Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2020.10.06 -1 0 62479

10 éves cucc valóban határeset, bár 50% azért elég érdekes. Takarították rendesen?

Előzmény: Szemy tó (62477)
Évi5 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 62478

Hát igen. Én kicsiben csinálom. Nincs lakásra pénzünk, pedig az jó befektetés lenne. Marad a nulla százalékos pályázat, ami nem növeli meg a havi kiadást. Tíz év múlva nincs költség, a ház értékét is megnöveltük.

A mostani napelemekre garancia van teljesítményvesztésre. (mienkre 25 év). 

Előzmény: Szemy tó (62477)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.06 0 0 62477

Évi! Amióta a gyerekek kirepültek alig fizetünk villanyszámlát, illetve a fűtés, a víz is nagyon lecsökkent. Én utoljára az építkezésnél vettem fel hitelt, azóta azt vallom, hogy majd akkor veszem meg, ha összejön rá a lóvé. Egyébként épp a napokban beszéltem a fiam egyik haverjával, nekik kb. 10 éve van PV rendszerük a házukon és jelenleg már csak kb 50-60%-os a teljesítményük, mondjuk ez lehet javult az elmúlt 10 év alatt, de sajnos nem az a jellemző, hogy arra törekedjenek, hogy valami minél tartósabb  legyen. Bevallom férfiasan, gondolkodtam rajta én is, de a házunk tájolása sem ideális, a tetőn lévő "kutya ólak" is bezavarnak, a garázsok pala tetejére lehetne még feltenni, de azt meg akkor cserélni kellene előtte, tehát inkább veszek egy lakást, kiadom, abból kifizetem a villanyszámlát, télen meg elmegyek melegebbre. :D (ha lehet :( )

Előzmény: Évi5 (62474)
Jahno Creative Commons License 2020.10.05 -1 0 62476

Mostaniak már jók, csak öregszenek, meg aztán majd nyugdíjasan lehet szívni, hogy ki mászik fel a tetőre takarítani. Aztán hosszabb távon azt is meglátjuk meddig és milyen áron veszik át, mert nyilván ez sem tartható verzió, hogy néha percenként termel a fél ország egy szép mennyidéget, aztán meg majd kéri vissza.

Előzmény: Évi5 (62474)
Évi5 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 62475

Tegnap megnéztem David Attenborough új filmjét...sokkoló volt.  Újabb kihalás közeledését vázolta fel, mindez a túlnépesedett Föld miatt, környezetszennyezéssel, éghajlatváltozással tarkítva. Érdemes megnézni. Már most erőteljesen lehet érezni a hatást, de egy-két évtized múltán ez még fokozódni fog.

94 éves a bácsi. :-) Mindig is szerettem a filmjeit.

Évi5 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 62474

Napelemre visszatérve: most még van olyan pályázat, hogy az egész beruházás 10%-át fizeted, a többit kamatmentesen törleszted. Egy átlag ház napelemmel való felszerelése kb. 2,5 millió forint, pályázati költséggel együtt. Kifizetsz 250 ezer forintot, a fennmaradót pedig te határozod meg, hogy hány év alatt törleszted. Ha volt mondjuk 15 ezer forint a villanyszámlád, akkor ha ezt nem az áramszolgáltatónak adod, hanem emide, bő tíz év után már nem fogsz senkinek se fizetni! Villanyt nem fizetsz, hiszen termelsz. A napelemekre, inverterre meg húsz év garancia van, ami nem véletlen. Hatalmas nagy fejlődés van a napelemeknél, amit ma újnak tartasz, holnapra már elavult lesz.

Apósom 72 évesen szereltetett fel. :-)

Mi tavaly rakattuk fel. Tíz év múlva senkinek se fizetünk semmit se. Nyugdíjasként szinte nulla forintos rezsivel éldegélhetünk a házban. Ez az igazi befektetés.

