Keresés

Részletes keresés

Flowersoft Creative Commons License 2007.04.06 0 0 1114

"Ebben az összeállításban a gép nem vezérli a vakut..."

 

Márminthogy az S9500 a Soligor DG-340AZ-t az elsütésen kívül...

Előzmény: Flowersoft (1113)
Flowersoft Creative Commons License 2007.04.06 0 0 1113

Ebben az összeállításban a gép nem vezérli a vakut...

 

A beállítás a következő: A gépet M módban mondjuk 1/160s-ra és f4-re állítom azért erre mert ezt a blendét majdnem tudja végig az optika.

A vakut A módra állítva, a második kapcsolót A-re (f2.8) ra állítom, így az aszt "hiszi" hogy a gép rekesz tágabb igy kevesebb fént állít.

 

Természetesen használható a gép:f5,6 - vaku:f4 változat is, de így nagyobbat kell villanjon a vaku. (vagy csak rövidebbre visz...)

 

A lényeg tehát az hogy a fix vaku-munkablendéhez képest állítgasd a gép blendéjét...

 

Előzmény: vakbottyan68 (1112)
vakbottyan68 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 1112

Igaz én budapesti vagyok, de ugyanezzel a problémával küzdöm. Ez az -1/3fé állítás milyen módon történik. Ha a gépen belüli vaku értékeket állítom az befolyásolja a külső vakut?

Valóban egy fehér terelő lap és adott helyszínen való próbálkozás segíthet, de ez kínos lehet ha a felvétel sürgőssé válhat.

Hétvégén egy aerobik rendezvényen, egy nagy sportcsarnokban  próbálkoztam és hát a háttérben felrakott fehér "molínók" /feliratos hirdetések!/, a nagy tér, a változó fényviszonyok és az aktívan ugráló emberek elfogadható megörökítése nem volt egyszerű feladat, de a végén a azért lett belőle valami.

 

Szívesen fogadok bármilyen praktikus, gyors és használható tanácsot én is.

 

Előzmény: Flowersoft (1111)
Flowersoft Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1111

Én meg békési vagyok, és egy (volt-van) S9500-DG-340AZ tulaj...

Én is sokat kisérleteztem, de a végén egész jól összejött a két masina.

Valóban így a fórumon kissé nehézkesebb a dolog, de ha gondolod találkozhatunk egyszer. Bár mostanában elég elfoglalt vagyok...

 

A leglényegesebb, hogy nekem is túlexponált, de a -1/3fé állítás külömbség álltalában segített, valamint egy házi fényterelő használatával, az indirekt vakuzás sokkal eredményesebbnek bizonyult.

 

Előzmény: gyurici (1110)
gyurici Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1110

Sziasztok!

Kicsit több mint fél éve vagyok "mostmár boldok" 9500-as tulaj. Előtte egy Zenit-tel "töketlenkedtem", aztán jött kb 2 év szünet és jött a Fuji.

Az elején széles vigyorral vettem tudomásul hogy működik és lehet vele fényképezni és hogy milyen jól. Akkor még csak AUTO módban használtam, aztán kezdtem rájönni a hibáimra, és a gép hibáira is. Mostmár ott tartok hogy legtöbbször M vagy A módban fényképezek, ha kevés az idő az állítgatásra akkor Auto marad a jó megoldás.

Olvasgattam a fórumokat és vettem egy többek álltal javasolt Soligor DG-340 AZ

vakut. Szenvedek vele rendesen.

Ami ment a Zenittel és egy Hanimex-el az nem megy azzal a technikával.

Legtöbb esetben beégett képeket sikerül csinálni, vagy tök sötétet.

Néhány sikerült azért, de nem értem miért.

Valaki segítsen, tanítson meg a vaku használatásra, akár itt a fórumon, akár személyesen. Békéscsabán lakom, ha lenne innen valaki aki segítene!

 

Gyurici

macroeye Creative Commons License 2007.03.26 0 0 1109
rakok fel én is képet ha sikerül
KoboldInside Creative Commons License 2007.01.03 0 0 1108
BÚJÉK Mindenkinek!
scarabaeus Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1107
Előzmény: sween79 (1106)
sween79 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1106

Sziasztok,

 

panorámafotózással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, ha valakinek van már benne tapasztalata és tud hasznos segédanyagot ajánlani megköszönném.

 

köszi,

Sween

KoboldInside Creative Commons License 2006.12.19 0 0 1105

Szia SET23!

 

HA még mindig kell segítség szólj bátran!

Nekem 1.5 éve van meg a gép, és már elég sok dolgot kipróbáltam vele, ha gondolod mutatok egy-két trükkös képet is...

 

Otthoni msn: kisszabo24@freemail.hu

 

Ált. este 6 körül vagyok.

