Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2006.06.06 0 0 317

Somogyi??? Csinált az vmit??

 

Áá, alig valamit. Amíg Orbán ott ordibált a temetésen, már fél éve arról tárgyalt az oroszokkal, mikor mennek a francba. Azt már novemberben letárgyalták, hogy mennek, a kérdés az volt, mikor. Hős Viktor meg kizavarta őket.

Hogy ontopic legyek: Somogyi nyugodtan maradhatott volna, szerintem is tévedés a Göncz Kinga.

Előzmény: zálycsik (19)
ex_lx Creative Commons License 2006.06.06 0 0 316
Persze, hogy ugat! Kiírt egy pályázatot Mit tennék, ha kutya lennék? címmel, mire a legtöbb válasz ilyen értelmű volt.
Előzmény: Törölt nick (315)
Nagulnov Creative Commons License 2006.06.06 0 0 314

Mit kifogásolsz azon, hogy Putyin és Gyurcsány tárgyaltak?

 

 

Semmit/ha csak azt nem hogy mennyiért vesszük meg megint a könyveinket. Csak jeleztem hogy Totó kutya több nagyágyút fog megismerni - mint a külügyminiszter.

Előzmény: pikdáma (292)
Curika Creative Commons License 2006.06.06 0 0 313
Valamit nem értek hogyan lehet egy szociális vonalon dolgozo-bol külügy miniszter vagy magyarországnak mindegy hogy kicsoda a külügy miniszter. Szerintem itt valami nincsen rendben, ez olyan mint egy orvos vezeti a gazdasági tálcát. Ezért van ezz az ország nagy bajba mert ilyen "minisztereink" vannak. Nem irigyelek bennetek az biztos.
nevetséges Creative Commons License 2006.06.06 0 0 312
mi az, hogy! nagyonis!
Előzmény: kruder (310)
ex_lx Creative Commons License 2006.06.06 0 0 311
Lehet, de nem a fémiparban.
Előzmény: kruder (310)
kruder Creative Commons License 2006.06.06 0 0 310
a korlátlan lehetőségek országa! lakatosból is lehet újra gyárvezető?
Előzmény: Törölt nick (-)
Állományjavító Creative Commons License 2006.06.06 0 0 309

Ha lesz, az biztosan nem ebben a ciklusban lesz.

 

A külügy és egyáltalán a nemzeti kormányok mozgástere igen nagy az Európai Unió jelen szerkezetében, mivel a végrehajtó hatalmat a nemzeti kormánydelegáltak testesítik meg.

Előzmény: Törölt nick (307)
kruder Creative Commons License 2006.06.06 0 0 308
kicsit gyorsabban haladhatna arra, mert mi éppen elfelé haladunk - főleg pénzügyileg...
Előzmény: Törölt nick (307)
Maotai Creative Commons License 2006.06.06 0 0 306
igazad van.
Előzmény: Linebacker (288)
majom13 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 305
Szerencsére Göncz Kingának nincs Szdsz-es apukája, így Ő abszolute független pártfüggetlen, csak a külügyi tudás számít!
ex_lx Creative Commons License 2006.06.06 0 0 304
Asszonynak és anyósnak (békés lélek, a politika csak az egypercesek szintjéig érdekli) mondtam - percekig meg voltak győződve róla, hogy valami szívatós viccet készítek elő. Teletex híroldalt kellett tanúként hívnom, hogy elhiggyék - a vonatkozó mondatot így is tucatszor olvasták újra, hátha máshogy is értelmezhető.
Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.06 0 0 303
Én még mindig nem hiszem el... :--(((((
Előzmény: Törölt nick (-)
remekded Creative Commons License 2006.06.05 0 0 301
Szerintem Fodort az SZDSZ már szívesen visszaadná a Fidesznek.:)
Előzmény: Állományjavító (299)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 300
Az angolszász demokráciák és Izrael "életképes javaslatait" én inkább arra vezetném vissza, hogy ott korábbi keletűek és súlyosabbak a kulturálisan nem asszimilálható népesség okozta problémák. Életképes javaslatoknál több viszont ott sem látszik.
Előzmény: Állományjavító (298)
Állományjavító Creative Commons License 2006.06.05 0 0 299
Ezt tudom. Azt nehezményezem, hogy az Szdsz nem igényelte a posztot, amire mondjuk Szent-Iványit jelölhette volna. Vannak, akik azt mondják, hogy Fodor Gábor szokásos gusztustalan áskálódásai miatt, mert miniszter akart lenni, és erre esélye, mivel semmihez sem ért és teljesen használhatatlan fráter, csak a környezetvédelemben lehetett volna.
Előzmény: Törölt nick (289)
Állományjavító Creative Commons License 2006.06.05 0 0 298

Minden szavadat osztom, azzal a kiegészítéssel, hogy az iszlám problematikát, amely természetesen sem nem "faji", sem nem vallási, hanem komplex társadalmi-gazdasági-kulturális ügy, iszonyú robbanási potenciállal, igazában a születési helyén kell preventíve kezelni.

 

A nemzetközi közösség meg is próbálkozott ezzel, de Európában sokrétű, de igazából könnyen átlátható okoknál fogva ellenállásba ütközött minden reális és radikális preventív és konszekutív megoldási kísérlet, ellenkezőleg, ma Európa az ezzel ellentétes narratívában véli megtalálni biztonságát és identitását, nomeg szerepét és hasznát.

 

Addig tehát megmaradnak az angolszász demokráciák és Izrael: ők látják át a probléma súlyát és állnak elő  életképes megoldási javaslatokkal.

