Érdemes folyamatában nézni. Pl. Kinga két jó, és egy erős közepes meccs után már az alsó ági középdöntőben produkált két szörnyűt. Szimó szépen befutotta a jó - erős közepes - gyenge közepes - szörnyű - tragikus pályát.
Önmagában ezekből az adatokból is látszik már, hogy a dán meccs után az amúgy is labilis csapat teljesen szétesett, a középdöntőben csak Nelly és Dodó tudott elfogadható lövőszázalékot a pályára tenni.
Összegyűjtöttem egy táblázatban azt h a hollandiai junior-Eb-n kinek milyen volt a lövőstat-ja és hány gólt lőtt meccsenként. Mivel eleve korlátozott számban lehet csak oszlopot beilleszteni egy ilyen index-es kommentbe, ezért két részre osztottam a hsz-t: itt az első öt meccsről szerepel információ (ezeket jelöltem összesítésben 'A'-val), az ezt követő kommentben pedig az utolsó kettőről (ezeket jelöltem 'B'-vel). Annyi létjogosultsága talán van ennek a felosztásnak amennyiben az utolsó két mérkőzést könnyebb ellenfelekkel játszottuk, és az ott nyújtott teljesítményt érdekes lehet összehasonlítani a csapat korábbi, erősebb ellenfelek ellen mutatott játékával.
A játékosokat igyekeztem posztok szerint írni (jobbszélsőkkel kezdve, balszélsőkkel befejezve), bár így sem könnyű a teljesítményüket egyénileg összehasonlítani: voltak, akik eleve kevés játékidőt kaptak és olyan is, aki szinte végig csak védekezésben volt pályán (Kovács Gréta), így aztán gólokat nem nagyon lőhetett. Ha egy játékos valamelyik meccsen egyáltalán nem játszott azt '~' jelöltem (ha játszott - akármilyen keveset - de nem lőtt kapura egyszer sem, azt '0/0'-val). A lövőstat a szokásos 'gólok/lövések' [ha van zárójel is, akkor 'gólok (ebből hetesgólok)/lövések (ebből heteslövések)'] formában szerepel, a táblázat végén az összesített adatokkal. Itt külön feltüntettem hogy az adott meccsen a csapat két kulcsjátékosa (=Klivinyi Kinga és Hornyák Dóra, akik messze a legtöbb játékidőt is kapták) hány gólt lőtt az összes gólból, ami szintén érdekes információ lehet.
Junior válogatottunk az elmúlt két héten Európa-bajnokságon vett részt Hollandiában (ezzel nem mondtam újat :-) Ez volt az első junior világverseny, amelyiknek valamennyi mérkőzését on-line követni lehetett, így aztán az itthon maradt szurkolók is véleményt alkothattak lányaink teljesítményéről. There is always a first time, de talán nem a legszerencsésebb hogy pont most volt ez a first time...:S
A csapat mérkőzései:
A) a csoportkörben: HUN U19 - POL U19: 31-27 (18-14)
HUN U19 - CRO U19: 28-28 (11-11)
HUN U19 - DEN U19: 22-31 (10-18)
A csoport utolsó meccsén a horvátoknak 7 vagy több góllal kellett
legyőzniük a lengyeleket ahhoz hogy jobb gólkülönbséggel ők
jussanak tovább. Ez - amint erre számítani is lehetett -
meg is történt: CRO-POL: 28-20 (11-7).
B) a 9-16. helyért: HUN U19 - FRA U19: 28-29 (11-16)
HUN U19 - GER U19: 20-26 (12-11)
C) a 13-16. helyért: HUN U19 - UKR U19: 28-22 (15-14)
a 13. helyért: HUN U19 - POL U19: 23-27 (10-14).
Ezzel U19-es válogatottunk az Európa-bajnokságon a 14. helyen végzett.
Kopecz eddig három meccsen játszott: az egyiken nagyon jó volt, a másikon őt választották a meccs legjobbjának. Ezek után vita sem lehet arról hogy
megfelel az elvárásoknak...És mint írtam, ebben a válogatottban csak kiegészítő ember, ha nem tenné oda magát maximálisan, már nem lenne a csapatban.
Hozzáteszem: én is nagyon sajnálom hogy Tóth Orsi kimaradt a keretből és nem vitték ki az Eb-re. Tóth Orsival igazságtalanság történt, ezt már máshol is írtam. Nagyon remélem hogy ősszel visszakerül a válogatottba.
