Keresés

Részletes keresés

Vad Creative Commons License 2012.02.29 0 0 2399

ezt a posztot ezt nem értem.

Előzmény: malazs (2396)
túra Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2398

Hali! Én voltam már Analipsiben, akkor még nem volt meg a palace csak village. Akik abban voltak azt mondták jó, de nekem nem tűnt nagyon bíztatónak. Nem egy kategória a kettő, de gondolom árban sem. Egyébként a település nagyon kicsi és a partja nem tulságosan szép. Amikor ott voltunk átjártunk néha stalis-ba és maliába fürdeni. Ha ide foglalsz és van kérdésed a környékkel kapcsolatban szivesen válaszolok.

Előzmény: Schwarc (2393)
macyyyyy Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2397

A Stella Palace-t sokkal jobban értékelik mind a http://www.tripadvisor.com , mind a http://www.holidaycheck.com oldalon. Ezek alapján a Palace-t választanám.

Előzmény: Schwarc (2393)
malazs Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2396

Egyszerű egyénileg is,de ha nincs időd vagy kedved akkor megértem. Krétával és általában Görögországgal kapcsolatban érdemesebb anyagilag is és a nyugodtabb nyaralás miatt is szerintem apartmanos nyaralást nézni. Különböző utazási irodák oldalán van bőven belőle, illetve lehet érdemes a hétvégén kinézni az utazás kiállításra. Mi is irodával voltunk utoljára, az IBUSZnál fizettünk be az úgynevezett mediterrán tombola útjukra, így a repjegy+transzfer+szállás 66ezer ft volt fejenként. ennek az a lényege hogy különböző kategóriák vannak, kiválasztod a neked megfelelőt, a mi esetünkben repülő+apartman volt, az időpontot te adod meg, viszont az hogy a felsorolt helyszínek közül melyik országba és melyik régióba kerülsz az csak az utazás előtt 2 héttel derül ki. Ebben az esetben a lista: Korfu,Zakhyntos,Rhodos,Kréta,Chalkidiki,Bulgária és Málta volt. Plusz 10% befizetése esetén 2 nem szimpatikus hely kihúzható a listáról, esetünkben ez Korfu és Bulgária volt, így a többi maradt a kalapban, amit tudni lehetett előre az az hogy az esély nagyjából 90% Krétára,szinte 0% Máltára, a többin pedig osztozkodik a többi régió. Mikor minket sorsoltak akkor már 2 hónapja mindenki Krétára került. Alap esetben volt 60ezer az út és erre fizettük a +6ezret a kihúzandó helyszinekért. Ebben az árban már a reptéri illetékek is benne voltak. Amúgy ha Hotelbe szeretnétek menni, és fontos a jó ellátás és a kényelem,akkor ez estben Törökország az amit igazán ajánlani merek.

Előzmény: Schwarc (2395)
Schwarc Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2395

hosszú idő után nekünk is ez lenne az első

nincs rutinom egy egyéni utazás leszervezésében, ezért gondoltunk szervezett útra, hotelban, ajánlatokat szívesen meghallgatok:)

Előzmény: malazs (2394)
malazs Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2394

Nem a konkrét szállással kapcsolatban.

Kréta volt az első társasutazásunk és pont a Neckermannal,azóta nem is utazunk velük, a szállásunk a közelébe sem ért a leírtaknak és elmondottaknak,az ellátás katasztrófális volt,a panaszunkant gyakorlatilag le sem sz@rták. Múlt évben úgy hozta a sors hogy ismét voltunk Krétán, apartmanban,önellátással és ezerszer jobb volt, remekül éreztük magunkat.

Előzmény: Schwarc (2393)
Schwarc Creative Commons License 2012.02.28 0 0 2393

Sziasztok

 

a nyáron, azaz a nyár elején Krétára mennénk -  2 felnőtt, 1 gyerek -  hosszú nézelődés után két szállodára esett a választás, ezekről szeretnék információt, hátha valaki járt már ott

előre is köszönöm.

 

http://www.neckermann.hu/szallas/hotel-stella-palace/nyar

 

és a másik

 

http://www.neckermann.hu/szallas/hotel-stella-village/nyar

 

 

ha esetleg van más javaslat, jobb ötlet, kellemes tapsztalat, azt is megköszönöm.

age.sch Creative Commons License 2012.02.03 0 0 2392

Ha lehet azért ne hagyd ki, csak épp ne abba a csapatba legyél aki a hegyen át közelíti meg a Balos lagúnát. Kissamosból minden reggel indul járat ide. Érdeklődj erről a lehetőségről, életre szóló élmény!

Előzmény: kvalcsi (2380)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.24 0 0 2391

Szia!