Előzmény: Set23 (1084)
mindex Creative Commons License 2006.12.17 0 0 1104
Igazad van elhamarkodottan írtam, hogy több mint két éves A2 ősi, sőt valójában nem volt a kezemben, csak teszteket olvastam róla. Én is gondolkodtam egy használt gépen az s9500 vásárlása előtt, de nem bánom. Az A2 EVF nézegetője sokkal jobb Fujinál és a többi konkurens márkánál, engem akkoriban az autofókusszal kapcsolatos problémák és a magasabb képzaj zavart.
Úgy látom a Sony felé hajlasz, amit meg tudok érteni, sok szép képet láttam a fórumában, nagyon jó a dinamikája, csak az ára nem zsebbarát.
Neked kell dönteni.
Előzmény: menu (1103)
menu Creative Commons License 2006.12.16 0 0 1103
Aztán az A2 mint "ősi" modell-lazán leveri az S9600-at is! A SONY R1 az amelyik tényleg
ér is valamit , ebbe a kategóriába! (az ára már kezd normalizálódni.)
PENTAX tükröst írtam, amit esetleg választanék-de nem szeretnék málházni.....
Az A2 pedíg 100ezer(pótakksival+kártyával+szűrővel+táskával) és max 7000expóval ami ebben a kategóriábán úgyse számít igazán.
Ami kissé gáz az a zajszint már 200 ISO értéknél is-hát erre meg megfelel a PS.
mindex Creative Commons License 2006.12.15 0 0 1102
Hát az én preferenciasorrendem az árakat tükrözik. Az A2 egy ősi modell, a fuji jó az ismert hiányosságai ellenére. képminőségben a sony a legjobb. Én oly DSLR-t nem biztos, hogy vennék, inkább az öreg canon 350D-t.
Előzmény: menu (1099)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.12.12 0 0 1101
Ha ezekböl akarsz választani, akkor az A2. Illetve ha a pénz és méret nem számit és nagyobb dinamika+2Mp -zaj kell akkor az R1.

Ne kövezzenek azé meg a fujitulajok:)
Előzmény: menu (1096)
K.Geri Creative Commons License 2006.12.12 0 0 1100

Sziasztok!

 

Eladó egy S9500, megkímélt szép állapotban, gyári csomagolással, minden tartozékkal (kábel, CD, 16 MB XD, magyarnyelvű gépkönyv, tok, távkioldó).

A gép 8 hónapos, még több mint egy év gari van rajta, kb. 2500 expós.

Irányár: 90.000.-

 

Ha érdekel, írj: komoz.gergely@axelero.hu

 

 

menu Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1099
Köszi!
Ha tükröset vennék akkor is PENTAX lenne. De pont azért kérdeztem e három gépről ,mivel nem szeretnék egész obiparkot cipelészni magammal! És az a másik, hogy a redőnyzárcsere ezeknél a belépőszintű tükrösöknél viszonylag hamar bekövetkezik 20-30ezer expo, jobb esetben 50000 körül. Most van rá keretem, nem biztos hogy 4év múlva ismét lesz rá módom hogy lecseréljem....(?)
Flowersoft Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1098

A topic-mundér becsülete (és a tapasztalatok és a kellemes emlékek) miatt: S9600. De a saját tapasztalataim alapján is a Spenot javaslatával értek egyet: valami olcsó tükörreflexes. (És akkor mondjuk talán esetleg OLYMPUS E-500)

 

B-))

Előzmény: menu (1096)
Spenót Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1097

Ha az arakat nem kell figyelembe venni, akkor Olympus E-500 :).

Komolyan. Ha jo minoseget akarsz, akkor egyertelmu a Sony, de ha mar ennyi penzt raszansz, akkor sokkal jobban jarsz egy alap tukrossel, szvsz.

Előzmény: menu (1096)
menu Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1096
ÜDV!
Kissé gondban vagyok, segítsetek döntenem!
Választanom kellene csak nem tudok-SONY R1-MINOLTA A2-FUJI S9600 gépek között
A SONY és a FUJI új a MINOLTA pedíg nagyon megkímélt és csodás újszerű állapotú!
Árak R1-178000Ft. A2-100000Ft. S9600-130000Ft. (az árakat ne is vegyük nagyon figyelembe)

Köszi!
Flowersoft Creative Commons License 2006.11.29 0 0 1095

Van.

Bár sokak szerint semmire sem jó, én nagyon szerettem.

Igazából a kedvenc és látványos (és sikeres) képeim is ebben a módban készültek.

Nagyon jó nagylátószögű háttereket lehet vele csinálni.

 

IV. Emelet - Az Én Titkos Kertem

 

FőTér - Csak Egy Virág
Előzmény: norbi31 (1094)
norbi31 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 1094

Köszi.

(előtte nekem is S5500 volt :)) most 9600 van.

Más: a 9500-nál is van szuper makro?