Egyáltalán nem felel meg az elvárásoknak. Nagyon sajnálom a lányokat a helyezés miatt.
És azokat a 70 szeres válogatott lányokat is, akik nem lehettek ott ,mert ugy döntött ez a junior válogatott edző klasszis,hogy ilyen szintü játékosok nem férnek be a csapatba. Ez nagy hiba volt tőle,igy lebecsülni a tudásukat. Egyáltalán nem kellett volna szétrobbantani a társaságot,olyanokat kihagyni,akik szivügyeiknek tekintik a válogatottságot,és világversenyen való szereplésben rutinjuk van.
Először is nem én irtam, hogy elvenné a helyet. A tehetségét illetően szerintem is teljesen egyetértünk. A kézilabdázás iránti alázatban viszont nem. Kérdezz meg győri edzőket vezetőket, szakembereket erről, hogy hogyan dobott el szerintem legalább 1 évet pályafutásából, ami természetesen kihat a későbbi munkájára is. De erről akkor irtunk egész részletesen
Azt te sem gondolhatod h 'tenniakarás, megbízhatóság vagy a kézilabdázás iránti alázat' terén Kopecz elmaradna másoktól. Nyilvánvalóan nem lenne a válogatottban, ha nem felelne meg azoknak az elvárásoknak, amelyek teljesítését ilyen téren a válogatott játékosoktól megkövetelik.Ráadásul a juniorokat irányító szakmai stáb - ezt te is tudod - tavaly ősszel teljesen kicserélődött, a szövetségi kapitány személye is megváltozott, ezért Kopecz-nek újra kellett bizonyítania azért hogy bekerüljön a csapatba, és ezt meg is tette (tavasszal lett ismét válogatott, tehát szó nincs arról hogy 'bérelt helye' lett volna...). Ami pedig a kézilabdázás iránti alázatot illeti, az nála mindig is maximális volt, ez rögtön kiderül, ha látod őt játszani egy meccsen.
Úgyhogy aligha valószínű h Kopecz elvenné a helyet ilyen szempontból bárkitől is; a tehetségét illetően pedig vita sem lehet, az annyira egyértelmű és látványos.
Az előző, magyarországi junior EB első négy helyezettje (Norvégia, Magyarország, Oroszország, Németország) mind kiesett most, egyik sem jutott be a legjobb nyolcba. Másként közelítve: a múlt hónapban rendezett U17 EB első négy helyezettjéből csak Dánia jutott az U19-ben a legjobb nyolcba.
Én, ismervén a játékosokat, és látván mindegyik mérkőzést, nem gondolom, hogy most itt nagy össznemzeti szepokut kellene elkövetnünk, hogy hát nincs nekünk utánpótlásunk, jajj-jajj (a fiúknál egy, de inkább két nagyságrenddel nagyobb a baj...). Vannak problémák valóban, akár komolyak is, amikkel foglalkozni kell (akad, aki már hosszasabban is elmélkedett róluk, de így is csak a gondok egy töredékét tárta fel), de tragédia, meglátásom szerint, nincs. Azt semmiképpen nem lehet kijelenteni, hogy a magyar női utánpótlás kiesett a világelitből.
Viták vannak, lesznek is. Mivel a többség szinte semmit nem lát, nem ért az egészből, a viták arra fognak kihegyeződni, hogy miért X-et (akit utálok, de gyakorlatilag sosem láttam játszani) válogatta be, és miért nem Y-t (aki a kedvencem).
Tehetségesebb lányoktól veszi el a lehetőséget, irod. Ezzel nem értek egyet, de hogy sok megbizhatóbb, tenniakaróbb, a kézilabda sportág iránti alázattal sokkal jobban megáldottaktól, azzal egyetértek. Egyébként szerintem is az utóbbiak tudnak többet segiteni a csapatnak
Én Kopeczre gondoltam!Azért mert látnak benne tehetséget,édes kevés szerintem. Ahhoz tenni is kell valamit. Tehetségesebb lányoktól veszik el a lehetőséget. Kicsit átadhatná a helyét másnak is a válogatottban,eleget kirándult az elmult évek nyarán:( De az is lehet,hogy későn érő tipus. De ez volt már 5 évvel ezelőtt is . Sajnos,majd ezt mondják 5 év mulva is.
