Keresés

Részletes keresés

suta3 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 21329


Az állandó figyelem a kontrollra és a folyamatos készenlét lehet, hogy nem ad neked elég szabadságot. Én nem kívánok neked ilyen szigort, mint amit te magadra szabsz. De lehet ez akár indokolt is. Remélem, hogy a mosolyok nem csak itt kísérnek, hanem a való, őszinte életben is, legbelül.

Előzmény: füegy (21326)
polária Creative Commons License 2023.04.04 -1 0 21328

 II RÁKÓCZI FERENC : A torkosság kísértésekor (fohász)

 

     A te ajándékaid, Uram, amik olyan jól ízlenek étvágyamnak,

és amikért tartozom annál inkább szeretni Téged;

add tehát, hogy a Te akaratod arányában szeressem azokat

és ne lépjem át a határokat, amelyeket számomra kijelöltél !

     Bár a lelkiek úgy ízlenének lelkemnek, ahogy a testiek testemnek,

de mivel a test itt hazájában van, a lélek pedig vándorlásai színhelyén,

e felett mindig uralkodni fog amaz, hacsak Te kegyelmeddel nem segítesz,Uram,rajta. Teljesítsd tehát kérésemet, hogy nyújthassam Neked, amivel tartozom !

Ámen!                                           

suta3 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 21327


Úgy érzem, hogy türelmet és szeretetet akar tanítani, de kevés sikerrel. Remélem, hogy ez még változik. : )

Előzmény: füegy (21326)
füegy Creative Commons License 2023.04.03 0 0 21326

"de el sem tudom képzelni, hogy másképp szólítsalak.."

 

Akik kedvelnek, így hívnak , nekem is tetszik ez a megszólítás. 🤗

 

Hogy mire tanít ez az élet?

Erre rájönni  nagy feladat és szerintem folyamatos készenlétet kíván. Ahogy te is írod, néha könnyebb, néha nehezebb.

Szoktam  gondolkodni a miérteken, a hogyanokon, van, hogy reménykedem, utólag meg jön a magyarázat. 😉

Nagyon hiszek a gondolat teremtő erejében, a kontroll  állandó figyelmet igényel részemről.

A lelkemmel  jó kapcsolatot ápolok, egyre kevésbé söpröm be a véleményét és a javaslatát a szőnyeg alá. 😂

 

Nálad hogyan alakulnak ezek a dolgok? 

Előzmény: suta3 (21325)
suta3 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 21325


Szia Füvi! Hasznos volt, tanít az élet - néha, mint egy anya, néha, mint egy apa. Téged mire tanít ez az élet? Elnézést kérek a bizalmaskodásért, de el sem tudom képzelni, hogy másképp szólítsalak meg. Szerintem nem most találkozunk először, de az is lehet, hogy túl sok felé olvasgatok.

Előzmény: füegy (21324)
füegy Creative Commons License 2023.04.02 0 0 21324

Hasznos volt vagy haszontalan? 😉

Előzmény: suta3 (21323)
suta3 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 21323

 

Igen, volt olyan.

 

Előzmény: mától.iszom (21322)
mától.iszom Creative Commons License 2023.04.02 0 0 21322

Szia! 

Köszönöm, hogy ilyen konkrét válaszokat adtál.

Igazából csak azt akartam szemléltetni, hogy az adott helyzetben levés nélkül tényleg nehéz dönteni.

Neked volt, hogy nem a lelkiismeretedre hallgattál? 

Előzmény: suta3 (21321)
suta3 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 21321


Szia Pitypang!

Néha nagyon egyetértek veled. A régi és az új egymás mellett van jelen, az életünkben ez is okozhat nagy ellentéteket, és ez hozhat elő igazán fontos döntéseket.

A lelkiismeretem és a világból felkerülő sok kérdés nem mindig jut közös nevezőre. Ha lelkiismeretes választ vársz tőlem, akkor nem biztos, hogy azt kapod, amit éppen gondolok, mert a lelkiismeret csak a sokkal önzetlenebb szűrőn átengedett dolgokra bólint rá. Az emberi lélek igen összetett.

Melyik döntés életpárti a lelkiismeretem szerint?

