Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 124
"Úgy érzem Érden nem sokan próbálkoznak a bringázással, vagy csak nem fórumoznak?!"

Az utóbbi 1 hónapban épp azon lepődtem meg, hogy mennyi bringást látok Érden. A Bajcsy tele van velük, és sok közöttük a jól felpakolt túrázó is. Azt gyanítom, hogy az ÉrdKörbének köszönhető ez a hirtelen jött nagy népszerűség. Másik érdekesség: márkás, nívós bringákat vesznek az emberek, tescobiciklije max. a kisiskolásoknak van.
Szval, szerintem nagyon fellendülőben van ez a sport mifelénk. :)

Juteszembe: tudnátok tippeket adni szervizügyileg? Megbízható, olcsón és viszonylag gyorsan dolgozó szervíz érdekelne itt a városban. Köszi!
Előzmény: adopteki (122)
vargailles Creative Commons License 2008.05.26 0 0 123
"Elég gáz, hogy Batta nem húzott ide egy vékony aszfaltcsíkot, nade a ker.út alapkövét már letették;-) csak lesz belőle vmi!"

Már lett: az a murva az a kerékpárút ... az alapkő pedig örök mementóként (inkább sírhelyként) hirdeti: ha egyszer valamit nem akar egy önkormányzat, akkor az így fog kinézni. ... és látod, az arra járó azt sem tudja, hogy ez most alapkő vagy temetni jöttünk reményeinket. (azóta is röhögök: valamiféle magyar találmány ez az "útalapkő", a helyi műköves nem is tudott megbíkózni a feladattal, csak egy urnasír jutott eszébe róla)
Előzmény: adopteki (122)
adopteki Creative Commons License 2008.05.26 0 0 122

Szia, terveket látok ott...

 

Úgy érzem Érden nem sokan próbálkoznak a bringázással, vagy csak nem fórumoznak?!

 

No megnéztem az ominózus kerékpárutat, s leírom mit láttam, hátha mást is érdekel:

a Thermaltól indulva kb. 2.8 km hosszon megyen az gáton Bp. irányába. Ott hipp-hopp vége, s vissza lehet fordulni. Szép spinning út, jobb ott mint a teremben gyűrni a kilométereket... jó minőségű út, az autósokat kizáró kapuk is jól abszolválhatók kerékpárral (értsd nem kell 5-re lefékezni).

Amilyen forgalma van a szentendrei kerékpárútnak, sztem ha ez a szakasz is be lenne kötve Budára, ezerszám özönlenének Érdre a bp-i bringások... szép a környék, nyugodt, kellemes Dunapart stb.

 

Batta iránya: Mély(?) u. azaz a római úton fel a pincék közt a dombtetőre (ez jó minőségű és nekem még tetszik is, remélem nem baj), ott balra néhány (3-4?) km murvás úton, Ófaluba egy pár (10?) millás körforgalomba érkezik. Elég gáz, hogy Batta nem húzott ide egy vékony aszfaltcsíkot, nade a ker.út alapkövét már letették;-) csak lesz belőle vmi!

 

Hát bringára fel gyerekek, legközelebb a szigetről is mesélek nektek!

 

Minden jót, uff,

at

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 121
Érdi bringások weboldala : www.erdkorbe.hu
Előzmény: adopteki (120)
adopteki Creative Commons License 2008.05.22 0 0 120

Köszi!

Remélem elboldogulok majd.

Azért bízom benne, hogy lesz valaki, aki elindult már azon a Thermáltól induló kerékpárúton és megosztja velünk a tapasztalatait. Ezek szerint nem kapott nagy propagandát az építése. Korábban Érden laktam és most szerettem volna tekerni egyet, de a bizonytalanba azért mégse akarok elindulni, nem akarom elrontani a hétvégémet egy tévedésre alapuló bringatervvel...

 

Üdv,

at

Előzmény: mozo01 (119)
mozo01 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 119
Még valami: a turistautak-nak van kerékpárutas változata, keresd a turistautak.hu-n a garmin térképek között. Ingyen letölthető, csak egy Mapsource nevű progi kell hozzá.
Előzmény: mozo01 (118)
mozo01 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 118
Szia!

Ha a Római útra gondolsz, arra sajnos nagyrészt aszfaltréteg került. :(
M0-ás: a Duna hídon van kerékpár út, de aztán semmi. :( Egy szervízút-féleség van még Szigetszentmiklós és a kis-Duna híd között.

