Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2023.06.06 0 1 4087

Elszántam magam és megvettem a Hihetetlent, főleg az érdekesen hangzó magyar X-akták cím miatt. A 48-adik oldalon szó esik kriptidekről, Ezek egyike az erdei csuda. Róheim Géza szerint ő egy hosszú szőrrel fedett, vad tekintetű, zömök testű ember, aki a havasokon barangol, és az erdők és a vadak fölött őrködik. A favágók egy tönköt hagynak vissza számára, hogy ne kövesse őket,

Egy versében Zrínyi Miklós is hivatkozik rá: Ó, ne fuss előlem szép Viola virág! Newm erdeiu csuda vagyok, ki füvet rág.  Ha füvet rág, nem ragadozó, de egy morcos bölény vagy őstulok is komoly galibákat okozhat.

Az 1096-ban átvonuló keresztesek a Fertő nádasából elővonuló vizi csudákkal találkoztak, akik midőn a keresztesek rájuk támadtak, olyan vadul kezdték fröcskölni őket, hogy visszavonultak. Talán féltek, hogy berozsdásodnak… Bár a mocsár nem ideális hely egy katonai felvonulásra, főleg nem a páncélosoknak.

Néhány Maugli-történet, és egy érdekesebb eset, a Báthoryak sárkánya. Egy arab utazó, Abu-Hamid az ecsedi lápon látott valami érdekeset. Ezt írja: Egy napon az egyik fa tövénél megpillantottam egy gyíkhoz hasonló állatot, két keze, két lába volt, mintha fényes, tiszta aranyból lett volna, melyhez foghatót sosem láttam az egész világon. Ámulatba ejtett a szépsége, Kísérőim eközben körülvették lóháton, az állat pedig úgy nézett a szemeivel, mintha varázserő lett volna bennük, Forgatta a fejét felénk, jobbra meg balra, de nem mozdult, és nem is nagyon törődött velünk.

Számomra ez inkább mítikus, mint valóságos lény, de a derék Abu-Hamidot már nem áll módunkban megkérdezni.  

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.06.06 0 0 4086

Köszi.Én már csak akkor veszem meg,ha van benne,ami érdekel.Egyenlőre az e-havit még nem is láttam.A Travelen nézem a Rejtélyes eltünéseket.

Előzmény: Csimpolya (4085)
Csimpolya Creative Commons License 2023.06.05 0 0 4085

Szégyen-gyalázat, de valahogy elfeljtettem.Majd igyekszem pótolni.

Előzmény: __Csuzli__ (4084)
__Csuzli__ Creative Commons License 2023.06.05 0 0 4084

Mi van,senki sem vett újságot?:))

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.05.07 0 0 4083

Ebben a hónapban nem vettem meg az újságot,de akit érdekel a tema,a Travel csatornán van egész nap téma,mégpedig:Az expedicio az ismeretlenbe,16-órátol pedig A jeti expedició,és Legendás szörnyek...Jó Tv-zést!.

Csimpolya Creative Commons License 2023.05.04 0 0 4082

Figyelmesebb átolvasás után találtam pár mondatot az Alaszkai-háromszöget taglaló cikkben. A nagyszámú eltűnés egyik lehetséges okaként a nagylábút, illetve a villámmadarat is említi, de tényleg csak ennyi.

Csimpolya Creative Commons License 2023.05.01 0 0 4081

Szép látvány lehetett!

Előzmény: Irbisz (4080)
Irbisz Creative Commons License 2023.05.01 0 0 4080

Utánanéztem, ilyen fogságban ma is létezik, de igazából nem kék, hanem szürke az alapszin:

https://allcryptid.fandom.com/wiki/Maltese_Tiger

Bár lehet h. korábban voltak kékesszürke alapszínű tigrisek is, mert ha házimacskában van (https://www.google.com/search?q=russian+blue&rlz=1C1GCEA_enHU965HU966&hl=de&sxsrf=APwXEdeuNCm7eYoBQZptnn9qPtWVinBKLw:1682958695754&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiLqO3ZxdT-AhU-xwIHHVvMDQoQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1396&bih=656&dpr=1.38), akkor lehetett épp tigrisben is ilyen.