Szemy tó Creative Commons License 2020.10.05 0 0 62473

Mo-hoz képest nagyon olcsó, én voltam huszon éve is, azóta egyszer átutazóban, meg most 17-ben is. Ott maradtak, itthon nagyon elszálltak az árak. Ja voltam kint 5*-os szállodában is és voltam hostelben is, a hostelek jobban tetszenek, emberbarátabbak, a lent említettben pl. az utcán kellett levenni a cipőt, az ő szokásaiknak megfelelően, (nem szóltak, ha nem veszed le, de ha már én vagyok a vendég...) mondjuk kézben felvittük a szobánkba, nem vettük igénybe a kinti cipőtárlót. A kaja is nagyon olcsó, többnyire utcai kifőzdékben ettünk, de le a kalappal a tisztaságra, a kaját amit megsütnek én választom ki a hűtőpultból, az orrom előtt készítik el, a szakácsokok sapka, kesztyű és akkora adagok, hogy álltalában elvittük a maradékot haza. Egy étterembe lehet, hogy  aszomszéd meghagyott köretét kapom vissza. Ketten egy ezresből telezabáltuk magunkat, Phuketen a tengerparton, a balcsin egy lángos, vagy még az sem. Ja ebben volt sült körettel, innivaló, egy főtt kukorica, vagy süti, tehát qrva drága az élet kint! :D   Most Malajzia jött be, találtunk egy szigetet ahová vissza szeretnénk menni. A sziget, mint a képeslapokon, ilyen finom homokkal még sehol nem találkoztam (pedig voltam már pár helyen) volt amikor a parton ami egy kp 1,5 k öböl ketten voltunk anyussal. Van cápa pont, ott úsztuk is velük, bent a szigeten erdő, azt sem fedeztük fel, kevés volt a 3 nap. A paron akármelyik szállás hely hinta ágyába meg lehet pihenni, nem szól rád senki, ilyen a hozzáállásuk, szóval ide még szeretnék visszamenni, illetve pár másik kis ismeretlenebb  Maláj szigetet megnézni. 

Előzmény: Jahno (62472)
Jahno Creative Commons License 2020.10.04 -1 0 62472

Ráadásul sok helyen már igazodnak a turizmushoz, Tájföld sem feltétlen olyan olcsó, mint bezzegrégen 5+ éve.

Előzmény: sirrra (62471)
sirrra Creative Commons License 2020.10.04 0 0 62471

De gondolom az ottani lóvéból kb. ugyanaz lehet mint nekünk itthon az itthoniból nem?

Jól hangzik, ha a mi fizetésünkhöz ennyire olcsó kint. Ha ottani pénzzel kellene gazdálkodni gondolom nem lenne ez. 

Előzmény: Szemy tó (62470)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.04 0 0 62470

20 év az sok!!!!!! Ha még élek 75. éves leszek, az meg már nem kevés! Most kellene még menni amíg bírunk, mert már most is vannak olyan helyek amiket meg szeretnénk nézni de sajnos nem megy. Sri Lankán a Lion rock-ot meg sem kíséreltem, tavaly a Perhantienen az őserdőben lettem rosszul, és ez a helyzet előre láthatóan nem javul, csak romlik. Azt tervezzük, hogy anyusnak van még 4,5 éve a nyögdíjig, utána 3-6 hónapokat utazunk évente. Kint olcsóbb azt élet mint itthon, csak az utazás a nagyobb költség. Chiang Maiban voltunk olyan szálláson 3 éve, hogy 3 éjszakáért két főre, reggelivel, klímás szoba, fürdőszoba, WC, kábel tv, korlátlan net, takarítás, é csodálatos környezet, személyzet, na és most kapaszkodj, a 3 éjszakáért 5300 Ft-nak megfelelő Baht-ot fizettünk, kettőnkre. Itthon télen nem jössz ki ennyiből a saját lakásodban!  

Előzmény: sirrra (62467)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.04 0 0 62469

Azért ez a jégesős történet sem mindennapos, a borsó nagyságú meg nem is tesz benne kárt, különösen, ha vízzel jön, de bashatod a tetőt, ha útközben kap el.