"nem válok el, a szüleim, nagyszüleim is kitartottak....de én nem bírom tovább"

Kinek a szempontjából vizsgáljuk? Az enyémből? A gyerekekéből (ha vannak)? A lényeg, hogy kit szeretek, és hogy kinek ártok vele? A szeretetnek kell engedelmeskedni. Ha nincs gyerek, és a férjedet már nem szereted, akkor jobb tovább lépni. De az az életpárti szerintem, ha a gyerekeim felnőtté válása után hagyom el a nekem ártó kapcsolatot. Persze kivétel, ha nagyobb rosszat kerülök el vele.

"nem akarok gyereket, de a rokonok mindig ezzel csesztetnek"

Bocsánat, de a rokon szüljön magának gyereket, és azután nevelje is fel ő. Senki se tegye ezt a rokonokért. Tegye meg ezt akkor, ha meglátja magzatjában az élet csodás lehetőségét, és azt, hogy ő belőled egy teljesen új élet lesz. És tegye meg, ha ez az új kis emberke olyan neki, mint bármely más testrésze, mert annyira szereti, mint önmagát, vagy jobban. De pl. életpárti, ha nem vetetem el abortusszal a magzatomat, azaz, ha nem tervezett, persze ez bizonyára sok dilemmát okoz, de az élet nem megismételhető. Ám ezen kívül, amikor te dönthetsz, hogy legyen-e, vagy ne - nos ekkor, ha nem akarsz, akkor ne legyen.

"azt akarják, hogy én vigyem tovább a családi vállalkozást, de én utazgatni akarok, kint melózni"

Nincs kötöttséged, gyereked, akinek itt van rád szüksége? Éhezik a családod, akiket szeretsz és csak a családi vállalkozással segíthetsz rajtuk? Vezessen a szeretet. És ha nem köt szeretetkapocs ide, ha nincs kötelességed, akkor légy szabad, és utazz, menj világot látni, mert neked is jár a boldogság, mint mindenkinek.

Mindig neked kell dönteni, hogy mi a fontosabb számodra. Ha hallgatsz a lelkiismeretedre, akkor sohasem leszel az élet ellensége.

Előzmény: mától.iszom (21314)
rhemaáb Creative Commons License 2023.04.02 -1 0 21320

Pál apostol kettő helyen is leirja a karizmák számát és mindkét helyen ugyanazt a KILENCET ! A teológusok azt gondolván hogy a hetes szám szent,pedig Isten a szent,ezért összevonások által hetet csináltak a kilencből.Humornak persze jó.De azért a Bibliát nem kéne megerőszakolni,a kilenc akkor is kilenc ha okát-célját nem érti valaki.

A KILENC KARIZMA :
1. Ismeretlen nyelven beszélés,imádkozás.
2. A nyelveken szólás megértése
3. Lények megkülönböztetése
4. Csodaerő
5. Prófétálás
6. Gyógyitás
7. Hit
8. Tudomány
9. Bölcsesség

suta3 Creative Commons License 2023.04.01 -1 0 21319


Kedves Rhénai! Nekem semmi bajom a szivárványos férfiakkal, amíg nem akarják, hogy én, vagy a környezetemben élő gyermekek is azzá váljanak. Szerintem senki sem kötelezhető arra, hogy olyan dologban vegyen részt, vagy olyan dolgot kelljen néznie, amitől hányingere van (nem erkölcsileg gondolom, hanem szó szerint). Elvileg ez a szabadság. Merthogy mindenkinek addig terjed a szabadsága, amíg azzal nem gátolja mások szabadságát. Egyeseknek mégis többet szabad, mint másoknak, mert hatalmuk van rá. Persze ez régen is így volt, de akkor még mindenki tudta, hogy nem igazságos a dolog. Ma már sokkal kifinomultabban megy az agymosás. És igazából ez változott meg mostanában.

