Keresés

Részletes keresés

Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.25 0 0 115

Üdv Pistám!

Már bocs ha kérdeztelek volna: Nagyobb átmérőjű 1,5-2,0   -ig MZSZS-s (zománc+ 2xselyem) szigetelt akadna?  Tudod: Még a variométer "home-made" kivitelezéséről nem mondtam le!  :-)  0.22-esem van idehaza egy közepes guriga...  Párhuzamosítva csináltam belőle  egy 8x párhuzamos litzét gondosan, meg odafigyelve és "sprecízen"!  Rákentem Anyu szinte teljes körömlakk készletét, de sajna...    'szal, nem jött be...   De kutakodom!  :-)

Öreg Csóka

 

Előzmény: oldgoldfox (114)
oldgoldfox Creative Commons License 2017.05.25 0 0 114

Tekercselö  huzalok    : 0,1     0,18      0,25  mm,        4ezer  per   guriga    vagy 10  a  három , 20 991 6430

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 0 0 113

Esetleg 0,32-es zománchuzalt tudna ajánlani?

Előzmény: Gizabel20 (112)
oldrad Creative Commons License 2016.06.29 0 0 111

Csak a GDO-s lángos kapcsán...:-)))

 

Előzmény: oldgoldfox (110)
oldgoldfox Creative Commons License 2016.06.28 0 0 110

Miért , voltunk a  Burabun ?

Előzmény: oldrad (107)
blues47 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 109

Szevasz!

 

Bizony jó nosztalgiázni!!!!!!!!!!

 

Én meg a Magyar Adócsőgyárban (előd volt a VATEA, VATEG, majd Magyar Philips Művek, utána Egyesült Izzó Adócsőgyára, majd bezárták, mint MINDENT a Váci úton is,  széthordtak, szétloptak, lepusztítottak mindent, egyszerűen széthordták az egész gyárat.

Most is olyan lepusztult, mint 25 éve!

Ott kezdtem mint INAS, (nem tanuló), és nyomtam le 20 évet.

TMK műhely, rádiótechnikus, és mindenes..................

 

Neked is további jó egészséget

 

sanya

Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.28 0 0 108

HI!

De jó nosztalgiázni egy volt "kollégával"!  De tényleg! Azt a tekercselési gyakorlatot mit én is megszereztem, én a ma már megszünt Oroszlányi Szénbányák Vállalat Központi Gépjavító Üzemének sújtólég és robbanásbiztos villamos berendezéseket javító, és vizsgáló állomásán szereztem. (Ott voltam gépész művezető.)  :-)

Minden jót, jó munkát)

Öreg Csóka

 

Előzmény: blues47 (102)
oldrad Creative Commons License 2016.06.28 0 0 107

Ezt már a Burabun megbeszéltük, de ezt a továbbiakban a Régi rádiókban...

 

Előzmény: oldgoldfox (105)
oldgoldfox Creative Commons License 2016.06.28 0 0 106

...meg  még ...

Előzmény: oldrad (103)
oldgoldfox Creative Commons License 2016.06.28 0 0 105

Én is !

Előzmény: oldrad (103)
blues47 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 104

Továbbá a 98 hirdetésem tárgytalan, megoldva!!!!!!!!!

 

sanya

oldrad Creative Commons License 2016.06.28 0 0 103

Ma már nagy becsben tartom a zöld huzalokat és a gömbvariométereket :-)))

 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (91)
blues47 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 102

Kedves "Öreg Csóka"!

 

Nagyon kedves vagy, hogy mindíg valami jó tanácsot adsz, de hidd el, én sem most jöttem az ipari iskolából. bocs..........

Közel 45 évi meló után, az összes csínját-bínját kitapasztaltam és alkalmaztam is ill. felhasználtam már gyakorlatban. Többek között a selyemszigetelésű zománchuzallal való tekercseléseket is, és mily megdöbbentő, én még kézzel tekercseltem a 3x5mm-es lapos 2xselyemszigetelésű dinamóhuzalból trafó szekunder tekercseket 3 fázisra!!!!!!!!!

meg is combosodtam rendesen, a primerek pedig 8.000 menetek voltak, 0,75mm MZZ zománchuzalból, azt is kézzel, papírszigeteléssel soronként.

