Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2006.07.19 0 0 51
Azt hiszem, azok az emberek akik az allatokat szeretik mint kedvenceket maskepp ertelmezik az allatszeretetet mint azok akik abbol elnek - es ez igy van jol.
De. . .

Lustasagbol, gondatlansagbol, kapzsisagbol, gonoszsagbol fajdalmat okozni nekik. . . az ellen fel kell lepni.

Nem hiszem azt, hogy a "idilli kep" (ha volt ilyen a valosagban egyaltalan) kell legyen a cel - de valami kozeputat el kellene erni.
Előzmény: rtsrulez (49)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.19 0 0 50
Ok.
És a paraszt levágja a kis csibéknek a csőreit?
Levágja a tyúkok karmait?
Rúgdossa, ugrál rajtuk, falhoz csapkodja őket?
Felrakja egy gyártósorra, ahol a tyúkok torkán végigmegy éles fém, elvágja a torkukat, de nme halnak meg egyből? Utána az élő tyúkokat beleteszi forró vízbe, hogy lejöjjön a tyúkról a tolla?
Nem hiszem hogy ilyen körülmények között tartaná őket, ilyen kegyetlenül bánna velük, és ilyen gyalázatos módon végezné ki őket.
Előzmény: rtsrulez (49)
rtsrulez Creative Commons License 2006.07.18 0 0 49
Hat azert azt a szabadon kapirgalast gondold at meg1szer... Nem hulye a paraszt hogy szeteressze a csirkeit... Szepen be vannak keritve keritessel egy kis helyre, es a szarnyuk rendszeresen vagva van nehogy elrepuljenek....

De a nagymamam alltal tomott koverkacsa majat is felhozhatnam mint egyik kedvenc eledelemet.... Na azok sem sokat mozogtak, mert akkor ugye nem hiztak volna eleg jol...

Manapsag mar nem lehet olyan finom kacsamajat szerezni...
Előzmény: oncogito (39)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.18 0 0 48
Hat nem sok valasztas van, az igaz. Azok, akik ebbol elnek, nem fognak maguktol lemondani a profitrol, csak azert, hogy a csirkek (vagy akarmilyen mas allatok) jobban eljenek - tiltakozhatsz amennyit csak akarsz.

Torvenyek kellenek, ellenorzes, allando ellenorzes - mert ahogy lazul a torveny csak papiron lesz.

Ha eredmenyt akarsz elerni, akkor egy eros szervezet kell, aki addig kopogtat a politikusok ajtajan, amig valaki beengedi oket, es tesz valamit az Ugyert.

A tuntetes hatasos egy allami intezmenynel: postasok, vasutasok, ha ok leallnak arra oda kell figyelni - de azzal ki torodik, ha nem a KFC-nel veszem a kajam? A BK, McD vagy mas gondolod jobb???

Előzmény: oncogito (46)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 47
Akkor szervezz egyet - ott leszek.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (45)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 46
Általában a tüntetések nem sokat érnek.
Én is azt mondtam, hogy ez a tüntetés bizony baki volt és még annyit sem ért, mint bármilyen más.
Most akkor mi van?
Ebben maradtunk és kész?
Ennyi?
Előzmény: ZsuR (44)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 45
Kiderült ma hogy mennyire. Látom nem értesz. A lényeg hogy ott kellene tüntetni ahol el van ásva kutya. Ahol nincs ott meg nem. Most már nem akarom ragozni.
Előzmény: oncogito (43)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.18 0 0 44
Nem.

Mit lehet ilyen tuntetessel kezdeni? Jon a ciki a szervezes miatt, a furdoruha miatt (magamutagatas vagya erosebb mint az allatok szeretete??) es lejaratjak az osszes kovetkezo akciokat is.

Ha a KFC ellen mennek, akkor majd a csirkegyarak "megjavulnak"?

De ha a csirkegyarak elott tuntetnek, akkor lehet, hogy a munkas nem tud a szemetekbe nezni. . .es valtoztat valamin . . .

