Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Józsi73 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 3237

Szép napot uraim!

Talán valaki tud hozzászólni: két furcsaságot produkál a Berlingo, először a vízhőmérő órában kezdett el villogni a piros lámpa, hűtőfolyadék rendben, hőmérő mutatója félútnál. Harmadik indítás után elmúlt. A másik pedig az, hogy a kormánykerék tekergetése közben nyöszörgő hangot ad, (mint amikor a középhullámú rádión kerestük az adást) de csak járó motornál, ha leállítom akkor nincs hangja a kormánynak. Mi lehet ez? Hol keresgéljek?

a.k. Creative Commons License 2023.06.15 0 0 3236

Fez

 

Elhoztuk a gépet a szakszervízről. Amit mondtál csak nem erre a márkára jellemzően talán, de megfordult a lapát a tengelyen ezért cserélték a vízszivatyút állításuk szerint persze. A termosztát háznál is szivárgott így nem csak tömítést cseréltek hanem az egész házat tán. Na igen, hogy mi az igaz majd elválik. Ha lesz időm körbe mustrálom számlát és a gépet is majd. Persze amit kicseréltek alkatrészeket nem adták vissza...

Csodálatos lett a kur.. életbe... 

Ja meg 1400Ft/L az ára ott az Adblue - nak ha valaki ez érdekelne esetleg... 

 

a.k. Creative Commons License 2023.06.10 0 0 3235

Falusi vagyok hékás kb. minden is játszik... :D  (barátkozunk is eleget az ember ellenségével... a vas meg a fa...  persze ezekkel csak óvatosan szabad barátkozni mert hosszú távon elviszi a pockot)... :D És mint kb. tudod nem ilyedünk meg a szereléstől sem. Ki beszélt itt újról épp ez az, hogy annyira nem akarok én már újat felesleges erölködés talán ebben a világban kezdem azt érezni egyre jobban gyártják a szemetet... Márka váltás lesz a terv, de az majd még elválik ha aktuális lesz remélem nem mostanában még azért persze... Majd mondasz valami jó gépet azt annyi ha ott tartunk... :D Vagy átveszem a tied... :D 

Előzmény: FeZ_ (3234)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.10 0 0 3234

Majd a nagyon új benzines motorknak is nézz utána, mielőtt bármit is megveszel ! ;-)

Lehet, hogy utána gyártót váltasz, de ott sem "fenékig tejfel" az élet. 

Hmm......hajtottál már lovaskocsit ?  :-D 

 

Előzmény: a.k. (3233)
a.k. Creative Commons License 2023.06.10 0 0 3233

Nem garis már 2018/8. Úgy vettük biztosítás kötöttek rá, így az fizet eddig legalább is. Leesik az igen ilyet se hallottam még... Kíváncsi leszek mi lesz ebből... Az biztos nem ment el itt 10 ezret és már egy ilyen jött, mi lesz eztán még ajjajajajajjj... Nem fényezik már annyira ezt az emlémát sem. Ja és a plusz poén azt mondja a főnök ott ezekkel nagyon kevés gond van még kevesebb mint a régiekkel... Erre azét nem veszek mérget... :D 

Az Adblue tartály jobban idegesít egyre több csúnya 500+ ezres költségekről hallok(csere). Arra nemhiszem fizetne a biztosító... Ha ebben is beszarik akkor el lesz takarítva a háztól az tuti és vissza térünk valami régebbi valamire. Benizines lesz talán a jövő... 

Előzmény: FeZ_ (3232)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.09 0 0 3232

Ha műanyag lapátos és leesik a lapát a tengelyről, akkor nem keringteti a vizet. Mondjuk ez utóbbi eset erősen garanciális kérdés egy új (gari időn belüli) autónál. Mikori a tiéd ?

