Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2011.05.03 0 0 372

Marmint akkor folyamatosan rendor volt, csak azt nem tudtam, hogy meg mindig az-e.

Előzmény: k-feri65 (371)
k-feri65 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 371

Már ismét rendőr,, semmit nem lehet vele csinálni...magyarország

Előzmény: Axióma (370)
Axióma Creative Commons License 2011.04.27 0 0 370

Ablakot ellopni konnyu, foleg ha nem csavarral rogzitik csak pur habbal, es akkor me'g (ha nem figyelnek) a riaszto nem mukodik a hazban. Vagy persze ha olyan rutintalan valaki, hogy nem azonnal epitik be, hanem depozza.

Viszont esetedben nem buntettek meg az illetot rogton hivatali visszaelessel? Legalabbis anno rendor volt...

Előzmény: k-feri65 (369)
k-feri65 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 369

Én vettem a vaterán 1 db ablakot ami valakinek megmaradt,és amikor egy bt-vel beszereltettem, az említett kft vezetője megjelent két rendörrel, hogy ezt a nyilászárót tőle loptam...

Kb két évig jártam a rendőrségre a kedves ember miatt...(pretz kft)

Hogy lehet egy ablakot valakitől ellopni?????

Előzmény: 007-Gyík (153)
nusika1127 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 367

Szia!

 

Látom már elég régen kérdeztél!Azért válaszolok,hátha még nem késő!

Egy nyílászáró benutatóteremben dolgozom,ahol mindkét termék megtalálható!

Mindkettő profilnak vannak előnyös tulajdomságai!

 

Salamander gyönyörű hófehér profil,viszont drága,(mi Gu vasalattal adjuk,a Winkhause biztonságiról még nem hallottam,arról nincs véleményem)!

 

Alupast jóval olcsóbb,teljes zártszelvény merevítés van a tokozatban!!!ahogy írtad Sigenia vasalat van benne-ez egy szuper vasalat!!!Szintén 3 mm-es PVC falvastagág!

 

Szóval én az ALUPLAST mellett döntenék!

 

De vigyázz,mert Aluplast és Aluplast között is van jó nagy különbség!

(mi is kipróbáltunk egy magyar Aluplast gyártót,ahol nem az elvárt minőséget kaptuk)

 

Sok sikert a választásban!

Üdv.

 

Előzmény: Valaki-Luu (366)
Valaki-Luu Creative Commons License 2011.03.11 0 0 366

Kedves Mindenki!

 

Műanyag nyílászárókat szeretnék beépítetni, és a kapott ajánlatok alapján, két típus közül nem tudok választani:

 

Brügmann/Salamander:

 

5 kamarás, 73 (76) mm vastag

Winkhause biztonsági vasalat

3 mm kamrafal

Ug= 1.0

 

Aluplast Ieal 7000:

 

6 kamrás, 80 mm vastag

Siegenia-Aubi német vasalat

?? mm kamrafal

Ug=0,85

 

Melyiket ajánljátok?

Köszi a segítséget!

kiss_atti Creative Commons License 2010.03.10 0 0 365
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9093139
--
Itt kérdezd meg, látogatottabb topic, mint ez.
Előzmény: gjessica (364)
gjessica Creative Commons License 2010.03.10 0 0 364
Helló.

Szertném kérni olyan emberek tapasztalatát, akinek: GEALAN profilból készült, ablak, vagy ajtók vannak be építve mi a tapasztalatuk, a minőségről, köszönöm Ist

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 363
Szia !

Ebben a méretben az ablakok java része elbírja a 3 rétegű üvegezést.

Gyere át a műanyag nyílászárók topicba, ott van aki Wymart forgalmaz.
Előzmény: Gyozi2 (362)
Gyozi2 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 362
sziasztok,
Egy gyors kérdés a hozzáértőkhöz:
kb 145*145 bukó nyíló ablak három rétegű üvegezéssel elbírja még egyben a szárnyat biztonságosan? (bukó-nyíló) Wymar profilról lenne szó.
Másik kérdésem: 7-kamrás wymar profilról szól az ajánlatom, de sehol sem találtam a neten ilyet. Van egyáltalán?
Köszi a segítséget előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.01 0 0 361
Szia !

