Keresés

Részletes keresés

Kati Bp. Creative Commons License 2005.12.06 0 0 376

Szia Péter! Sziasztok!

 

Akusztikus gitárom van. Igazából teljesen kezdő vagyok, sohasem tanultam gitározni. Tudom, hogy vannak jó gitáros oldalak, de szerintem egyedül még ezekből is nehéz tanulni, ha valaki lényegében még semmit sem tud. Szóval úgy érzem könnyebb úgy tanulni ha van aki rendesen el tudja magyarázni a dolgokat, illetve le tudja ellenőrizni azt amit csinálok. Tulajdonképpen ezért is fordultam hozzátok segítségért.

Hát hogy mit szeretnék játszani? Őszintén szólva autentikus cigányzenét már ha ez mond valakinek valamit, de mondjuk szerintem ez most nem is olyan fontos, mert előbb az alapokat kellene megtanulnom és ebben szerintem bárki tud segíteni aki tud valamennyire gitározni. Szóval egyenlőre még nagy céljaim nincsenek inkább csak hobbynak szánom.

 

Üdv. Kati

Előzmény: vakbarát (375)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.06 0 0 375

Szia Kati!

MIlyen gitárod van, akusztikus vagy elektromos?

Meddig jutottál? Egyedül feltudod hangolni?

Nem tudom mennyit látsz, mert vannak nagyon jó oldalak a neten, ahol mindenfélét írnak, és mutatnak a gitározni vágyóknak. Énekelni szeretnél, és azt akarod kísérni a hangszereden vagy inkább klasszikus darabokat tanulnál vagy szólózni támadt kedved? Ha minden kérdésre válaszolsz könnyebb lesz eldönteni, hogy miben segítsünk.

    Péter

Előzmény: Kati Bp. (374)
Kati Bp. Creative Commons License 2005.12.06 0 0 374
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Én egy budapesti gyengénlátó lány vagyok. Gitározni szeretnék tanulni, de nincs senki, aki segíteni tudna nekem ebben. Ezért egy olyan vállalkozó szellemű embert keresek, aki Budapest területén hajlandó lenne egy teljesen kezdőt gitározni tanítani, ha mást nem akkor legalább egy alap szinten. Sajnos anyagi honoráriummal nem igazán tudok szolgálni. Ha valaki még ennek ellenére is vállalkozna a dologra, akkor kérem hogy írjon egy e-mailt a
h.kati@citromail.hu címre.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. Kati
erapilla Creative Commons License 2005.12.05 0 0 373
Szia virág! Nagyon sokat dolgozhatsz hogy nincs időd nekünk írni.Többet fizetnek neked így?:-)
erapilla Creative Commons License 2005.12.04 0 0 372
Ó ez frankó! Hátradőltem a székemben és úgy olvastam, mint a nagyok:)De a 4-es karakternagysággal is jól olvvasható.
vakbarát Creative Commons License 2005.12.04 0 0 371
Ez a 4-es karakter méret, legalábbis azt mondja a beszélő. Na! Ilyenkor szeretnék látni!
vakbarát Creative Commons License 2005.12.04 0 0 370
Jaj de jó! Gyűlik a csapat. Erapilla mit szólsz az ilyen nagy betűkhöz? Jobb így olvasni vagy inkább zavaró?
Előzmény: erapilla (369)
erapilla Creative Commons License 2005.12.04 0 0 369
Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok!
vakbarát Creative Commons License 2005.12.04 0 0 368
Spinderella, ha nem venném fel a telefont próbáld többször! Elő fordul, hogy a kertben a pincében vagy egyéb távoli helyen vagyok. Az is előfordult már, hogy olyan hangosan szólt a zene, hogy nem hallottam semmit.
Előzmény: Spinderella (367)
Spinderella Creative Commons License 2005.12.04 0 0 367
Szia Péter!

Neked is, és a többieknek is köszönöm a biztatást, úgyhogy: irány Surány! :-DD Vagy ha az nem is, de legalább a művház.
Egyébként bocsi a késői reagálásért, de igen zsúfolt hetem volt. Köszi a számodat, hívni foglak!!
Előzmény: vakbarát (359)
loozae Creative Commons License 2005.12.04 0 0 366

Spinderella gyere bátran! A sötétben senkit nem fog zavarni, ha netán hülyén állsz! :-) Egyébként lesznek ott kint és bent a sötétben is bőven segítők akik elnavigálják a vendégeket az egyik helyszínről a másikra vagy kiviszik azt akinek bőven elég volt az élményből.

