Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 39

azért többségben vannak a használható mesék

 

persze óvatosnak kell lenni, mert tele van a kereskedelem az értelmetlenségig agyonzanzásított ostoba kiadványokkal is

Előzmény: JANDEK (38)
JANDEK Creative Commons License 2006.04.23 0 0 38
Azt hiszem a fo problema az igazi szulokkel van, sok mas tenyezo mellett.
Tudnal 1-2 olyan meset javasolni, ami megfelelo. Szerintem, barmelyikbe belemagyarazhato valami felhaborito, igazsagtalan, stb.
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 37
és a szülőkkel mi van? mert nem a nyanyán volt a probléma hangsúlya ám
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 36
Igazad van a Grimm testvérekre gondoltam, hogy valami bűnügyekkel foglalkozó írnokok voltak onnan vették a történeteket.
Előzmény: JANDEK (27)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 35
Nagyonis kiforgatod.
Ha valakinek olyan jól megy , hogy még a kerítést is képes mézeskalácsból készíteni, akkor nem tudom mi okból sajnál pár falatot az éhes gyerekektől.
És ketrecbe zárni , étkezés céljára felhízlalni kisfiúkat az elég durva támadás, a gyerekek igenis önvédelemből cselekedtek.
A mese igazságosság szempontjából teljesen rendben van.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 34

nem kell őket kiforgatni...

 

sajnos sokukban ott van a sunyiság és becstelenség dicsérete (szerencsére sokukban meg nem)

 

én a kritikátlan elfogadás helyett a szelektálást javaslom, végülis mi is rendelkezünk legalább annyi józan ítélőképességgel, mint az ezeket a meséket összehozó őseink

Előzmény: JANDEK (33)
JANDEK Creative Commons License 2006.04.23 0 0 33
Akar abbol is lehetett, de higyjetek el a gyerekeket ez nem erdekli! Pont ez a szep a mesekben! Az a baj, hogy mi felnottek vagyunk nagyon foldhoz ragadtak, s a sajat tapasztalatainkat magyarazzuk bele a mesekbe. Oszinten, amikor ti gyerekek voltatok, remalmaitok voltak ezektol a mesektol? Nekem nem! az en gyerekeimnek is ezeket fogom meselni! Szerintem, a mai gyerekek nem ettol agresszivek,stb-k.Csak probalkozunk okokat keresni erre, s azt hisszuk,ezek a mesek is ide tartoznak, pedig nem!!! Ez az en velemenyem. Nem kellene ennyire kiforgatni a klasszikus meseket!
Előzmény: eMM (32)
eMM Creative Commons License 2006.04.22 0 0 32
És tényleg mézacskalácsból volt a házikó? pedig nekem a megyó azt mondta hogy arrafelé sincs kolbászból a kerités.
Előzmény: JANDEK (27)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 31
na tessék - kiderül, hogy a gyerekek idegei a mieinkhez képest kötélből vannak
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 30
nekem talán holnap akad valami a közelemben, majd én is beteszek 1-2 jobbat - ha kézre fog esni valamikor, akkor te se fogd vissza magad !
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 29

77 magyar népmesében A félig nyúzott bakkecske is nagyon kemény. Ha jól emlékszem, még sóval is beszórják a térdtől leferé gördített bőr alatti eleven húsát. De mivel rosszat csinált, a mese logikája szerinte megérdemelte. Kiskoromban abszolút nem zavart.

Előzmény: zsuzsa (13)
JANDEK Creative Commons License 2006.04.22 0 0 27
Nagyjabol egyetertek veled, de a Jancsi es Juliska nem Andersen, hanem Grimm, es pl. errol en is olvastam, hogy ez a tortenet tenyleg megtortent.
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 26
nem idéznél belőle?
Előzmény: Törölt nick (25)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.22 0 0 24

Ja, valami ilyesmi.

 

A lopás is OK. Ha a hősnek szüksége van arra a cuccra, ami eredetileg más tulajdonát képezte, az már elég ok arra, hogy elvegye.

 

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 23
talán azt tanítják, hogy a sunyiság vagy éppen kettős mérce az OK
Előzmény: FémFatál (22)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.22 0 0 22

Arra én is kíváncsi lennék!

 

Talán az a tanulság, hogy a Szar Alakoknak tett ígéreteket nem kell betartani?

(Szar Alak pedig az, akit éppen annak tartunk. Róka, sárkány, király, mindegy, ha rendes volt velünk, ha nem, mindenhogy kibaszunk vele).

 

 

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 21
nilyen érdekesen műxik ma a fórum
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 20
attól még eltévesztetted a topicot
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 19
attól még eltévesztetted a topicot
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 18

 

    Szerintem meg akkor is el lehet rajta gondolkodni - tanulsagos. Az elet nemcsak

 dajka mese, hanem nagyon kemeny gyermese is!!!

Előzmény: Zak (15)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 17

na, pont ilyenekre gondoltam!

 

ezekről vajon mit mond a meselógus tudós?