Ha egy várost megjelölsz lakhelyként, akkor az ottani szakik biztos tudnak segíteni.
Előzmény: Tbrigitt (360)
Tbrigitt Creative Commons License 2009.09.01 0 0 360

Sziasztok,

 

Lehet hogy nem ebbe a topic-ba való a kérdésem/kérésem, de hátha tud valaki segiteni.

Ki szeretném cseréltetni az ablakaimat a lakáson, mert bár maga az ablak még éppen nem rossz, de a zárszerkezet rajtuk már nagyon tönkrement, és a két nagy ablakon a szaki 115e-ft-ért akart zárat cserélni+leszigetelni....No comment, szóval úgy döntöttem hogy akkor inkább már kicseréltetem mindkét ablakot müa ablakra.

Mivel nem nagyon (sőt egyáltalán nem) vagyok járatos a témában, ha bárki tud olyan kivitelezőről akit nyugodt szivvel tud ajánlani (megbizható, szépen dolgozik, jó minüségü a termékkel..), nagyon megköszönném a segitségét (de a rossz tapasztalatokra is kiváncsi vagyok, csak nehogy még véletlenül is  belebotoljak....)

 

Előre is köszönök bármilyen segitséget!

 

Üdv:

B.

mangala Creative Commons License 2009.06.15 0 0 359
Hali

Ha valakit érdekel van agy tendereztető a Yabe , 280 körül vannak a nyílászáró kereskedők . Nézzétek meg a legolcsobbat ki lehet választani.
csaszara Creative Commons License 2009.06.11 0 0 358

Szia!

 

Néztem már a honlapotokat és tervezzük is hogy elnézünk majd felétek. Korábban jártunk már Hevesen egy másik cégnél, akik szintén foglalkoznak alu nyílászárókkal. Cégnevet itt nem írok, de szemben van veletek...:) Ők szimpatikusak voltak. Nem úgy mint itt egerben eddig.

 

Esetleg egy árlistát tudnál küldeni a mail címemre? Mert látom, műanyag és fa ablak árlista van fent a honlapotokon, de alu nincs.

 

Üdv:

A.

Előzmény: hevesiablakos (357)
hevesiablakos Creative Commons License 2009.06.10 0 0 357
Szia
Hevesen vagyunk alumínium nyílászárók gyártásával is foglalkozunk gyere el nézz szét nálunk és tedd fel a kérdéseidet:)
Előzmény: csaszara (356)
csaszara Creative Commons License 2009.06.10 0 0 356

Kedves Fórumozók!

 

Tudom, ez a műa. ablak fórum, de házépítés előtt állva mégis alumínium profilú nyílászárókkal (nem csak külső alu borításúra gondolok) kapcsolatos mindenféle tapasztalatokra lennék kíváncsi.

 

Érdekelnének a különböző gyártmányú profilokkal kapcsolatos információk, minőség, árak, ár-érték arány, praktikus tanácsok, stb., illetve az, hogy Heves megyében (Eger vagy annak környékén) tud-e ajánlani valaki megbízható gyártót, aki nem úgy áll a dologhoz, mint ahogy egy-két helyen már tapasztaltuk.

 

Köszönettel:

Cs.Attila 

würth8 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 353
mi a gond a 332 essel??
Előzmény: Törölt nick (350)
würth8 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 352

megertem az aggodalmad

HANGSULYOZOMseemmi kozom a würthöz

ennyi

de a véleményem tovabbra is az hogy a roplasto ill a gealan felveszi a versenyt ár érték arányban rengeteg profillal

vitazni meg semmiképpen sem akarok

 

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.31 0 0 351
Én sem szeretek vitázni, és amíg tanácsokat osztogatsz, semmi bajom.
Viszont az a hozzászólásod, amiről a véleményem írtam, már rég túlment ezen a határon...szerintem.