 

Úgyhogy gyere bátran!

Előzmény: Spinderella (345)
loozae Creative Commons License 2005.12.04 0 0 365

Szia Szemüveges!

 

Ebben lehet, hogy igazad van, de a vaksághoz semmi köze. Emberi tulajdonság, hogy nem bírjuk egymást elviselni. Ha ebből indulsz ki, akkor egyáltalán ne menj emberek közé a netet meg messzire kerüld el, mert alig van olyan topik, levelezőlista vagy cset ahol előbb utóbb ne anyáznának.

 

Persze az is lehet, hogy provokálsz. Ha így van majd kiderül, hogy sikerül-e összeugrasztani a társaságot.

Előzmény: szemüveges (339)
kaleido Creative Commons License 2005.12.04 0 0 364

 

"...nem utáltatok meg teljesen."

Szerintem ettől senki nem megy falnak. Különben meg ha nincsenek tabuk, vessen mindenki magára. :))

Én becsülöm ha valaki nem beszél mellé, megmondja, - azért nem mert ...-. de ezt már írtam.

 

"Láttam már vakokat a trolibuszon beszélgetni és valahogy az is olyan hangos volt..."

Biztos, de láttam én már ilyen látókat is. :) Amelyik vak nem ordibál, azt jobb esetben észre sem veszed, mint ahogy én sem számolom meg, hány látó nem hangoskodik egy trolin. Csakhát stigmatizáltnak lenni nem egyszerű dolog, mert az összes többi hülyesége miatt lehet "bünhődni".

Érdekes módon ez a sikerekre kevéssé vonatkozik. Mármint az általánosítás.

 

És ha a filmeket nézem a vakokról, hát az katasztrófa néha. Az egyikben autót vezet a vak, a másikban meg a bokájánál fogva lábát rakosgatva táncoltatják. szélsőség mindkettő. Hihetetlen butyutaságok tudnak lenni a filmekben. Persze mindenre van ellenpélda. hagyom, messze vezet.

 

A lényeg, hogy téged legalább érdekelt annyira a téma, hogy "leírtam és kész". És ez a fontos. :) Jön ahogy jön, az ember nem mindig jólfésült.

 

kaleido

 

Előzmény: szemüveges (362)
intim érintés Creative Commons License 2005.12.03 0 0 363

Kár, hogy most nem tudok senkivel beszélgetni a sötétségről.

szemüveges Creative Commons License 2005.12.03 0 0 362

Mentségemül ssolgáljon, hogy a vaklárma című filmben alakított vak is elég hangos és balhézós, így bennem valahogy ez ragadt meg. Láttam már vakokat a trolibuszon beszélgetni és valahogy az is olyan hangos volt mintha csak ők lenének a járművön. biztos vagyok benne, hogy nem a legjobb kifejezésvolt az, hogy a vakok veszekedősek, de már leírtam és kész. aBban viszont igazatok van, hogy majd akkor tegyen az emberfia ilyen megjegyzéseket, ha legaláb néhány vak ismerőse van.

Bocsi! Remélem veszem a bátorságot és elmegyek közétek, ha nem utáltatok meg teljesen.

Előzmény: kaleido (353)
intim érintés Creative Commons License 2005.12.03 0 0 361

Végigolvastam a topikot és megtaláltam, amit az áramszünetről írtál.
idézek néhány mondatrészletet, ami beindította a fantáziám.
"finom tapintásra vágyó kezeknek,
rekesz- és egyéb izmoknak  izgalmas ingere lehet." Hú, azért ez nemsemmi.

 

Előzmény: vakbarát (360)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.03 0 0 360
December 17-én azaz December tizenhetedikén lesz az áram szünet. Az rendben van, hogy melécsapok, mint egy részeg zongorista,de, hogy süket is vagyok az már túlzás.
Előzmény: vakbarát (359)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.03 0 0 359

Spinderella eldöntöttük Judittal, elmegyünk December 19-én az áramszünetre. Beszéljük meg a találkozás szinhelyét! Találkozhatunk előbb is vagy ott a kapuban. Hívj fel telefonon, talán úgy könnyebb lesz eldönteni a részleteket!

Tel: 272 14 81

Péter

Előzmény: Spinderella (345)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.03 0 0 358

Az Áramszünet iránt érdeklődőknek elmondom, hogy írtam levelet a Krisztának, hogy válaszoljon nektek az itt feltett kérdésekre.