A barátomnak a Ford-jára (vízfolyás hiba miatt vitte be, a vízpumpánál folyik, én mutattam neki, de nem a vezéműszíj hajtja a pumpát azon a motoron) a márkaszervizben a vezérlés cserére adtak egy 400e-es áranjánlatot, de az ajánlatban a vízpumpa és a csere munkadíja nem volt benne. Az még luszban jönne rá. A 400e-ből a munkadíj 167e Ft volt 5 órára. :-P

Úgyhogy ilyenek az árak a márkaszervizekben. :-( 

Előzmény: a.k. (3231)
a.k. Creative Commons License 2023.06.08 0 0 3231

Az azt igen elrettentő példának. A szakszervíz azt mondja vízszivatyú a gond ezért adott egy 430000Ft árajánlatot. 5 óra munka az egész. Azt a lehúzós jó életbe. Valami hatalmas kamu van ebben a sztoryban. Na majd ha kész akkor interjú lesz mi és hogyan cseréltek... Bár nem értem mi köze ehhez a vízszivatyúnak... 

a.k. Creative Commons License 2023.06.05 0 0 3230

Fez

 

 

Majd nézz már rá küldtem egy mailt. Előre is köszönöm! Ez az Adblue csoda elkezdte forralni a vizet. Megpróbáltam körbe írni a jelenséget. Tiszta ideg vagyok remélem nem lett hengerfejes mert akkor ravatalozás lesz. A régi jó kis 1.9D ilyet sosem csinált 400000km alatt ez meg 8 ezer ment el nálunk és már jönnek a gondok összesen 130 ezer van benne. Nem is tudom mit mondjak... 

padisah Creative Commons License 2023.06.01 0 0 3229

Köszönöm a leírást, megnézem szét tudom-e szedni és belenézni

Előzmény: PGSC (3228)
PGSC Creative Commons License 2023.05.29 0 1 3228

Üdv!

 

Kell egy vezeték a testnek.

Kell egy vezeték a gyújtáskapcsolt 12V-nak.

Kell egy vezeték a motor indításához (12V).

 

Az összes többit a motor végzi el. Van benne egy lemez (sajnos acélból), amelyhez hozzá érnek az érintkezők. Normál esetben erről nem kap áramot a motor, mert nincs érintkezés.

Amikor indítod az ablaktörlőt, akkor kap egy időzítő relén keresztül közvetlenül 12V-t. Ettől bemozdul az alapállapotból a motor és a mechanizmus. Innentől a gyújtáskapcsolt 12V megy a motornak a lemezen keresztül, amíg a ciklust végig nem járja (egy törlés). Közben az indító 12V-ot már lekapcsolta az elektronika (nem 1 ciklusnyi ideig van bekapcsolva, hanem 2-3 ciklusra) Amikor a ciklusnak vége, megszakad az áram, mert a lemezen az alaphelyzetnél kihagyás van.

A baj ezekkel a motorokkal az, hogy a kimeneti tengelyen át van vezetve a mosólé. Ez egy idő után megeszi a fémet, és bejut a mechanizmusba. Ott, ami rozsdásodhat, az rozsdásodni is fog. A fogasív-fogaskerék berohad, megszorul. Az áramvezetésre szolgáló lemez is csupa rozsda lesz, az meg nem vezeti az áramot.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy megjavítottam a mechanizmust (rozsdamentesítés, újrakenés), rendbe raktam a lemezt, és meghosszabítottam a mosólé csövet a pótféklámpa búrájáig. Befúrtam egy spriccolót, és oda átkötöttem.

Ezt nagyon sok éve megcsináltam, és azóta sem volt vele bajom...

 

Gábor

Előzmény: padisah (3227)
padisah Creative Commons License 2023.05.27 0 0 3227

hátsó ablaktörlő (Citroen Berlingo first, 1.9D) nem működik, igazából akkor sem működött amikor megvettem

villanyosok valamit csináltak vele, és akkor ment egy darabig, most megint nem

 

oda már nem akarom cipelni emiatt is, és vettem bontóban másikat, azonos gyári cikkszámmal

amit nem értek, hogy az ajtóból érkező vezetéken 3 ér van beépítve, egy 4 eres csatlakozóba

 

az ablaktörlőn 4 ér van bekötve, és az az ér (piros színű) ami nem kap semmit az ajtó felől, le van kötve csavarral, tehát annak funkciója van

 

el tudom képzelni, hogy ez nem a gyári ablaktörlője, bár a csavarokra hőpisztolyos ragacsot kentek

a cseredarab sem működik, rádugtam felszerelés nélkül, adnám rá a hátsó ablaktörlést és semmi

 

voltmérővel az látszik, hogy az egyik ér és a másik kettő között fixen megvan 11,5V akár jár az első ablaktörlő akár nem, a két ér között viszont nincs feszültség

A -> B 11.5

A-> C 11.5

B-> C 0

 

hogy kellene ennek működnie?

 

 

 

Stefan1967 Creative Commons License 2023.05.14 0 0 3226

Köszöntök mindenkit!

