Keresés

Részletes keresés

chilli77 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 3344

Igen a következő ultrahang jövőhéten lesz.Majd megírom az eredményeket.

Előzmény: muzsa (3343)
muzsa Creative Commons License 2012.10.15 0 0 3343

Ha utolsó menstruáció első napját nézzük, akkor 11 hetes vagy. de akkor se szokott ekkora lenni a baba. bár kérdés, mit mértek egyáltalán, milyen nagyságot? nem szoktak teljes hosszt, az tök értelmetlen, hanem CRL-t, ami az ülőmagasságot jelenti, azaz fenéktől fejig... az ebben a korban 45 mm körül van... vagy itt egy táblázat, ebben is csekkolhatod... szóval vagy az egyiket vagy a másikat elírták. szerintem...

http://www.csaladivilag.hu/baba-mama-kodex/varandos-kisokos/a-magzat-meretei-osszefoglalo-tablazatok/9381/

de összességében ha azt mondták, minden oké, akkor valószínűleg minden oké úgy, ahogy van:) 12 hetes ultrahang úgyis lesz, nem?

Előzmény: chilli77 (3342)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3342
Hát ez az.Az utolsó menstruációm aug 2-6ig tartott,tehát előtte nem lehettem terhes.Aug 30án kezdtem görcsölni mint amikor meg akar jönni,de semmi. Utána olvasgattam,hogy mi van ilyenkor és azt írták,hogy ekkor volt a beágyazódás.Én nem tudom,mert nekem ez az első babám,tehát tapasztalat 0.:-)
Előzmény: muzsa (3341)
muzsa Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3341

Két babát nem lehet összekeverni egy nagyobb babával... ez egyszerűen képtelenség.

Meglehet, hogy nem 10 hetes terhes vagy, hanem idősebb. jóval idősebb. mondjuk 12 hetes. Az utolsó menstruációtól számolva lennél 10 hetes? vagy honnan veszik ezt az adatot, amikor a méretek mást mutatnak? 

Előzmény: chilli77 (3340)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3340

Sziasztok

Hétfőn voltam Uh-n és ott megállapították,hogy 10 hetes terhes vagyok a baba pedig 58mm.

Utána néztem,de mindenhol azt olvasom,hogy a 10-ik héten kb 40mm a baba.

Szerintetek ez mitől lehet?

Létezne,hogy nem látszott,hogy 2 baba van?

Köszönöm előre is a segítséget.

szajberpiraty Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3339

Sziasztok!

 

A 16 hetes ultrahangon a következőket találta az orvos:

plexus choroideus cysta, bal agyféltekében kamratágulat. Eléggé megijedtem, a ciszta együttjár a kamratágulattal, vagy ez két független dolog?

 

Volt valakinek hasonló?

Hanna10 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 3338

Nagyon el vagyok keseredve, jár még erre szakértő akinek leírhatnám a kérdésem?

Jaina_Cruz Creative Commons License 2011.11.30 0 0 3337

Nagyon tündérek vagytok, köszönöm szépen a válaszokat! :)))))

Már csak két hét és láthatom az UH-n a picit :)))

avoirfroid Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3336

Szia!

Én tavaly ilyenkor teljesen így "álltam", mint Te :) Szeptember 28-án jött össze a baba (hőmérőztem és ovutesztet is használtam), a 12. heti uh pedig december 14-én volt. Szóval szerintem jó az időpontod.

 

Ja, a kislányom június 21-én született :)

Előzmény: Jaina_Cruz (3332)
iricc Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3335

mondd azt, hogy elírták, és valójában szept. 10. vagy írasd át a védőnővel.

én úgy lettem mindhárom gyerekemmel terhes, hogy sosem mensiztem. mivel hőmérőztem, én is tudtam a fogantatás idejét. az első gyereknél még magyarázkodtam, mikor kérdezték, hogy utolsó mensi? én meg csak habogtam, hogy hát nekem olyan nincs. az első dokim odáig vetemedett, miközben UH-on nézte  a bébi szívverését, hogy akkor nem lehetek terhes sem. nyilván...

a másik kettőnél rutinosan visszaszámoltam 14 napot, és azt mondtam be...

Előzmény: Jaina_Cruz (3334)
Jaina_Cruz Creative Commons License 2011.11.24 0 0 3334

Sajnos a kiskönyvembe szeptember 1 került be, vagy azt az uh-nál nem nézik?

Előzmény: youlcsi (3333)
youlcsi Creative Commons License 2011.11.21 0 0 3333

mondj másfél héttel későbbi (fogantatás -14 nap) dátumot utolsó mensinek!

