Csányi Sándor miniszterelnök akar lenni - vonja le a következtetést a Political Capital elemzése, amely az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának eddigi pályafutását, nyilvánosság előtti szerepléseit vizsgálja. Magyarország egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb embere egyre kevésbé „szürke” és egyre inkább eminenciás: Csányi az elmúlt másfél évben hangot váltott, lépései mögött egyre inkább látszik a tudatos, megtervezett kommunikációs stratégia.
Nem felel meg a jobboldalnak és Orbánnak is túl sokba is kerülne. Csányinak fel kell hoznia egy pártot és be kell lépnie egy laza koalícióba, de nem Orbánnal, mert annak acsarkodás lenne a vége.
"A posztkommunista harácsolásból pedig maga is elég rendesen kivette a részét."
Ez az, amire céloztam korábban...és akkor GYF. példái alapján ő ugyanúgy nem felelhet meg az orbáni jobboldalnak...vagy akkora a kettősmérce, hogy ihaj...
Gazdag és nagytőkés...viszonyitás kérdése...van akihez képest én is az vagyok, van akihez képest végtelen sok nulla... Bizniszelés: ha igazad van, akkor Orbánékkal sem fog...
Csányi átlátható kapitalizmust akar, nem pedig poszt-kommunista harácsolást.
Éppen ez az, Gyurcsány és Kóka is átlátható kapitalizmust akarnak, viszont azt nem lehet átlátni, hogy Orbán mit akar a hatalmon kívül. Hatalmat, amit senkivel nem oszt meg, nem értem hol van ott hely egy Csányinak.
A posztkommunista harácsolásból pedig maga is elég rendesen kivette a részét.
Szerinted ki a jó politikusjelölt? írd le a tulajdonságait. Arra kérelk, hogy a tiszta szívű, becsületes, egyszerű jelzőket mellőzd mert béna béla békákra nincs szükségünk.
Én szerintem Megyót a bankárok közé sorolni... Mindig jót röhögök az olyan tulajdonosokon akik kecskére bízzák a káposztát. (Másik kedvencem a K&H, oda egyenesen egy bukott angyalt tettek...)
Akkor mi a különbség a gazdag ember és a nagytőkés között. Hol kezdődik az utóbbi??? Talán Billy Gates vagyonánál???
Csányi igenis kapitalista, a finánctőké képviselője.
Lehet, hogy szívesen bizniszelne a Gyurcsányékkal, de szerintem nem teszi meg. Csányi átlátható kapitalizmust akar, nem pedig poszt-kommunista harácsolást.
Csányi egy gazdag magyar, de nem nagytőkés. Ráadásul személyes ambíciói vannak. Amúgy a tőke érdekeinek jobban megfelel az MSZP, mint Orbán. Maga Gyurcsány és Kóka is egyívásúak Csányival, miért ne velük kezdene? Egyébként szerintem Csányinak nagyobb esélye lenne kibontakozni egy SZDSZ-MSZP-MDF koalában, mint Orbán alatt. Mert Orbán maga mellett senkit nem tűr meg.
Oké, tőlem lehet többpártrendszer, de ahhoz a mostani kisebb pártoknak valamiféle mondanivalót, szakértelmet, (horribile dictu!) hitelességet (vagy annak legalább látszatát) kellene produlálniuk.
A szavazó szereti az erős (vagy erőt sugárzó) pártokat, a szadi meg az Ibolya nem éppen ilyen (per pillanat), bár rendesen izzadnak, hogy így legyen.
Tény, hogy a kutatói eredmények ismeretében valóban nehéz mást képzelni, dehát jó volna, ha az emberek végre felnőnének a demokráciának arra szintjére, melyen már nem tekintik élet-halálharcnak egy-egy párt győzelmét, hanem mernek bátran szavazni arra, amelyik szimpi a számukra...így lehetne a legkönnyabben megakadályozni a kétpárt-rendszer kialakulását, ugyani a magyar demokrácia még messze van attól a szinttől, hogy ezt megélje, elfogadja, mittudomén, hogy mondjam hirtelen...és persze az is igaz, hogy politikusaink tevékenyen résztvesznek abban, hogy az előbbi felnövést késleltessék...
Szerintem Ovi híveinek 5-10%-a úgy gondolkodik, mint tüzes fal. Így aztán Csányival szövetkezni elég kockázatos, arról nem is beszélve, hogy Ovi jól meg van a maga pocsolyájában, nem hiányzik oda neki még egy nagy hal.