Keresés

Részletes keresés

deresedő Creative Commons License 2008.07.24 0 0 2299
A házaknak nincs villámvédelme. Ez furcsának tűnhet, de ha megnézed, az alacsonyabb házaknak sok helyen nincs. Egyszerűen azért, mert a villámvédelem egyben villámvonzás is ( tulajdonképpen ez a lényege, hogy irányítsuk és kontrolláljuk a kisülés földi pontját) s olyan helyen nem szükséges, ahol a közelben lényegesen magasabb tereptárgyak vannak (jelen esetben pl. fák).
Előzmény: kacsa69 (2298)
kacsa69 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 2298
Kedves deresedő!

Mivel igen jártas vagy a lakópark, építkezés ügyeiben, gondoltam hozzád fordulok egy kérdéssel: mit tudsz a házak villámvédelméről? Úgy tudom, erre előírás van...
Engem kissé aggaszt a dolog, mert mostanában eléggé a közelünkben csapkodnak. Nyugtass meg, kérlek!
Üdv:
Kacsa
Előzmény: deresedő (2297)
deresedő Creative Commons License 2008.06.25 0 0 2297
Máshol nem fog többet keresgélni.
Előzmény: sztzoli (2296)
sztzoli Creative Commons License 2008.06.23 0 0 2296
Szia

Ott nem fog keresgélni vagy máshol nem fog keresgélni?

Üdv
deresedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2295
Ha valaki regelni szeretne a belső fórumra, de nem kap kontroll-levelet, az azt jelenti, hogy rossz e-mail címet adott meg.
deresedő Creative Commons License 2008.05.30 0 0 2294
Azoknak, akik rátaláltak erre fórumra, de a belsőre még nem léphetnek be, ugyanakkor érdeklődnének a lakóparkunk iránt, azt tudjuk tanácsolni, hogy jöjjenek ki bátran bármely hétvégén, nézzenek körül, beszélgessenek a már ide költözöttekkel. Nagy eséllyel nem is fognak tovább keresgéni.
deresedő Creative Commons License 2008.05.28 0 0 2293
De kapott, szinte azonnal, csak a belső fórumon, ahová már ő is be van regelve.
Előzmény: darkfish (2292)
darkfish Creative Commons License 2008.05.27 0 0 2292

Szia!

Ide szinte már senki sem jár, ezért nem kaptál idáig választ.

"Tudnátok nekünk segíteni, hogy elmondjátok az őszinte véleményeiteket, tapasztalataitokat, amire figyelnünk kellene, mikor a kivitelezőkkel tárgyalunk, illetve az átadásig és utána ügyeljünk?"

Én azt javaslom, hogy olvass vissza tudom nem kevés a 2290 bejegyzés, de mindenre választ kapsz. Elég hosszú lenne leírni és biztos kimaradna valami.

Pár nap alatt át tudod rágni rajta magadat és rengeteg olyan tapasztalattal lehetsz gazdagabb amiket már mások végigcsináltak.

üdv

Előzmény: K.M.Eri (2290)
deresedő Creative Commons License 2008.05.23 0 0 2291
Szavazás a CBA-ról a belső fórumon!!!
K.M.Eri Creative Commons License 2008.05.21 0 0 2290

Sziasztok!

Férjemmel gondolkodunk azon, hogy a lakóparkba költözzünk 2 éves fiunkkal és júliusban születendő kislányunkkal. Tudnátok nekünk segíteni, hogy elmondjátok az őszinte véleményeiteket, tapasztalataitokat, amire figyelnünk kellene, mikor a kivitelezőkkel tárgyalunk, illetve az átadásig és utána ügyeljünk?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Erika

kopmik Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2289

Kedves IX. ütemesek!

Közeleg a szerződéskötés napja. Ezzel kapcsolatban egy pár fontos információ felekrült a belső fórumra. Aki teheti látogasson el a belső fórum oldalaira.

http://pestszentimre.tarhelyem.hu/

Üdv:

Miklós

VReeka Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2288
Leendö Rubin ház lakosok

Mivel sajnálatos módon aláirták helyettem a fellebbezésröl való lemondó nyilatkozatot, a pestimre ingatlanfejlesztö kft-nél vki ezért az épitkezést leállitottam, ill beadtam a fellebbezésem az épülö ház ellen, jó eséllyel vissza tudom vonatni, persze semmi sem biztos.
Amiért irok elvileg ezt a házat geotermikus megujulo energiás háznak hirdetik, namost az ép engedélyben ez nem szerepel csupán kondenzációs fali gázkazánok, ill a bányászati engedély /mivel a talajból nyerik ki kell hozzá/ sem szerepel, tehát sztem az átverés magyar épitöipar stb tipikus esete, elvileg a héten megy a gvh-nak is a bejelentés.
Aki esetleg már lefoglalozta akár a foglaló dupláját visszakérheti, ha tényleg átverték egy ügyvéddel karöltve...:)
Aki érdeklödni szeretne tmobil 6879121
VReeka Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2287
Igen sajnos mindneki a belsöt használja
ametiszt31 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2286
Nagyon leült a nyilnános fórum...
VReeka Creative Commons License 2008.05.05 0 0 2285
Sziasztok

Aki az uj társasázat nézegeti, a höszivattyús fütés nincs benne az épitési engedélyben.
drasi2 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 2284

Sziasztok 6. ütemesek.

