Keresés

Részletes keresés

Picur2021 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 13283

Sziasztok!

Ízületi problémára kerestem itt választ és mint olvasom többen használnak kollagént erre a problémára.

Nekünk a Great Lakes által gyártott itthon kapható zselatin por vált be, amit a collagen.hu-n találtam és onnan is veszem.

Van olyan aki ugyanezt a terméket használja és neki is használt? Előre is köszönöm a válaszokat!

Előzmény: kalapala (7519)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.12.09 0 0 13282

Top DEADLIFT Pass Outs COMPILATION | Featuring Strongman

https://www.youtube.com/watch?v=iL7IIfLRLH0

 

ájuldozó görcsölő vérző erőemelők

Gerilla01 Creative Commons License 2020.12.01 0 1 13281

Nem kérdés, hogy az első verzióval (dönthető pad, súlyzók, stb) sokkal jobban jársz. Ha kellő súlyt vásárolsz gyakorlatilag minden testrészt letudsz edzeni tökéletesen. És sokkal változatosabb gyakprlatokat tudsz végezni. Ráadásul nem hiszem, hogy ennyi pénzért az a kombinált gép valami komolyabb minőséget képviselne

Előzmény: FaLchioN (13278)
csaken0329 Creative Commons License 2020.12.01 0 0 13280

És ne vs-nek vedd,mert a felszerelést kiegészíti a kombinált gép,de fordítva nem.

Előzmény: FaLchioN (13278)
csaken0329 Creative Commons License 2020.12.01 0 0 13279

Ha csaladi házban vagy pincében edzesz,akkor vannak falra szerelhető csigák is,azokon tudsz hátazni és tricepszezni.

Előzmény: FaLchioN (13278)
FaLchioN Creative Commons License 2020.11.30 0 0 13278

Először is köszönöm a választ!

 

Találtam egy ugyanilyen gépet csak 70kg lapsúllyal, ez már bíztatóbb.

Alap géppark és e között gondolkozok igazából.

Dönthető pad, erőkeret,tárcsasúlyok, állítható kézisúlyzók VS kombinált edzőgép.

 

A kombináltnak talán az a hátránya, hogy egyszer tuti kinövöm és akkor cserélhetem, mert nem bővíthető. A géppark meg mindig.

Valakinek van esetleg még ötlete?

Előzmény: Afrikaans8 (13274)
nscatto1 Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 13277

A norbi szarai működnek, ugyanis hashajtó van mindegyikben, tehát fosol tőle, vagyis fogysz. 

Előzmény: Afrikaans8 (13275)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 13276

https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegedre/18357/izomvesztes-testmozgas-abbahagyasa-utan

Kihagyott egy edzést? Vagy kettőt, esetleg még többet? Ha a testmozgást jelentős inaktív időtöltéssel cseréli fel, azzal az izomerő harmadát veszítheti el – állítja egy új tanulmány a Journal of Rehabilitation Medicine.

A Koppenhágai Egyetem kutatói 32 férfit (közülük 17-en a 20-as életéveikben jártak, 15-en pedig 60-70 év közöttiek voltak) kértek meg arra, hogy egy olyan térdmerevítőt viseljenek, ami 2 héten át rögzíti az egyik lábat. A két hét letelte után a rögzített lábon a fiatalabb férfiak 22-34%-át veszítették el az izomerőnek, míg az idősebbeknél ez az arány 20-26% volt.

A gyors izomerővesztés mértéke kijózanító lehet, ám mégsem ez volt a kutatással kapcsolatosan a legrosszabb hír. A kéthetes inaktivitással elvesztett izomerő pótlásához a kísérletben részt vevők 6 héten át tartó rendszeres kerékpáros edzésbe kezdtek, mely az első 4 hétben heti három, majd később heti négy alkalmat jelentett, ám az edzésprogram végére a láb izomereje még mindig 5-10%-kal alacsonyabb volt, mint a vizsgálat kezdetekor.

Noha a tanulmányban férfiakat vizsgáltak, az eredmények valószínűleg a nőkre is ugyanígy igazak, állítja a tanulmány szerzője, Andreas Vigelso, a Koppenhágai Egyetem tudományos segédmunkatársa.

A lényeg, mely mindenkit érint, hogy egész életen át aktívnak kell maradni. Az eredmények nem azt jelentik, hogy időnként ne lehetne kihagyni egy-egy edzést, de a kísérlet jól illusztrálja, milyen gyorsan elveszítjük az izomerőt és fittséget, ha az aktivitási szintünk a nullára esik vissza.