Nem a reklám zavar, a módszer. Lehet túl régóta csináljuk, de az első, amit megtanultunk: nem azáltal emelni ki a minőségünket, hogy más cégekkel hasonlítjuk össze!

Nem hordtál le céget, lehet csak nem jól fogalmaztál:

Itt említed, hogy az internorm kínálatából van gyengébb, mint a gealan, vagy roplasto
ezzel nem vitázok.
Az előzőben viszont magát az internormot említetted egy kalap alatt a gealannal, ha jól figyelsz, kifejezetten ezt nehezményeztem!!!! Eleve profilt- és gyártót hasonlítottál, de ezt leírtam az előzőekben! Most hangsúlyozom még egyszer, hogy nem lehet hasonlítani.
De két azonos profillal gyártó cég minősége is eltérhet, mint tudjuk. Nem csak a gyártott termék alapanyagaiban, hanem nagyon sok mindenben lehetnek eltérések, és Te, mint forgalmazó tudnod kell:
Egy gyártó csak a saját termékeivel tud versenyezni, egy vevőnek a termék ár-érték arány a döntő szempont, hiszen elviekben mindegyikre vonatkozik a garancia!
Forgalmazásnál már ennél több minden dönthet, és Te is dönthetsz szabadon, figyelembe véve olyan dolgokat is, amit egy vevő még csak nem is érzékel!

A neveddel kapcsolatban: nem a neved zavart, mint mondottam, a würth8 korrekt
az aláírás viszont Würth, így nagybetűvel kezdve, és ez megtévesztő, és a helyedben ezt sem hasonlítanám össze azzal, hogy "ha macska lennél attól még nem nyávognál", mert ha másról nem sejtenéd, hogy nem szabad ezekkel a nevekkel ilyenformán élni, akkor onnan tudnod kell, hogy milyen büntetés néz ki annak a kínainak, aki adidas márkanevet varr az általa forgalmazott pólóra.
Bocs, de másként nem tudom Neked vázolni, hogy mi bajom ezzel, de remélem így érthető voltam...
Előzmény: würth8 (349)
würth8 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 349

elsőként

én nem akartam kioktatni senkit csak tanácsot adni

kettő

nem irtam ki a cimem email stbsőt a cég nevét sem

 csupán abban akarok a forumozok segitségére lenni hogy megfizethető áron jussanak minőségi nyilaszarohoz

három az internorm kinalatabol is van olyan nyilaszaro ami gyengebb mint az általam említett roplasto ill gealan

három ha a nevem macska lenne az nem azt jelentené hogy nyávogok is

 

én nem hordtam le egy céget sem(ha jol tudom)

 

négy nincs kedvem vitatkozni csupán forumozni elmondani a vélemenyem tapasztalataim tanácsaim

 

Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 348
És még valami:
az ok, hogy a neved würth8, így nem félreérthető.


de ez "üdvözlettel Würth"
arra utal, hogy ez a cég: http://www.wuerth.hu/
nyílászárók forgalmazásába fogott vona!

Bár 6 éve ettől a cégtől is vásároljuk a rögzítéstechnikai kellékeket, nem hiszem, hogy ezzel a céggel azonos volnál:S
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 347
ráadásul, ha bemész az iternorm gyárába....hát, magyarországon csak álmodnak a gyártók az Ő technológiájukról....:-(
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 346
azért ezt így nem mondanám a helyedben!


egyrészt azért, mert a gealan egy profil neve!

Az internorm egy gyártó!

Mint tudjuk, a legjobb profilból is lehet tré minőséget gyártani!

Nem tudom, van-e fogalmad az internorm termékeinek széles skálájáról, ami nagyon sokféle verzióban gyárt nyílászárót! Nem egy profilt!