Előzmény: sirrra (62466)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.04 0 0 62468

Akkoriban nagyon sokan voltunk ezzel a tüdőgyuszi szerű megbetegedéssel. Anyusnak is több kollégáját ledöntötte a lábáról, csak akkor még nem ismerték, illetve akkor még csak Kínában volt. (a nagyon okosak szerint) 

Előzmény: sirrra (62465)
sirrra Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62467

Azért az a 20 kevés ;) Később áztasd a segged :D 

Előzmény: Szemy tó (62464)
sirrra Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62466

Hunyadinak nincs garázsa :( És pl most nem itthon kapta el a jég. De tetős beállót kellene minél gyorsabban felhúznunk.

Előzmény: Szemy tó (62464)
sirrra Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62465

Lili 5 hetet gyűrt le márciusban. Életébe ilyen beteg nem volt. De ugye az okosok azt mondták, akkor még nem volt itt :D Peeeersze :D 

Az apró kucit, meg a takanyot mi ráfogtuk a kocsi klímájára :D :D 

 

 

Előzmény: Szemy tó (62463)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62464

Ezen még nem gondolkodtam, itt még nem volt ilyen, de van garázs, ha itthon vagyok, ha nem akkor meg így jártam, oszt tényleg veszek egy másikat. 

Napelemet nem tervezek, 20 év kb. a megtérülési idő, hol leszek én már akkor?! Remélem valahol az Andamán tengerben áztatom a se..em! :D 

Előzmény: sirrra (62462)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62463

Anyustól kb 1,5 m-re ült egy kislány az első sorban, kiderült, hogy ő is pozitív. Egyenlőre anyusnál semmi, illetve orra folyik, köhög, de ezt betudjuk a fagyinak, az előbb is betoltunk kettő (én) megelőzés képen. :D

Szerintem én februárban estem át rajta, egyik napról a másikra 40 C láz de semmi köhögés, takony, majd pár nap múlva, feküdni nembírtam annyira fájt a tüdőm, de pár nap alatt elmúlt, tüdőgyulladásra kaptam gyógyszert. 

Előzmény: sirrra (62461)
sirrra Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62462

Mi a casco-n elgondolkodtunk...Amikor teniszlabda jég potyogott mellettünk...nem volt vicces. Fejet tört be, varrták össze, macskát vert agyon, beton cserepeket tört be, napelemeket rapittyára...Mi csak diónyit kaptunk, csaj meg állt az ablakban és alig merte megnézni utána a Hunyadit. Most megúsztuk.

 

Előzmény: Szemy tó (62459)
sirrra Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62461

Pedig elég gyanús, hogy a tömésed is kijött tőle, határozottan covid tünet :D

Ember 3 napig szenvedett. Se láz se semmi, csak iszonyatosan fájt a tüdeje :O Én lezártam annyival, hogy feljött a sava :D

Csajéknál volt pozitív, de már régóta otthon volt így megúszták a karantént. Nálunk is vannak páran de csak mint kontakt.

Egyelőre kitartunk, próbálunk vigyázni magunkra.

 

Előzmény: Szemy tó (62460)
Szemy tó Creative Commons License 2020.10.03 0 0 62460

Jelentem nem vagyok vírusos, de reggel akkorát tüsszentettem, hogy kirepült egy tömés a fogamból a markomba! Gondoltam visszaragasztom pillanatragasztóval, de remélem hétfőn lesz doki néni! Múltkor mondta, hogy megműtik a térdét, remélem van még! 

Szemy tó Creative Commons License 2020.09.30 0 0 62459

Csóró motoros... Itt a 3. szomszédnak is elég sűrűn kint vannak a kutyái (naponta 1x2x) azok pedig nem is kicsik, német juhászok. Szerencséje van, hogy még nem történt baleset, arról nem is beszélve, hogy a sarkon van a katolikus iskola, gyerekek is járnak erre, no meg a csapdáit is itt hagyja nekem a sarkon, már gondoltam, hogy összegyűjtöm és behajítom a kerítésén, hogy ez hozzá tartozik, csak elhagyta. :D  (de jobb a békesség) 

Biztosításom nekem is van minden ingatlanon, de még csak a kis butikra kellett használni a beázásért (ott mákom volt, felvettem a társasház hozzájárulását is. :D ) meg egyszer volt itthon csőtörés az udvarban, azok nagyon korrekt módon jártak el, többször szerencsére nem vettem igénybe a szolgáltatásaikat!