A mostani hatalmi rendszer erősen lobbizik a szivárványért is (ami eredetileg annak a jelképe volt, hogy Isten nem pusztítja el többet özönvízzel az ellene fordult emberiséget). Ennek az az oka, hogy a pénzvilági hatalmat birtokló családok többsége mindig a vagyont (a hatalmat) a vagyonnal (a hatalommal) házasították gyermekeik házasságaival. De azzal már nem foglalkoztak, hogy a házasulók rokonok, sőt unokatestvérek voltak. A vérfertőzés nem számított sok generáción keresztül (sőt, lehet, hogy ma sem mindig), mert a legfontosabb számukra a minél nagyobb hatalom összekovácsolása. Így ezekből a házasságokból származó gyermekek egyre több fogyatékossággal, vagy nem átlagos beállítottsággal születtek. (Persze ez nem csak náluk, hanem sok nemzet uralkodóinak vérvonalában is komoly gondot okozott.) Kialakult egy speciális beállítottsággal, de nagyon erős hatalommal rendelkező csoport. Ez a csoport természetesen népszerűvé és társadalmilag jóváhagyottá akarja tenni saját beállítottságát. Szerintem ezért is emelik manapság olyan magasra a homoszexuálisok, a pedofilok és a nemváltoztatók zászlóját.

Egyébként emberek ők is. Sőt, szabadságot érdemlő emberek. De a szabadságuk csak addig terjedhet, ameddig a másokét nem korlátozzák vele.

Előzmény: rhénai (21315)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.04.01 0 0 21318

:D Jól beszélsz! :)

Előzmény: rhénai (21315)
mától.iszom Creative Commons License 2023.04.01 0 0 21317

Előzmény: rhénai (21316)
rhénai Creative Commons License 2023.04.01 -1 0 21316

Aoha semmiféle globális háttérhatalom még nem volt és valószinüsége is nulla mert MEGOSZTOTTAK vagyunk.  Hekyi szük szeretetek nacionalizmusok garázdálkodnak de EGYMÁSSAL SZEMBEN IS ! A drogbárók egymást ülik leginkább.Mindig is volt legalább kettő egymással marakodó szövetség.

A "pénzhatalmi világelit" témán legfeljebb röhögni lehet. A pénzintézetek éppügy becsődölnek mint bármilyen vállalkozás.

Lazálni kedves....egy napkitörés egy klimamelegedés egy aszteroida egy gammakitörés egy goromba ufofaj VALÓDI veszély de a háttérhatalom legfeljebb ijesztgetésre és nevetésre jó.

rhénai Creative Commons License 2023.04.01 -1 1 21315

Az emberek  5-6 százaléka minden időkben szivárványos volt sőt az okorban még inkább ) szodoma gomorra /mint most.

Ez genetika és magánügy nem politikai filozofiai kérdés.

A nagyobbik gond hogy orvoshiány ápolohiány gázszerelő hiány és az öregségi nyugdil minimuma 28 500 forint..............többmillio ember nagyon szegény. Eközben az a téma hány ovodás lány operáltatta át fiuvá hazánkban.Nos S E n K I !

Előzmény: suta3 (21312)
mától.iszom Creative Commons License 2023.04.01 0 0 21314

Szia! 

 

Amit leírtál az "új világrend" szűk köreiről, az szerintem pont nem új. Mindig voltak legfelül, a többinek kuss. Uralkodók, kirányok. 

 

 

Hétköznapibb esetekkel találkozom és csak ismételni tudom magam, hogy szerintem régi és új egymás mellett van jelen, az egyén életében örök dilemmákat okozva:

- nem válok el, a szüleim, nagyszüleim is kitartottak....de én nem bírom tovább

- nem akarok gyereket, de a rokonok mindig ezzel csesztetnek 

- azt akarják, hogy én vigyem tovább a családi vállalkozást, de én utazgatni akarok, kint melózni. 

 

Te fentiekről lelkiismeretesen el tudod dönteni, hogy végül melyik döntés életpárti és nemcsak élet-party? 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: suta3 (21312)
mától.iszom Creative Commons License 2023.03.31 0 0 21313
suta3 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 21312


Szia! Az, hogy a régi és az új értékek szemben állnak egymással, azt én is így látom. De hogy az új, vagy a régi értékrend élet párti, abban már nem fogunk egyet érteni. Szerintem régi értékrend a szeretet, illetve a szereteten alapuló vallásosság, mások segítése. Új értékrend önmagad megvalósítása, és az, hogy lépd át a bevált, régóta működő társadalmi normákat. Nagy kérdés, hogy az élet szempontjából melyik értékrend a kevésbé pusztító.