A Thermal hoteltől a gáton is megy valami út Pest felé, de nem tudom meddig. A Nagytétényi autófordulótól viszont van kerékpárút, ha addig eljutsz valahogy akkor már nem lehet nagy gond.
Előzmény: adopteki (117)
adopteki Creative Commons License 2008.05.22 0 0 117

Szia,

 

Köszi a gyors választ.

Gondolom a battai út is ott a téglagyár környékéről megy, nemde?! Az járható országútival? Utolsó emlékeim szerint valami makadám-út szerűség volt ott óriási emelkedővel... végig lehet menni Battáig?

Egyébként nem tudod a másik irányba (Bp) lehet-e közlekedni?

Az M0-on van bicikliút, igaz?

 

Üdv,

at

Előzmény: mozo01 (116)
mozo01 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 116
Battára van bicikli út, onnét komppal át lehet menni.
Előzmény: adopteki (114)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 115
A katonai bázis felé gyalog sem nagy ügy, jártam már arra párszor.
Előzmény: vargailles (113)
adopteki Creative Commons License 2008.05.22 0 0 114

Sziasztok!

 

Két kérdésem van becses társaságotokhoz:

 

I. A Thermáltól, a töltésen észak felé induló kerékpárúton fel lehet-e jutni az M0-ig, avagy meddig vezet az út? (Bár itt azt olvastam az imént, Érden nincsen kerékpárút?!)

 

II. Szigethalom/Tökölre el lehet jutni Érdről kerékpárral normális körülmények között? Tapasztalatok? (Adott hozzá országútinak megfelelő bringa.)

 

Válaszokat előre is köszönöm,

Üdv,

at

vargailles Creative Commons License 2008.05.18 0 0 113
Ja, ezt el is felejtettem! Biatorbágy, bár szomszédos település, 3 db autópálya érintése nélkül nehéz megközeliteni ... de kerékpárral (ha alkalmas a terepre, és nem féltek egy rövid darabon inkább tolni), az erdőn keresztül elérhető ... az Ötvös utcán elindulva sokáig aszfalt visz ...
Előzmény: Törölt nick (111)
Árpi Creative Commons License 2008.05.18 0 0 112
Sajnos a helyzetértékelés tökéletes. :o(
Előzmény: vargailles (110)
vargailles Creative Commons License 2008.05.18 0 0 110
Bővebben:

Mi is parkvárosiak vagyunk. A gyerekekkel a lőcseitől nyugatra eső poros utcákon szoktunk kerekezni. S noha néha megállít és kerülőre késztet egy-egy kóbor kutya vagy meglövöldöz egy-egy roma gyerek, alapvetően biztonságosan le lehet menni a központba. Ahol persze életveszély gyerekkel kerékpározni, de ott vannak a közintézmények.

Szabályszerűen kerékpárral csak Százhalombattára lehet átmenni (Ófaluból, földutas kerékpárúton, de ha átérsz, ott vannak utak és van program is), illetve egy darabig Pest felé el lehet menni ... de a 6-os és a 70-es mindkét irányban kerékpárral nem járható (tilos). A települést elhagyhatod még a Törökbálinti úton, de az az út gyereknek szigorúan nem ajánlott.

Én az én gyermekeimmel (kicsik még) nem merészelem meg a közúti kerékpározást. Ha egyedül megyek, akkor Budaörs irányában a Törökbálinti út, Budafok felé a Tárnoki út - Diósd - Angeli út (ez utóbbi az autópálya építése miatt fokozottan veszélyes), Tárnok felé a Kossuth Lajos út a jártas.

Mi most szándékozunk utánfutót venni a kocsira, abba beletesszük a kerékpárokat, aztán irány a Velencei tó vagy a Balaton, netán az Alföld. Ez a város - ahogyan óvodát sem épített a gyerekeimnek - kerékpárutakat és játszótereket sem épít, s ezt büszkén hirdeti is. Ha a kerékpáros közlekedésre akarom nevelni őket (ahogyan óvodába járatni és játszótéren játszani), akkor el kell hagyni a várost - de azt is csak autóval, mert a közösségi közlekedés is borzasztó Parkvárosban.
Előzmény: vargailles (109)
vargailles Creative Commons License 2008.05.18 0 0 109
1: nincs
2: nem
Előzmény: Törölt nick (108)
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.30 0 0 107
Kedves barátaink, ismerőseink, bringások, leendő szervezők!



Tisztelettel meghívunk Téged a következő megbeszélésünkre,



amit 2008 május 5-én, hétfőn 18.30-tól tartunk, Érden az Ercsi út 27-29-ben.