Sőt a csévéket is én készítettem, mert az eredetik szénné égtek.

Mindezt kézzel, E1N esztergapadon, több napo keresztül, mert a tekercselő műhelyben foglalt volt a gép!!!!!!!!!!! (...és a főnök is bent volt éppen...)

Utána természetesen vácuumban impregnáltam, mind a három tekercset, majd mivel 3 fázisú trafó volt, és hatalmas, egy álló napon keresztül lemezeltem be, amíg kész nem lettem.

 

Egyébként most nagyfrekis fojtót csinálnék, méhsejt tekercseléssel, sablonra, impregnálás nélkül.

Én magamat impregnálom majd utána némi sörrel, de belülről.............................

Egyébként a huzal megvan már, hála a gyors segítőkész volt kollegámnak.

 

No, ennyit erről, de kösz a jótanácsokat.

 

üdv

 

sanya

Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.28 0 0 101

Üdv!

Barátilag, picinyt ajánlanám figyelmedbe, hogy egykoron a tekercselés technológiája szinte minden kész tekercsre impregnálást, egy nagyságrenddel jobb esetben vákum-impregnálást írt elő.

Ha ez így történt, akkor meglehetősen reménytelen sérülésmentesen a selyemszigetelt huzalt lebontani újratekercselésre. Sok sikert a huzalkereséshez, nekem nem sikerűlt! :-(

Minden jót!

Öreg Csóka

 

Előzmény: blues47 (98)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.28 0 0 100

Üdv! Én is onnan vettem! :-)

Öreg Csóka

 

Előzmény: oldrad (99)
oldrad Creative Commons License 2016.06.28 0 0 99
Előzmény: Princ of Carpatia (94)
blues47 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 98

Üdv mindenkinek!

 

Szükségem lenne :

 

1,2-1,5mm vastag selyemszigetelésű zománchuzalra.

 

Esetleg lehet kíméletesen bontott is, max.1,8mm-ig , 4-5 kg maximum.

 

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

 

Ármegjelöléssel !

 

sanya

 

blues47 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 97

kb.

 

üdv

 

...de most nyaralni mentem, áll a project............

Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.25 0 0 96

Kb erre "hajaz"?  :-)

 

http://qrp.hu/hazi-feladat/egyszeru-antennahangolo/

 

Öreg Csóka

 

 

 

Előzmény: blues47 (95)
blues47 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 95

NEM, NEM, azért ez így nekem sok pénz lenne..................

Egyszerűbb, manuális megoldás, tekercs, be és kimeneti forgó, 12 állású Yaxley, N aljzatok, műanyag doboz, és esztétikus munka.

legalább olyan, mint a Tied. Valóban gyönyörködtető alkotás.

gratulálok!

 

üdv

sanya

Előzmény: Princ of Carpatia (94)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.23 0 0 94

Csak nem valami hasonlót tervezel?

:-)

Öreg Csóka

 

Előzmény: blues47 (92)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.23 0 0 93

Üdv OM Sándor!

Gratulálok, és jó munkát kívánok konstruktörködésedhez!

Minden jót: Öreg Csóka

 

Előzmény: blues47 (92)
blues47 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 92

Kedves "öreg csóka" !

 

Nincs kW-ról szó, ez az előírás ebben a hangolóban.

Egyébként scannerhez csinálom, egyet már készítettem, de nem volt eléggé meggyőző az eredmény.

A CONRAD-ot ismerem, van ezüstözött formában is, de drága.

Így a Bronzker Kft. (XIII. Szabolcs utca) -től vettem, 2mm-es félkemény vörösrézhuzalt, 75mm-es vastagfalú PVC csőre esztergapadon rádiusz fazonkéssel csináltam 3mm-es előtolással holkert a vezetéknek, ami megvezeti és egyforma sűrűségű szép tekercset eredményez.

Dobozát csinálom éppen................

üdv

sanya

Előzmény: Princ of Carpatia (86)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.22 0 0 91

Üdv Barátim! A "gömb-variometer" továbbra is kihívás!  A litze+ mzszs szigetelés ...   tán menne. Gondolom, ez csak csupán egy ötlet!?

Megint probíren: Keresek 1.5 mm átmérő körűl zománc+ 2xselyem szigetelt huzalt. 