De ez is csak tigris, csak a bundája más színű, mint pl. a nyiregyházi Állatpark fehér tigriseié.

Előzmény: Csimpolya (4079)
Csimpolya Creative Commons License 2023.04.29 0 0 4079

A legújabb Hihetetlen 58-59 oldalán kétoldalas cikk a fantommacskákról. Némi meglepetéssel értesültem arról, hogy van, vagy legalábbis volt kék tigris.

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.04.17 0 0 4078

Egy vidrát még senki sem nézett tengeri szörnyek..Ha a kép baloldalán lévő,vizböl kiálló testrèsze mondjuk a feje,akkor vidrának hosszú..Akkor màr inkább valami kigyószerűségnek nézem.Elsőnek mondjuk én uszadékfának néztem,de az meg nem mozog.Fene tudja mi lehetett az.Ilyen képeket én kamunak könyvelem  el,érdekes,h soha nincs senkinél egy normális fénykèpezőgép...mindig csak telefon.

Előzmény: Irbisz (4077)
Irbisz Creative Commons License 2023.04.16 0 0 4077

viszonyítás és méretarány híján elég nehéz megítélni mekkora, szóval nem biztos hogy "túl hosszú".

Előzmény: __Csuzli__ (4075)
Csimpolya Creative Commons License 2023.04.14 0 0 4076

Abba is belenyugszom. Így érdekesebb.

Előzmény: __Csuzli__ (4075)
__Csuzli__ Creative Commons License 2023.04.14 0 0 4075

Annak túl hosszú a test szerintem.Ha valódi a felvétel,egyenlőre rejtély.

Előzmény: Csimpolya (4074)
Csimpolya Creative Commons License 2023.04.14 0 0 4074

Köszönöm, ez az! Viszont a kép alapján nem nagyon lehet megítélni, mekkora is az állítólagos élőlény, könnyen lehet, hogy csak egy vidra.

Előzmény: __Csuzli__ (4073)
__Csuzli__ Creative Commons License 2023.04.14 0 0 4073

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.04.13 0 0 4072

Már a TV-ben kivesézték...Állitólak két barom műve...:)))

Előzmény: Hoaxvadász (4070)
__Csuzli__ Creative Commons License 2023.04.13 0 0 4071

Ma meg akartam venni,de nem volt.Ha valahol kapok,linkelek képeket.

Előzmény: Csimpolya (4069)
Hoaxvadász Creative Commons License 2023.04.03 0 0 4070

na a bigfootnak is lőttek:

Famous Bigfoot Footage Stabilized Using AI, Making It Pretty Clear What It Is

"Bigfoot has been "spotted" hundreds of times over the years. It usually turns out to be someone in a gorilla costume, or a bear. But sometimes, just sometimes, it turns out to be a man dressed up in animal skin from head to foot, performing shamanic rituals in the woods.

In perhaps the most famous footage, known as the Patterson–Gimlin film, a figure walks through the Six Rivers National Forest, briefly turning to look at a camera filming at an undetermined speed.

Roger Patterson and Robert Gimlin shot the footage, claiming that on October 20, 1967, they came across the hairy figure crouched beside Bluff Creek. The two say they chased the figure before filming it walking along, turning back to look at the camera at one point. 

Though largely dismissed by the scientific community as a hoax, the footage is still popular among Bigfoot fans and conspiracy theorists. Stabilizing the film might make you wonder why, given that without the camera shake it is virtually indistinguishable from a person walking along inside an ape-like costume.

This is not the first time the video has been put under such scrutiny. In 1999, one researcher – a believer in Sasquatch generally – claimed to have found a fastener of some kind on the creature's waist, after blowing up frames of the footage using a photocopier. 