A KFC bevetelen ez a tuntetes nem szamit semmit sem. Az emberek meg talan meg jobban mennek oda enni - mert hat jo buli volt, miert is? Mit is csinaltak?? Olvastam roluk valamit az interneten. . .!
Előzmény: oncogito (41)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 43
Figyelj, engem a humánum érdekel, és nem az EU szabály!
Az emberség szabálya mindent űberel!
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (42)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 42
A csirkegyár összhangban van az EU szabályozásaival?
Előzmény: oncogito (41)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 41
Beszéltél te már csirkegyárossal?
Nem azt mondom, hogy ez a mostani tüntetés nem baki volt - de meggyőzni... :-/
Előzmény: ZsuR (40)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.18 0 0 40
Lenne mit dolgozni az allatok "emberseges" kezeleseert - de hat ilyen modszerekkel csak lejaratjak az egeszet.

Aki tenyeszti a csirket, azt kell eloszor meggyozni errol. . .ott rogton, helyben. . .es ha a helyi dolgok rendben vannak (allatkinzasok, gyilkolasok, kiskertekben, kisgazdaknal etc) akkor erdemes nagyobb faba vagni a fejszet.

Ennyit a sarga furdoruharol :))!
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (36)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 39
De amíg éltek a nagyszüleid csirkéi, látták a Napot, ettek kukoricát és járhattak a saját lábukon és látták a szabad eget, és este aludhattak, nappal meg kapirgáltak és akkor vágták le őket, ha természetes uton érték el a megfelelő kort.

De a csirkegyárak csirkéi sosem látnak napot, a zsufoltságtól a saját lábukon állni sem tudnak, a nap nekik 20 órából áll és ha nem vágnák le őket néhány hetes korban, akkor belepusztulnának a gyors növekedéstől.
Aztán nem levágják, ahol pár perc alatt vége, hanem kampóra kerülnek és élve kezdik feldolgozni őket.

Persze, ez sokakat nem érdekel, mert nem látja.

Tény, hogy sok állatvéelem rosszul sül el -- de az ég szerelmére, valamit mégiscsak tenni kellene azoknak, akik nem szarják le ezt az egész borzalmat!

Lehet hasat fogva röhögni ezen - de nem ezeknek írom!
Előzmény: rtsrulez (37)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 38
En is csinaltam ezt a nyakvagast (talka odatartasa a kiverzeshez). Ettol fuggetlenul nincs igazad mert azok a csirkek szabadon eltek addig mig ki nem nyirtak oket. A gyari csirkek szinte nem is "elnek", legalabbis nem elet az, csak tomik oket kb. 3 hetig aztan csao.

Az itteni KFC-nek viszont inkabb hasznalt az ugy mert szerintem az emberek 99.9999%-a azt se tudja hogy van nalunk ilyen :)
Előzmény: rtsrulez (37)
rtsrulez Creative Commons License 2006.07.18 0 0 37
Ugy latom a hazai PETA-sok olyanok mint Pamela Anderson.... Marmint olyan okosak. :)

De ha jol latom jo kis ingyenreklam a KFC-nek... hu de megeheztem, megyek veszek nehany darabot, hogy tamogassam oket a PETA elleni harcban...

Apropo falun nottem fel. Mikor eleg nagy lettem megfogni egy csirket, mar alando feladatom volt fogni a csirke labat amig anyam elvagja a nyakat, es kiverezteti.

Igy higyjetek el nekem, az apaink, nagyapaink dedapaink ukapaink alltal fogyasztott csirkek sem szivinfarktusban hunytak el nagy hirtelen, es nem is altatogaz tuladagolasban....

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 36
Kérdezd meg a topicnyitót, ha kiengedték :)
Előzmény: ZsuR (34)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 35
Ne haragudj de nem a cinizmust kellene hibáztatni amiért az egész megmozdulásból dőlt a butaság már a legelejétől, kezdve ott, hogy a hazai KFC a jelek szerint betartja az EU előírásokat (a vádló bizonyít...) és hogy a kérdéses KFC-supplier egy Moorefield, West Virginia székhelyű vágóhíd, amire a hazai KFC-tulajnak (aki egy magyar vállalkozó) egyrészt nincs hatása, másrészt még csak kapcsolata sincs vele. És befejezve a rabomobillal.