A cascoval szoktak időnként hívogatni, hogy kössek, de már van begyakorolt szövegem. Mondom neki, hogy tudok én vezetni, erre ő, hogy, de ha más töri össze stb. akkor mi lesz? -mondom neki, hogy elmegyek oszt veszek egy újat, na erre már nem szoktak semmit mondani, mondhatnám, hogy köpni - nyelni nem tudnak. :D 

Előzmény: Évi5 (62457)
sirrra Creative Commons License 2020.09.30 0 0 62458

Ijjjjj, az egy drága kör lesz :D

Előzmény: Évi5 (62457)
Évi5 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 62457

Munkatársam ma teljesen ki volt bukva: reggel kiszaladt az útra a kutyájuk, motoros fékezett, eltört szilánkosra a bokája. Kutyának semmi baja. Biztosítás van a házon, de a kutyát nem vették bele. Húsz éves biztosítás, ami nem volt változtatva, csak értékkövetés volt. Most milyen jó lett volna, ha odafigyelnek erre. 

Mi se jól csináljuk, de ha van esemény, akkor jó, hogy van. :-D

Előzmény: sirrra (62456)
sirrra Creative Commons License 2020.09.25 0 0 62456

Jobban belegondolva, nekünk is csőtörésünk volt, meg egy jégvert redőnyösdi.

De többen mondták, hogy bénán nyomjuk. Viharoknál rossz lapi, hátsó tetők kicsit "megsérülnek" stb...

Inkább ne jöjjön semmi. Munkatársamnak szilánkosra verte a teniszlabda méretű a friss napelemeit...Még nem volt betéve lakásbiztosításba...A kocsiról már nem is mondom...

 

Előzmény: Évi5 (62455)
Évi5 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 62455

Az elmúlt tíz évben egy szavuk se lehetett, de most sincs. A darazsas témát bejelentettem neten, mint káreseményt, másnap délelőtt már hívtak, hogy küldjem a számlát. :-)

Az a helyzet, hogy nem akarom kihasználni a lehetőségeket, de ilyenkor jó, ha van.

Előzmény: sirrra (62454)
sirrra Creative Commons License 2020.09.19 0 0 62454

Akkor veletek rossz lóra tettek :D Nem lesztek a kedvenc ügyfelek :D

 

Előzmény: Évi5 (62453)
Évi5 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 62453

Naná! :-D

Tavaly újítottam a biztosításunkat a napelem miatt, még a kutyát is belevettem. Úgy gondoltam, hogy mivel nagy jószág, egy egyszerű altatásos műtét harminc körül kezdődik, határ a csillagos ég. Betegsége vagy halála esetén is fizet a biztosító. Ki lett próbálva sajna, a szívférgessége miatti kezelés költségeit, közel ötvenezer forintot már szó nélkül át is utaltak. 

Az idén volt csőtörésünk is, már teljesen mínuszban vannak... :-D

Előzmény: sirrra (62452)
sirrra Creative Commons License 2020.09.17 0 0 62452

ÓÓÓÓ, hogy még fizeti is a biztosító. Hát ezért akkor kár lett volna házi praktikákkal nekiállni :D

Előzmény: Évi5 (62451)
Évi5 Creative Commons License 2020.09.16 0 0 62451

Biztosítónak benyújtottam a számlát, át is utalták a pénzt... :-)

Előzmény: sirrra (62450)
sirrra Creative Commons License 2020.09.13 0 0 62450

Barátságos áron dolgozott. Főleg így, hogy jó munkát végzett. Itt a telefont sem veszik fel ennyiért lassan...

 

Előzmény: Évi5 (62449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!