Szeged-Dorozsma-Algyő KSE - Kiskunhalas NKSE 28-42

A múlt hétvégén láttam a halast... nagyon-nagyon összeált a csapat!

Gyorsak, dinamikusak, technikailag képzettek és jó összhang van a játékosok között.

Szerintem ha meglesz a pénzük, ismét mehetnek NBI-be :)

Fradista Utazó Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1722

Rangadót játszottak ma a keleti csoportban, a tabellát azonos pontszámmalk vezető Gyöngyös csapott össze a Kiskunhalassal. A Gyöngyösnek, ha bajnok akar lenni, mindenképpen nyernie kellett otthon, hiszen a Halasnak már nincs több rangadó vissza, ők meg még mennek Nánásra is (és a Hajdúnánástól otthon is kikaptak). Nem voltak kedvezőek az előjelek a hazai csapat számára, irányítójuk, Kőrösi Fruzsina tartósan sérült, és a több poszton (gyakorlatilag kapus kivételével bárhol) bevethető Szabó Renáta sem tudta vállalni a játékot.A vendégek viszont bevethették a múlt héten érkező Tápai Andreát.

Aztán a meccs tovább tetézte a bajokat: a halasi védelem alig 18 másodperc után elintézte a gyöngyösi balátlövő, és első számú gólfelelős Nagy Nikolettet: a játékosnak eltört az ujja. Kicsivel később a másik átlövőt, Halász Lillát is leütötték, így ettől kezdve úgy alakult a mérkőzés, hogy a Gyöngyösnél az játszott, aki lábra tudott állni, a Halasnál meg az, aki nincs kiállítva, merthogy a Kolarovszki - Szabó páros szórta ki a vendégeket rendesen.

Nehéz megmondani, hogy a Gyöngyöst meghatározó emberek elvesztése nyomta-e le, vagy eleve így mentek ki a meccsre (a sérülés előtti 18 másodpercből messzemenő következtetéseket nem vonnék le), de a támadójátékuk romokban hevert, szinte egyáltalán nem tudtak eredményes támadásokat vezetni. A széleken, ahol még volt erre módja, próbált báltoztatni a hazai edző, de igazából se Völgyi, se Bakos, se Turcsányi nem tudott hozzátenni a mérkőzéshez. És ugyanide volt sorolható a télen érkezett Silye Rita is, aki pedig (igaz, góljai többségét még a Bőcs színeiben szerezte) a csapat legjobb góllövője. Talán ott fogyott el végképp a lendület, amikor Bakos szélsőziccere mindhárom kapufát érintve pattant ki a játéktér felé. Az új irányító, Csuka Alexandra, messze a leggyorsabb volt az egész mezőnyben, de kapura egyáltalán nem tudott veszélyes lenni, ziccerből is oldalra passzolt, ha meg mégis lőtt, az messze elkerülte a kaput. Így igazából egyedül a ragyogóan játszó Zsigmond Vivien, és a saját formáját ezúttal is jól hozó beállós, Forgács Judit húzta a szekeret, de Nábelek Noémi bravúrjaira is szükség volt már ahhoz is, hogy egyáltalán tízen belül maradjanak a hazaiak - holott szinte végig emberelőnyben játszottak (félidő 9-15).

Az változtatott kicsit a meccs képén, hogy a támadásban egyaránt remekelő Barna Éva és Karsai Dóra is piros lapot kapott a játékvezetőktől, Barna alig 20 perc alatt összeszedett három kiállítást, Karsai kihúzta a második félidő elejéig. Ezzel a kulcsemberek elvesztését tekintve egalizálták a gyöngyösi sérüléseket. A hazaiak még egyszer nekiveselkedtek, fel is zárkóztak három gólig (16-19, Nábelek a negyedik büntetőt is fogta, egy alkalommal kettőt egy percen belül), de itt elfogyott a lendület. Varga József, a halasiak mestere átrendezte a csapatát, a hiányzásoknak megfelelően, jobban őrizték Zsigmondot, így hiába játszott végre jól egy hazai szélső (Timea Kašková), a Gyöngyös már nem tudott feljebb zárkózni. Ráadásul az amúgyis harmatos védekezésük is összeomlott, szinte folyamatosan a vonalon védekeztek, amit a Halas ki is használt, és percenként lőhették a büntetőket. Ezeket már Nábelek sem foghatta, így nem apadt, hanem ismét nőtt a hátrány.

A Gyöngyös nagyon szimpatiksuan, végig küzdött, akkor is, amikor már reménytelen volt, de igazi esélyük nem volt. A végére a remekül játszó, és nagyot küzdő Zsigmond is elfáradt, és ekkor igazából már csak az volt kérdéses, hogy megússza-e a Gyöngyös egy sima veréssel, vagy nagy zakóba fut vele. Hát, határeset: 22-28 a végeredmény.

Ezzel a hazai vereséggel, meghatározó belső emberek tartós hiányával a Gyöngyös számára elvesztek a bajnoki remények, mást már inkább lefelé kell nézegetniük, emrt nagyon hamar a hátukban lehet az Inárcs, a Főgáz és a Bőcs, és még akár a tavalyi bronz megismétlése is veszélybe kerülhet.