Vagy úgy is fel lehet tenni a kérdést, hogy melyik az életpártibb:

Ahol két szivárványos férfi nevel egy kis lányt, vagy kis fiút, és a gyermek követi mostohaszülei példáját felnőttkorában családja alapításakor.
Vagy az az életpártibb, ahol a régi családi forma van jelen, azaz van anya és van apa, és a gyerekek ezt látva és lemásolva szintén apává, és anyává nőnek fel.

Vagy életpárti e az, hogy egy gyermeknek olyan eszmékkel itatják át az elméjét, hogy ő már érett, és a felnőtt emberek kiélhetik magukat rajta.
Vagy inkább életpárti az, hogy gyermekeinket védjük meg ettől addig, amíg nem lesznek döntéseik megfontoltak, érettek és okosak. Azaz a felnőtt kor kezdetéig.

Vagy akarunk e szabadságot és békét annak az árán, hogy emlékeinket és a múltunkat el kell dobni magunktól.
Vagy ragaszkodunk az őseink tiszteletéhez, mert tudjuk, hogy ők nem a halál, hanem az élet oldalán álltak, amikor úgy döntöttek, hogy mi is szülessünk meg, és nem gátolták meg létezésünk lehetőségét.

Vagy kell e nekünk egy színtelen, összekevert társadalom, ahol már kisavazták az ellentétekként is feltüntethető csodás sokféleséséget és kultúrát.
Vagy fontos a gyerekkorunk, valamint ahol azt eltöltöttük, és a világ sokfélesége, lehetősége örömöt okoz nekünk.

Lenne még több hasonló gondolatom, de nem szeretnék hosszan írni. Szerintem ezekből is érted, hogy nekem mi a bajom az új értékrenddel - az új világrenddel. Ezt az új értékrendet valakik megtervezték, de nem élet párti, egy célja van csak: személyre szabott hatalom mindenek felett egy kis csoportnak. A többi ember ennek a csoportnak csak egyszerű tárgy, mint neked és nekem egy lapát, vagy egy seprű. Őket arra nevelték, hogy a többi ember értéktelen és feláldozható, nem úgy, mint ők. Ők már nem látják meg bennünk azt, hogy mi is megismételhetetlen értékek vagyunk. Tudom, hogy van kivétel közöttük is, de azt már nem tudom, hogy ez a kivétel mennyit tud még tenni az emberiségért.

Előzmény: mától.iszom (21311)
mától.iszom Creative Commons License 2023.03.27 0 0 21311

Szia Suta! 

 

Szerintem mindig van, aki hatalomra tör, vagy van egy ilyen törekvés az emberben. Valakiben(?). Szerintem ha nekem is nagyobb lenne még nagyobbat akarnék belőle. Szóval nem tudom, hogy nem- e az emberi tetmészet alapvetően ilyen. 

Nekem ez a video azért tetszett, mert nagyon igaznak gondolom, hogy bizonytalanságban élünk, és ennek tudatában bár, de mégse folyton rettegve; a régi és új értékek szembenállását teljesen józanul látva- ne tévedjünk el, és éljünk túl. Tök nehéz. Szerintem minden időszak korszakhatár egy emberöltőn belül legalábbis mindenképp. 

Egyáltalán nem gondolom vallásellenesnek az előadást, hiszen tény, hogy a vallás azt mondja, szenvedj csak, majd a mennyországban...

De az is lehet, hogy rosszul látom, és azt mondja, hogy örülj, hogy megélhetsz fájdalmat, hogy megtanuld felimerni a jólesőt, hogy megtanuld beérni kicsivel. 

Az én nézeteim ...változnak . Megfigyelésem szerint ahogy élek-ehhez igazodva; gondokodtam, hogy talán fordíta lenne jó, ha az elvek előznék meg a gyakorlatot, de ezek nekem többször bedőltek. 

 

Előzmény: suta3 (21302)
suta3 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 21310


Őszintén irigyellek. Régebben én is ilyen optimista voltam, de sajnos elmúlt.

Előzmény: polária (21309)
polária Creative Commons License 2023.03.27 -1 0 21309

Az europai egyesült államok KÉPTELEN ötlet Dobrev Klárika vetette fel de szerintem megbánta NINCS RÁ IGÉNY a társadalomban.