Nemrég vettem egy 2013-as Berlingót.

Lötyög a víz az első ajtóban.Van egy gumitömítés is az alján,nem látom a kifolyókat. Valaki meg tudná mondani ,mielött szétszedem,mit tudok csinálni vele?

Előre is köszönöm.

 

Jenő353 Creative Commons License 2023.05.13 0 0 3225

Kösz a segítséget. Megkérem Fez fórumtársat, ha tud segítsen, a 3222 sz. hsz.-om alapján. Érdemes-e, lehet-e, hogyan kell szétszedni a műszercsoportot, mire vigyázzak, stb. Előre is köszönettel.

Előzmény: ISTI 11 (3223)
padisah Creative Commons License 2023.05.12 0 0 3224

kifúrod a villogó visszajelző lámpa fölött a gombot, akkor sokkal több fény jön át rajta

Előzmény: Jenő353 (3222)
ISTI 11 Creative Commons License 2023.05.12 0 0 3223

Én egy villamosság szerelővel beépítetnék egy erős csipogót, mondjuk alulra a biztosíték tábla környékére. De itt vannak jó szakemberek, talán ők jobb megoldást tudnak. ( Kérd "Fezt".)

Előzmény: Jenő353 (3222)
Jenő353 Creative Commons License 2023.05.12 0 0 3222

Van egy gondom, immár 15 éve. 2007-ben újonnan vettem, 1.6 hdi Berlingo. Már amikor átvettem, rögtön jeleztem a szalonnak, ami szerviz is egyben, hogy a villogó hang vissza jelzését a motor miatt nem hallom, a fény vissza jelzése pedig nagyon halvány, nem látom. Kértem, hogy tegyenek nagyobb teljesítményű izzót a villogó visszajelzésére. Nem lehet, jött a válasz, mert a fedélzeti komputer a nagyobb áramfelvételt zárlatként érzékeli, és akkor valami lesz, hogy mi arra már nem emlékszem, szóval így szenvedtem 15 évig. /feltételezem, hogy nem akartak a műszerfallal kínlódni/

Most a napokban untam meg végleg, mert menet közben kint maradt a villogó, majdnem baj lett. A műszerfal világítás állítási lehetősége a villogóra nem hat.

Aki tud, kérem adjon tanácsot.

padisah Creative Commons License 2023.05.10 0 0 3221

még mindig nem találtam pótlást a jobb oldali fényszóró hátsó gumi takaróhoz, igazából a nevét sem tudom, nemhogy a gyári számát, így minden keresés lukra fut

a bontókban meg a lámpát egyben adják el, törött sem akad :(

 

ha esetleg van valakinek törött fényszóról származó gumi takaró, megvenném

(az ide bekötött postafiókot nagyon ritkán nézem, ha van ajánlat itt kérek értesítést)

Előzmény: padisah (3218)
FeZ_ Creative Commons License 2023.05.05 0 0 3220

Azt a Berlingo-t a következő indítómotorokkal szerelték gyárilag, az 1,6 16 szelepes TU motorhoz:  

Valeo D6RA 109

Valeo D6RA 572

Valeo D6G3

Bosch 0 001 108 183

 

Azt, hogy ezek hány fogúak , azt nem tudom, de talán katalógusokban ki lehet deríteni.

 

Előzmény: tsavarga (3219)
tsavarga Creative Commons License 2023.05.04 0 0 3219

Üdv mindenkinek!

 

2006-os gyártású 1,6 benzines berlingo-hoz keresek önindító tipust, ami 10 fogas. Van valakinek infója?

 

padisah Creative Commons License 2023.04.26 0 0 3218

 

bekarikáztam a kiégett bizti helyét, tettem bele újat, ráadtam gyújtást, és nem égett ki, de persze még megtörténhet, meg az is lehet hogy ez egy parkoló pozíció volt ahova az elődeim kitettek egy kiégett biztit ahelyett hogy eldobják

 

ez a motortérben lévő bizti tábla, a BSI-t nem bontottam ki

 

kiderült hogy a világítás problémájának teljesen más, banális oka van, leesett mindkét fényszóróról a gumiharang, és a csatlakozója is

az hogy a hátsó "nem égett", lehet hogy csak azért volt mert ezt a feleségem látta, én benne ültem... most világít mindenhol hogy a helyére tettem a csatlakozókat

 

viszont a jobb oldali gumiharang szétszakadt, a hosszbordás ékszíj darálta...