Annak ellenére, hogy a tanulmányban résztvevő fiatalabb férfiak több izmot veszítettek, az idősebbek izomvesztése nagyobb probléma, mivel potenciálisan több hatással lehet a korcsoport képességére a mindennapi élet (pl. főzés, szemét kivitel, lépcsőn feljutás stb.) dolgainak ellátásában. Az izomerő negyedének elvesztése a függetlenség és az életminőség elvesztését is jelentheti, ha az ember 70 év körüli.

Az elvesztett izmot erősítő edzésekkel gyorsabban lehet visszaépíteni, és korábbi tanulmányok azt sugallják, hogy az úgynevezett resistance training gyakorlatok lehetővé teszik a teljes izomerő helyreállítását. Amennyiben egy sérülés miatt nem tudja az addigi edzésprogramját folytatni, vagy akár egyszerűen sétálni sem tud menni, mindenképpen végezzen valamiféle kímélő gyakorlatot, mely elősegíti a gyógyulási idő csökkentését – tanácsolják a szakértők!

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 13275

Ugyanolyan parasztvakítás, mint pl. a Norbi-update termékek testmozgás nélkül. Az emberek lustaságára, megúszási hajlamára játszik rá.

Előzmény: hiper fizikus (13272)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 13274

Én arra szavazok, hogy egy masszív erőkeret lehetőleg mindkét irányban dönthető fekpaddal és súlyzókkal gyakorlatilag a teljes izomzat edzésére alkalmas, kiválthatod vele a legtöbb gépet. Persze nem véletlenül mondják, hogy adott izomcsoportra váltogasd a gyakorlatokat, így nyilván minél nagyobb a géppark, annál több a variálás lehetősége. De alapnak amit mondtam, szerintem megteszi.

Előzmény: FaLchioN (13273)
FaLchioN Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 13273

Sziasztok!

 

 

Egy ideje már szemezek otthoni, multifunkcionális edzőgépekkel. 70.000.- környékén van is 1-2 jó termék, az egyetlen problémám ezekkel az, hogy csak 45 kg lapsúllyal vannak felszerelve és nem bővíthetőek.

Jelenleg 70kiló vagyok, húzódzkodás gyakorlatból 10-15 ismétlésszámot tudok elvégezni.

 

Szerintetek elég lenne ez a 45kg vagy hamar kinőném? Karra lehet, hogy sokáig elég lenne, hát és mell gyakorlatok aggasztanak.

 

Válaszotokat előre is köszi!

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.29 0 0 13272

Nem lehet, kamu, azt elérheted vele, hogy bepálik alatta a bőröd, ez olyan ekcéma kinézetű tartós pirosodás felmaródás .

A fogyáshoz anyagcserezavar mentesség, energia bevitel - energia kivitel különbég kell . Ha nem akkar sokat zsírtégeni, akkor csak kevés zsírt vigyél be; de ha rossz a genetikád, akkor ezt a keveset is visszatartja .

A koplaláshoz is hozzászoktathatod magad .

Nagyon nem ajánlom a reklám anyagokat hozzá .

Előzmény: Both (13269)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 13271

:D :D :D

Előzmény: Both (13269)
Mirrmurr Creative Commons License 2020.11.29 0 1 13270

Nem.

Előzmény: Both (13269)
Both Creative Commons License 2020.11.29 0 0 13269

Sziasztok kedves testépítés fórumozók !

 

Az én kérdésem az volna, hogy mi a véleményetek a gumiszerű tépőzáras derékra körbe tekerhető szauna övhöz tényleg lehet vele a hasról zsírt égetni ? 

 

Köszönöm a válaszokat !   

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 13268

Idesüss! Jó pár éve Innsbruckban egy élsportoló buzgón magyarázta nekem, hogy az étolajnál a kacsa- és disznózsír is százszor jobb, egészségesebb...

https://index.hu/techtud/egeszseg/2020/11/27/novenyi_olaj_allati_zsir_koleszterinszint_verzsir/

Kókuszolaj/zsír, olivaolaj: oké!

Egyébként nem értem, minek bármit is locsolni a húsra ízesítőn, fűszereken kívül, grillezve, zsírpapíron sütve anélkül is kiválóak.

hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.24 0 0 13267

15 Strongest Women that Took It Too Far

https://www.youtube.com/watch?v=x4o0zyksjeM

 

Szerintem nekünk férfiakbak, elég csak ezeket a súlyzós nőket nézegetni, már ettől is fel megy a tesztoszteronunk, nem kell személyesen emelgetnünk !