 

Köszike! Igen tudom, hogy sokkal lassabban lehet közlekedni Krétán mint általában. 2007-ben voltam már ott 2 hetet, de akkor csak a keleti rész egy része fért bele az időbe. Most szeretném megismerni legalább nagyjából a nyugati felét is Krétának.

Előzmény: Vad (2387)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.24 0 0 2390

Szia!

 

Nagyon köszönöm! Akkor ez gond nélkül megközelíthető szerencsére.

Előzmény: túra (2386)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.24 0 0 2389

Kedves Margitka!

 

Nagyon köszönöm a leírást, megkaptam az e-mailt. Majd kinyomtatom és otthon átolvasom.

Igen voltunk Santorínin 2010-ben egy hetet és ott is béreltünk autót, így bejártuk az egész szigetet.

Mi Dél-Krétán, Makrigialoszon voltunk és akkor bejártuk Herakliont, Knosszoszt, Agios Nikolaoszt, Eloundát, Spinalongát, Sítiát, Iearapetrát, Kritszát, a Lassiti-fennsíkot, stb. Nyugati és középső része van most tervbevéve (ha belefér az időbe).

Előzmény: margitka64 (2388)
margitka64 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2388

Valamikor a www.hellasz.hu-n fenn volt a Csipetnyi Kréta írásom, abban részletesen leírtam mindent szokásom szerint. Nem tudom, fent van-e még az írás. Ha nincs, akkor szívesen elküldöm Neked.

Santorinin voltatok már? Mi akkor egy napra szárnyas hajóval "elugrottunk", nagyon élveztük.

Egyébként valamikor nekünk is vissza kell mennünk Krétára, mert a kelet, meg a nyugat nem fért bele a két hétbe, csak a sziget középső harmada.

Előzmény: kvalcsi (2379)
Vad Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2387

Elafonnissire.

Az út aszfalt, semmi gond, simán járható, csak az idő miatt írtam. Az a pár kilométer nem annyi, amennyit rászámolnál érzésből.

Előzmény: kvalcsi (2385)
túra Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2386

Szia! Az Elafonissi felé vezető út nem rossz nyugodtan mehettek sima kocsival, semmi baja nem lesz. Van egy két szurdok ahol leszükül az ut, de ott ezt jelzik és van ahol lámpa is van.

Persze van egy két gödör, de örülnék ha itthon is csak ennyi lenne.Egyébként Elafonissi felé

 körbe is lehet menni de ugy sokkal hosszab A nyugati part mentén.

 

Előzmény: kvalcsi (2385)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2385

Szia Vad!

 

Most melyik részre gondoltál, Balos-Gramvoussa vagy az Elafonisszire vezető útra? A Balost tudom, hogy rázós, de az Elafonisszibe vezető út mennyire pocsék? Nem szeretném, ha a bérelt kocsival valami baj történne. Hiába van a biztosítás, a bosszúság a miénk!

Előzmény: Vad (2383)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2384

Köszi! Tervben van Fodele megnézése.

Előzmény: junoszty65 (2382)
Vad Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2383

igen, de arrafelé nagyon rosszak az utak (bár M.O-hoz képest nem is annyira), plusz hegyek, kb. 30km/h átlagtempóval lehet számolni.

Előzmény: kvalcsi (2381)
junoszty65 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2382

Fodele-be is érdemes ellátogatni... ha már az ember Krétán jár, akkor megnézi El Greco szülőházát.

Egy jó program: strandolni a fodelei beachen, onnan 10 perc Fodele (egyébként is érdemes megnézni falut, mert tök szép, aranyos, patakkal, kis vízeséssel, kápolnával, nagyon hangulatos hely).

kvalcsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2381

Köszi! Nagyon szép fotók!

Elafonissi ugye könnyen megközelíthető? Oda "normál" út vezet?

Előzmény: age.sch (2375)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2380

Szia!

 

Nagyon  köszi a részletes ismertetést! Én tuti, hogy kihagyom, mert ott fulladnék meg. Súlyos asztmám van, így nem bírnám szuflával. Majd megvárom a többieket valahol a parkolónál, ha egyáltalán Ők vállalkoznak erre az embertpróbáló kaptatóra.

Előzmény: age.sch (2371)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2379

Kedves Margitka64!

 

Nagyon köszönöm az ötleteket. Kurtaliotiko-hágóról és vízesésről valamint a Melidoni cseppkőbarlangról nem is hallottam még. A többi látnivaló tervben volt, de ezeket is beillesztem majd az útvonaltervembe. Remélem időben megvalósítható lesz.

Előzmény: margitka64 (2370)
kvalcsi Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2378

Szia Túra!

