Keresés

Részletes keresés

hodográf Creative Commons License 2005.10.24 0 0 185
Én egyetlen okos ötletet tudok: amint lesz oltóanyag, beoltatom magam és a családom. De pánikolni egy még nem létező, és nem is biztos hogy kialakuló vírus miatt nem fogok.
Előzmény: Gabiiiiii (183)
zso70 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 184
Zsombolya, s mit teszel, most komolyan??
Előzmény: zsombolya (182)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.24 0 0 183
nem tartalak hulyenek egyaltalan....De most komolyan,hogyan gondolod a gyakorlatban a vedekezest?
Előzmény: zsombolya (182)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 182
te Gabi, hogyan mondjam el neked, hogy ne tarts hüjének:) szóval tudod, nem is tudom, hogy hogyan lehet úgy megélni ezt a helyzetet, hogy "mivelúgysem tudok semmit tenni, hát nem is teszek,majd csak lesz valahogy". Számomra az furcsa, ha valaki nem tart a ettől a jövőtől pedig gyerekei vannak (tudom, hogy neked is vannak,  olvaslak ám ridonliba!:) És bár tudom, hogy ténylegesen és hathatósan semmit nem tudok majd tenni ellene mégis gondolkodom, hiszen attól vagyunk felelős szülők és feleségek és gyserekek és társak hogy még a legkilátástalanabb helyzetben is megoldáson törjük a fejünket.  Én egyszerűen nem tudok úgy élni, hogy majd csak lesz valahogy és jöjjön aminek jönnie kell. Ha ez mások szemében hüjeség - ám legyen.
Előzmény: Gabiiiiii (179)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.24 0 0 181

akkor tehenet tartok a korfolyoson,de hogy honnan szedem neki a garantaltan virusmentes szenat,azt meg ki kell talalnom.

 

 

Előzmény: kriszi (180)
kriszi Creative Commons License 2005.10.24 0 0 180
És a házhoz rendelt kaja csőpostán jön, ember nem érinti? megbukott az elmélet;-)
Előzmény: Gabiiiiii (179)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.24 0 0 179

mi a francot tudok megteremteni?? Nem jovunk ki a lakasbol?? Szerintem a munkahelyemen marhara fogjak dijazni,ha en ugy dontok,hogy nem jovok dolgozni,a gyerek nem jar iskolaba,ovodaba es lehetoleg hazhozrendelem a kajat,nehogy a kozertben osszeszdjunk valamit.

 

Gondold mar at,mi az ,amit tehetsz

Előzmény: Timótea (178)
Timótea Creative Commons License 2005.10.24 0 0 178

Még nem alakult ki, de a who szerint valószínűleg ki fog.

 

És ha kialakult, csak úgy védekezhetsz, ahogy minél jobban elszigeteled a családodat. Akkor, ha kialakult, nem most, amikor még nincs.

De annak a feltételeit, hogy akkor el tudd szigetelni a családodat, most tudod megteremteni, amikor még nincs.

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (177)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.24 0 0 177

de konyorgom,az a virus,amitol annyira tart a WHO es tarsai,meg ki sem alakult.

 

Soha ne felejtsd el,mekkora hatalma van a penznek es amit moge gyartanak az a tomegeknek szolo fedoszoveg.

Sanos ebben a vilagban minden a penzrol szol,akarmilyen szep es hangazos szoveg moge dugjak.

Előzmény: Timótea (176)
Timótea Creative Commons License 2005.10.24 0 0 176

Szerintem az óvatosság nem = paranoia.

Ha reggeltől estig fertőtleníteném a lakást, a gyereket teljesen elzárnám a környezetétől nehogy valaki rátüsszentsen, csak bio boltban vásárolnék csupa reformkaját, megmérgezném a szomszéd kanáriját és anyuéknál idén télen nem etetnénk a madarakat, nehogy má a kertbe szokjanak, az paranoia.