Előzmény: FémFatál (16)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.22 0 0 16

A Jancsi és Juliska tényleg baromi kemény!

De még a lájtos Hamupipőkében is levágja a mostohanővér a saját nagylábujját, és spriccelő vér miatt dől meg :-) 

A Hófehérkében megtudhatjuk, hogy a riválisnak látszó szép fiatal lányokat meg kell öletni, de nem ám csak simán lepuff, hanem a szívét is ki kell vágatni annak a ribancnak.

 

Nálam az német mese is benne van a top 10-ben, amit Grétiről, a szakácsnőről olvastunk a minap. Ez a drága főhősnő történetesen szakácsnő és mint ilyen elég torkos + iszákos, lopja is a főnöke borát hordószám. Egy esetben, mikor a főnöke vendéget (egy nagyon régi barátot) vár nagy izgalommal, Gréti a szokásosnál is jobban felönt a garatra, nagyon meg is éhezik, úgyhogy mindkét csirkét, amit a vendégre tekintettel kellett sütnie, befalja ától cettig.

Aztán a lebukás elkerülése végett viszályt szít a főnöke és a vendég között, aminek a végén a vendég késsel a hátában távozik (vagy valami ilyesmi, mittudomén).

Itt a vége fuss el véle, milyen kis csalafinta ez a Gréti.

Ahelyett hogy börtönbe dugná valaki az enyveskezű iszákos bajkeverőt.

 

Meg az a magyar (?) népmese a paraszttal, a medvével meg a rókával, amikor a medve meg akarja enni a parasztot, a róka valami fondorlattal kihúzza a parasztot a szarból, cserébe néhány tyúkért. Amikor megjelenik a róka a tyúkért, a paraszt persze b.szik megadni a tartozását és addig ugat kopóhangon, amíg a róka el nem húzza a csíkot.

Ennyit a becsületes üzletkötésről.

 

Király Kis Miklóstól is érdemes tanulni, aki bizistók nem fogja bántani a sárkányt, ha az átengedi a hídon - a sárkány átengedi a hídon, K.K.M. meg cserébe azon nyomban lecsapja a sárkány összes fejét.

 

 

 

 

 

 

Zak Creative Commons License 2006.04.22 0 0 15
szerintem igenerôsen eltévesztetted a topicot...
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 14

  Sziasztok!

 

  Ha mar a Biblianal tartunk..izgi dolog: vallas..es politika..ki tudja ugyan ma megkülönböztetni öket?? Es gondolatrendörseg...netan inkvizicio letezik ma?

 Mosolyogtok? Akkor olvassatok el az alabbi döbbenetet. Elözmeny: akik elküldtek nekem azok itt, az Index Vallasi foruman kerdeseket mertek feltenni a Hit gy-röl.

   Az egyik izgatott tag meg leugatta szegeny fejüket, majd KIMODERALTATTA A TELJES oldalt, ahol köpködi öket....De a legszebb az alabbi irasa ennek a bator hitkatonanak.

   Index Vallasi forum, CSerfa topikja: "Közülünk mentek ki - a hitehagyottak"  (hehe nyilvan az eretnekekre gondol szerencsetlen..) 

 

Na, most, hogy ilyen szépen letisztult e topic, térjünk vissza eredeti tiszta céljához.

Felszólítom e fórum két fõ hitehagyottját, Serenicet és Paleokritest, feleljen meg a következõkre:

Fejtse ki, miben különb a hitehagyott a hûnél? Részletezem is ennek fõbb elemeit:

Miben becsületesebb?

Miben okosabb?

Miben értelmesebb?

Miben tud többet?

Természetesen ki lehet egészíteni mások (akár a hitehagyottak) javaslataival is.

Ha bebizonyítják a hitehagyottak, hogy valamiben különbek, mint a hûk, hivatkozhatnak rá, és mi hûk csendesek maradunk.

De ha nem képesek bebizonyítani, hogy bármiben is különbek, és szokásos nagy arcukkal megint mondogatják, amit nem tudnak igazolni, hogy bármiben különbek lennének a hûeknél, a következõket teszem, és ajánlom tenni a hûeknek:

Összeszedjük e topic eredményeit, tömör megállapításban, állítva, hogy semmiben sem különbek a hitehagyottak. És bárhova oda lehet pasztázni, mintegy bélyegként, hogy többé ne legyen nagy arcuk, mert semmi alapjuk erre, mert nem mondanak igazat ebben.

Aki meg vitatja ezeket a tömör megállapításokat, ide lehet invitálni, olvasson, vagy akár vitassa, ha tudja. És a csiszolt, javított tömör megállapításokat újra és újra be lehet pasztázni, valahányszor megint túl nagy lesz az arcuk, és kérkednek hitehagyásukkal a hûek ellen.

Ha pedig a két fõ hitehagyott nem felel, nem vitat semmit, akkor az azért van,m mert nem is tud, azt beleegyezésnek veszem. Akkor is javaslom megtenni a fõbb megállapításokat, és javaslom, alkalmazni is kéne nagyképûségük ellen.

