Keresés

Részletes keresés

clonee Creative Commons License 2010.09.05 0 0 129
pontosítanék, mivel amikor egy külső mehghajtó csatlakoztatva van, akkor hibátlanul elindul
mit tehetek, hogy ez ne így legyen?
clonee Creative Commons License 2010.09.05 0 0 128
nemrég telepítettem egy TC7.55a-t és tele van a korábbihoz képest plusz funkciókkal,
de ezeket használva, kialakítottam egy saját megjelenést, betűk, szinek, stb, viszont pár nap múlva egy teljesen alap TC töltődik be, amit már nem is tudok újra konfigurálni,
ez miért van? mit tudok kezdeni vele?
tt65 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 127

Van a TC-ben közvetlen káblekapcsolat két PC között lehetőség.

párhuzamos porton keresztül

valamikor hazsnáltam már, de rég volt

tudja valaki, hogy ennek mekkora az átviteli sebessége?

mondjuk 20G adatot kellene

ugyanez USB portokon keresztül is lehetséhes?

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 126
Most látom, elnéztem valamit, offtopik alternatívákra nem is gondoltam, vagy nem számítottam ebben a topikkban, hanem a kibővített TC változatok jutottak eszembe.

Hasonló, de más programokat is próbáltam egyébként, kíváncsiságból, de nekem egyik sem jött be.
Előzmény: 63-7 (124)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 125

Olyasmi, mint a testreszabott Windows telepítők. Valaki más "testreszabja" nekem, csakhogy én erre nem tartok igényt, mert inkább én magamnak.

• Beállításokat be tudom állítani.
  • Eszköztár és menü úgy néz ki, ahogy én akarom, egyedi ikonok is készíthetők, a TC belső parancsaihoz.
  • Egyedi billentyűparancsokat én is tudok konfigurálni.
  • TC honlapján a plugin-listát képes vagyok teljesen egyedül elolvasni és a számomra szükségeset telepíteni.
  • Egyéb, külső programok integrálása: majd talán én tudom, mit szoktam használni.

Bizonyára kifelejtettem valamit, ami majd később jut eszembe, mivel a TC eléggé sokoldalú program ahhoz, hogy akár 10 év használat után is lehet új (vagy addig nem észrevett) tulajdonságokat találni benne.

De, mint ahogy Windows-telepítőből is csak az eredeti MS kiadást vagyok hajlandó használni, úgy a TC, illetve más programokból is főleg az alapkiadás érdekel.

Előzmény: 63-7 (124)
63-7 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 124
Hölgyek - urak,olvasva az előttem szólókat ,érdeklödve hallgatnám meg hogy mi a véleményetek a különböző TC alternatívákról hogy egyáltalán használ e valaki rajtam kívü ilyesmit.
blade36 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 123
Van egy Zene mappám amit belehuztam a lejátszóba igy minden számom ott van. na most a sima windows intézöben normálisan mutatja.. viszont a total commmander meg ugy kezeli mintha rejtett lenne.... Lehet hogy a lejátszó csinál vele vmi? de akor azt hogy lehet visszaálitani?
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.24 0 0 122
Nem használom a WMP-t, de esetleg rákeresnék a fájlra név szerint, hogy hová rakta a Windows. Az a mérvadó, amit a TC mutat. Intézőnél előfordulhatnak sajátos jelenségek, aminek megmagyarázható oka is van, persze attól még nem lesz szimpatikusabb a TC-kedvelők számára.
Előzmény: blade36 (121)
blade36 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 121
Hello
Ha behuzok vmilyen mappát a wmp11 be (zenefájlokat) akkor azt a total commmanderben nem látom többet.. pedig még ott vaan. A windows intézöben viszont látom.. és nem rejtett a fájl.. Hogy tudnám ezt visszaálitani?
gyulu23 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 120
Köszönöm a segítséget, sikerült!
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 119
Most látom, program is van hozzá: Clear History TC 1.5
Előzmény: gyulu23 (117)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 118
Menüből nem tudom, de a wincmd.ini végén komplett törölheted. Magát a zárójeles részt is eltávolíthatod, a TC létrehozza legközelebb:

[RightHistory]

[LeftHistory]

Előzmény: gyulu23 (117)
gyulu23 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 117
Kérdésem lenne, remélem megkapom itt rá a választ! Hogy tudom a History (Történet - Alt+Down) tartalmát kiüríteni? Segítségeteket előre is köszönöm! Üdv, Gy.
tt65 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 116

te vagy az én emberem! :-)

thanks!

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 115
Előzmény: tt65 (114)
tt65 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 114

Tudtok e olyant, hogy a Total Commanderrel kezelni lehessen a mobiltelefon tartalmát. Adatkábellel, vagy bluetoothon keresztül, legalább a képeket, vidókat, mp3 állományokat, ha esetleg a sms-t, névjegyeket nem is.

A telóhoz tartozó progivel lehet persze, csak annyira körülményes...

JozsBiker Creative Commons License 2010.01.24 0 0 113

A 7.5a -val már a belső drive -ra másolva is jól kezeli a dátumokat :-)

Köszi!

Jozs

Előzmény: Törölt nick (111)
JozsBiker Creative Commons License 2010.01.24 0 0 112

Valóban igazad van. Ez nagyon érdekes.

CD -ről USB vincseszterre másolva valóban működik, megőrzi a directory eredeti dátumát. Viszont CD -ről a gép vincseszterére másolva nem.