Az meg, hogy hülyének nézni a who-t, az EU összes kormányát, és valami misztikus összeesküvéselméleteket gyártani a pénzéhes gyógyszergyártókkal a főszerepben és csak legyinteni egy járványveszélyre, az meg a másik véglet.

 

Szerintem elhinni, hogy kialakulhat egy súlyos járvány, ami ellen -logikusan- csak akkor lesz ellenszer, ha létrejött a veszélyes vírus, nem hisztéria.

Nem hülyének nézni a who-t, az összes eu kormányt és ahelyett, hogy összeesküvéselméleteket gyártanék a pénzéhes gyógyszergyártókkal a főszerepben, végiggondolni, hogy egy ilyen helyzetben hogy védhetném meg a családomat, az sem hisztéria. És nem is paranoia.

Előzmény: anyabanya (168)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 175
most spec. nem erre a szarra gondoltam:) 
Előzmény: anyabanya (173)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 174
nemtom:)
Előzmény: Gabiiiiii (171)
anyabanya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 173
igyekszik elkerülni, de  tudja-e...?
Előzmény: zsombolya (170)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.24 0 0 172
bocs,zsombolya
Előzmény: Gabiiiiii (171)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.24 0 0 171
szombolya,Te tenyleg azt hiszed,hogy tehetsz ellene es van beleszolasod?
Előzmény: zsombolya (170)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 170

és amitől az ember fosik és amibe beleszólása is van, azt igyekszik elkerülni, ha lehet.

Előzmény: anyabanya (168)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 169
én nem aggódom ANNYIRA, Gabiiiiiiiiiiiiiiiii, miért hiszitek hogy pánikolok és hisztizem??? Azt mondtam, hogy tartok tőle, ennyi meg engedtessék meg nekem. Ettől még sem paranoid, sem mániás felvásárló, sem fóbiás, sem pánikbeteg nem vagyok. 
Előzmény: Gabiiiiii (166)
anyabanya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 168

No de van valami, amitöl nem kell félni?

Ne igyál tejet, mert...ne egyél hust, mert ha marha azért, baromfi azért, ha disznó azért...ne vegyél felvágottat, mert...ne szivd a levegöt, mert...stb, stb...-Pedig ha belegondolunk mi a fenétöl védenénk meg magunkat, ha mondjuk nem esszük, meg nem isszuk...s mi van ha a szomszéd rád köhög, ha az egér a kamrádba tojik, ha a gyereked iskola társa beteg lesz....Akkor nem jobb és egyszerübb csak ugy ahogy ovatosan, de jól és élvezhetöen élni?

 

(Nagyapám fiatal volt, amikor sokat járt hozzá egy manus, aki tök vega volt. Mindig mondta az öregnek, ha rendesen enne sokáig élhetne, mondta hogy ö akár 120-at is megélhet, mire a nagypapi mindig azt válaszolta, hogy na ja ha közbe nem jön valami...)

Előzmény: Gabiiiiii (166)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.24 0 0 167

Mukikám

Azt írok amit akarok és ami jól esik, legfeljebb ignorálod, ha idegesít.  És lehet, hogy számodra nem derült ki, de kioktatásra van szükségem a legkevésbé.

Előzmény: mikimuki (163)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.22 0 0 166

szerinted????Ne aggodj mar annyira elore.Raersz,ha tenyleg itt van.

Egyebkent tenyleg nem szemely szerint,de annyi marhasagot olvastam mar az indexen,hogy meg vagyok gyozodve rola,hogy vannak,akiknek tenyleg szuksege van arra,hogy allandoan fosson valamitol

Előzmény: zsombolya (161)
anyabanya Creative Commons License 2005.10.22 0 0 165
s még citromos se kell venni...:)
Előzmény: Törölt nick (158)
mikimuki Creative Commons License 2005.10.22 0 0 164
Azért szokott felkeleni, mert ahogy világos lesz már nem tud tovább aludni:)
Előzmény: doncike (160)
mikimuki Creative Commons License 2005.10.22 0 0 163

Édesem!