Ehhez hozzáhasonlítani egy profilt nagyban minősíti a hsz-ed:-(

Egy ideje figyelem ezt a fórumot, igyekszem tanácsokat adni, ha tudok, de még senki nem olvasta tőlem a weboldalam , vagy a bemutatótermem címét, hiszen nem azért vagyok itt, hogy megrendelőket vadásszak!
Aki akart így is meg tudott keresni, de az a helyzet, hogy itt az ország minden pontjáról
vannak fórumozók, és a területünkhöz közeliek nem itt fognak jelentkezni....
De úgy látom, egyre jobban elharapózik a reklámtevékenység, nem zavar, de ne úgy tegyétek már, hogy más cégeket hasonlítsatok, netán alacsonyítsatok le a szintetekre!
Előzmény: würth8 (344)
memorix Creative Commons License 2009.05.30 0 0 345

Mondja ezt egy gealan értékesítő...

 

A helyzet pedig az, hogy nem egy szegmensbe találhatók...és nem mindegy, hogy mit mivel hasonlítunk össze....

 

Szerintem ár érték szintem most a piacon a premier 3x üvegezésűek a legjobbak...

Minőség, szolgáltatás,prémium szinten az internorm, gaulhoffer,...

 

Minőség szempontjából jók még a gealan,rehau ,aluplast,stb ablakok is azonban

 

Aki ablak vásárlásra adja a fejét az lehetőleg :

 

3x üvegezésű, 80-90 beépítési mélységű,3x gumi tömítésű modellek között nézelődjön...

 

http://www.gaulhofer.hu/__C1256E8A003F60F0.nsf/ie/26AC0D5CF26F7DFEC1257330006EAC29?OpenDocument

http://www.premierablak.hu/

http://www.mantu.hu/ablak

Előzmény: würth8 (344)
würth8 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 344

a gealan egy nagyon megbizhato ,kiválo minosegu profil

sztem felveszi a versenyt az internormal

nézz a neten utána pl iq 8000

Előzmény: jzb990 (342)
würth8 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 343

Üdvözlet Kedves Forumozok!

Cégünk megkezdte a legujabb roplasto 6 kamrás ill.60-70mm es ,

gealan 60-70-78 as profilok forgalmazását

german profil,german minoség,forumozoknak további 5%kedvezmény

üdvözlettel Würth

jzb990 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 342
Nekem is Gelanra van ajánlatom, és gyanúsan olcsónak találom.

Szerintetek milyen a minősége? Vagy lehet 1általán kisipari módszerekkel 0,7-es ablakot előállítani a kivitelezőnek, úgy hogy minden ajánlat drágább mint az övé?
vagy aki biztosat akar az vegyen Internormot?
fafesték Creative Commons License 2009.04.06 0 0 340
Árukészlet felszámolásából megmaradt faipari kül- és beltéri festékek nagy tételben,

lejárt szavatossági idővel, de jó, minőségromlás nélküli felhasználhatóság állapotában

OLCSÓ áron eladók.

Ár: megegyezés szerint



Az árukészlet egyes termékei:

lazúr egyedi szinre kevert alapozók,

ipari szórható ablaklakkok egyedi szinre keverve,

kül- és beltéri ecsetelhető falazúrok és lakkok oldószeres és vizbázisú változatban,

egyedi szinű falfestékek,

nagyobb mennyiségű CPS Color /finn/ szabvány ipari szinezőpaszták fal és fa festékek szinezésére.


Telefonszám: 0630/922-07-02

Email: fafestek@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 339
Szia!

Hát, szívem csücske a Tryba!! Kicsit húzós az ára, de az új stílusú profilból készült ablakok, erkélyajtók és pláne a bejárati ajtók szerintem gyönyörűek!
Aztán Salamander, Kömmerling, Rehau és még sorolhatnám, de a lényeg: kinek mennyire futja!
Most ott tartunk, hogy a nagyobb kereskedők is felvették a listájukra (nevet nem mondok) az olcsóbb profil típusokat! Most ilyen gazdasági helyzet van! Sajna!
Gyártótól és kereskedőtől függ melyiket választod!
Ha van még kérdésed, konkrétra is válaszolok.
Előzmény: bktcs7771 (338)
bktcs7771 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 338
Szia Kisdi!

Ezeken kívül Te melyiket tartod még elfogadhatónak?
Előzmény: Törölt nick (337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!