Előzmény: Flowersoft (1093)
Flowersoft Creative Commons License 2006.11.29 0 0 1093

Kicsit lehet hogy elrettentő lesz:

 

Először a fotocellája halt ki, ami a másik vaku villantására reagálva süti el. Ezt utólag nem bánom, mert eredetileg S5500-am volt amin nem volt külső vakucsatlakozás. Tehát a vaku "elromlása" is közrejátszhatott a váltásban az S9500 vakupapucsa már elsütötte.

 

Hiába az óccsó vakuhoz kell a drága gépvásárlást igazítani... B-))

 

Azután nagyon jól működött (működik). Az S9500-al az automatika kb. 1/2 fé-értékkel túlexponált amit ha figyelembe vettem a beállításnál, nagyon jó eredményeket hozott. Az E-500-al talán még pontosabb lett. Azután egy nagyon sürgős "munka" előtt 20 percel egyszer csak nem villant. Viszont a teszt gomb elsütötte!!! Idegességemben szétkaptam, a tesztgomb vezetékeit átforrasztottam a talphoz, és már működött (működik) is!!

Igaz hogy azóta az automatikus kikapcsolás nem szuperál. Ez előny is mert hosszabb várakozásnál nem szivat azzal hogy lekapcsolja magát, és hátrány is mert a múltkor bekapcsolva felejtettem és lemerítette az elemeimet. B-)) B-(( 

 

Ezt a berhelést egy 60-100 eFt-os garis rendszervakuval nemigen tettem volna meg.

 

Összefoglalva a vakut most leginkább egy lábatlan, egykezű sakkozóhoz hasonlítanám, aki ugyan teljesen esélytelen egy seggberugó-versenyen, viszont teljesen ép elmeállapottal tudja meglépni a győztes lépéseket azzal a fél (egy) kezével...

B-))

 

Előzmény: norbi31 (1092)
norbi31 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 1092

"Vakuként az olcsóbb Soligor DG 340 AZ egy kis összeszokás után nagyon bevált.

Bár voltak vele tecnikai problémák, de az olcsósága miatt "nyugodtan" buheráltam meg."

 

Hello Flowersoft!

 

Ezt kifejtenéd nekem bővebben, mert én is ezt a vakut néztem ki. Köszi.

Előzmény: Flowersoft (1077)
Villágosító Creative Commons License 2006.11.29 0 0 1091
Kicsit off

ELADÓ

Fuji finepix s-9500 keveset használt, sajna a vakuszinkron csati sapija elveszett,
soligor nagy fotós táskával, soligor 30DA vakuval, 2 garnitúra ceruza aksival, velbon cx mini utazó álvánnyal (műbőr tokos) és egy 512-es kingston cf karival, 8 az 1 ben kártya olvasóval, dobozostul, kábelestül, még több mint 1 év garival!!!!!

Elösszőr egyben 120.000 Ft (alkuképes)

0670kettőharminc9 ötven kilencven3 mail is publikus
gyuro71 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1090
Üdv mindenkinek!
Most vásároltam egy S9500 gépet, sajna csak német nyelvű leírás van hozzá. Azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tudja e véletlenül, honnan lehetne letölteni hozzá magyar nyelvű leírást. A segítséget előre is köszönöm!
Járvi Creative Commons License 2006.11.22 0 0 1089

Üdv a tulajok között! Jó kis gép ám ez, csak kicsit bele kel jönni a használatába. Eleinte nálam is sok fennakadást okozott.

Véletlenül nem a berázott képekkel van a baj? Sokakat elcsábít a 300 mm-s zoom, aztán nem veszik észre, hogy milyen hosszú a záridő. Érdemes figyelni a berázás veszélyét jelző kis kézre.

 

Egyébként meg sokat kell fotozni és olvasni, belejön az ember. Ha van konkrét kérdésed, itt éredemes feltenni, akadnak jószándékú szakik, aki válaszolnak.

Előzmény: Set23 (1084)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 1088

Jaj de hüle vagyok persze küldöm a címemet.

Bocs,először nem értettem:)))

Sztív

Előzmény: Törölt nick (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 1087

miszterember@citromail.hu

Nem erről van szó:)

De tényleg ölég szemcsés a pana után a fuji kukkolója.

Sztív

Előzmény: Flowersoft (1086)
Flowersoft Creative Commons License 2006.11.07 0 0 1086

A tengerparti fotózás után a homokot mindíg ÓVATOSAN le kell törölni a kijelzőről...

B-))

 

Elérhetőséged (postacím) e-mailben történő megadása esetén esetleges segítséget tudnék nyújtani a RAW-feldolgozásban történő előrelépés terén.

Előzmény: Törölt nick (1085)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.07 0 0 1085

MÁRKATÁRSAK!

 

MÁSOKNAK IS OLYAN SZEMCSÉS A KIJELZŐJE A GÉPEN?

Most volt a kezemben egy Panasanyi és hát sokkal szebb a kép a kijelzőjén és a manuális kinagyításon is látszik valami.

Ez persze a végeredményben nem látszik csak esztétika.

szóval ez ilyen vagy csak az enyém ilyen?

Sztív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!