Ilyen estek mindig voltak és lesznek is ezen nem kell idegeskedni,bár gondolom nehéz megszokni. Azon viszont csodálkozom hogy nem pörgött fel a topik bár az utóbbi idökben ezekhez az eredményekhez hozzá szokhatunk így nincs is mit kitárgyalni. "Jöjjen a fiatalok" volt pár hónapja a terv még jó is lenne ha a többi országokban megállnának a fejödésben,de sajnos nem így van.
Sajnálom ,hogy igy alakult a junior EB,de még jobban azt,hogy van olyan ember a csapatban,aki elveszi másoktól a helyet,mert a vezetők látják a tehetséget benne. 3 éve viszik az EB és VB-re,igazán semmilyen eredményt nem produkál, mindig biznak benne stb.Évközbeni meccseit nézve nulla teljesitmény. Ezeket a dolgokat nem értem. De ha ez igy jó,akkor legyen,és ne csodálkozzunk:( De hogy kerülhetnek ilyenek a csapatba? Szánalmas az egész!
Most hogy elkezdődik junior válogatottunknak a hollandiai Európa-bajnokság, újra összeállítottam egy listát arról, hogy a legjobb korosztályos csapatok milyen felkészülési mérkőzéseket játszottak egymással az elmúlt évben.
Idén ismét voltak áprilisban kvalifikációs tornák, de ezeken a két évvel ezelőtti Európa-bajnokság első hat helyezettje közül egyedül csak nekünk kellett részt venni (az első négy automatikusan kvalifikálta magát, a hatodik helyezett hollandok pedig a rendező jogán…) Ezért aztán a kvalifikációkon sok meglepetés nem született, hacsak a szlovákok, a montenegróiak és a cseh válogatott kiesését nem vesszük annak (a két éve még Eb-14. csehek idén az olaszoktól tíz góllal kaptak ki a kvaliban, igaz h előző nap a szlovénokkal még döntetlent játszottak…) Így ez a lista is leginkább arra alkalmas h megállapítsuk belőle, más országok kikkel és hány meccset játszanak az év során, amit aztán érdekes összehasonlítani a mi felkészülési programunkkal.
Az országokat a két évvel ezelőtti szerbiai Eb-n elért helyezésük alapján soroltam fel (az országok neve előtt zárójelben a 2009-es Eb-n és utána a tavalyi dominikai vb-n elért helyezés). Néhányan a junior-csapatok közül felnőtt-válogatottakkal is játszottak; a felnőtt válogatottakat ebben az esetben (A)-val jelöltem. A kvalifikációs meccseket - ahol voltak - kiemeltem.
(1.-vb6) DEN -TCH 27-17, 38-25 (dec.) - FRA 21-21, 21-26 (ápr.)
-NOR 33-21 FIN 36-13 SWE 25-25 (júl)
(2-vb7) RUS -NOR 27-27 NED 36-31 CHN (A) 20-33 (ápr.)
-POL 33-30 NED 33-25 ESP 17-26 (júl.)
(3-vb2) NOR -FRA 29-22 TCH 24-36 POL 32-34 (nov.)
-RUS 27-27 NED 37-34 (ápr.)
-DEN 21-33 SWE 27-29 FIN 37-16 (júl.)
(4-vb4) FRA -TUN 31-22 36-21 26-13 (okt.) -NOR 22-29 POL 29-24 TCH 28-27 (nov.)
Bocsánat, kizárólag az én hibám, hogy elgépeltem Melitta nevét , nem figyeltem oda arra, amit csinálok, közben telefonáltam és a végén nem ellenőriztem. Mindenkitől elnézést kérek.
A lengyel szövkap a szövetség honlapjának adott interjúban azt mondta, hogy a románok elleni két gyulaházai meccsünk videója megvan nekik, és annak alapján készülnek ellenünk. Kérdés h az a meccs mennyire reprezentatív, már ami a játékunkat illeti...:)
Junior válogatottunk ma játssza első mérkőzését az Eb-n, Lengyelország ellen (este 20h). A lengyel korosztályos csapat két éve nem jutott túl a kvalifikáción, ezért nem tudott részt venni a 2009-es szerbiai Eb-n és a tavalyi dominikai vb-n sem. Úgyhogy ez lesz az első korosztályos világversenyük.
Ennek ellenére hiba lenne őket lebecsülni, mert az idei eredményeik kifejezetten jók (az áprilisi kvalifikációs mérkőzéseket kiemeltem):
POL -TCH 30-25 FRA 24-29 NOR 32-34 (nov.)