Előzmény: Jaina_Cruz (3332)
Jaina_Cruz Creative Commons License 2011.11.21 0 0 3332

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

Az utolsó menstruációm 2011. szeptember 1.-én kezdődött. Mivel hőmérős módszerrel nyomon követtem a ciklusomat (ami amúgy is általában 35-40 nap hosszúságú) ezért tudom, hogy a fogantatásra szeptember 26.-án került sor, mivel ekkor volt a görbén jól láthatóan peteérésem. A nőgyógyászom ezt meg is erősítette több egymás utáni ultrahangvizsgálattal az embrió méretei és fejlődése alapján.

A fogantatás idejével korrigálva a kort, pont ma léptem a 10. hétbe. Viszont ugye ha a menszesztől számolom, akkor 11 hét 4 napos vagyok, a kettő között közel másfél hét a különbség. A 12. heti ultrahangra időpontot december 13.-ra kaptam. Felhívtam az orvosomat, hogy ez az időpont jó-e, azt mondta még teljesen belefér, de nem vagyok benne biztos, hogy figyelt-e rám.

Szerintetek rendben van ez az időpont a 12. heti ultrahangra? Korábbra nem kaptam időpontot sajnos és nem tudom mit csináljak. Ha a menszeszemet vesszük alapul akkor "kicsúszok" abból az időből, amikor ezt a vizsgálatot végzik, viszont a fogantatás idejével korrigálva erre a vizsgálatra pont 13 hét 1 naposan kerülne sor. Mi történik, ha elzavarnak az uh-ról azzal, hogy már késő megcsinálni a vizsgálatot mert ők csak a menszesz idejét nézik? Mert ugye a menszesztől számítva akkor már már 14 hét 5 napos leszek, viszont gyakorlatilag csak 13 hét 1 napos...

 

Köszönöm a válaszotokat!

kelleran Creative Commons License 2011.11.03 0 0 3331

Leletemre ezt ítrták a nőgyógyászaton. Myometrium szerkezete homogén. Endometrium 8mm benne cysticus felritkulás. Ovariumok ultrahangos képén kórós nem látható. Douglasban szabad folyadék nincs... Mit jelentenek ezek az adatok...? Köszi előre is.

Grófházy Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3330

Kedves Szakértő

 

Április 26-án kaptam vissza a 2 fagyasztott embriómat (1 db 5 sejtes és 1 db 6 sejtes)

Május 9-én pozitív lett a tesztem. :))))) nagyon happy voltam egy Missed ab után és egy mola gyanú utána,ugyanakkor bennem van a  félsz is egy csöppet.

14-én délután vérzetem,és bementem a kórházba,ahol megvizsgált az ügyeletes,és megállapította ő is ,hogy vérzek .Uh és semmi egyéb nem történt aznap.

Vasárnap volt uh,a záróra ezt írták:uterus retrofelxióban,benne 11 mm endometruim.kettő szabálytalan szélű 5*3 mm-es petezsáknak imponáló képlet látható.Hát nem nyugodtam meg.

Hétfőre voltunk visszarendelve Tapolcára ,ahol a beültetés volt.Ott azt mondta az orvos,hogy 4 mm-es petezsák látható,és "csak" 1 :)

Ez jónak mondható ennyi idősen? Aggódom,nem is kicsit  sajnos :(

A jövő héten az orvos szerint kell lenni szivhangnak.

Ez nem korai még egy kicsit???

kaptam Duphastont 3*1-et,estrofem 3*4 mg megy tovább és este 1 crinone gél megy tovább.Görcseim nincsenek,és azóta nem vérzek.

remélem minden rendben lesz......

 

köszönöm válaszát:nikolett

 

kinga34 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 3329

Tisztelt Szakértők!

 

27 hetes kismamam vagyok, a 24 héten és most a 27. héten is az uh  valamivel több magzatvizet mutatott.  A 22. héten és előtte normálisnak mindig mérték a magazatvíz mennyiségét.

A tesztreggelis cukrom 4,4 , a jövő héten megyek TORCH vérvételre.

A babával kapcsolatban eddig semmi problémát nem találtak, minden leletem tökéletes.

Az biztos, hogy most nagyobb a hasam mint az első terhességemnél, de egyébként problémamentes a terhességem.

Mi okozhatja a több magzatvizet? Lehet ennek káros következménye a babára nézve?

 

Köszönöm: Kinga

 

purple-rain Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3328

Kedves Radilógus!