Hát így láttam én a mérkőzéseket, a lelátó egy adott pontjáról, szakmai hozzáértés nélkül, szubjektíven. Ha valakit téves meglátás miatt megbántottam, azért elnézést kérek. És ha valaki másképpen látta, könnyen lehet, hogy neki van igaza.

black-horse Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1718

Várkonyi Viki a Bőcs ellen nem játszott, mert aznap volt Újbuda mérkőzés is.

Kicsit helytelenül fogalmaztam, mert augusztus óta ment oda 8 új játékos.

Várkonyi Viki 2010-től  kettőssel (Újbuda NBI)

Gazdag Kitti 2011-től kettőssel (Fehérvár NBI)

Szénási Szilvi 2011-ig Kiskunmajsa (megyei)

Petrányi Krisztina 2010-ig Jászberény (NBII)

Halasi Réka 2010-ig Gyögyös (NBI/B)

Horváth Angéla 2010-ig Spari (NBI/B)

Pajor Viktória 2011-ig Seregélyes (megyei)

Itt megjegyzem: 2009/2010-ben Buda 11 NBII észak, a góllövő listán 195 góllal magasan az első helyen végzett.

Aranyos volt a meccs elött ahogy "stresszelt"... élete első NBI/B-s meccsét játszotta.  kb. 30 percet kapott és 4 gólt lőtt.

Pompor Anikó 2011-ig Szent István (NBI/B)

Van néhány fiatal játékos akik a megyei Lajosmizséből kettőssel játszanak a felnőtt Szelébe.

Új lelkes edző, nagy reményekkel. :)

Nehéz feladatuk lesz a bentmaradásra, de az utolsó 2 mérkőzés alapján nem tartom esélytelenek.

A 5. helyezett Bőcs ellen, vendégcsapatként (az ellenfélnek kedvező játékvezetéssel) 3 góllal kikapni nem egy rossz eredmény szerintem.

Ha az őszi szezonban is hasonló eredményeket produkáltak volna, akkor lazán a középmezőnyben lennének.

Előzmény: Fradista Utazó (1717)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1717

Fenn van már a jegyzőkönyv: Várkonyi Viki lőtt 8 gólt (korábbi fehérvári, idén újbudai lány), de neki már van 7 meccse ott, Gazdag Kitti lőtt 7-et, neki ez az egyetlen jegyzőkönyvezett tápiószelei meccse, a többi gólszerző korábban is ott játszott (és csak ott az idén). A túloldalon Szögi Timi és Varga Dóri 11-11. Antal Jenifer is Szegedre került, 3 gólt lőtt.

Előzmény: black-horse (1716)
black-horse Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1716

Erősített a Szele!

Ha jól tudom 8 új játékos. (ebből 2 kettőssel játszik ott)

Láttam a Bőcs elleni meccsüket. Izgalmas és látványos volt!

A 2. félidőben 10 gólos hátrányból áltak majdnem talpra!

Ha így folytatják és össze áll a csapat, akkor akár esélyük lesz a hivatalos bentmaradásra is.

Én szurkolok nekik :)

Előzmény: Fradista Utazó (1714)
Gega1 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1715

Jól pofára estem szombaton. Gondoltam, megnézem a Főgáz - Kecskemét meccset. Nem néztem utána, hogy nem a szokott csarnokukban játszanak. Helyette bohóckodás ment ott, színészválogatott, MLSz csapat, Szentpétervári színészek focimeccsei. Sovány vigasz, hogy láttam Fazekas Lászlót, Szepessy Lászlót, a színészeknél Nemcsák Károlyt, Besenczi Árpádot, Varga Miklóst... Ja, és a nézőtéren Natasa Horovát, a Vasas volt szélsőjét. Ezek szerint itt maradt Magyarországon.

Fradista Utazó Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1714

Volt egy pár meglepetés a hétvégén.

Nánás - Csorvás 20-21

Tápiószele - Szeged 34-32

Mivel a Halas megint nyert, most Gyöngyös 24, Halas és Nánás 23-23, Inárcs 21.

gysefanclub Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1713

Sziasztok!

Aki játszik a kézilabda NBI/B-s női tippversenyben annak üzenem, hogy figyeljen oda, mert a tippeket holnap (febr.11 18:00ig) lehet leadni. A topicot itt éritek el: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9193460

Mindenkinek sok sikert kíván a játékmester!

krizizáló2011 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1712

Az lehet, hogy a csapatok utazási költségei magasabbak lennének, de legalább megérné elutazni,mert egy jó meccsért utaznának. De amikor utazik egy csapat és nyer 20 góllal, akkor az tök fölösleges kiadás igazából. Meg ha már a spórolásnál tartunk : a bírók meg néha a világ végéről vannak vezényelve, annak meg mi értelme? Kinek jó ez?

Előzmény: Fradista Utazó (1710)
nicko Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1711

Bedobja a kulcsot a Bőcs?

Összeomlik a kézilabda is!?