Megjegyzem, más hitehagyottal semmi bajom, sõt, van, akit igazán értékes és tisztességes embernek tartok és ismerek, pl. Titanillát. Nem is ellenük szeretném pasztázni a megállapításokat, hanem azok a szerintem silányak ellen, akik silányságuk ellenére magukat a hûeknél többnek mutogatják, szerintem minden alap nélkül.

Továbbá megjegyzem, másokkal szemben sem kívánom alkalmazni ezt, sem más hiten levõk ellen, sem ellenfeleim ellen, csak a fent említett két nagyarcú fórumtárs ellen. És persze azok ellen, akik késõbb támadnak nagy arccal a hûek ellen, csak, mert õk is hitehagyottak. Ne így leplezzék lelkiismeretfurdalásukat (ismert módszer ez), még mielõtt belemelegednének, meggondolnák, ha elkezdik, stb.

Cserfa

 

    Haaaaaat ...elöször nem igen tudtam szohoz jutni..Azota 2 nicket letiltottak az Indexröl: indexre tettek öket a haverok:)) Elvegre 1 moderator moderaljon...ugorjon, ha hivjak! Azert örüljünk, h. nem az ö, meg az ilyen emberek Istenenek törvenyei ervenyesülnek..csunya vilag lenne.

  A jambor igehirdetök, tele vannak a topikok Biblia idezetekkel..Vajon mi lenne, ha mki ilyen ÖSZINTEN, VALOS LENYEBÖL NYILATKOZNA?? Asszem sokmindenkiröl kiderülne, h. sima  beszedje milyen lelket takar ...mintha nem ismernenk az

elmult 2000 ev  törtenelmet...Szerencsere mkiröl kiderült az igazsag!!!

   

            Sziasztok, bocs a hosszusagert. De ez azert emlekezetes marad...:)

  ( Ja, azota leszedtek ezt  a szep bizonyitvanyt, de ne felejtsetek!)

 

Előzmény: zsuzsa (13)
zsuzsa Creative Commons License 2006.04.22 0 0 13
A Benedek Elek összes egyik meséjében a halottat kiteszik a templom elé és aki arra jár megköpködi.
Kicsi voltam és az apukám pont ennél a mesénél nyitotta ki a könyvet, hogy olvasson nekem. Azota is emlegeti :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 12
ja, és ez nem pénzkérdés, ez erkölcsi kérdés - és ezeket a példákat használjuk kritika és kontroll nélkül arra, hogy gyerekeinknek tanulságokkal szolgáljunk...
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 11

azt elfelejtette mondani a biblia, hogy ne hagyd cserben és ne veszélyeztesd a gyermekedet

 

azt hiszem, arról viszont - ha áttételesen is - rendelkezik, hogy ne rablógyilkolj

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 10
Könyű innen a jólétből, a modern világból ítélkezni.
Régern nem volt születésszabályozás , a gyerekek jöttek egymás után, és bizony a nagyobbacskáknak elég hamar kellett önállósodni, hogy a legapróbbak otthon kajához jussanak.
Mivel internet, tv vagy ilyesmi nem volt, az emberek a betérőktől várhattak valami híreket a világból, és ennek fejében tehetség szerint megvendégelték őket.
Persze megvolt a kockázat min2 részről. Itt a banya akarja bántani őket először, ők csak önvédelemből teszik amit tesznek.
És az hogy hazamennek a szajréval természetes, mert a szülők iránti tisztelet a Bibliában parancsban van adva, és valszeg ennek is hatása.

Egyébként az Andersen mesékről olvastam, hogy igaz történetek voltak.
Előzmény: Törölt nick (-)
Zak Creative Commons License 2006.04.22 0 0 9
Meg amikor a leszerelt katona anyagi okból aljas módon lemészárolja idôs nôi megbízóját, majd 3 kutyát használ pénzszerzési célból.

Már vagy tíz éve volt, hogy anno-ismerös csajszi készített szakdolgozatként (?) szakágúként (?) egy összesítést francia népmesékrôl - a nagy részükben megölte, megerôszakolta, összeverte, megkínozta, kinyomta a szemét, lecsapta a kezét, felgyújtotta stb.

de elég a 101 kiskutya is :-) valahogy sosem tudtam megmagyarázni a gyereknek, hogy a néni miért is akarja megnyúzni a kutyulikat... :-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.22 0 0 8
igazából a véres részletek meg az aberrált cselekedetek szerintem beleférnek, ami nálam lecsapja a biztosítékot, az pl. a magyar népmesék nagy részének gerincét adó "a" átbaszta "b"-t, "b" ott maradt súlyosan átbaszva, "a" pedig lenyúlta a frankóságot, és boldogan élt, míg meg nem halt (értitek gyerekek, "a" a tuti jó fej, jól csinálta, így kell ezt) - típusú tematika
Előzmény: eMM (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!