Keresés

Részletes keresés

Neocortex Creative Commons License 2005.07.21 0 0 200
Nem felel meg a jobboldalnak és Orbánnak is túl sokba is kerülne. Csányinak fel kell hoznia egy pártot és be kell lépnie egy laza koalícióba, de nem Orbánnal, mert annak acsarkodás lenne a vége.
Előzmény: toloba (196)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 199

Gyurcsány ebben ebben zavarosban szedte meg magát - ő a poszt-kommunista rendszer működtetője, haszonélvezője és gyermeke egy személyben.

 

Miért szeretne változtatni ezen a helyzeten??? Tudja, ismeri a játékszabályokat, mert ott volt, amikor létrehozták azokat.

Előzmény: Neocortex (194)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 198
Elmentem iszogatni...szijjasztok...:))
Neocortex Creative Commons License 2005.07.21 0 0 197

Lehet, hogy nem pártelnök hanem inkább helyből miniszterelnök jelölt.

És ez még a te "jellemzéseddel" sem ütközik annyira, szvsz.

 

Nem ütközik, de még nem jött el az ideje.

 

De ha tényleg _jól végigszámolta és ez a fontosabb neki, akkor megmarad a háttérben.

 

Nem akar a háttérben megmaradni.

Előzmény: Anticato (192)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 196
"A posztkommunista harácsolásból pedig maga is elég rendesen kivette a részét."

Ez az, amire céloztam korábban...és akkor GYF. példái alapján ő ugyanúgy nem felelhet meg az orbáni jobboldalnak...vagy akkora a kettősmérce, hogy ihaj...
Előzmény: Neocortex (194)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 195
Gazdag és nagytőkés...viszonyitás kérdése...van akihez képest én is az vagyok, van akihez képest végtelen sok nulla...
Bizniszelés: ha igazad van, akkor Orbánékkal sem fog...
Előzmény: arvydas (190)
Neocortex Creative Commons License 2005.07.21 0 0 194

Csányi átlátható kapitalizmust akar, nem pedig poszt-kommunista harácsolást.

 

Éppen ez az, Gyurcsány és Kóka is átlátható kapitalizmust akarnak, viszont azt nem lehet átlátni, hogy Orbán mit akar a hatalmon kívül. Hatalmat, amit senkivel nem oszt meg, nem értem hol van ott hely egy Csányinak.

 

A posztkommunista harácsolásból pedig maga is elég rendesen kivette a részét.

Előzmény: arvydas (190)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 193

OFF

 

Hát nem hiába koptattam négy évig a padot Ovidiust, Horatiust meg Vergiliust olvasva...

Előzmény: toloba (186)
Anticato Creative Commons License 2005.07.21 0 0 192

Lehet, hogy nem pártelnök hanem inkább helyből miniszterelnök jelölt.

És ez még a te "jellemzéseddel" sem ütközik annyira, szvsz.

 

De ha tényleg _jól végigszámolta és ez a fontosabb neki, akkor megmarad a háttérben.

Előzmény: Neocortex (166)
lajafix Creative Commons License 2005.07.21 0 0 191
Szerinted ki a jó politikusjelölt? írd le a tulajdonságait. Arra kérelk, hogy a tiszta szívű, becsületes, egyszerű jelzőket mellőzd mert béna béla békákra nincs szükségünk.

Én szerintem Megyót a bankárok közé sorolni... Mindig jót röhögök az olyan tulajdonosokon akik kecskére bízzák a káposztát. (Másik kedvencem a K&H, oda egyenesen egy bukott angyalt tettek...)

Előzmény: tüzes fal (176)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 190

Akkor mi a különbség a gazdag ember és a nagytőkés között. Hol kezdődik az utóbbi??? Talán Billy Gates vagyonánál???

 

Csányi igenis kapitalista, a finánctőké képviselője.

 

Lehet, hogy szívesen bizniszelne a Gyurcsányékkal, de szerintem nem teszi meg. Csányi átlátható kapitalizmust akar, nem pedig poszt-kommunista harácsolást.

Előzmény: Neocortex (184)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 189
Szerintem nincs a második vonalban...Schumacher pl. évi 50milliárdot keres /jó nem minden évben volt/ és szerintem azzal sincs ott...
Előzmény: syllus (187)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 188
Bezony, OV. öntörvényű, csak alatta lehet, mellette nem...
Előzmény: Neocortex (184)
syllus Creative Commons License 2005.07.21 0 0 187

Csányi egy gazdag magyar, de nem nagytőkés.