Sürgősen olvassátok el a belső fórumra írt levélkémet (Ötletbörze/Új átadások) - címszó alatt, mert nagyon fontos, és sürgős lépéseket igényel a leírt probléma.

Köszi-Drasi

ztm Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2283
Ha lakáscélú hitelt veszel fel, akkor ott feltétel, hogy először az önerőt kell elkölteni és utána lép be csak finanszírozó bank. Tehát ha már eladtad a kecót és van indul tőkéd, akkor először azt fizeted be (a bevallott mértékig), aztán jön a bank a második vagy harmadik részletig, de lehet azt is, hogy a második részlet egy részét még a megmaradt önerőből fizeted ki és a fennmaradó részt meg a bank csengeti ki. Itt nem is látsz egy fillért sem a pénzből, a bank egyből az építtető cégnek utal. Szabadfelhasználású hitelnél megkapod a zsét a számládra és szabadon garázdálkodhatsz vele.
Előzmény: Marni57 (2275)
deresedő Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2282
Nagyon egyszerű, menj be az Europarkba a T-Pontba és ott intézz ügyet vagy kérdezz infót. Ha nem tudnak válaszolni, akkor hívasd fel velük Helgát azzal, hogy neked nem reagál. Ettől egyből kiborul és intézkedik, mert az ő jutalék-területéhez tartozik a lakópark.
Előzmény: 102/B/2 (2281)
102/B/2 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2281
A kijelölt T-Com kapcsolattartó, Somoskői Helga csak nekem nem veszi fel a telefont vagy senki másnak sem?

Baromira unom hogy már számtalanszor hívtam hiába!
deresedő Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2280
A tegnapi nap során egy háromoldalú (Kulcsrakész, Deponátor, Lakópark) egyeztető tárgyalásra került sor a Kulcsrakész irodájában, több, a lakóparkunkat érintő kérdés ügyében.

A megbeszélés (melynek anyagát ma délután tesszük fel a belső fórumra) korrekt hangvételű volt és biztató megállapodások születtek.
Kiprix Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2279

Üdv mindenkinek!

Mi most szeretnénk lakást vásárolni az előkészítés alatt álló Rubin házban. Akinek bármilyen tapasztalata van az építtetőről (Pestimre Ingatlanfejlesztő Kft., tulajdonosok: Rol-and-red Kft., Aranyhegy Kft.), kérem ossza meg velünk.

deresedő Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2278
Viszont a jó hír, hogy Schubert úrral lehetett rendesen tárgyalni, talán a segítségünkre is tud lenni. Részletek holnap.
deresedő Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2277
Melléütöttem. Suttyó, nem suttyú, mielőtt félreértés lenne. Akkor tirpákoskodjon, ha egy kazánt rendesen fel tud tenni, addig kezét lábát törje a barma, hogy kedvemre tegyen és ha odamegyek, akkor vigyázzban hívja a főnökét.
Előzmény: deresedő (2276)
deresedő Creative Commons License 2008.04.15 0 0 2276
Nem elég, hogy a Cinka sosincs bekapcsolva, de még az a suttyú kis segédje is kioktat, hogy minek akarok én beszélni vele.
Marni57 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 2275
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy valaki vett-e fel közületek úgy hitelt a banktól,hogy a fizetési ütemezésnél a mondjuk a második ütemnél kérte a hitelt?/A fennmaradó összeget pediga már eladott lakása árából pótólta./

A válaszokat előre is köszönöm.
VReeka Creative Commons License 2008.04.11 0 0 2274
Mi is a B terv mellett voksolunk.
deresedő Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2273
Ha vezetékes (telefon alapú) adsl-t szeretnél, akkor mindenképp kell vonal. Ha vonalad van, akkor utána bárkivel szerződhetsz internet szolgáltatásra, aki itt szolgáltat. Ugyanez lesz a helyzet kábelnet ügyben is.
Előzmény: RadyRr (2272)
RadyRr Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2272
Sziasztok!

Még egy voks a B mellett.

Más: a belső fórum egyik témájából azt szűrtem le, hogy jelenleg csak a T-nél lehet internetre benevezni telefon előfizetéssel karöltve.
Én speciel csupasz adsl-t szeretnék telefon nélkül, esetleg a céges flotta-adsl-t, de a T egyik módozattal sem kompatibilis.
Tényleg nem is lehet másik szolgáltatót választani?
desodor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2271
Sziasztok!

Mi is a B terv mellett vagyunk.
Az I. ütem mögött most nagyon ásnak, nem tudjátok, hogy mit? Vagy ez lenne a Schubert féle cucc?
Nekem nagyon tele van a törpöm ezzel. Várom a 25-ét, mert akkor szeretnék tőle néhányat kérdezni.
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.04.09 0 0 2270
Természetesen én is támogatom az igényfelmérés ötletét. Csak ezek szerint ő nem kíváncsi rá. Persze ez nem meglepő.
Jó lenne ha Schubert Úr kiállna a nagyközönség elé és tájékoztatna minket személyesen az elképzeléseiről. Aztán mi is elmondanánk a véleményünket.
Előzmény: deresedő (2269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!