 

Tudunk angolul bőven annyit, hogy nem gond az egyéni kirándulás (szinte minden hová így mentünk az évek során), így most is ebben gondolkodom.

Majd egy D kategóriás kocsit bérelünk, az remélhetőleg bírni fogja a meredek, kacskaringós utakat is.

Előzmény: túra (2368)
junoszty65 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 2377

Szia!

 

Hát mi itt élünk. Gondoltunk egy nagyot és eljöttünk ide...

Sok mindennel foglalkozunk, amit nem írhatok ide...

Előzmény: túra (2376)
túra Creative Commons License 2012.01.22 0 0 2376

Hali! Mit csinálsz te ott ilyenkor? Azért én irigyellek hiába van rossz idő.

Előzmény: junoszty65 (2374)
age.sch Creative Commons License 2012.01.22 0 0 2375
Előzmény: túra (2373)
junoszty65 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 2374

Mi saját autóval mentünk fel, meg is bántam ezerszer. De hálistennek nem lett semmi baja.

Most januárban akkorát bámulnak a krétaiak, hogy milyen rendszám van ezen az autón :-)))

Egyéként nagyon ronda tél van... sok-sok eső, szél. Az elmúlt 1 hónap alatt összesen csak 4 nap volt napsütéses :-(

túra Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2373

Jó húzás volt a terepjáró erre az útra. Ha egyszer elmegyek oda autóval az tuti terepjáró lesz. Jók ezek  krétai földutak kiváltképp, ha hegyekben vannak. Volt benne részem már jópárszor néha olyan halálközeli élménnyel is járnak főleg ha lenézel és ott látsz egy két roncsautót is ami lezuhant. Preveli környékén tapasztaltam ilyet és ha szemből is jönnek..

 Ujjászülettem amikor túlvoltam rajta. De nem szeretnék elriasztani senkit az autóbérléstől,

 sőt mindenkit arra biztatok, hogy béreljen autót Kétán, mert csodálatos felfedezni a sziget

 szépségeit vele.

Előzmény: age.sch (2372)
age.sch Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2372

Balosi kirándulásra terepjárót béreltünk, a többi napra normál autót. Sokan voltak ott egyszerűbb autóval is, de kinyírja a lengéscsillapítót az az út az tuti. 

 

Előzmény: túra (2368)
age.sch Creative Commons License 2012.01.21 0 0 2371

A nehezen járható földúton kb 10-15km/h kb fél órán keresztül mész, majd egy parkolóban otthagyod a kocsit, még onnan sem látni azt a látványt amiről képet raktál ide. Elindult gyalog az ösvényen és először nem is ezt a részt látod meg, de már attól is el fogsz ájunli, menni kell még egy kicsit hogy megpillantsd az egészet egyszerre. Mi nyár elején voltunk, de nagyon meleg volt, visszafelé a lépcsőzéstől majdnem kimúltam. A parkolóban van egy kis büfé, ott életmentő vizet vettem amivel nyakonöntöttem magam, és 100% borravalót adtam, mert kézségesek voltak (látták hogy a végét járom) és jól ki is röhögtek a görögök, hogy ezek a túristák mindenre képesek...

Életem eddigi legszebb partja ez, talán a Kanári szigetek legszebb strandjai veszik fel vele a versenyt FV-án de még őket is megveri. 

 

Előzmény: kvalcsi (2358)
margitka64 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 2370

Kedves Valcsi!

Pár ötletem nekem is lenne, mit nézzetek meg.

Szép, hosszú autós és részben gyalogtúrák voltak a következők (Te is fogod bírni, ha én bírtam):

1.

Szpili, Kurtaliotiko-hágó és vízesés (300 lépcső lefelé, a völgyteknő alján csöppnyi fehér kolostorral, haranggal), Preveli (kolostor  + folyó beömlése a tengerbe, esetleg ott fürdés), Frangokastello

2. Az Arkadi kolostoros napba esetleg beleilleszthető: Margaritesz fazekas falu, Melidoni cseppkőbarlang (itt nem nagyon járnak magyarok, az emlékkönyvben rajtunk kívül nem is volt más magyar beírás annak idején)

3. Északon érdemes beugrani Fodele falucskába, itt született El Greco. Helyes a ház és van egy csöppnyi kiállítás is a képekből (nagyrészt másolatok). A faluban az asszonyok kint a fák alatt makraméznak, csodás kézimunkákat lehet náluk vásárolni, esetleg kötni velük pár csomót az éppen készülő műben. Lány koromban én is nagyon szerettem makramézni.

Üdv: Margit

 

Előzmény: kvalcsi (2356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!