Amíg nem jelentkezik próbálkozzatok a www.vakrep.hu

oldalon megszerezni a szükséges információkat!

intim érintés Creative Commons License 2005.12.02 0 0 357
Én nem félek a sötétségtől, sőt... ha itt az este és besötétedik, engem mindig elragad az erotikus fantáziálás. Olyankor megbizsereg mindenem, és beleborzongok, mikor arra gondolok, hogy kiélhetem vágyaimat. Olyankor fölizgat minden érintés és hang. A sötétben van valami titokzatos, az ember szabadon fantáziálhat. Ezért is választottam az intim érintés nicket.
Előzmény: vakbarát (356)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.02 0 0 356
Azért nem kell annyira félni a sötétben.
Előzmény: intim érintés (355)
intim érintés Creative Commons License 2005.12.02 0 0 355
Valaki leírná részletesen, hogy is zajlik ez az áramszünet? Hogy tájékozódnak az emberek a sötétben? Nem balesetveszélyes? Mi van akkor, ha valaki bepánikol és gyorsan ki szeretne jutni?  
intim érintés Creative Commons License 2005.12.02 0 0 354
Izgalmas lehet a sötétben egy finom intim érintés. Csiklandozza a fantáziám.   
Előzmény: vakbarát (349)
kaleido Creative Commons License 2005.12.02 0 0 353

sziasztok!

 

Kedves Szemüveges!

 

sokáig gondolkodtam, reagáljak e, ugyanis ez a megszólalásod elég csapda veszélyes helyzetet teremt. Ha írom amit gondolok, "veszekedős", esetleg "vitá"-zós leszek. Ha nem írok, oda az első komolyabb próbálkozás ebben a topicban. J

Mint láttad, ahány eddigi reakció, annyi féle mentalitás, megközelítés. S még pont annyival lenne több, ahány ember van, akár vak, akár lát. Ezek az emberek, mi, ti, ők, másban is épp ennyire különböznek, Eszükben és érzelmeikben is. Amit hallottál nyílván megbízható forrásból, az szerintem sztereotípia. Még ezzel sem lenne bajom, - hisz a megismerés egy eszköze szegény, - de akkor van néhány kérdéApropó ész és érzelem: téged mindkettő zavar? Úgyértem, a veszekedés is, ami érzelmi termék, és a vita is, ami mondjuk ész termék?

A vakság és veszekedés milyen összefüggésben van egymással? Minél vakabb valaki, annál többet veszekszik? (hogy is hívnak? J )))

Van igazság abban is, amit Vakbarát írt, már ami az egyéb kommunikáció hiányát illeti, én mégis azt gondolom, hogy megnyilvánulásaink, egyéniségünk, de leginkább intelligencia függvénye a vita is, a veszekedés is és teljesen független a látástól.

Nem volt szándékomban sem kioktatni, sem megbántani téged, sőt becsülöm, hogy végre valaki írt egy olyat, amitől gondolat is született a topicban.

Jaaaaajjjj! Bocs! Inkább abba hagyom, mert kicsit elefánt vagyok a porcelán boltban.

kaleido

 

(Egyszer megírtam normálisan, és egy gombnyomással eltüntettem. Másodszorra már csak ilyen sután jött ki.)

Előzmény: szemüveges (339)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.01 0 0 352
Még annyit megjegyeznék, hogy nem csak a teljesen vakokról van szó, hanem azokról akik már néhány méterről nem látják a mimikát.
Előzmény: vakbarát (348)
erapilla Creative Commons License 2005.12.01 0 0 351
Szia szemüveges! Na mitszólsz,felvagyunk homájosítva:-)Én nemakarom a vakbarát elméleteit felülbírálni hisz töredékét sem töltöttem annak mint ő a vak emberek társaságában.Lehet hogy én ezért nemtapasztaltam ilyesmit. De azon már ellehetne filozófálni, hogy bizonyos szitukban ... a látó vagy nemlátó nők hangoskodnak jobban.
vakbarát Creative Commons License 2005.12.01 0 0 350

 

Helló Dr. Benjamin Justice!

Ugyan olyan billentyűzetet használok, mint bárki más. Tanultam gyors és gépírást, ezért néha olyan gyorsan gépelek, mint a géppuska ropogás, de csak olyan pontossággal mint a ruszki gépfegyverek.