Szeretnénk, egyre színvonalasabb programokkal előállni, ezért szükségünk van a segítségedre!

Kérünk Téged, ha bármi javaslatod, ötleted, észrevételed van az érdi vagy Érd környéki kerékpározással

(kerékpártúrák, programszervezés, kerékpárutak hálózati terve, stb.),

vagy magával az ÉRD KÖRBE rendezvénnyel kapcsolatban, gyere el és oszd meg velünk!

Ha fontos neked is a cél, amit mi kitűztünk, és el tudsz jönni a megbeszélésre, akkor kérlek, hogy jelezd ezt

nekünk e-mailben (erdkorbe@erdkorbe.hu)!



Ha nem tudsz eljönni, de van észrevételed a fent említett témákban, akkor tedd meg, hogy ezt elküldöd nekünk

ugyanerre az e-mail címre (erdkorbe@erdkorbe.hu)!



Köszönjük, és számítunk a véleményedre!!!



Tekergő Egyesület/ Az ÉRD KÖRBE szervezői



www.erdkorbe.hu






vargailles Creative Commons License 2008.04.28 0 0 106
Le a kalappal a szervezők előtt!

Külön szeretném annak az anyukának a köszönetét tolmácsolni, akinek "eltűnt" kislányát az aktivisták addig felügyelték, míg egymásra nem találtak ismét. Jellemző: a kislány - mintegy órás eltűnése ellenére, talán az ügyességi versenyek és a remek hangulat miatt is - kellemes és jó emlékként gondol vissza az Érd Körbére.

Tényleg fantasztikus munka volt, köszönet a résztvevőknek is!
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.28 0 0 105
Körbe értük Érdet!!! 800-an voltunk!

Köszönjük Mindeninek, aki részt vett és támogatott bennünket!

Szervező vagyok és ezért bizonyosan elfogult, de az biztosan mem kis dolog, hogy Érden ilyen összefogással jöhet létre ez a rendezvény! A szponzoraink támogatnak bennünket, az érdi rendőrök, polgárőrök és motorosok (ők újak voltak és nagyon nagy segítséget jelentettek- köszönjük!) vigyáztak a résztvevőkre, a nagycsaládosok pedig etettek-itattak bennünket.

Kitartó munkával talán sikerül némi szemléletváltást elérni, akár az érdiek, akár a döntéshozók tekintetében!

Ősszel újra várunk MINDENKIT!

A www.erdkorbe.hu oldal folyamatosan frissül, ahogy beérkeznek az anyagok!
Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.27 0 0 104
Köszönet a szervezőknek ! Kíváncsian várom a létszám-adatokat. Szemmel láthatóan többen voltunk, mint tavaly.
Előzmény: vitanyi.zsolt (102)
Fricy Creative Commons License 2008.04.27 0 0 103
Sokan voltunk! Szerintem a kiváló marketing miatt is.
Én a 15 km-es távot vállaltam be, mivel előedzés hiányában a 30-as durva lett volna számomra. Majd legközelebb. Már várom. :)
Néhány jellemző életkép.


vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.26 0 0 102
Ne feledje senki, hogy holnap ÉRD KÖRBE!

Mindenkit szeretettel várunk!

www.erdkorbe.hu
fengshui Creative Commons License 2008.04.24 0 0 101
hello,

Garda tóra a bike festivalra keresünkk utitársat! konvojban megyünk ( kb. 20an), de sajnos az egyik srác lemondta a mar lefoglalt szállást. Helyére keresünkk valakit akit érdekel a bicaj és perzse a hely.
ezt én készítettem a tavalyi megmozdulásról:
http://www.youtube.com/watch?v=bMwMNy6dPDY

szálloda riva del gardan van, a tó mentén és az ára 44e (reggelivel)
időpont: 2008 máj1-5 ig

ha jönnél , de nincs kivel, keress meg, 06302301231

ha ketten akartok jönni esetleg megfüzzük a szállodát egy pót ágyas témára. Nah, persze így talán olcsóbb lesz (d e, ez aszálloda hozzállásától függ).