(1989-90 körül menő volt ennyire behasalni bárminek ami amerikai, de mostanában már gondolkodni szoktunk)

Ad abszurdum minden állatvédelemmel kapcsolatos ügynek adott egy nagy pofont ez az egész.
Előzmény: oncogito (33)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.18 0 0 34
Meg tudnatok nekem mondani, mi a sarga furdoruha jelentosege a csirkek tartasahoz viszonyitva?
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 33
Most olvastam az Indexen, hogy botrányba fulladt a tüntetés.
Azért lehetett volna annyi felelősség a szervezőkben, hogy előre engedélyt kérnek és nem cirkuszt csinálnak. Ez a téma azért sokkal komolyabb lenne és ezért sokkal több szervezést igényelt volna.
Most aztán a cinikusoknak van min mulatni...
Előzmény: Törölt nick (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 32
Was? Hogyan hol és mikor? Miről beszélsz?
Előzmény: oncogito (31)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 31
Fogalmam sincs, azért nem válaszoltam.
De ha esetleg javaslatod lenne, hogy hogyan és hol és mikor, talán többre menne vele mindenkik, mint a gunyolódással.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (27)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 30
EU?
Előzmény: oncogito (29)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 29
Miért, azon is hasat fogva lehet nevetni?
Akkor megnézek egyet!
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (28)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 28
Láttál már fogdát belülről? :)))
Előzmény: oncogito (26)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 27
Mi lenne ha megválaszolnátok az EU-val kapcsolatos kérdésemet. Teljesen világosan elmagyaráztam azt is, hogy miért kérdeztem.
Előzmény: oncogito (26)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 26
Láttál te már vágóhidat, vagy csirkefeldolgozó üzemet?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (24)
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 25
És miből gondolod, hogy aki törődik a haszonállatok életével az mással nem törődik?
Ahogy korábban írtam, meggyőződésem, hogy inkább fordítva van.
Mert csak aki szenvedett és ismeri a szenvedést, az törődik más szenvedésésvel, aki szűkölködött és ismeri mi az, az törődik más szűkölködésével.

Téged magadon kívül más nem érdekel - mindig találsz alibit arra, hogy ne segíts, hiszen mindig van aki még rászorultabb és mindig van, aki mégjobban szenved.

Te csak várj, amig a nagy és számodra fontos dolgok valahogy megoldódnak, ne is törődj azzal, hogy mások nem mérlegelnek, hanem ahol módjukban áll változtatnak, vagy szóvá tesznek dolgokat.

Ne is ereszkedj le az átlaglény átlagbajához.
A nagyokon meg ugysem tudsz változtatni - ugyhogy a te lelkiismerted mindig tiszta lehet, hiszen sosem használod. :-)))
Előzmény: Wild_Bear (22)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 24
Hogy a topicnyitót idézzem: "olcsó szállás is kellene vasárnaptól szerdáig itt Budapesten"

Erre mondják a KFC hazájában, hogy "Be careful what you wish for, 'cause it may come true"

Bocsásson meg minden tyúk, amiért most a hasamat fogom a röhögéstől! :))))))))
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (23)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.07.18 0 0 23
oncogito Creative Commons License 2006.07.18 0 0 21
Nem hiszem hogy sokat törődnél az emberekkel - az ilyen mentalitással élők csak magukkal törődnek. A természetben a zsákmányállat amíg a ragadozó karmába kerül, addig természetes életet él, szabadon. Azon kívül van menekülési esélye. Az ember által tartott haszonállat kínok között él és hal meg. A ragadozó tudatlan és nincs más módja az elejtésnek. Az ember tudatos és tudna más módon is tartani és leölni. Nem teszi - mert az olyan mentalitással él, mint te - leszarja.
Előzmény: Wild_Bear (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!