A beszélő program minden billentyű lenyomását kimondja. Egy ismeretlen oldal megismerése gyakran 10x, 20x több idő felfedezni mint neked, de ha már megvan néha gyorsabb rákeresni dolgokra  mint a látó embernek, ha pontosan emlékszem a jelölő karakterekre, hivatkozásokra stb.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (340)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.01 0 0 349

Szia Spinderella!

Játszom a gondolattal, hogy elmegyünk és akkor örömmel vennénk, ha csatlakoznál hozzánk. Szervezhetnénk itt a topikban egy csapatot akik közösen résztvesznek ezzen a nem mindennapi bulin.

Előzmény: Spinderella (345)
vakbarát Creative Commons License 2005.12.01 0 0 348
Helló Szemüveges!
Megdöbbenten olvastam a HSZ-t.
Én még ilyet soha nem hallottam, de aztán született néhány gondolatom.
Lehet, hogy most a vakok lefejeznek,de van valami amit meg kell említeni. Sokat beszélgettem látó emberekkel arról, hogy ők hogyan komunikálnak.
Pl:
Egy orvos kolegámnak aki havervolt mivel egykorúak voltunk, feltettem a következő kérdést: - Mesélj már nekem arról, mi játszódik le egy nő szemében amikor átéli az orgazmust? - Sokat malackodtunk közösen a nővérekkel és a gyógytornászokkal, mégis elakadt a lélegzete. - Háát én erre nem is tudok válaszolni. Mi a fenéért érdekel ez téged? - Kérdezte. - Annyi szépet beszélnek a szemben lejátszódó gyönyörről, szem szín változásról stb. - válaszoltam.
 - Végül annyit mondott, hogy a nők pupillája nagyon kitágul,  megnő az izgalom előre haladásával, képzeljem el hasonlóan mint a mellbimbók megduzzadását,de orvos létére meg kell, hogy mondja, konkrétan még nem figyelte, illetve úgy emlékszik, hogy a nők szemüket lehunyják orgazmus alatt.
Na aztán ebből a beszélgetésből eredően egyre jobban boncolgattuk a komunikációt látó és vak ember esetén.- Én azt figyeltem meg, hogy ti vakok olyan dolgokról is percekig beszéltek,  amit mi látók egy szem pillantással vagy egy arc vagy kézmozdulattal elintézetnek tekintünk, illetve lekomunikálunk. - Mondta. 
Én ettől a pillanattól figyelni kezdtem a környezetem komunikációját és talán akkor született bennem hasonló megállapítás.
A vakok indulatos szavakkal hang felemelésével, kiabálással fejezik ki a nem tetszésüket, míg esetleg hasonló helyzetben egy látó ember szúrós tekintettel, homlokráncolással, fintorral, erős kézmozdulattal komunikál. A látó ember szemében ez valószínűleg hisztinek, veszekedésnek, balhézásnak tünik, de nem erről van szó, csupán a vaknak nincs más eszköze és mivel ez verbális sokkal több időre van szükség.
Egy mondattal:
A vakok verbálisan fejezik ki érzelmeiket többnyire, míg a látó embereknek van egy másik eszközük is a vizuális komunikáció, mimika, stb.
Most még az is eszembe jut, amikor egy koleganőm arról fantáziált velem közösen, hogy milyen érdekes lenne lefeküdni egy vak fiuval, mert biztos benne, hogy sokkal többet beszél és hangosabb az ágyban. Mintha lenne benne valami, a vak nők többet sóhajtoznak, nyögnek, sokkal inkább a hangukkal jelzik, a pillanatnyi izgalmi állapotukat hisz nem gondolnak arra, hogy ez az arcukról leolvasható. A vak a tapintással érzékeli csak a partnere testbeszédét, illetve a hangokra és illatokra hagyatkozik.
Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de lehet hallani a pislogást, a száj biggyesztést, a mosolyra húzódó ajkak vizcseppenésre emlékeztető hangját és bár milyen hihetetlen vannak helyzetek  amikor fél méter távolságból is illat információkat kap a vak.
Álljon itt még egy közmondás:
"A vakot a nyelve veri, mint a harangot."
Ezt akkor szokás mondani, mikor a vak nemlátja, hogy ott van akit éppen szapul.
Előzmény: szemüveges (339)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 347
Szia erapilla! áh, mostmár nem cserélek, mert már bezártuk a teraszra. Ott most megbánhatja bűneit.
Előzmény: erapilla (344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!