 

Távol álljon tőlem a kötözködés, de ha egy picit használnád azt ami a fejed búbja alatt kb 5 centivel van akkor nem írnál ilyen ......t.

Mondok egy lehetséges negyediket, ami talán az előző három - hogy is mondjam, a tudomány bizonyos ágaiban módfelett sekély ismeretekről valló - verziódnál közelebb állhat az igazsághoz. Könnyen lehet, hogy a tag - nevezzük Klahan-nak - a nyers csirkehús előkészítése közben nem a HACCP rendszer szerint dolgozott. Így előfordulhatott mondjuk az, hogy Klahan épp a húst szeletelte amikor megcsörrent a telefonja és, hogy ne maszatolja azt össze lenyalta a véres ujjait, és bingo már be is nyalta azokat a huncut kórokozókat.

 

mikimuki

 

 

UI: És hogy ne maradj homályban a "csirkevírus" nyugodj meg nem szarik a 70 fokra, hirtelen nem is tudok olyan kórokozót mondani ami bírná a meleget, a termorezisztens toxinok szoktak mókásakat produkálni.

Előzmény: zsombolya (150)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.21 0 0 162
fejet hajtok:)
Előzmény: doncike (160)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.21 0 0 161
nekem mondtad?:)))))
Előzmény: Gabiiiiii (159)
doncike Creative Commons License 2005.10.21 0 0 160

Miután az influenza vírusát nem csak elfogyasztással lehet beszerezni (ez már abból is látszik, hogy sem az emberek, sem a madarak nem egymást elfogyasztva fertőzik meg egymást), engedelmeddel felállítanék egy negyedik verziót is: mivel a fertőzött szárnyasok "között" élt, ezért a "hagyományos" úton megfertőződöt.

 

Az persze lehet, hogy ezek után még meg is ette valamelyik fertőzött állatot, de ebből még nem következik, hogy az időbeni egymás után következés ok-okozati összefügést takar. A nap sem azért kel fel, mert előtte a kakas kukorékolt.

 

Szóval ez -- legalábbis így, ebben a formában -- egy post hoc ergo propter hoc típusú téves következetés.

 

Hogy én milyen bazi művelt vagyok! ;-)

Előzmény: zsombolya (150)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.21 0 0 159

megis ugy latszik,hogy van aki akkor erzi jol magat,ha van mitol felnie.Hol a tehentejtol,hol a nem bio izektol,hol a madarinfluenzatol.

 

Ovataosnak kell lenni,de nem paranoiasnak szvsz

Előzmény: AliceCsodaországban (153)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.21 0 0 157
ígyvan. pont ez volt.
Előzmény: Metope (156)
Metope Creative Commons License 2005.10.21 0 0 156

Ez volt az indexen: "A H5N1 vírus okozta madárinfluenza végzett egy thai férfival, ismerte el az ország miniszterelnöke. A 48 éves paraszt Bangkoktól nyugatra, Kanchanaburi tartományban élt, csirketenyésztéssel foglalkozott, írja a BBC. "A fickó azért halt meg, mert levágott egy fertőzött csirkét, amit aztán meg is evett" - nyilatkozta a BBC-nek Thaksin Shinawatra miniszterelnök."

 

Előzmény: zsombolya (155)
zsombolya Creative Commons License 2005.10.21 0 0 155
én nem akarok semmit mondani. Beírtam az index cikkét. De gondolom, ezt is el lehet egy kézlegyintéssel is intézni hivatkozva a thai viszonyokra. Én azonban másképp gondolom. Bár abban egyetértünk, hogy tenni nem sokat tudunk. Lelfeljebb én jobban be vagyok szarva mint te:)
Előzmény: AliceCsodaországban (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!