üdv, Tib32
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.16 0 0 100
Ha szeretnétek velünk tekerni - márpedig miért is ne szeretnétek -, akkor regisztráljatok az ÉRD KÖRBÉRE

www.erdkorbe.hu

www.erdcenter.hu

Gyertek!
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 99
Igen, egyre többen tekernek, de még nem elegen! És remélem, hogy még nem unjátok, de ezért is gyertek Érd Körbére!

http://www.youtube.com/watch?v=17o1rJGsO4w

Arra kérek mindenkit, ha van rá módja, akkor tegyen ki egy plakátot!

http://www.erdkorbe.hu/plakat/

Gyertek tekerni!

www.erdkorbe.hu
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 98
Ez tényleg örvendetes, hogy egyre többen tekernek, mert van rá esély, hogy a társadalomban legyen helyünk a világban.
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.02 0 0 97
Persze, hogy van összefüggés! Az a példa jut eszembe, amit tanult az ember és az igyekszik megmutatni, hogy a körölöttünk lévő tér mennyiben befolyásolja a viselkedésünket. Biztosan ismered azokat a régi típusú buszpályaudvarokat, amelyeket még sok helyen megtalálni országszerte. A buszok kb 45 fokos szögben állnak be az állásokhoz és az utasok - mivel odaférnek - tömörülnek a felszálláshoz (azaz megy a tiporás, hogy ki szálljon fel a buszra, hogy legyen ülőhelye... persze ez elkerülhető lenne, ha csak helyjeggyel lehetne felszállni, lenne elég induló járat...)
Ezzel szemben az új pályaudvarokon, a beállások mellett csak hosszú csíkok vannak. Kénytelenek ott sorbanállni az emberek, mert másképpen nem férnek el, vagy átgurul rajtuk az Ikarus. Egy idő után - lehet, hogy évek - ezt elfogadják az emberek, és nem csak a csík miatt fognak sorbanállni a buszhoz. (vagy ugyanez a bankokban és a postán a sorszámokkal, ami néhány éve még nem volt magától értetődő - főleg nem Érden :)). Persze idő kell ezekhez a folyamatokhoz.

De, addig is biciklizhetünk...

www.erdkörbe.hu (2008. április 27. 10 óra)
Előzmény: Rooger Preed (93)
Who111 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 96

Én nem mondtam, hogy akinek ez a hobbija az rossz ember. Sőt! :-)

Nálam otthon például 6 db számítógép van.

Egy szerver, egy a gyereknek, egy internetes, ezen írok most, az LCD-TV-hez is

kellett egy, mert nehogy már kiírjam lemezre HDD-ről a cuccot, inkább összekötöm

WiFi-n a szerverrel. Plusz van még egy a műhelyben, meg egy laptop, ha a kertből

van kedvem netezni.

A szerverben jelenleg 840 GB tárolókapacitás van, de kezd kevés lenni.

Mindenkinek más a hobbija. :-)

Ettől még én sem vagyok gazdag...

Előzmény: Törölt nick (94)
vargailles Creative Commons License 2008.04.02 0 0 95
Ez nem igaz ... figyelted a film Bogotáról szóló részét is? Aki ezek után azt mondja, hogy a kerékpározás a gazdagok hobbija, az számomra azt üzeni: nem akarunk felzárkózni még Dél-Amerikához sem.

(Másik vonatkozásban: nézd csak meg a számokat: mennyit költünk közlekedésre. Pénz az van. Rengeteg pénzt költünk közlekedésre. A baj az, hogy rossz az elosztás súlyaránya. És persze az is világos, hogy nem azonnal leszünk mi sem Kolumbia. Kemény, többévtizedes munkával fogjuk csak behozni őket. Mondjuk azzal, hogy nem ilyen járdákat építünk. Ha már pénzt költünk rá. Amolyan szegényes módon.)
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 94
Nekünk (négyünknek) 10 db bringánk van. Nem is akármilyenek. (akinek mondd valamit az enyémen pl. magura olajfékek vannak, a kisebbik lányomnak egy KTM peny lanepenny lane)Nekem ez a hobbim ráadásul, még gazdag se vagyok. Szerintem ettől még nem vagyok rossz ember.
Semmit sem hajszolok túl, mivel ezejket a bringákat használtan vettem... és inkább tekerek, mint drogozok. :-)
Előzmény: Who111 (90)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.04.02 0 0 93

Azért én a kerékpározás elfogadottsága, népszerűsége és a bringautak mennyisége között szerintem nincs egyenes arányosság.

 

Jónéhány város ölt pénzt a kerékpáros infrastruktúrára úgy, hogy a várt kerékpáros boom elmaradt.

A másik oldalon meg ott van Budapest, ahol pár év alatt alig fejlődött az infrastruktúra (azok is kétes minőségben, megkérdőjelezhető használhatósággal) mégis rohamosan nő a kerékpárosok száma.

Előzmény: vitanyi.zsolt (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!