Fradista Utazó Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1710

Viszont magasabbak lennének a költségek. Éppen az utazási költségek csökkentése miatt lett kétcsoportos a másodosztály, és hatcsoportos az NBII. Persze nektek és nekünk mindegy, Pestről nézve messze van Kozármisleny is meg Gyula is, de Gyuláról nézve Budapest azért mégis sokkal közelebb van, mint Nagykanizsa.

Előzmény: krizizáló2011 (1709)
krizizáló2011 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1709

Nem lenne jobb egy egycsoportos NB I/ B  ? A Nyugati és a Keleti 7-7csapata?Mert akkor jó kis meccsek lehetnének. Igy meg mind a két csoportban néhány csapat rivalizál, a többit meg agyonveri, nincs ennek sokértelme. Mennyivel komolyabb lenne egy közös bajnokság, nagy körbeverésekkel, néző is több lenne ( talán )ha kiszámíthatatlanabb a bajnokság.

Fradista Utazó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 1708

A Gyöngyös ma hozta a kötelezőt, és simán verte a Gyulát.

Paca32 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1707

Sziasztok!

Marcsinak (aki megsérült a gyöngyösi meccsen) úgy néz ki, nincs komolyabb baja. Aki látta a találkozót az tudja, hogy a kevesebbet hibázó, jobban akaró csapat nyert, vagyis mi. :) Tavasszal, ha minden sérültünk felépül, nagyon nehéz lesz a lányokat megállítani. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak vasárnap. :)

Egy kék-sárga csapat... :D

Kiscsillag64 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1706

Ő pont egy keresztszalag műtét után tért vissza, ez volt a 3. meccse, most lehet megint nem játszhat egyideig.

Előzmény: Fradista Utazó (1703)
Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1705

Egy csapatnak nincs akarata, csak egyes személyeknek.

Előzmény: nicko (1704)
nicko Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1704

Gyöngyös nem akar bajnok lenni...

Előzmény: Fradista Utazó (1701)
Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1703

Amúgy a Nánás egyik játékosa súlyosan megsérült, a lelátóról keresztszalagnak tűnt; neki jobbulást kívánok!

Előzmény: Fradista Utazó (1702)
Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.28 0 0 1702

A 19. percre értem oda, 6-7 volt az állás. Ekkor a Gyöngyös elég stabilan védekezett, a támadójátékuk pedig Nagy Nikolett és Forgács Judit vezetésével elég volt ahhoz, hogy megfordítsák az állást. A jobbátlövő Barczi Annamária folyamatosan szórta el a labdákat, ami hozzájárult ahhoz, hogy a Gyöngyös nem tudott jobban elhúzni.

A második játékrész is a hazaiak szája íze szerint kezdődött, szép gólokat lőttek, Nagy és Forgács tarthatatlan volt. A mérkőzés kulcsmomentuma az volt, amikor Nagyról kiállították Karnikot, majd egy perc múlva megint (természetesen nem ugyanazt a játékost, egyszer Szabina, egyszer Mercédesz volt a kiállított). Ezután Molnár András, a vendégek edzője egyéni őrzéssel kivette a hazaiak vezérét a játékből.

Molnárné Somoskőy Réka edző erre nem tudott igazán reagálni, innen kezdve eléggé ad hoc jelleggel épült fel a gyöngyösi támadójáték, és azt elsősorban Barczi helyére frissen beállított Szabó Renáta húzta, szemkápráztató egyéni akciókkal. Sajnos azonban ez kétélű fegyver volt, mert amilyen jól játszott Szabó támadásban, annyira gyenge volt védekezésben. A nánásiak gyakorlatilag oda jártak gólt lőni, szinte az összes vendéggólban benne volt közvetve vagy közvetlenül. Számokra lefordítva ez azt jelentette, hogy a Gyöngyös az első játékrészben 10, a másodikban 20 gólt kapott - és ezt képtelenek voltak támadásban viszonozni, így csak vereség lehetett a vége.

A Gyöngyös közel egy teljes félidőn keresztül nem tudta lereagálni, hogy van egy óriási lyuk a védőfalukon. Sok a sérültjük, Molnárnéknak nem állt túl sok lehetőség a rendelkezésére, de tény, hogy nem is próbálta megoldani a helyzetet, így az nem is sikerülhetett. Így a végeredmény 27-30, és most a Hajdúnánás vezetheti a tabellát. A két éllovas egyaránt játszik még a nulla pontos Tápiószele ellen, így az őszi elsőség lényegében ott dől el, hogy tud-e a Nánás nyerni Dorozsmán.

Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.28 0 0 1701

Gyöngyös - Hajdúnánás 27-30. Ilyen egy meccset...

Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1700

Csömör - Gyöngyös 23-28. A Gyöngyös gyakorlatilag akkor nem lesz bajnok, ha nem is akar.

Fradista Utazó Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1699

Csömör égett Nánáson... Második a Nánás és az Inárcs pontazonossággal.

gysefanclub Creative Commons License 2010.11.13 0 0 1698

Sziasztok!

Gyulai SE - Kiskunhalas NKSE 27:33, de a halas vezetett 10el is és ha egy jobb kapus ált volna a kapunkba az eredmény más lett volna ebben biztos vagyok. Ez a halas nem az a halas.