Előzmény: Linebacker (288)
hotorpe Creative Commons License 2006.06.05 0 0 297
te dög! nem tuttam!
Előzmény: Törölt nick (296)
hotorpe Creative Commons License 2006.06.05 0 0 295
a vízöntőket ne bántsad, úgyi s lepereg rólunk; kevesen vagyunk, de, jók!
Előzmény: Törölt nick (294)
pikdáma Creative Commons License 2006.06.05 0 0 293
Ezeken valóban érdemes elgondolkodni, de kötve hiszem, hogy Somogyi ebben az ügyben többet tehetne...
Előzmény: Linebacker (288)
pikdáma Creative Commons License 2006.06.05 0 0 292
Mit kifogásolsz azon, hogy Putyin és Gyurcsány tárgyaltak?
Talán az a baj, hogy a magyar min. elnökhöz Putyin nem a külügyminiszterét küldte tárgyalni?
Előzmény: Nagulnov (285)
Linebacker Creative Commons License 2006.06.05 0 0 291
A 266. valóban udvariatlan, hiszen külső alapján nem finom dolog senkit megbélyegezni, de ténybelileg nehéz lenne vitatni.
Előzmény: Törölt nick (290)
Linebacker Creative Commons License 2006.06.05 0 0 288

"... ha mégis a személyes elkötelezetségeit vinné a külügyek intézésébe, akkor itt egy afféle nonglobál-érdekvédő-vétkeztünkaharmadikvilággalszemben-doktrinerhumanista szemlélet lopódzhat be az ügyekbe általa, amitől pedig Isten mentsen minket a liberális demokráciák preventív élethalálharcának e végletekig fokozódott nemzetközi helyzetében..."

 

Göncz Kingát valóban lehet annak a szemléletnek a  megszemélyesítőjének tekinteni, amire itt utalsz.

 

Azonban az európai liberális demokráciák mai arculatát éppen az ilyen Göncz Kinga-féle emberek határozzák meg, és miattuk van az, hogy a liberális demokráciák egyáltalán nem vívnak preventív élethalálharcot, pedig arra nagy szükség lenne. Ugyanis az ilyenek miatt nem lehet nyilvánosan néven nevezni Európa problémáit.

Az európai liberális demokráciák megmentéséhez szükséges lenne kinyilvánítani, hogy momentán a legnagyobb (társadalmi) veszély, ami Európát fenyegeti, Európa eliszlámosodása a sok bevándorló miatt, továbbá az európai népesség fogyása.

 

Tehát a liberális demokrácia a legjobb, legélhetőbb rendszer, de ahhoz hogy fennmaradjon, ma alapszabálynak kéne nyilvánítani, hogy ide több iszlám bevándorló nem jöhet + agydöngölő propagandát kéne folytatni a gyermekvállalás mellett és olyan jogi/gazdasági környezetet teremteni, amely az őshonos, nem lumpen rétegeket valóban gyermekvállalásra ösztönzi.

Előzmény: Állományjavító (262)
Nagulnov Creative Commons License 2006.06.05 0 0 287

Akkor sem tudom megérteni, hogy nem találtak ebben az országban egy másik olyan embert, aki nem ért a diplomáciához, nem volt korábban vezetői gyakorlata

 

 

De találtak volna/ha ez lett volna a cél. De szerintem ne akard tudni - ha abba a pár hetes/és titkos koalás tárgyalásba bele láttál volna/vagy csak egy részébe - tuti hogy nem éreznéd jobban magad.*

 

*Dugd homokba a fejed - közben próbáld a veszteségeidet minimalizálni/amit elbasztak azt veled akarják kifizettetni - és próbáld meg végig röhögni ezt - a négy évet.

Előzmény: kisérőlevél (286)
kisérőlevél Creative Commons License 2006.06.05 0 0 286
Akkor sem tudom megérteni, hogy nem találtak ebben az országban egy másik olyan embert, aki nem ért a diplomáciához, nem volt korábban vezetői gyakorlata, de legalább egy fokkal szalonképesebb mint GK? (A férjéről nem is beszélve.)
Előzmény: Nagulnov (285)
Nagulnov Creative Commons License 2006.06.05 0 0 285
Gyurcsány és Putyin a gazdasági együttműködésről tárgyalt

A két államfő a három hónappal ezelőtti találkozójukon aláírt megállapodásokról beszélt telefonon.

 

 

Hát igen - majd akikre szót sem érdemes vesztegetni - oda elküldi a külügyminiszterét.:)

 

A többit meg bízzátok Ferire - igen óh igen igen.

kisérőlevél Creative Commons License 2006.06.05 0 0 284
Én is erre a következtetésre jutottam. GK minden feladatra alkalmas. Most éppen megszünteti majd a külképviseleti rendszert. Alkalmas rá, mert nem ért hozzá, nem fog fejfájást okozni neki a diplomácia és elég kapzsi ahhoz, hogy megfelelő haszon fejében megtegyen bármit, amit egy hozzáértő nem tenne meg. Ja, és elég öreg ahhoz, hogy leégethesse magát.
Előzmény: Geyza (283)
Geyza Creative Commons License 2006.06.05 0 0 283
Hát épp ez az! Majd ha a Külügyet felszámoljuk és eladjuk a száz követséget, mennyit megtakaríthat az állam!
Előzmény: kisérőlevél (282)
kisérőlevél Creative Commons License 2006.06.05 0 0 282
Milyen hasznot fog hozni? Eddig egy minisztériumot vezett, azt éppen most kell felszámolni :P
Előzmény: hotorpe (268)
Geyza Creative Commons License 2006.06.05 0 0 281
Én egyelőre pusztán pozitív jeleket látok nála. Naná, hogy az USA/Kanada Algéria előtt áll.
Előzmény: Törölt nick (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!