Keresés

Részletes keresés

bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 97
Ők is trükköztek, lásd (például!) sávbefagyasztás. Nekik is két kezük van (egyik ad, másik vesz :)
Előzmény: Maotai (92)
goldnadel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 96

Általános kulccsökkentés az egyik oldalon,egységes áfa (ami jelentős áremelkedést generál) a másik oldalon.

Ki tudja kiszámolni a végeredményt?

Előzmény: Maotai (92)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 95
És mi a választási program, te tudod?

A Fidesz elnöksége taktikai okokból nem hozza nyilvánosságra egy hete elkészült választási programját, azt a legjobb pillanatra tartogatják - mondta a párt országos választmányának elnöke. "Négy évig kormányoztunk, ebből kiszámítható, hogy mit tartunk fontosnak" - fogalmazott Kövér László.
Előzmény: Cé có (91)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 94

Az EVA szvsz. jó ötlet volt, noha még az EU is támadta.

Jó példa, asszem

Előzmény: goldnadel (89)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 93
2001
0-tól 480.000 Ft-ig 20% (2002 600 e Ft)
2006
0-tól 1 550.000 Ft-ig 18%

Tehát 2-3 szoros magasságokban az alsó sáv (szegényeké)
És minimálbéren 0% (kivéve kényszervállalkozó?), minimálbér + 100000 Ft-on ~5% effektív... Adókedvezmények egy más tészta, és elég off.
Előzmény: Maotai (86)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 92

Tehát egy általános kulcscsökkentés mindenkit érint = a teljes terhelés csökken.

Mint a TB-kulcs csökkentés.

Ezt csak akkor lépheted meg, ha biztosítani tudod a pénzügyi egyensúlyt mellette.

Orbánék meg tudták tenni.

 

E ciklusban nem mertek hozzányúlni az általános kulcsokhoz, csak trükköztek az adóalany-csoprtok  terhelései között.

 

 

 

 

 

Előzmény: Maotai (86)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 91

"Szerintem egyszerűen csak lenyúlta egy napra a Szadi szövegét, holnap majd mást fog igérni, mondani:-)))"

 

Egy hete elfogadták a Fidesz választási programját. A Nemzeti konzultáció, az Összegzés és Navracsicsék többhónapos munkája után gyerekes ostobaságnak tartom a vélekedésedet.

Előzmény: soltika (83)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 90
Az ötlet jó, de fokozatosan...igazad van...ezt mongyák a szocik...
Előzmény: szedlacsek2 (80)
goldnadel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 89

Ez az EVA-nál nemigaz,ott lényegesen estek a vállalkozók terhei.

Előzmény: szedlacsek2 (84)
tuutuu Creative Commons License 2006.01.17 0 0 88
Pl. erre utaltam.
Előzmény: szedlacsek2 (84)
szedlacsek2 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 87
Ez a 10 %pontos járulékcsökkentés demagógiában nagyjából felér G.H.Kovács "23 millió románjával..."......:(
Előzmény: soltika (83)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 86

Na, elment az ADSL-em.

 

A sávnövelés muszáj az infla miatt, ezt te is tudod.

 

A kérdés az, hogy ? %-al növeled a sávokat, ez többet tud jelenteni, mint egy 1-2 %-os kulcscsökkentés.

 

Az adóvisszatérítés csak a releváns jövedelmeknél él, ha átléped neked nem jár : ezért híjják visszatérítésnek, tehát te fizeted a másik helyett.

 

Előzmény: bogel (78)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 85
...már Orbán alatt....
Előzmény: szedlacsek2 (84)
szedlacsek2 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 84
Alkalmazottnak most mintha jobb lenne... viszont a vállalkozók (köztük sok kényszervállalkozó!!!) terhei rendesen megnőttek....
Előzmény: bogel (82)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 83
Hi, no meg miből fog védett gazdaságot csinálni, állami támogatásokat osztogatni a vállalkozóknak, gazdáknak, stb, stb?

Szerintem egyszerűen csak lenyúlta egy napra a Szadi szövegét, holnap majd mást fog igérni, mondani:-)))
Előzmény: szedlacsek2 (80)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 82
Persze, csak Maotai el akarta hitetni, hogy jobb volt SZJA -zni OV alatt, mint most. Én meg kijavítottam, nehogy az, akinek minden vicc új bedőljön neki. És akkor még egy elveszett lélek (még egy ember) az Ügy mellől.
Előzmény: szedlacsek2 (80)
tuutuu Creative Commons License 2006.01.17 0 0 81

Mer mé, milyen adótábla csökkent e ciklusban ?

 

Alighanem a minimálbér adómentes lett.

Nekem ugyan nem , de másnak igen. Biztosan van még.

Előzmény: Maotai (40)
szedlacsek2 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 80

A gazdaság egészét illetően viszont a járulékcsökkentésnek is van szerepe, nemcsak az SZJA-nak.... A járulékok  pedig csökkentek az Orbán kormány alatt...

 

De a mostani 10 %pont soknak tűnik... ennyi pénzt nem lehet egyszerre  kivenni a nyugdíj és tb-rendszerből...

Előzmény: bogel (78)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 79
Hi, ezt jól látod, tényleg nem elnevezés kérdése, de Orbánék a központosított államot, és a védett gazdaságot hírdetik.
Ebbe pedig nem fér bele a világszerte neoliberálisnak hívott, most Orbán által Dombóváron bedobott gazdaságpolitika.

