Keresés

Részletes keresés

szolnokisrac Creative Commons License 2006.06.28 0 0 22
Hát ha megvan a hely, ahova mész dolgozni, akkor már csak vízum kell. Annak a megszerzése sem bonyolult, ha megvan minden papír!
Előzmény: SanCapri (20)
SanCapri Creative Commons License 2006.06.28 0 0 20
Éppen ezért sem aggódom. Ügyes kezű embernek ismernek, nem vagyok "bááááááá" sem és tényleg vár munka odakint! Csak jussak ki...
Előzmény: szolnokisrac (18)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.06.28 0 0 18

Megfelelő képzettségű munkaerőre nagy szükség van, de nem csak ott. Az illegálisan bevándorlók (Mexikóiak stb.) nagy részben nem rendelkeznek képzettséggel, és nagyrészük még angolul sem tud.

 

Gondolom egy olyan országban mint az USA, szükség van munkaerőre, és mindig lesznek betöltetlen állások. De ez is fögg a szakmától. (Szerintem)

Előzmény: SanCapri (13)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.06.28 0 0 17

Egyetértek a hozzászólásoddal, és drukkolok, hogy teljesüljeneki az álmaid :) !

Előzmény: anisette (11)
SanCapri Creative Commons License 2006.06.28 0 0 16
Egyébként Te éppen hol tartasz az "úton"? :)
Előzmény: anisette (15)
anisette Creative Commons License 2006.06.28 0 0 15
Nagyon örülök hogy ilyen realista vagy látod,ezzel a hozzá állással már én is azt mondom hogy ki fogtok jutni.Isten adja hogy úgy legyen.
Előzmény: SanCapri (13)
SanCapri Creative Commons License 2006.06.26 0 0 14
Neked mi nem jött össze odakint? Inkább írd le a sztoridat vagdalkozás helyett.
Előzmény: Airbus A318 (5)
SanCapri Creative Commons License 2006.06.26 0 0 13
Ó, én nem aggódom, hogy nem lesz odakint munkánk, első kézből tudom, hogy folyamatosan van felvétel ide-oda. Az előző bejegyzésemben arra utaltam, hogy NEM az ott élők elől veszem el a munkát, hiszen ha van munkaerőhiány és van munkanélküliség, az azt jelenti, hogy az ottaniak NEM KÍVÁNNAK ÉLNI ezzel a lehetőséggel, ergo mi tömjük be a lukakat.


És még soha a büdös életben nem adtam fel semmit. Ki fogunk menni, ez tény. Egyszerűen fórumozok a témáról, mert az információszerzés sokat segít az elképzeléseink megvalósításában.
Előzmény: anisette (11)
anisette Creative Commons License 2006.06.25 0 0 11
Tudod az hog yoda kinn vannak munkanélküliek az nem jelenti azt hogy Te nem kapnál munkát.Nem kell messzire menned!Nézz körül itt Magyarországon.Ha csak Bp-et nézed.Hányan vannak akik nem csak munkanélküliek hanem hajléktalanok is.Ne így fogd fel a dolgokat.Ha van akaraterőd akkor minden sikerülhet.Csak hinni kell és az álmaid valóra vállnak.Minden emben szívében van valami ami élteti őt.Ha csak a remény hogy megnyerik a lottó 5 egyszer már az is elég nekik ahoz hogy várják a holnapot.Te neked is kell hogy valami éltben tartson,egy élom ami elkísér a holnapba.Az álmod hogy egyszer amerikai leszel és lesz munkád,boldog leszel a családod minden tagjával együtt.Egyszer valóra válik.De tudod egy valamit meg kell tenned érte:SOSE ADD FEL AZ ÁLMAIDAT ÉS HIGGY ABBAN HOGY EGYSZER VALÓRA VÁLIK!
Előzmény: SanCapri (7)
anisette Creative Commons License 2006.06.25 0 0 10
Szívemből szóltál!
Előzmény: Törölt nick (6)
anisette Creative Commons License 2006.06.25 0 0 9
Örülök hogy van aki egyet ért velem .Nekem 2 szakmám van + érttségi.Divattervező vagyok de idehaza nem kapok munkát a szakmámban.Én is meg akarom próbálni az USA-t.Remélem szerencsém lesz.
Előzmény: SanCapri (3)
Airbus A318 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 8
"menj a kocsmába igyál meg egy féldecit." nem vok alkoholista.
Előzmény: Törölt nick (6)
SanCapri Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7
Épp az a durva - ahogy olvasom a másik topicban - , hogy mindezek ellenére MÉGSEM válhatok az emberi jogokkal felruházott, kívánt állapotú emberré. Szabad döntésem ugyan, hogy hová megyek, de mégsem tehetem legálisan. mindannyiunk egyik fő útja lehet, hogy az őt körülvevő társadalom hasznos, épületes tagjává váljon. NEM építkezésre mennék dolgozni, NEM bűnözni mennék, NEM elfoglalni egy amerikai helyét, hiszen ha számomra van munka odakint, viszont kint vannak munkanélküliek, nyílván megelőzhetnének - ha akarnának...

Tele vagyunk álmokkal és reményekkel. Családot szeretnénk, gyereket. Egyszerű, apró fogaskerékké válni, akikek hálás az őt körülvevő társadalom, hogy vele jól működik a gépezet. Termelek, pénzt keresek. Alkotok, építek. Itthon szerettem volna, de nehéz vagy nem megy, meguntam és az emberi tartásom meghúzta a vonalat, ennyi. Van olyan hely a Földön, ahol megbecsülik az egyszerű embert is és itt most nem "hálákodásra" gondoltam, hanem arra, hogy elvégzek egy munkát és MEG TUDOK ÉLNI BELŐLE! Nagyjából tudom, hogy hol a helyem a hierarchikus létrában, sejtem, meddig juthatok fel, de ami már itt megy, az túllépi az ésszerűség határait. Ahogy egy román jön ide dolgozni egy jobb élet reményében, úgy mi is keressük a nekünk való helyet. A Vándorlás egy teljesen értelmes és természetes folyamat. Nem értem ezt a sok rohadt kéziféket... Aki nem állja meg a helyét, úgyis kibukik, nem?
Előzmény: Törölt nick (4)
Airbus A318 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 5
Inkább rémálom.
SanCapri Creative Commons License 2006.06.24 0 0 3
Miért ne lehetne az? Intelligens embernek tartom magam. 31 éves vagyok és jó dolgokért küzdöttem egész életemben. Van kerek 5 szakmám és mégis nyögve nyelek, egyik hónapról a másikra élek, a jövőképem pedig eltűnt - már ami a Magyarországon töltött jövőt illeti. Csalódott vagyok és felismertem, ennyi. Döntöttem és megpróbálom USA-t, remélem ott hasznos emberré válhatok, családfő tudok majd lenni és letehetem az asztalra a Biztonságot.

ÉN reménykedem. Nekem ez álomország, sajnos MO. bebizonyította NEKEM (kiemelve: nekem), hogy nem szeret. Nincsenek gazdag szüleim, nincs kiugróan nagy tehetségem, nem vagyok zseni, nincsenek fantasztikus összeköttetéseim.

Ergo jövőm sincs túl sok itt. Lépnem kell, mert a jólét nem kiváltság, hanem JOG!
anisette Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2
Miért is rémálomország?Fejtsd ki bővebben ha kérhetem.
Előzmény: Tarik ibn Harúd (1)
Tarik ibn Harúd Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1
Inkább rémálomország.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 0
ál0m0rszág?
Előzmény: anisette (-)
anisette Creative Commons License 2006.06.10 0 0 topiknyitó

Hát ez van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!