Kösz, ha figyelsz!

Öreg Csóka

 

Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.21 0 0 90

HI!  Tényleg...   Szinte az egész hangoló anyag börzékről, baráti adok-veszek-ből jött összeT Talán pár alkatrészt kivéve. (Toroid-vas az swr mérő alkatrészei, csatlakozók... de a 100uA-s műszer az a tavaji "esős" BURABU emléke!)  :-)

Öreg Csóka

 

Előzmény: _nyunyuka (89)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.06.21 0 0 89

Szép munka, én is gratulálok, ugye hogy lehet a "borzeszemétből" szépet is alkotni?

 

73!

Előzmény: Princ of Carpatia (86)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.06.21 0 0 88

Nekem van ilyen huzalom, vastag teflonos koaxért boltolhatunk.

 

mototurbo3600 KUKATZ gmail PÖTTYÖCSKE com

Előzmény: blues47 (84)
ha7vc Creative Commons License 2016.06.21 0 0 87

Szevasz kedves Öreg Csóka, Gyuri barátom!

 

Nagyon szép munka, gratulálok! Ahogy megismertelek, tudom, hogy a még hiányzó cucc sem fog problémát okozni. Sok sikert hozzá. A vezeték-keresztmetszeti dolgokhoz csak annyit tennék hozzá, hogy nem csupán villamos paramétereknek kell megfelelnie az adott tekercselt induktivitásnak, de bizonyos esetekben, pl. önhordó kivitel esetén, mechanikaiaknak is. A te megoldásodban, mint látható, kalit csévetestre nyomtad fel a szüksége induktivitást. Ebben a megoldásban is fontos, de tán nem annyira a vezeték mechanikai szilárdsága, mert erről alapvetően a tekercstest gondoskodik. Villamos szempontból pedig a választott max. pówerhez bőven megfelel a választott keresztmetszet. (Szándékosan nem vezetékátmérőt írok, bár ez esetben lehetne azt is, de mint köztudott, rádiófrekvenciás szempontból a tömör vezető is cső. Minél magasabb az üzemi frekvencia, annál inkább csőszerű jellemzőkkel bír a huzal.)

Kicsit más a helyzet az "önhordó" kivitelkor. Természetesen ekkor is fontos, hogy villamos szempontból is megfelelő legyen a keresztmetszet, de ha a mechanikai követelményeknek eleget teszünk, akkor - legalábbis RH-n - a villamos követelmények általában automatikusan teljesülnek.

Bocs, hogy tán egy kicsit hosszú lett a szösszenet, de úgy gondolom, ez egy kicsit megvilágítja, hogy miért kellhet a kollégának egy kicsit vastagabb drót.

Arról már nem is szólva, hogy esztétikailag is kellemesebb képet mutat egy vastagabb huzal, de ez már szubjektív megítélés kérdése.

 

Vy73! Laci. 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (86)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.20 0 0 86

Üdv OM Sándor!

Most olvasgatlak picinyt részletesen, és kérdeznélek:  Egy már létező hangolót készítesz? Azaz, egy már kipróbált, jól bevált antenna hangolónak tekercsét kell a 2 mm-es huzalból elkészítened?  Magyarán arra vagyok kíváncsi, miért kell ekkora átmérőjű huzal? Ekkora a megadott méret? Avagy sok száz KW-ot kell kibirjon a hangoló?

Már bocsi: Jó magam is antenna hangolót "klónozok". Max 100 W-ra.

 

A tekercs esetemben "snaszz"  villanyvezeték lecsupaszított huzala, kb 1,4 mm átmérőben. Ha a huzal keresztmetszete jó, akkor méterre egy közepes villanyszerelő boltban megveheted.

 

Jó konsrtuálást! Öreg Csóka

 

(Ui: Nemsokára kész a "kütyü", már csak az SWR-mérő beaplikálása vab hátra! :-)  )

 

Előzmény: blues47 (82)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2016.06.19 0 0 85

Üdv OM!

Esetleg itt keresgélj!

 

     http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Search&q=V%C3%B6r%C3%B6sr%C3%A9zhuzal+2.0+mm.-es&productsPerPage=24&x=45&y=19

 

Talán megéri, mégha az árak picinyt "borsosak" is!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: blues47 (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!