( Úgy akartam az egészet, hogy a CD -ket bemásolom a gép belső vincseszterére, ott összerendezem az összetartozó dolgokat, és utána másolom az USB -s tárra. Viszont az első lépésnél eltűnnek a dátumok.)

6.0 verziót használok, megpróbálok frissíteni.

Köszi a segítséget!

Jozs

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.24 0 0 111
Pedig most egy külső USB-egységen is ellenőriztem, CD volt a forrás, 1:1-ben átvitte. Ez egy TC 7.50a.
Előzmény: JozsBiker (110)
JozsBiker Creative Commons License 2010.01.23 0 0 110

Megtaláltam ezt a menüpontot, de hiába pipálom ki v. vissza, nem hagyja meg az eredeti dátumokat :-(

Előzmény: Törölt nick (108)
JozsBiker Creative Commons License 2010.01.23 0 0 109

Köszi, de 10 CD -nyi vegyes anyagot szeretnék átkoppintani ...

Előzmény: Ordas (107)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 108
Megy ez, csak magyarul kicsit hülyén fordították, ha megnézzük az eredetit:

Előzmény: JozsBiker (106)
Ordas Creative Commons License 2010.01.22 0 0 107
Gondolom csak a könyvtárakat akarod "visszadátumozni". Akkor Fájl/Attribútomok módosítása... na persze, ha sok önyvtár van, akkor ez szar megoldás. Van vmi jobb?
Előzmény: JozsBiker (106)
JozsBiker Creative Commons License 2010.01.22 0 0 106

Sziasztok !

Szeretnék régi CD állományokat mobil vincseszterre másolni, és jó lenne ha a könyvtárak dátuma változatlan maradna ( hogy később majd ránézésre tudjam kb. mikori a benne levő állomány ). A TC -ben egy erre vonatkozó kapcsolót találtam, de azt aztán állíthatom akárhogy, a másolt könyvtár dátuma mindig az aktuális dátum lesz :-(. Van erre valami megoldási ötletetek ? Köszi.

Jozs

bmw528 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 105
óóó köszönöm szépen :-)
DJG Creative Commons License 2010.01.13 0 0 104
Van, mint írják, keress rá. A felhasználó adatai között van a korrekt helye, nem a program könyvtárában. Vagy használd a Configuration > Change Settings Files Directly menüpontot.

Feltétlenül kapcsold be mindegyik tételnél, hogy használjon mesterjelszós titkosítást, ezt végre beletették a 7.50-be; Nagyon komoly támadások előzték meg a dolgot, a világon sok-sok weboldal esett áldozatául.
Előzmény: bmw528 (101)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 103
Vagy valószínű, most már az Application Data könyvtárba teszi, csak én nem a telepítővel szoktam felrakni, hanem simán kitömörítem, ezért nem tűnt fel.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 102
Ftp.ini pedig van, keresővel (*.ini) vagy Regedittel is meg tudod nézni az aktuális helyét, általában a HKCU alatt. Van egy ilyen regfájlom, Windows-telepítés után csak rányomom, ebből a TC rögtön tudja, hol találja az ini fájlokat. Mivel ő is a registryből olvassa ki. Segédprogram is létezik (IniReLoc).

------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareGhislerTotal Commander]
"IniFileName"="D:\Programok\TC\wincmd.ini"
"FtpIniName"="D:\Programok\TC\wcx_ftp.ini"
"InstallDir"="D:\Programok\TC"

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREGhislerTotal Commander]
"IniFileName"="D:\Programok\TC\wincmd.ini"
"FtpIniName"="D:\Programok\TC\wcx_ftp.ini"
"InstallDir"="D:\Programok\TC"
------------------------------------------------------

Vagy van még lehetőség paraméterezett parancsikonnal is indítani, erre itt egy példa, ilyenkor nem nézi a registryt:

D:\Programok\TC\TOTALCMD.EXE /I=D:\Programok\TC\wincmd.ini /F=D:\Programok\TC\wcx_ftp.ini

Ilyen módon akár több TC is használható egy gépen, különböző beállításokkal, kinézettel. Ami talán értelmetlennek tűnik, de nekem külön vagy egy Media Center Commanderem, TV-képernyőhöz szabva és távszabályzós kezeléshez.

De újabban már titkosítani is lehet az ftp.ini-t (mesterjelszóval védeni), miután vírusok is készültek erre a célra, hogy a felhasználók gépéről az FTP-jelszavakat ellopják, honlapját a tárhelyen megfertőzzék.
bmw528 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 101

Hello

Kis segítséget kérek, régen a tc az ftp beállításokat a wcx_ftp.ini-be mentette, de itt ha jól látom nincsen olyan file. A lényeg hogy szeretném az ftp kapcsolataimat a 7.50-be is használni.

előre is köszi :-) 

imicrosoft Creative Commons License 2009.12.27 0 0 100
Köszi Signal! Hasznos volt amit írtál és meg is csináltam a pluginok beállítását. Az alap problémám meg is szünt és mostmár kezelhetőbbé (töröhetővé) váltak az állományok. Viszont csak motoszkál bennem, hogy mi a fene volt ez, mivel a korábbi rendszeremen évekig használtam a TC-t alap beállításokkal és alap nézőkével a média fájlokhoz és nem volt semmilyen gondom, nem kellett a beépített nézőkét sem lecserélnem. Na, mind1, a lényeg, hogy most jól müxik! Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!