Még az EU sem igazán müködik lám Anglia kilépett lám Turulhazánk is közel áll ehhez.Amig kicsivel több pénzt kapunk mint amennyit befizetünk addig maradunk :)))

Az EU a 27 tagállam által évente befizetett tagdijakbol oszt vissza viszont maga a hatalmas apparátus kb a pénz 8-9 százalékába kerül hogy igy megéri-e nem biztos.De hogy ennél szorosabb legyen egyetlen állam ? UGYAN MÁR ? Ilyesmi miatt kár izgulni................

 

 

Előzmény: suta3 (21308)
suta3 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 21308


Köszönet Polária a barátibb hangnemért. Nekem úgy tűnik, hogy közel ugyan arról beszélünk, csak másképpen nevezzük. Bár az USA gyarmatosításairól (ők úgy hívják, hogy felszabadító demokrácia, amiben pl. az energiatermelés is rögtön amerikai tulajdonosokhoz kerül), és az őket irányító erőkről már nem biztos, hogy egyformán vélekedünk. Dehát majd később talán közelít egymáshoz a nézőpontunk. Szerinted kik és miért akarják létrehozni az Európai Egyesült Államokat, és hogy ha lesz ilyen, akkor kik fogják azt irányítani?

A milliárdosok teljes vagyonukat feláldoznák jótékony célokra? Lehet, hogy van ilyen is, de én már nem hiszek a mesékben. : )

Előzmény: polária (21306)
polária Creative Commons License 2023.03.27 -1 0 21307

Ahol ennyiféle   szükszeretés ÖNZÉS létezik ott KÉPTELENSÉG egységes világméretü hatalmat létrehozni.Az ensz például egy nagy nulla semmi érdemleges szerepe nincs csak a környezet védelme egészség segélyek osztása a menekülttáborokba.Slusz.

A milliárdosok ? talán a mészáros lőrinc ? :))) ő dubajba jár magánképpel celeb ufju nejével.A gazdagok is CSUNYÁN megosztottak és a luxusba döglenek bele.

az ÉRTELMES milliárdosok pedig egyekszenek magszabadulni az eszetlen nagy vagyonuktol.

 

https://novekedes.hu/siker/szabadulnanak-penzuktol-a-milliardos-uzletemberek-nemcsak-warren-buffett-ajanlja-fel-vagyonat-jotekony-celokra

polária Creative Commons License 2023.03.27 -1 0 21306

90 százalékos népességcsökkenésről volt szó a gépelési hiba miatt elnézést.

Mindenesetre az emberiség létszáma már most eszetlenül sok,állitolag lesz ez 11 milliárd is és onnantol kezd csökkenni.Ázsia Afrika Délamerika egyes régioi szinte gyerekgyár szülik bele a szegénységbe a gyerekeket és ezt SENKI sem képes megállitani !mert etikus eszköz nincs.

Mellesleg én éppoly magyar vagyok mint te ma este a focivállogatottunkért szurkolok !

Kedvenc szentem dicső lovag Szent Lászlo.

 

Mellesleg mégiscsak van '"háttérhatalom" ez a nemzeti gőg és önzés amelyik területet harácsol mellet dönget és birodalmat épitene.A történelem tanulsága hogy ezek a kusza ÖNZÉSEK okozzák a bajt ez a "hatalom" ami okozza a marakodást.A hiuság jelképe a sátán.a muszkának ukrajna kéne kinának tajvan....kicsi a Föld ennyi rengeteg NACIONALIZMUS számára tömve vagyunk területi ácsingózásokkal.

nem szóltalak le :))) tudtommal mindenki szólásszabad.

Előzmény: suta3 (21305)
suta3 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 21305


Kedves Polária!

Nem egyezik a véleményünk, és nem ez a baj. A baj az, hogy ha én másképpen gondolkodom, mint te, akkor már paranoiásnak nevezel. Gondolom, nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki vélekedik a világ dolgairól úgy, mint te. A 99% pedig komoly sarkítás a részedről, én ilyet nem írtam.

Nemzeti gyökereink megbecsülésében, valamint őseink és hazánk tiszteletében sem értünk egyet. Neked más a véleményed. Nem is ítéllek el érte, bizonyára meg van rá az alapos okod. De általánosságban is sajnos ezt lehet látni az országban. A kérdés csak az, hogy erkölcsileg mennyire jár helyes úton a világ, ha már magyar emberek szólnak le magyarokat a senkinek nem ártó, magyarságért dobogó szívükért?