"When the guy in the suit turned to look at the camera, it probably snapped loose and dangled from the fur," Cliff Crook, who still believed in Sasquatch after determining this foootage to be fake, told Wired in 1999. "It's a hoax. Why would Bigfoot be wearing a belt buckle?"

More scientific studies of Bigfoot claims include analysis of hairs that various people have claimed to be taken from a Sasquatch. They turned out to mainly be from bears, other known animals, and dogs."

Csimpolya Creative Commons License 2023.04.02 0 0 4069

A legújabb Hihetetlenben egy rövidke cikk valami felbukkanó, rejtélyes(nek mondott) vizilényről, hozzá egy nem túl meggyőző fotó.

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.03.30 0 0 4068

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.03.09 0 0 4067

Még egyet beszúrok,inkább csak idegenes érdekességek vannak.

__Csuzli__ Creative Commons License 2023.03.09 0 0 4066

Én ugyanígy gondolom,és a tudomány pontot tett az ügy vègère...

Előzmény: Irbisz (4065)
Irbisz Creative Commons License 2023.03.08 0 0 4065

azért azt szonárkutatás miatt is lehetett sejteni, hogy nem él ott semmi élő kövület v. kriptid, mert eleve nem csak 1 lénynek kellene ott élnie, hogy élketképes populáció legyen, több ekkora lény meg nem rejtőzködhetne ennyi ideig. Ezen túl nincs annyi biomassza abban a hideg tóban, hogy ekkora lényeket életben tartson. Végül pedig a tó csak a jégkor végén keletkezett, ugyan hogy került volna bele egész csapat szörny a tengerből, hogy a sós víz után vígan ellegyen egy kietlen tóban. nonszensz és lehetetlen az egész, ehhez képest a bigfoot maga a valószerűség (bár azt is "illet" volna már rég megtalálni az USA-ban ;))

Előzmény: __Csuzli__ (4044)
Csimpolya Creative Commons License 2023.03.07 0 0 4064

Bocsánat, ezt kissé eltévesztettem. Nem a szöveget, csak a külalakját.

Előzmény: Csimpolya (4063)
Csimpolya Creative Commons License 2023.03.07 0 0 4063

kÖSZÖNÖM!

Előzmény: uRooch (4062)
uRooch Creative Commons License 2023.03.06 0 0 4062

Megjelent egy új bookazine "Szörnyek és mitikus bestiák - Kísértő gonosz szellemek, kriptidek és legendás lények" címmel.

Inkább csak gyűjtőknek ajánlom. Nagy képekkel teli, nagyon minimális szöveggel és információval.

Csimpolya Creative Commons License 2023.03.06 0 0 4061

Ma részletesebben néztem át a Hihetetlent, és a Ley-vonalakról szóló cikk 44-ik oldalán van egy életrajz egy bizonyos Ivan T. Sandersonról, akinek egyik szenvedélye a kriptozoológia volt. Fel is fedezte a helyi lakosok által Kongamatonak nevezett lényt, amiről nem tudni, óriási denevér, esetleg repülő dinoszaurusz. Ami Sandersont illeti, alighanem csak összegyűjtötte, amit hallott róla, Egyébként sok egyéb mellett zoológiából is vizsgázott. Érdekes egyéniség lehetett. 

Csimpolya Creative Commons License 2023.03.05 0 0 4060

Szó mi szó, én sem szívesen találkoznék veled. Ennek viszont kicsi a valószínűsége. A beszúrásoknak pedig örülnék.

Előzmény: __Csuzli__ (4059)
__Csuzli__ Creative Commons License 2023.03.05 0 0 4059

Egyenlőre csak átfutottam,ez a bestia rémisztő lehetett a tengereken:

,és a Skót minikoporsók is érdekesek.Majd még átolvasom,remélem nem számit reklámnak,ha beszúrok képeket.

Előzmény: Csimpolya (4058)
Csimpolya Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4058

Köszönöm! Ez egyszer megvettem, igaz, főleg Madách miatt, elvégre ő is kétszáz éves.

Előzmény: __Csuzli__ (4057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!