 

A HUSZ-ban is van egy " Női testépítők " topik, de nem merem ide belinkelni, mert hát "komolytalanok" érted .

nscatto 2 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 13266

Nem hiszem, hogy az olvasók közül bárki az itt leírtak alapján elrohanna venni egy Hoist gépet, vagy lecserélné az Atlas erőkeretét:)))

Előzmény: hiper fizikus (13264)
Mirrmurr Creative Commons License 2020.11.24 0 1 13265

Személy szerint az Atlas Sport gépeit nem szeretem, még a padjaikat se, egyszerűen széles a hátamnak, fekvenyomáskor korlátozza a lapockáim mozását. Nem vagyok gyíkhátú, rendellenesen se fejlődtem, de mégis így érzem. A gépei alultervezettek, hamar megeszi őket a terhelés, csuklópontjai se az igaziak. Aztán: drága és menőnek számít a Life Fitness, a statikus eszközei jók is. A lábtolója és combfeszítője viszont kritikán aluli. Gyenge, lazuló konstrukció, nagy holtjátékokkal és rossz terhelési pontokkal.
Ami nagyon bevált, az a Hoist. Abból szinte mindegyik kényelmes és jól használható, jól gördül, jól hajlik, jól követi a test változó szögeit, jól terhelhetők az izmok és ízületek.
Mással nem nagyon próbáltam/találkoztam.

Előzmény: Afrikaans8 (13262)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.22 0 0 13264

A reklámozást csúnyán moderálják !

Előzmény: Afrikaans8 (13262)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 13263

"A profi termekben azonban kiválogatják különböző gyártók jó gépeit. Egyesével. ... Ez bizony így van: egy adott gyártó nem minden gépe jó, vagy nem biztos, hogy az ő gépe a legjobb. Lehet, hogy egy másik márka jobbat gyárt egy adott gépből, de közben a másik márka másik gépe rosszabb."

Előzmény: Afrikaans8 (13261)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 13262

Erről is lehetne egy vitát nyitni, vagy aktualizált ajánlatokat készíteni, hogy melyik gyártó melyik terméke, gépe a jó, melyik hibás izomépítés szempontjából.

Előzmény: Afrikaans8 (13261)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.21 0 1 13261

https://bodybuilder.hu/melyik-a-jo-gep-marka-a14556

A dizájngépek is teljesen jók arra, hogy szépek legyenek és fitnessz bohóckodás szinten húzogassuk / nyomogassuk / tologassuk őket, de nem alkalmasak rendes edzésre, mert nem jó a mozgáspályájuk. Rossz helyen van a forgáspontjuk, nem jól terhelik az izmokat.
A régi "az igazi edzés a szabadsúlyokkal végzett edzés" (egyébként téves) sztereotípia pont azért alakult ki, mert rengeteg rossz gép van, amelyek szinte leveszik a terhelést a megedzeni kívánt izomról, mert nem megfelelően mozognak.

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 13260

De itt akkor terítékre kerülhetnek ezek a dolgok, szerintem sokakat érdekelnének.

Előzmény: Mirrmurr (13258)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.21 0 0 13259

OK.

Előzmény: Mirrmurr (13258)
Mirrmurr Creative Commons License 2020.11.21 0 1 13258

Valószínű, hogy nem téma, mert csak az a téma, ami épít, meg amivel el lehet adni a rengeteg nagyon rossz cuccot meg a rengeteg egész jó cuccot. Tömjed a fehérjét, zabáld a nitroxigén-fokozókat, sose add alább a napi-vitaminnál, költsd a pénzed, hajrá!, ezek mennek. A másik oldalról szokás szerint mindenki kussol.
Az jó volt, míg Pataricza művelte a trainwithbraint, de aztán ő is belefáradt.

Előzmény: hiper fizikus (13257)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.11.20 0 0 13257

A testéptők alaposan foglalkoznak a kimért helyes táplálkozással, de mit tudtok az elhibázott táplálkozásról testépítő szempontból ? pl. egy sorozatos gyomorrontásról, ...stb. Vagy ez(ek) nem téma ?

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 13256

De ha olcsón van vkinek olimpiai egykezese, azért szóljon. Sok helyet nem foglal.

Előzmény: ZoltánFab (13253)
Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 13255

Vagy egykezesnél ne baszkódjak ezzel a formátummal? Vannak 31 mm-es tárcsáim is rudakkal, inkább leporolom azokat. Az 50 mm-es, csapágyas verziót vízszintes tartáshoz találták ki, pl. egy kalapács-bicepszezést, pláne fej fölötti tricepsznyújtást nem ajánlatos ezzel végezni, jobban belegondolva. Ahhoz kézisúlyzóból vagy kompakt, vagy csavaros végű rudas megoldás kell.

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 13254

Per pillanat egykezes olimpiai rudat keresek, egy párt, lehetőleg rögzítőgyűrűkkel.

Előzmény: ZoltánFab (13253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!