Előzmény: polária (21303)
suta3 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 21304


Elnézést kérek az elírásért, helyesen: Hankiss.

Előzmény: suta3 (21302)
polária Creative Commons License 2023.03.26 0 0 21303

Ez paranoia és logikátlan is SENKI sem akarja a nemzetállamokat megszüntetni nem is lehetséges és a lakosság 99 százalékos létszámcsökkentése is hülyeség.

Háttérhatalom NEM LÉTEZIK !

 

Amit mérsékelni kellene az a NEMZETI BÜSZKESÉG és önzés vagyis a nacionalizmus !!!

 

Előzmény: suta3 (21302)
suta3 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 21302


Szia! Nem a nézeteidet (nem is igen látom át őket) kritizálom ezzel az írással, hanem inkább csak Hankis Elemér belinkelt előadásához szólok hozzá.

Van egy szűk pénzvilági csoport a földön, aki már régóta (pár száz éve) azt tervezi, hogy az egész földet ők egyedül akarják irányítani. Nem buták, módszeresen építik fel a végső hatalomhoz vezető utat. Szerintem Hankis Elemér ennek a gépezetnek egy fogaskereke. Szavaiból kiderül, hogy le kell építeni azokat az értékeket (tapasztalatokat, tanácsokat a múltból), amik eddig próbálták a földi életet megvédeni mindenki számára. Az édenkerti állapotot szunyókálásnak nevezi. Sátánt - aki becsapta az első emberpárt, és rábeszélte az Isten elleni lázadásra - az újdonság szellemének nevezi. Bizonyára építő és fejlesztő volt Éva számára is, amikor fia Káin megölte Éva másik fiát, Ábelt. (A bibliai példát csak azért hozom fel, mert Hankis többször is hivatkozik e bibliai részekre.)

Hankis vallásellenessége világosan érződik az előadás során. A vallást rabságnak nevezi, és a remény, valamint a szabadság útját más utak keresésében látja. Számomra ez azért nagyon érdekes, mert sosem tudtam, hogy a vallásuktól elfordult világhatalomra törő bankárcsoportok miként gondolkodnak. De Hankis elmondja: pusztítsd el a régit, és építs fel egy újat, mert ettől leszel "szabad". De ne is szánakozz, hiszen a régi az rossz, ami jön, az meg a jó. Ez számomra egyértelműen propaganda szöveg. A globalisták ma már hatalmas népírtást visznek véghez, de azt már nem publikálják. Hankis szerint világunknak egy részének elpusztítása ne is fájjon nekünk, hanem lépjünk (hazug szavaktól elkábultan) egy új világrend támogatói közzé. Ebben a világrendben nem kell vallás, csak szabadság. Tépd el a gyökereidet, szakíts őseid óvó tanácsaival.

A globalizmus legerősebb jelszavai: a " béke és biztonság". A világ önjelölt leendő urai azt mondják ezzel, hogy ha megszűnnek a nemzetállamok és a gyökereink, akkor nem lesznek háborúk, mert nem lesznek ellentétek. Természetesen az egyesült világot pedig majd ők irányítják, mint a föld jótevői. A propaganda viszont azt nem mondja el, hogy a jelenlegi (és a legtöbb közelmúlt béli) háborút ezek a globalista erők kezdeményezik és táplálják a szuverén államok és nemzetek ellen a világhatalom elérése érdekében.

De a propagandájuk azt sem szereti emlegetni, hogy 90%-os népességcsökkenésen munkálkodnak, ami a történelem legnagyobb tömeggyílkossága. Kevés emberrel könnyebb megtartani a világhatalmat, terveik szerint örökké. És ekkor eljön majd a béke és a biztonság, hála nekik. De a Biblia azt mondja: (1. Thesszalonika 5:2-3) "az Úrnak napja (a földi történelem vége) úgy jő el, mint a tolvaj éjjel (csendben, észrevétlenül). Mert a mikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképen meg nem menekednek."

Előzmény: mától.iszom (21301)
mától.iszom Creative Commons License 2023.03.26 0 0 21301

Hankiss Elemér, Életstratégiák a bizonytalanság korában

 

https://youtu.be/evw2qQRQziM

füegy Creative Commons License 2023.03.25 0 0 21300

Igen.😉

Előzmény: polária (21299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!