Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.28 0 0 805

Nem nyilatkozhatom a teljes memetikáról, mert számomra is annyira kiábrándító összességében és főként a külső az emberi kultúrát lefedni akaró része, és az is ami a teljes emberi gondolkozást és elmét a mémeknek tulajdonítja.

 

Igen számomra is olyanok azok a részek kissé mint a túl sok mindent gyógyítani akaró csodaszerek, vagy vallások.

Vagy az egyből aranyat készíteni akaró alkémikusok.

Vagy az egyből a világ keletkezését megfejteni próbáló kozmológusok és asztrofizikusok.

 

Nem szándékoztam egy idő után már jobban belemélyedni sem, és tanulmányozni sem.

Kivéve azt a pici szakterületét, ami működik és valójában a leginkább érdekel.

 

A memetika belső irányzata és azon belül is a vakcina mémekkel foglalkozó ág.

 

Ez az ág tehát működik, igazolgatóan és logikusan. .... és nem hinni kell benne, hanem kipróbálni és tesztelni.

Itt az jelentett vagy jelent csak problémát esetleg, hogy ez be lenne sorolható cakk-pakk a szociológia, vagy pszichológia alá és nem egy új dolog. (Pölö a pszichológia kognitív sémáival is sok a hasonlóság)

 

 

 

Előzmény: jogértelmező (804)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.28 0 0 804

A memetika netán vallás?

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.28 0 0 803

Amit feltettél kérést és eleve némileg új téma lenne "IDŐ", és eleve jelenleg nem esik abba a körbe, amibe jobban bele szeretnék merülni.

Attól függetlenül, hogy a könyvemben is érintem és teszek róla említést. - de csak mellékesen.

 

A memetika még a legáltalánosabb megfogalmazásban is ismétlés, klónozás, terjedés -TAN.

 

Itt még azt sem észlelem, hogy itt pölü az egely  "vitalításmérő", porfúziós reaktor, vagy G.S.Z. vízautó, vagy a gravomágneses falszárítás jellegű terjedése lenne. Pláne nem az "Isten" mémhez tekintve.

Előzmény: jogértelmező (801)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.28 0 0 802

A Milyen lesz a jövő fizikája topik egyik zombija arról értekezik, hogy idő nincs.

Viszont ha nincs, akkor jövő  fizikája se lesz, mert a jövő az idő múlásával szokott ránk telepedni.

 

Stresszoldóként két vicc:

- Doktor úr, én látom a jövőt.

- Aha, és mióta?

- Jövő csütörtök óta.

 

Jól hallottam doktor úr, hogy azt mondta elmehetek?

Nem. Én azt mondtam elmebeteg.

Előzmény: jogértelmező (799)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.28 -1 0 801

"a vakcina mémekkel foglalkozó ága, nem foglalkozik egyéni immunizációval."

 

Mert alkalmatlan rá. Ha az orvosok se foglalkoznának egyéni immunizálással, már nem élnének.

Előzmény: ErkölcsTan (800)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.28 0 0 800

A memetika és pláne annak belső irányzata és azon belül is a vakcina mémekkel foglalkozó ága, nem foglalkozik egyéni immunizációval.

 

Ezt már sokszor leírtam.

 

Régebben -  kb két évtizede- belekezdtem egy kutatásba:

 

ISTEN a legnagyobb parajelenség, na fejtsük csak meg.

 

... és csak úgy 2018-2019 környékén vált egyértelművé, hogy a megoldásnak van egy memetikai része is. (nem a teljes)

 

Ezt a memetikai és vakcináló részt teszteltem és működik.

 

Lásd, ma már arról mennek a viták, hogy ... jajj elfogyunk, mi lesz ennek a vége.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158938565&t=9245188

 

Meg egyre több könyv jelenik meg a témában:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158940867&t=9245164

 

A beavatkozás tehát már felesleges .... a dolog működik és magától terjed.

Előzmény: jogértelmező (799)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.28 0 0 799

Csak jártatod a szád a gyógyításról, de a zombik eközben terjesztik a hitüket:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158945300&t=9247350

 

Lécci menj oda gyógyítani, mert veszélyben a civilizáció!

Előzmény: ErkölcsTan (790)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.28 -1 0 798

Segítek:

 

1. Nem írtad oda, hogy kinek tetted fel e kérdést.

2. A kérdésed eleve értelmetlen is.

3. A memetika belső irányzata eleve nem is az emberi gondolatokkal foglalkozik, hanem az idegrendszere vírusaival, mémjeivel. Amelyek lényegében élősködők és normál esetben nem kellene a ott lenniük, ahol vannak.

