt a katolikus egyházfőnek a boldoggá avatás előkészületeiről - a szertartásra szeptember 17-én kerül sor a Szent István-bazilikában. XVI. Benedek nagyon fontosnak ítélte e boldoggá avatás lelki hatásait. (Salkaházi Sára szociális testvért boldoggá avatási dekrétumát áprilisban írta alá a pápa. A világháború legnehezebb utolsó hónapjaiban üldözött zsidók, nők és gyermekek százait rejtegette budapesti rendházában. Salkaházit, miután feljelentették, a nyilasok az általa bújtatottakkal együtt a Duna-partra hajtották és ott kivégezték 1944 decemberében, 45 éves korában.) Erdő Péter köszönetet mondott emellett a pápának a két új magyar püspök kinevezéséért is.

Salkaházi Sára boldoggá avatásával egy napon kerül sor egy másik egyházi személyiség, Mosé Tovini boldoggá avatására, az olaszországi Bresciában. A boldoggá avatási szentmiséket tavaly óta nem a katolikus egyházfő celebrálja.

A Vatikánban nyilvánosságra hozták XVI. Benedek pápa harmadik negyedévi programját. Egyben megerősítették azokat a korábbi bejelentéseket, amelyek szerint a katolikus egyházfő ez idő alatt Spanyolország, majd Bajorország vendége lesz. A július 1-i konzisztóriumon négy szentté avatásra kerül sor.

Népszava-összeállítás
Előzmény: Lebenstod (25)
Lebenstod Creative Commons License 2006.09.01 0 0 25
Örvendetes, hogy mind a NOL, mind a MN hosszan írt a mártirról. Sajnos, kevés ilyen ember akadt.
sensei47 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 24
Köszönöm, ez egy nagyon jó cikk.
Előzmény: egyenlítő (15)
sensei47 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 23
Köszönöm, minden rendben, tényleg csak replikáztam! :-)
Előzmény: thoughts (17)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.01 0 0 22
szerintem mindenki máshogy tudja, ergo van valami 1000féle változata... lehet, hogyp ont ez benne a jó? hm, lehet :))
Előzmény: thoughts (21)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 21
azért nem egészen. ide is oda is.
Előzmény: thoughts (19)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.01 0 0 20

mondom, lehet, hogy én tudom rosszul, elolvasni majd csak holnap:kezdődik a szomszédok :))

Előzmény: thoughts (19)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 19
szerintem itt a válasz. nekem hajaz.
Előzmény: horst_fuchs (16)
sensei47 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 18
"csak rajtam poénkodott egy korábbi hozzászólásomra replikázva"

Így igaz! :-)
Előzmény: horst_fuchs (14)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 17

ez esetben megkövetem magam.

 

ímé:

 

szorrencs vagyok sensei!

Előzmény: horst_fuchs (14)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.01 0 0 16
ha a nullázónak tetszik, akkor olyasmit ír, hogy "hát ez nem 0"-de 90%ban mindenütt van 0-zás
Előzmény: thoughts (13)
egyenlítő Creative Commons License 2006.09.01 0 0 15
Előzmény: sensei47 (4)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.01 0 0 14

nem baj, mindenki megijed a szakállamtól... meg az oldalamra csavart felfújható antoni banderas szexbábútól...

 

amúgy nem kell bántani, csak rajtam poénkodott egy korábbi hozzászólásomra replikázva, nekem tetszett amúgy.

Előzmény: thoughts (12)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 13
tsak azért gondolom, mert nem minden topikot 0znak...
Előzmény: horst_fuchs (11)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 12

off

mi ez a személyeskedés? mi az, hogy ráfanyarodtál? mi bajod horsttal így az első napodon?!!

on

Előzmény: sensei47 (9)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.09.01 0 0 11

én még 2 éve hallottam ezt a verziót... szintén a legelső napomon.

bocs, hogy ha rosszul tudom... nagy a pofám már megint.

Előzmény: thoughts (10)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 10
jééé!! én 6 éve abban élek, hogy ez azt jelenti, hogy 0 hozzászólás lesz a topikhoz...
Előzmény: horst_fuchs (8)
sensei47 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 9
Off
Még mindig nem világos számomra a nullázás, de nem is érdekes, ne törd magad... Ha már ráfanyalodtam arra, hogy tőled kérdezzek...
On
Előzmény: horst_fuchs (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!