-ROM 31-26 TCH 31-26 AUT 26-29 (már.)
-CRO 22-32 ISR 42-12 GRE 39-22 (ápr.)
-RUS 30-33 ESP 32-32 NED 33-32 (júl.)
-AUT 24-24 21-20 (júl.)
Úgy néz ki hogy júliusra már nagyon jó formába lendültek és az orosz, spanyol és holland U19-esekkel is szoros meccseket játszottak. Ráadásul ez az első meccs és itt mindent bele fognak adni, feltételezem. Nem lesz könnyű meccs, az biztos.
Köszi szépen :-) Te ebben a témában azért mindig illetékesebb leszel mint én:)
A keret a négy héttel ezelőtt behívottakhoz képest végülis így változott (zárójelbe tettem a keretszűkítés után kimaradó két - valójában három - játékost):
Kurucz Annamária
Pásztor Bettina
Hrankai Regina (kapusok)
Such Nelly
Takács Lili > Szekerczés Luca
Planéta Szimonetta
Siska Pálma
Kopecz Barbara
Kovács Gréta
Kuhinkó Vivien (> Pados Mónika)
Palkó Fruzsina
(Takács Bianka)
Kaiser Melitta
Klivinyi Kinga
Hornyák Dóra
Gávai Szonja
Schatzl Nadine
(Gazdag Kitti)
Takács Lili és Gazdag Kitti az első hét után - sérülés miatt - kivált az Eb-re készülő keretből, ugyancsak kivált Kuhinkó is; ő aztán rövid kihagyás után (a térdével voltak problémák) visszatért és végigcsinálta a felkészülést. Takács Lili helyett Szekerczést hívták be az U17-es válogatottból, Gazdag Kitti helyett végülis senkit sem (a balszélső poszton az ő kiesésével aztán el is dőlt h ki lesz az a két játékos aki utazik Hollandiába). Belső posztra behívták (eredetileg Kuhinkó helyett) Padost, de róla már az elejétől fogva nyilvánvaló volt h ez csak az edzőtábor idejére szól majd.
Igazi 'versenyhelyzet' így aztán a beállós-poszton alakult ki csak, bár tudomásom szerint Takács Biankának is ki kellett hagynia rövidebb időt sérülés miatt a felkészülés elején, így elképzelhető h ezért maradt ki ő végül.
Palkó Fruzsi gyakorlatilag január óta sérülésekkel bajlódik és az edzőtáborban sem volt teljesen rendben, de vállalta az Eb-részvételt. Planéta és Such a felkészülés közepén sérültek meg, ők ezért a harmadik és a negyedik héten nem játszottak a meccseken és pihentették őket hogy az Eb-n bevethetők legyenek. Tulajdonképpen elmondhatjuk, hogy idén a kisebb-nagyobb sérülések szelektálták a válogatottat, legalábbis az Eb előtti utolsó négy hétben.
A saját junior-keretünkről is tudni lehet h kikből áll (a bővebb keret 18 fős volt, ebből többen már az első hét végén sérülés miatt kiváltak, helyükre új játékosokat hívtak be, így a 18 fős létszám a felkészülés négy hete alatt végig megmaradt). Ketten maradtak ki végül és 16-an utaznak Hollandiába.
A végleges keretet majd gondolom beírja ide valaki aki nálam hivatalosabb személy...:S
A svédek kijelölték az augusztusi U19 Európa-bajnokságra utazó válogatottat. A 16 fős keret a következő:
Emma Friberg, Fredrika Zeidler (kapusok)
Marie Wall, Linn Blohm, Louise Sand, Julia Grahn (újonc) Stephanie Svensson,
Sara Johansson, Ida Skoglund, Clara Monti Danielsson, Carin Strömberg,
Maria Adler, Lina Larsson, Linnéa Claeson, Linn Larsson, Anna Lagerquist.
A svéd válogatott két játékos kivételével megegyezik az áprilisi kvalifikáción szereplő csapattal
(a kapus Ogbomo helyett a dominikai vb-n már szerepelt - igaz hogy ott összesen csak egy óra meccsidőt kapott - Fredrika Zeidler szerepel majd Hollandiában, valamint Cassandra Tollbring helyére került be a csapat egyetlen újonca, Julia Grahn).
Ezt a svéd csapatot mi meggyőző játékkal győztük le az áprilisi kvalifikáción. Úgyhogy merítsünk ebből (is) erőt....