Előzmény: takamod (797)
takamod Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 797

látom erre senki se mer válaszolni, hiszen akkor kiderülne hogy nagy rizsagép mindenki itt :)

Előzmény: takamod (786)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 796
Előzmény: ErkölcsTan (795)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.27 0 0 795
Előzmény: Fat old Sun (794)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 794
Előzmény: ErkölcsTan (793)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.27 0 0 793
Előzmény: Fat old Sun (792)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.07.27 -1 1 792

Intelmem Iván Gábornak:

 

Te magad is zombi vagy.

mémkoplexek fertőztek meg és tettek belőled valójában logikusan gondolkozni képtelen gazdatestet.

Éppen ezért észre sem veszed, csak szórod tele az összes elérhető fórumot és topikot a hülyeségeiddel.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.27 0 0 791

Tömör lényeg:

 

A memetika belső irányzatára teljesen helytálló sok esetben a zombijelenség hasonlat. A zombi csoportok csak addig támadnak valakit, ameddig az maga is nem zombivá válik. Fertőzetlen egyéneknek értelmetlen a zombivírus, gazdatestét támadni. Az értelmesebb zombi sci-fi filmekben sem leöldösik a zombikat, hanem azokat egy ellenszerrel meggyógyítják.

Előzmény: ErkölcsTan (790)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.27 0 0 790

Intelmemhez teszek egy memetikai képet is:

 

 

 

Előzmény: MemetikaTan (789)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.07.27 0 0 789

Ezt is ide naplózom egy másik topikból, mert ide is tartozik és nagyon is lényeges:

 

Nincs értelme jobban belemerülnöm érvelésekkel és bizonyítással, mert a társadalom nagy része jelenleg ilyen szempontból (jog és politika) memetikai zombi állapotban van. Meg itt némileg offolás is lenne.

 

Viszont írom valami olyasmiről nem csak neked, hanem nektek ami összefügg Dawkinssal és a memetikával és az itteni fórumozással is:

 

Tehát intelmem a valószínűleg magukban Szkeptikus Társasági mémet hordozóknak:

 

Itt is vannak különféle bocsánat, de "zombi" csoportok, akiket különféle más és más mémkoplexek fertőztek meg és tettek belőlük valójában logikusa gondolkozni képtelen gazdatesteket. Persze az adott mémkoplex nem teszi tönkre az adott egyén és csoport teljes logikai gondolkozási területét csak egy részét. Mindenkinél más és más részt. Ami ahogyan a gén is önző a mém is az, tehát ami a szaporodás, klónozás miatt szükséges.

 

Több mint két évtizedes itteni fórumos rutinomból, megfigyeléseimből és kutatásaimból kiderül, hogy a SZ.T. mémben szenvedők teljesen hibás módszertannal próbálnak fölénybe kerekedni. Tehát az úgynevezett legyen a példa kedvéért egely-mémben szenvedő csoportokat a tagjaik által támadják elsődlegesen. Ez egyértelmű, hiszen azt is támadják mindkét oldalról, az egely-mémesek és a szkeptikus mémesek, aki egyik zombimém csoportba sem tartozik, tehát például engem is. EZ ZOMBI LÉT FŐ SZABÁLYA: ADDIG TÁMADNI 'MEGÖLNI', AMEDDIG HOZZÁNK HASONLÓ ZOMBI NEM LESZ.

 

Teljesen hibás ez a dolog tudományosan és az értelmesebb sci-fi filmek forgatókönyvei által is.

 

Az értelmesebb sci-fi filmekben sem a zombi- vírust hordozó gazdatesteket öldösik le, hanem magát a vírust győzik le.

 

Tehát itt is akkor győzhetne valamelyik csoport a másik fölött, ha először a saját zombivá tevő vírusát ártalmatlanítaná, és csak aztán esne neki a másik zombicsoport vírusának, mémjének.

 

Szumma szummárum tanács: Nem a mém gazdatestet, hanem a mémet kell kiiktatni. Nem "megölni" a gazdatestet, hanem "gyógyítani."

 

 

Előzmény: jogértelmező (479)

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.25 0 0 788

Ezt áthozom egy másik topikból - Richard Dawkins tévedései -  ide is, mert erősen ide is tartozik.