átnéztem amennyire hozzáfértem hogy a hiányzó darabok nem valami rossz helyen vannak-e, kipiszkáltam amit láttam

 

azt egyelőre nem tudom a biztosíték mihez tartozott, van egy pár villamos probléma az autóval, de azok valszeg meghaladják a képességeimet

 

 

köszönöm a segítséget, megnézem majd a linket is

 

 

 

 

 

Előzmény: FeZ_ (3217)
FeZ_ Creative Commons License 2023.04.25 0 0 3217

"nem találok autóhoz tartozó képet a biztosíték tábláról"

 

A következő oldalon a Partnert kiválasztva az egyik autó-sziluett alatt megtalálod a kezelési kézikönyvet 2001-től. Kiválasztod a te évjáratodhoz tartozót és megkeresed a biztosíték-tábla kiosztást. A Berlingo és a Partner "tökugyanolyanok". 

 

https://public.servicebox.peugeot.com/APddb/

 

Amúgy meg elvileg ilyen az autódban a BSM.  Hasonlítsd össze a tiéddel és ha stimmel, mondd meg melyik bizti ment ki !

 

 

 

Előzmény: padisah (3214)
padisah Creative Commons License 2023.04.24 0 0 3216

A páciens egy 2003-as Berlingo First dízel, 1.9D

 

utoljára azt látom a diagramon, hogy az egyetlen 20A-es bizti a motortérben lévő táblán a BSI biztosítéka, és ez ki van égve

Előzmény: FeZ_ (3215)
FeZ_ Creative Commons License 2023.04.24 0 0 3215

No, ez most kb. olyan, mint amikor bemész a dokihoz azzal, hogy fáj a lábad. 

 

Kicsit pontosítani kellene az érdemi válaszok reményében.  ;-)

 

Előzmény: padisah (3214)
padisah Creative Commons License 2023.04.24 0 0 3214

elment a világítás az első fényszórón/tompított, hátsó lámpa csoporton, mindkét oldalon

viszont működik az index, helyzetjelző, a műszerfal világítása ki/be kapcsol a kormánykapcsolón állítva, tolatólámpa

 

nézem a bekötési diagramot, és csak a kormánykapcsolót látom közös pontnak ahol ezek egyszerre meg tudnak halni, de az meg kapcsolja a műszerfal világítást

a motortér biztosítékai között egy 20A-es ki van égve, vettem másikat, de még nem tettem be, mert valszeg egyből kiégne ha van valami háttérprobléma

(és meg nem mondom ez melyik volt, nem találok autóhoz tartozó képet a biztosíték tábláról)

 

nem szeretnék valami egyszerű dologgal szervízbe menni

 

 

a.k. Creative Commons License 2023.04.13 0 0 3213

Nem sok idő a spam átnézése... :) 

Előzmény: FeZ_ (3212)
FeZ_ Creative Commons License 2023.04.11 0 0 3212

Hát a spam-eket kb. sehol se nézem sűrűn.  :-D

Amúgy nézem a leveleket, még ha nem is feltétlenül naponta többször. 

Előzmény: a.k. (3211)
a.k. Creative Commons License 2023.04.11 0 0 3211

Elég érdekes dolgokat művel minél jobban előre haladunk a korban ez az egész levelezés és kb. minden. Hanyatlás az van. 

Nem tudom, hogyan küldjem másként, hogy ne legyen ilyen kellemetlen. Proharver privit sűrűbben nézed? Vagy kb. hol lehet elérni amit sűrűbben nézel? 

Előzmény: FeZ_ (3210)
FeZ_ Creative Commons License 2023.04.05 0 0 3210

Szia !

 

Állandóan spam-be teszi a te leveleidet (is), azért reagálok néha túl sokára. Azt nem sűrűn  nézegetem. 

 

Előzmény: a.k. (3209)
a.k. Creative Commons License 2023.04.05 0 0 3209

Fez.

 

Már megoldódott így az email amit küldtem tárgytalan... Kissé agyműtét a menüje... 

 

Memphis90 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 3208

Sziasztok!

 

Kis segítségre lenne szükségem 2.0hdi Citroen Berlingom 2003as évjárat ezeket a hibákat dobja.P2143 - Exhaust gas recirculation (EGR) vent control - open circuit
P1351 - Custom error code

Valaki esetleg nem találkozott még ilyen hibával egr szelep új benne de még mindig dobja . Válaszokat köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!