 

Nem egy Abramovics vagy hasonló, de azért az európai második vonalban ott van, és azért az se egy nagyon bő társaság.

Előzmény: Neocortex (184)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 186
Jaaaaaj.....de király valaki...:)))
Előzmény: arvydas (183)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 185
Jó, hát mondasz valamit ezzel is...
Előzmény: arvydas (181)
Neocortex Creative Commons License 2005.07.21 0 0 184

Csányi egy gazdag magyar, de nem nagytőkés. Ráadásul személyes ambíciói vannak. Amúgy a tőke érdekeinek jobban megfelel az MSZP, mint Orbán. Maga Gyurcsány és Kóka is egyívásúak Csányival, miért ne velük kezdene? Egyébként szerintem Csányinak nagyobb esélye lenne kibontakozni egy SZDSZ-MSZP-MDF koalában, mint Orbán alatt. Mert Orbán maga mellett senkit nem tűr meg.

Előzmény: arvydas (177)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 183
Varietas delectat - hogy felvillanjon valami a latinos műveltségemből...
Előzmény: toloba (182)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 182
...és gyönyörködtet...:))
Előzmény: syllus (180)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 181

Oké, tőlem lehet többpártrendszer, de ahhoz a mostani kisebb pártoknak valamiféle mondanivalót, szakértelmet, (horribile dictu!) hitelességet (vagy annak legalább látszatát) kellene produlálniuk.

 

A szavazó szereti az erős (vagy erőt sugárzó) pártokat, a szadi meg az Ibolya nem éppen ilyen (per pillanat), bár rendesen izzadnak, hogy így legyen.

Előzmény: toloba (178)
syllus Creative Commons License 2005.07.21 0 0 180
bízik benne a hóhér, de kell a változatosság;)))
Előzmény: tüzes fal (176)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 179
Hát én úgy értelmeztem, hogy a megállapításod probléma a számodra...ezért kérdeztem...
Előzmény: spooler (172)
toloba Creative Commons License 2005.07.21 0 0 178
Tény, hogy a kutatói eredmények ismeretében valóban nehéz mást képzelni, dehát jó volna, ha az emberek végre felnőnének a demokráciának arra szintjére, melyen már nem tekintik élet-halálharcnak egy-egy párt győzelmét, hanem mernek bátran szavazni arra, amelyik szimpi a számukra...így lehetne a legkönnyabben megakadályozni a kétpárt-rendszer kialakulását, ugyani a magyar demokrácia még messze van attól a szinttől, hogy ezt megélje, elfogadja, mittudomén, hogy mondjam hirtelen...és persze az is igaz, hogy politikusaink tevékenyen résztvesznek abban, hogy az előbbi felnövést késleltessék...
Előzmény: arvydas (158)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 177
Szövetség Csányival= szövetség a nagytőke egy részével. Akiknek (van egy olyan érzésem) elegük van a Gyurcsányék bénázásából.
Előzmény: Neocortex (173)
tüzes fal Creative Commons License 2005.07.21 0 0 176

A piszkálódókhoz:

Muszáj nektek minden politikusjelöltben úgy megbízni mintha most jöttetek volna le a falvédőről? :)

Bankárt közel engedni a kormányrúdhoz annyit jelent, hogy még több pénz lesz ellopva, Medgyó óta tudjuk.

syllus Creative Commons License 2005.07.21 0 0 175

Először a bizonytalanok egy része pártolhat hozzájuk, de "másodlagosan" inkább a szociktól, mint a fidesztől számíthat szavazatra.

Én legalábbis nem látok semmiféle mozgást a fideszfanok között, akármi is történik...

Előzmény: Neocortex (169)
arvydas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 174
Mert erre megy ki a játék - a kiábrándult szocik úgy fognak az MDF-re szavazni, hogy így valójában a volt pártjukat támogatják...
Előzmény: Neocortex (169)
Neocortex Creative Commons License 2005.07.21 0 0 173
Szerintem Ovi híveinek 5-10%-a úgy gondolkodik, mint tüzes fal. Így aztán Csányival szövetkezni elég kockázatos, arról nem is beszélve, hogy Ovi jól meg van a maga pocsolyájában, nem hiányzik oda neki még egy nagy hal.
Előzmény: lajafix (167)
spooler Creative Commons License 2005.07.21 0 0 172
hö?
Előzmény: toloba (170)
spooler Creative Commons License 2005.07.21 0 0 171
Még nem hallottad, hogy a "LÉ(t) HATÁROZZA MEG A TUDATOT"?
Előzmény: tüzes fal (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!