A lényeg, hogy kihez jut a pénz :D
Tényleg ez a lényeg, de Orbánék az állami újraelosztás hívei, ehhez először el kell mástól a zsét venni!
Ez pedig nem adócsökkentést jelent, hanem adónövelést!
Előzmény: Cé có (73)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 78
Ez már végképp nem tudom követni. Leírtam a sávokat és a kulcsokat is. OV 1999 és 2001 között lényegében szja-t emelt (még az inflációval sem emelte asávokat)

Segítek, hátha ez a baj: a sávemelés neked, adófizetőnek . Magasabb sávok, kevesebb adó, érted? És az adókulcsok csökkentése is jó neked. A minimálbér utáni jóváírás is. Az asszem csökkenő mértékben jár a "magasabb" jövedelműeknek is úgy 1,5 miláig/év.
Előzmény: Maotai (74)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 77
Persze hogy nem, az EU támogatásokhoz önrész kell, ha nincs saját zsé, akkor nem jön az EUtól egy kanyi vas sem.
No meg miből fogja Orbán "elvtárs" támogatni , a gazdákat, a vállalkozókat, az egészségügyet, az oktatást, az önkormányzatokat, stb, stb, akinek mindnek be van igérve az Orbáni Kánaán!
Majd nyomat pénzt a saját szentséges arcképével?
Ki nem fogja azt lex@rni?
Előzmény: Neocortex (70)
Patriarsije Prudi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 76
Luxustébé: csökkenteni kell.
Előzmény: bogel (-)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 75
nem csökkent = csökkent vagy nem csökkent
Előzmény: Maotai (71)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 74
Ne hagyd ki a sávok emelésének mértékeit.
Előzmény: bogel (72)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 73
Majd átnevezik neomagyar keresztényszociális gazdaságfilozófiának. A lényeg, hogy kihez jut a pénz :D
Előzmény: soltika (66)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 72
2001

0-tól 480.000 Ft-ig 20%
480.001-1.050.000 Ft 96.000 Ft és a 480.000 Ft-on felüli rész 30%-a
1.050.001 Ft-tól 267.000 Ft és az 1.050.000 Ft-on felüli rész 40%-a

2006

0-tól 1 550.000 Ft-ig 18%
1 550 001 Ft-tól 279 000 Ft és az 1.550.000 Ft-on felüli rész 36%-a
Ebből lejön az adómentes minimálbér miatti levonás is, tehát minimálbéren az effektív adókulcs 0%
Előzmény: bogel (58)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 71

A te nívód szerint igen .

 

http://www.apeh.hu/informacio/sav.htm

 

Ha halandzsa helyett mást is kitudnál préselni magadból, akkor ezt linkelted volna be és akkor érdemi társalgást lehettet volna folytatni arról, hogy nem csökkent jobban az SZJA-terhelés, mint a fidesz alatt.

 

Előzmény: soltika (67)
Neocortex Creative Commons License 2006.01.17 0 0 70
Most nem fog nekik bejönni.
Előzmény: soltika (68)
szedlacsek2 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 69

No... számoljunk egy kicsit...

Fogadjuk el a járulékccsökkenés következtében kieső bevételnek a PM és a miniszterelnök által közölt adat középértékét, azaz 575 milliárd Ft-ot.

Aztán lássuk, hogyha lesz 150 ezer új munkahely, - fogadjuk el Rogán becslésének a felső határát - mi lesz ennek az elsődleges költségvetési egyenlege?

Vegyük azt, hogy az átlagbért kapják meg ezen munkahelyeken, azaz cca. 150.000 Ft/hó bért.

Ennek a nettója 108.000 Ft (adójóváírás figyelembe vételével...)

Azaz a dolgozó befizet havi 42.000 Ft-ot az államkasszába.

A munkáltató pedig befizet
19 % TB-t, azaz 28.500 Ft-ot, valamint
3 % munkaadói járulékot, azaz 4.500 Ft-ot
1,5 % szakképzési alapot, azaz 2,250 Ft.

Fentiek mindösszesen : 77.250 Ft/fő/hó, azaz 927 eFt/év.
Ehhez adjuk még hozzá a 9 havi munkanélküli segélyt, amit nem kell kifizetni. Ez cca. 360 - 400 eFt/fő/év

Ez mindösszesen cca. 1300 eFt/fő/év.

Azaz a 150 ezer új munkahely után évente 150.000 x 1.300.00 Ft folyik be az államkasszába, illetve kerül megtakarításra.. Ez pedig nem több mint 195 - 200 milliárd Ft/év.

Tehát még mindig hiányzik cca. 400 milliárd Ft.....

És nem a minimálbérrel, hanem átlagbérrel számoltam....:(

Jó, ehhez még hozzáadhatjuk a segély vs. munkabér jövedelemtöbblet által generált ÁFA bevételeket is. Ez cca. 10 eFt fő/hó... azaz 120 eFt/év (feltéve, hogy az utolsó fillérig elkölit és cca. 15 % a vásárlásai ÁFA-tartalma). Azaz ez még javítja az egyenleget cca. 18 milliárd Ft-al....

 

Továbbá 2006-ban még lehet számolni cca. 3 milliárd Ft eho-val is....

De ez akkor is kevés...

Akkor sem jobb a helyzet....:(

soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 68
Orbán elvtársadék "egyszeri és nagyarányú adócsökkentést" igértek 1998ban is, ezzel szemben 1,7%kal növelték az átlagos adóterhelést.

Most csak ugyanazt a sódert veszik elő, amire egyszer már nagy ívben x@rtak a 4 évük alatt.
Előzmény: disznógépsonka (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!