Csak szeretnék érdeklődni, hogy mennyire gyakori, hogy a magzatok gyorsabban fejlődnek a tényleges koruknál? Első uh vizsgálatomon (CRL 11mm) 7+2-re mondták a terhességet, három hétre rá, amikor 10+2-nek kellett volna kellem már (CRL 41mm) 11+0-nak mondtak.
Később is gyorsabban fog fejlődni?
Olyan pletykát hallottam, hogy a lány magzatok szoktak jobban fejlődni az elején. Van benne valami? Vagy csak humbug?

csiguc30 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 3327

köszönöm hogy megnyugtattál:))

 

kalkulátor szerint akár hat hetes is lehetek, de végleges választ úgyis csak az UH ad majd:)

 

addig is reménykedem!

Előzmény: youlcsi (3326)
youlcsi Creative Commons License 2011.01.18 0 0 3326

5hetes (35. nap) voltam elvben én is én is az első uh-n. és fele akkora felritkulás volt, mint nálad.

egy hét múlva már simán lesz petezsák ;)

Előzmény: csiguc30 (3325)
csiguc30 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 3325

Voulcsi,

 

Drága vagy köszönöm a válaszodat:) és gratulálok a babához!!!

 

rengeteg kitartás kellett, hogy ennyi hónapot végig csináljatok, maximálisan átérzem így a felével is:)

 

eléggé el vagyok keseredve hiszen elvben már 5 hetes lehetek / lehetnék akkor már nem ezt kellett volna látnia sajnos, de azért még bizakodom is, jövő hét csütörtökön lesz még egy UH, gondolom az már egyértelműbb lesz

 

sok boldogságos babapercet kívánok:D

Előzmény: youlcsi (3324)
youlcsi Creative Commons License 2011.01.18 0 0 3324

csiguc!

 

én sztorim:

pcos, 26 hónap próbálkozás... überhalvány terhességi teszt a 35. cn-on, uh-n 1,4 mm-es felritkulás, 2 nap múlva kórház méhenkívüli gyanújával, hcg nem nő... de a felritkulás igen... egy hét múlva petezsák...

 

most 5hetes és a szomszéd szobában horpaszt :D

 

én drukkolok ++++++++++++++++++++++++++

Előzmény: csiguc30 (3323)
csiguc30 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 3323

sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni:) az utolsó menstruációm december 7.-én volt azóta nem jött meg és van néhány halvány pozitív  terhességi tesztem:)

 

sajnos a csík nem erősödik, tegnap volt az első UH, a leletemen ez áll

 

endometrium 11mm, benne 3mm felritkulás látható. a doki szerint sajnos lehet elhalt magzat vagy rosszul számoltuk a PÉ-t és korai terhesség.

 

 

Szerintetek? volt már valakinek hasonló?

 

18 hónapja próbálkozunk, PCOS vagyok ..szóval nagyon vágyunk rá

 

köszönöm

Csiguc

 

rekarekareka Creative Commons License 2011.01.11 0 0 3322

Kedves Kheiron!

 

31 hetes terhes vagyok ma, ma voltam uh-on és a apd 8,71 - 36. hétnek felel meg.

az összes többi adat mind max 27-32 hetes közti: BPD 7,4  / AC 24,62 / FL 5,08.

 

Engem kicsit aggaszt, bár kontrollt is néztek és telítődik a gyomor, semmi problémát nem találtak.

Eddig is 3 héttel előrébb mutató adatokat adott az apd, de most már 5 héttel,...

 Jelent ez valamit?

 

előre is köszönöm

R

e8497 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3321

Nálam is nagyjából ugyanez volt a helyzet. A 32. héten diagnosztizálták az arteria umbilicalis singularist, elküldtek magzati szívultrahangra, ahol megnyugtattak, hogy minden OK, nincs rendellenesség. Elmondták, hogy ha ez a hiányzó artéria nem társul más rendellenességgel, akkor a magzatnak semmi baja, csak a terhesség végén alaposabb megfigyelést igényel, hogy megfelelően fejlődik-e. Szerencsére minden rendben volt,  a terminus előtt két héttel be kellett feküdnöm, hogy kéznél legyek, ha megindul a szülés, mert a vékony ködökzsinór sérülékenyebb. Pár nappal a kiírt időpont előtt spontán megindult a szülés és 3510 grammos egészséges kislányom született. Megállapították, hogy tényleg csökevényes, vékonyka volt a köldökzsinór, de ez szerencsére a babán nem látszott meg. Szóval a nagy riadalom után minden jól alakult. Azért írtam le, mert annak idején én is sokat keresgéltem a témáról a neten, de szinte alig találtam valamit.

