Keresés

Részletes keresés

fehérvári huszár Creative Commons License 2006.01.08 0 0 15
Bartos for president!
Hendok_s Creative Commons License 2006.01.08 0 0 14
Bartos Csaba vagy mittudomisén hogyanhívják egy beteg elme. De nem baj. Legalább jókat lehet rajta röhögni...
Előzmény: Törölt nick (12)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.08 0 0 13
Ki vagy rostálva.
Előzmény: Törölt nick (12)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.08 0 0 11
Ez már hétpecsétes titok. Vérszerződést kötöttünk. Remélem, megértesz. Nem árulhatom a fejleményeket. Csak annyit mondok: nagy tervek vannak a levegőben, és JAJJ mindenkinek, aki...
Előzmény: Titanilla_ (10)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10
Engem hagyjunk, mert én kiskoromban kémnek készültem (á la Mata Hari), és nem árulhatom el, hogy végül sikerült-e beszerveződnöm.

Közben eszembe jutott, hogy valszeg a Munkáspártból is ismerek olyanokat, akik ismerik B.Cs.-t. Persze csupa idealista gyereket, akiket soha nem fognak a tűz közelébe engedni a vének.

De vissza hozzátok: hogyan alakult az ismeretség a lábtengó után?
Előzmény: hurráoptimista (9)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.08 0 0 9
Igen, kiskorom óta. Hejj... Anno még lábtengóztunk is mesés júliusi vasárnap délutánokon. Míg te vélhetően szappanbuborékokat fújtál piros pántlikával a hajadban, addig mi már a "Túl jón és rosszon" -ból idézgettünk fejből, hangosan, felverve a kispolgárok békés szendergését délután 3 körül, a kába kánikulában!
Előzmény: Titanilla_ (8)
Titanilla_ Creative Commons License 2006.01.08 0 0 8
Köszönöm, igyekszem.

Te hogyan kerültél kapcsolatba a bartosizmussal? Esetleg ismered az alapítóatyát személyesen?
Előzmény: hurráoptimista (6)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.08 0 0 7

kallódj...

Előzmény: hurráoptimista (6)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.08 0 0 6
Hát hajrá! De kérlek, Te se kallodj el kedves Titanilla! A szívemre venném, tényleg.
Előzmény: Titanilla_ (4)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.07 0 0 5

" Bartos eszme szerint miért van szükség a gyűlöletre?

Egy kérdés magamhoz 2004. május 19-én

 

1. variáció: azért, mert tulajdonképpen a szeretet mélyebb elméleti értelemben NEM létezik! Ha létezik is, akkor is csak a semmi felszínen!

2. variáció: elméletileg és gyakorlatilag az embereknek NEM lehet hosszabb időn keresztül kommunális békében élni!
A béke = beletörődés, azaz belenyugvás a felszíni közvélemény uralma alatti semmibe!

3. variáció: az ember fajánál fogva GONOSZ! Akivel nem lehet másképpen élni, csak GYŰLÖLETTEL!

4. variáció: ebből kiindulva tehát az egyedüli megoldás az EMBERGYŰLÖLET!!! /Bartos elmélet/

_____________________

És az optimizmus?

Egy kérdés magamhoz 2004. május 19-én



1. variáció: „Az optimizmust nem csupán képtelen, hanem igazán elvetemült gondolkodásmódnak tartom. Mivel tehetetlenek vagyunk a bajokkal szemben, a boldogságra való törekvés haszontalan.” /Schopenhauer tétele/

2. variáció: ilyen, hogy boldogság, meg boldogságra való törekvés mélyebb értelemben NEM létezik! A világ napról napra a pusztulás felé halad! Az emberi lény napról napra egyre jobban leértékelődik!
Optimizmus = naivság
Boldogság = örült, debil, fiktív torzószülemény /Bartos tétel/

  

Nincsen helyük a Földön a csőcselék, átlagos, látszat tömegeknek. Csak az értékeket teremtő, individuális, öntörvényű, önegó, szuverén, felsőbbrendű, másképpen gondolkodó, eminens, Bartos elképzelés szerint élő egyedeknek van helyük a világban!!! Azaz a kiváltságosoknak! Expresszíven megjegyezném, hogy rajtam kívül NINCSEN ilyen embertípus! Az az elenyésző hányad, aki szublimálta magát, és értékeket hoz létre, nos ilyen egyének nagyon ritkán, ha akadnak, milliós nagyságrendből egy! Alaposan átgondoltam azt a ténymegállapításomat is, hogy az ember az egyik LEGHITVÁ­NYABB lény a Földön! Abba belegondolni, hogy egy nyomorult ember mennyit pazarol, már csak azzal is, hogy fennmaradhasson az életben, a létezéséért folytatott küzdelem, a legfelszínesebb dolgokból kiindulva és következtetve az emberek élelmeztetése, az emberek élvezeti cikkei, az emberek ruházkodása, és még hosszan sorolhatnám, hogy mi minden PAZARLÁS megy el FELESLEGESEN ezekre a MOCSADÉK emberekre csak azért, hogy létezhessenek, gyárak, üzemek, bevásárlóközpontok, hivatalok stb. létesülnek, amik szolgáltatásokat nyújtanak ezeknek a VILÁGKÖPETE embereknek, igényeiknek megfelelően!
     Jól belegondolva ez a tény, in facto egyenesen borzalom!!! Ez a szemétbe kidobott rengeteg, hiábavaló, elherdált pénz! Olyan emberekre, akik látszat csőcselékként élik le az értéktelen, nulla életüket! Kárba veszendő dolgokra mennek el a milliárdok!"

 

Részlet Bartos Csaba: Embergyűlölet 2. c. füzetéből
Titanilla_ Creative Commons License 2006.01.07 0 0 4
"Szerintem fogalmad sincs, miről beszél, kikre hivatkozik"

Én például ismerem a Vareczát, még verseket is olvastam tőle, csak már nem emlékszem, miről szóltak. Sok kötete is van neki, lehet hogy még több, mint Bartos Csabának.

Bartos Csaba tehetséges ifjú, szépen és szukcesszíven fejti ki mondanivalóját. Isten éltesse őt, és nehogy elkallódjon.

(Tomcat egy másik gyogyós.)
Előzmény: hurráoptimista (3)
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.07 0 0 3

Szarok a nullára, ostoba indexes idióta szokás...

 

Gyogyós? Miért? Te egészséges vagy? Szerintem fogalmad sincs, miről beszél, kikre hivatkozik, stb-stb. Egyébiránt az a leggyogyósabb, aki magát egészségesnek tartja, miközben ebben a komfortos érzésben elégedetten mondja másra: "gyogyós" és hasonlók... Na mindegy.

 

Ui.: ki az a Tomcat?

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1
A 0 akkor is jár.

Tomcat lapján már kivesézték ezt a gyogyóst.
hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.07 0 0 0

hja, a topiccím így ér véget:

 

...avagy Bartos Csaba gondolatai...

hurráoptimista Creative Commons License 2006.01.07 0 0 topiknyitó

http://www.bartoscsaba.lapok.hu/

 

Vélemények, ide!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!