 

Igen ezt nagyon így van és nem tudom a járvány miatt, de memetika egyik hazai legnagyobb szakértője, Mérő László matematikus, pszichológus memetika marketig vállalkozása honlapja sem érhető már el eléggé régen. Tízen valahány év működés után bezárhattak, vagy csak háttérbe húzódtak? Magam sem tudom.

 

A nemzetközi memetikai tudományos szaklapok is megszűntek.

 

Valóban az a látszat, hogy a memetika megbukott...

 

... de éppen ahogyan nagyon sok dolgot egy teljesen más irányzat ránt ki a gödörből ... a memetikát az internetes mémek .... ami miatt az elnevezés él és virul, nagyon is.

 

Mint jeleztem, a memetikának nem a külső irányzat (kultúra), hanem a nagyon is érdekes és erősen elhanyagolt belső irányzata, ami lényegében pszichológiai vírus elmélet, ami új és dicső jövőt fog adni.  Most biológiai vírusokkal és azok vakcinájával foglalkozik a világ .... nemsokára a pszichológiai vírusokkal és azok vakcinájával fog már. Persze ott is kivédünk valamit és majd jön egy új, egy újabb variáns. 

 

.... de ne feledjük a memetika egyben az ideológiák darwinizmusa is, tehát ott is okozhat meglepetéseket és nem csak az agykutatásban és a pszichológiában... Sőt képes egy olyan rendező elvet is képviselni és kibővíteni még egy módszertannal, hogy az áltudományt elválasztja a valódi tudománytól. 

 

 

Előzmény: jogértelmező (465)

MemetikaTan Creative Commons License 2021.07.24 0 0 787

Ezt a kérdést kinek tetted fel?

 

 

Előzmény: takamod (786)
takamod Creative Commons License 2021.07.24 0 0 786

ha minden emberi gondolatot káros mémvírusnak tartasz, akkor mi az, amit nem?

mert akkor a te gondolataid is káros vírus mémek...

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.24 0 0 785

A könyv íróját - aki egyben akadémikus is - elemeztem/kutattam és igazat kell adnom abban, amit a Szabad Eleme Illúziója című könyve kapcsán nagyon sokszor kijelentett. Hogy ő maga is egy "zombi" .... csak abban tévedett, hogy a zombiságot nem csak biológiai összetevők okozhatják, hanem pszichológiai vírusok, mémek is. Így érthető, hogy ahogyan a métellyel megfertőzött hangyának fel kell mászni a fűszál legtetejére, neki meg Egelyvel és Kálvinista Apologetika gittegylet tagokkal kell mutatkoznia.

MemetikaTan Creative Commons License 2021.07.20 0 0 784

Csányi Vilmossal kapcsolatban vagyok és tudunk egymás dolgairól.

 

Amit írt egy metafora, irodalmi hasonlat csak, de ő és én is tudom, ha azt pontosan leírjuk és megfogalmazzuk, akkor nincs ott más, csak ennyi:

 

A jövőben többet fogunk tudni....

 

Persze a tudományról valóban le kellene fejteni az oda nem tartozó megtévesztő, hátráltató dolgokat. (politika, jog, teológia, filozófia 95/-a)

 

 

 

Előzmény: jogértelmező (779)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.07.20 0 0 783

Hahahahaha :-)

Nem, nem .... teljesen tévedésben vagy és érthető is miért.

 

A hobbim a tudomány határterületeinek a kutatása volt és már vagy jó 30 éven keresztül.

Tagja voltam egy rakás tudományos társaságnak, kezdve a Gépipari Tudományos Egyesülettől, a Para-Kutatási Tudományos Társaságig.

Valóban fő  munkáim mellett csináltam amit csináltam, hobbiból. ... és meg is oldottam több ilyen talányt. Lásd Egely vitalításmérője, porfúziós reaktora, stb....

 

Fő munkatársa voltam az AION Alapítványnak is, amely az emberi elme képességeinek a kutatásáért jött létre.   Igen, aminek a hazai memetika kutatásban fontos személy Mérő László matematikus-pszichológus is tagja volt.

 

Miért lényeges ez memetikai történelmi szempontból?  ( és nem miattam)

 

Mert a memetika főként pszichológia alapokon nyugszik.

Éppen ezért kb 1999-2000-ig nem is tartottam a memetikát, egyik részét sem tudománynak.

Posztmodern kamuzásnak véltem, hiszen nem volt olyan dolog benne, amit sima, addigi pszichológiai folyamatokkal ne lehetett volna megmagyarázni.