Előzmény: Anzán (3189)
Bubu81. Creative Commons License 2011.01.06 0 0 3320

Azt elfelejtettem írni, hogy az áramlásra annyit mondott a szonográfus, hogy az rendben van. A méhlepényem állapotát sajnos egyik alkalommal sem mondták. :(

Bubu81. Creative Commons License 2011.01.06 0 0 3319

Kedves Radiológus!

 

Remélem meg szoktad még nézni ezt a topikot! Előre is elnézést kérek, ha egy kicsit hosszú leszek, és egy kicsit sok lesz az adat, amit beírok, de ez mindenképpen szükséges ahhoz, hogy le tudjam írni, mi a problémám. A lényeg, hogy most 37 hetes terhes vagyok, és a 32. heti ultrahangon rákerült a leletemre, hogy „méhen belüli retardáció”. Azóta sűrűbben néznek ultrahanggal, de segíteni a dolgon nem tudnak. Már a 32. héten befektettek a kórházba, de mivel segíteni nem tudtak semmivel, csak a pihenést javasolták, ezért úgy döntöttem két nap után, hogy kijövök. Mivel elég későn derült ki a gyerekem neme, ezért sűrűn megfordultunk ultrahangon már a terhességem kb. közepe táján is. Akkor még nem is néztem a számokat, hiszen mindig mindent rendben találtak, soha nem mondták, hogy kisebb lenne a gyerek, mint kellene. Aztán szépen elővettem a leleteimet, és  a következőkkel szembesültem:

 

20+4 hetesen voltak az adatok:

BPD: 49mm

HC: 171mm

AC: 158mm

FL: 30mm

 

 

24+2 hetesen:

BPD: 56mm

HC: 211mm

AC: 161mm

FL: 38mm

 

Az előbbi két ultrahangot orvos csinálta, és nem is abban a városban, ahol a következőket mérte a szonográfus:

 

32+5 hét:

 

BPD: 79mm

AC: 247mm

FL: 56mm

Becsült súly: 1520g

 

 

34+5 hét:

BPD: 85mm

FL: 60mm

AC: 268mm

Becsült súly: 1958g

 

36+5 nap:

BPD: 88mm

FL: 64mm

AC: 277mm

Becsült súly: 2191g

 

Egyelőre ennyi ultrahang készült, jövő csütörtökön kell mennem a következőre, amire azt mondta az orvosom, hogy ha nem fejlődik, vagy esetleg kisebb lenne, akkor meg kell indítani a szülést. Kérdésem az lenne, hogy jól látom, hogy ez a baba végig lemaradásban volt az átlaghoz képest? Szerinted kell aggódnunk? Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 28 hetesen volt még egy ultrahang, amiről sajnos nincs leletem, mert akkor azt külön pénzért végezte el a szonográfus hölgy, és akkor azt mondta, hogy minden rendben van a babával. Elképzelhető, hogy 24 hetesen le van maradva, 28 hetesen minden rendben, aztán 32 hetesen megint le van maradva? Előre is nagyon köszönöm a válaszod!

rudmilla28 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 3317

sziaztok!

az én kisfiam kisfejűséggel született 2007 02 27-én!

igazából ESZTI26 keresem,mert annyira az én terhességem jutott az eszembe,ahogyan az ő történetét olvasam!

Előzmény: Eszti26 (1881)
radiológus Creative Commons License 2010.12.31 0 0 3316
Szia, a fokozottabb echogenitású bél minor anomália, önmagában nincs jelentősége.
Előzmény: páninni (3315)
páninni Creative Commons License 2010.12.23 0 0 3315

Sziasztok! Egy rövid kérdésem lenne. Tegnap voltam 4D babamozin, ahol minden rendben mutatkozott. Számomra egy aggasztó dolog került a leletemre: belek kissé echogénebb megjelenésűek. Mit gondoltok, mire utalhat ez?  A szonográfus nem tulajdonított túl nagy jelentőséget neki, de engem azért érdekel. Köszönöm előre is a válaszotokat! Boldog Karácsonyt! 

moes Creative Commons License 2010.12.19 0 0 3314

én kaptam kevés magzatvízre panangint is, az létezik? itt olvasom a linken, hogy keringési zavar is okozhatja (mármint méhlepény-keringési). mondjuk nekem az 1 hónap pihenés hozta valószínűleg helyre (előtte sokat stresszeltem)

Előzmény: radiológus (3313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!