 

A könyvem anyagának kutatása még egy olyan elven indult el, hogy "Isten" az emberiség legnagyobb para-jelensége, tudományos rejtélye, pszichológia problémája.  ... és nem is nagyon volt benne memetikai hivatkozás .... pszichológia annál több.

 

Közben kellett beletennem, kiegészítenem. ... és elcsodálkoznom a memetika jelentőségén, ha arra használjuk, amire való és nem másra.

 

A memetika a jövő agykutatásának egyik mérföldköve lesz.

A memetika a jövő társadalmi átalakulásának szintén egyik mérföldköve lesz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (780)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.07.20 0 0 782

A matek olyasmi mint a teológia.

Azok a teológusok, akik bevallják, hogy a teológia áltudomány, azok lényegében tudományosnak számítanak.

Tehát azok a matematikusok, akik tisztában vannak a matematika modell rendszerével, hogy minden csak azon belül igaz, de amúgy meg nem, azok tudományosak.

 

Amúgy meg a matek nem más mint betanult dogmák és dogmatikus szabályrendszerek ISMÉTLÉSI tudása.

Ami egyébként nagyon alkalmas valódi tudományágak által feltárt és bizonyított dolgok modellezésére.

Tehát a matek egy nagyon jó segéd-tudomány.

 

 

Gondolkoztam egyébként, hogy nekiesek Hilbert egyik talán még megoldatlan feladványának, de éppen a fenti dolgok miatt nem látom értelmét.

Illetve vannak a memetikában ennél fontosabb kutatási területek is.

 

Sokkal fontosabb ennék a közgazdaságtan bizonyos részeinek, de még fontosabb a politika és a legfontosabb a jog áltudományos bizonyítása. Ha azzal tisztába kerülnek tömegek tényleg egy éltetőbb és logikusabb világ lesz a jövő.

 

Előzmény: jogértelmező (781)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.20 0 0 781

" A jelenlegi "Tudomány" is csak egy vallási irányzat lényegében.

Sajnos."

 

Ez a matematikára is vonatkozik?

Előzmény: ErkölcsTan (776)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.07.19 -1 1 780

Azért szar lehet ennyi energiát belefeccölni, aztán rájönni, hogy a kutyát se érdekli...

Bár nem biztos, vannak más egészen értelmetlen hobbik is, amivel jól elvan az, aki ebben érzi sikeresnek magát.

Egy haverom különböző vendéglőkből gyűjt fogpiszkálókat, te meg pl. lakosságszámot gyűjtesz, hogy hányan laknak az országokban, ahová betuszkoltad az irományodat. Végül is ártalmatlan hobbi mindegyik.

Előzmény: ErkölcsTan (778)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.19 0 0 779

"A jelenlegi "Tudomány" is csak egy vallási irányzat lényegében.

Sajnos."

 

Van olyan része, de a tesztelhetőség - szemben a vallási hittételekkel  - kritérium.

Csányi Vilmos hajdanán azt írta, hogy a tudomány modernkori hiedelmeink összessége.

 

A hiedelem mintha mást jelentene, mint a hittétel. ???

Előzmény: ErkölcsTan (776)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.19 0 0 778

A technika és a tudomány mai színvonalán manapság már nem nagyon szükséges dolog a külön-külön nyelvekre való fordítgatás és megjelentetés, mert vannak erre nagyon jó gép alkalmazások/programok, amelyek akár fel is olvassák a kívánt nyelven. Bevallom ez engem is meglepett. Főként a japán .... de aztán leleveleztem és már értem.

 

Ez a fő előnye egy elektromos könyvnek egy hagyományos papír alapúval szemben.

Szakmai dolgoknál szinte már kifogástalan, simán érthető.  Szépirodalomnál és szimbolikus dolgoknál persze nehezebb.

 

Ja és éppen a napokban tesztelgettem egy elektromos előadói videó programot.

Ott berakhatod a fejedet, megírod/beilleszted a szöveget, kiválasztod milyen nyelvre és generálsz egy bemutató videót.

 

Ott a te fejed fog gépi mozgással és gépi hanggal videón előadást tartani.

 

 

Előzmény: Fat old Sun (777)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.07.19 -1 0 777

Ennyi nyelven mind megírtad? 

Vagy mind a kilencmilliárd embernek meg kell tanulnia magyarul, ha élvezni akarja a szikrázó bölcsességedet?

 

Előzmény: ErkölcsTan (774)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.19 0 0 776

A jelenlegi "Tudomány" is csak egy vallási irányzat lényegében.

Sajnos.

Előzmény: jogértelmező (775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!