"without hitting a major body of water" - ez mondjuk nem tűnik valami túl egzakt definíciónak, de ezek szerint a Tejo/Tajo már annak számít, a Volga Nyizsnyij-Novgorodtól északra meg az Ob Novoszibirszknél, no meg a Jangce viszont nem ;-)
A határok, címkék réteg viszont jobban tetszik: most nézem az USA-t, ott kellő magasságban az államok nevei és fővárosai láthatók, ez logikus és eddig nem ment így.
Már vannak új rétegeim, de nagyon nem szeretem őket: semmit nem lehet beállítani rajtuk, minden automatikusan megy, az aktuális magasság függvényében. Pl. a közlekedés rétegben nem lehet választani, hogy vasút vagy autópálya vagy reptér, hanem mindent a pofádba lök, ha elég közel vagy hozzá, de messziről nem mutat semmit, mert hát miért is. Egy újabb magát okosnak képzelő progi, ami továbbra sem tud más élethelyzetet elképzelni az emberről, mint hogy ott nyomkodja a gèpét a helyszínen és házias kaját meg látnivalót keresgél...
A labels and place names összevonása után pl. Erdélyben csak magyarul vagy csak románul lesznek a nevek (a GE nyelvi beállításától függően), ami nem előre-, hanem visszalépésnek tűnik.
Szerintem XY úgy értette, hogy a műholdképet manipulálták meg egy félig átlátszó Jézus képpel. Most képzeld el a Google Maps fejlesztőit, mikor kapnak egy levelet arról, hogy ugyan már takarnák ki Ceglédpüspöki, Petőfi utca 24 szám kertjét a mellékelt, félig átlátszóvá tett virágképpel ;-)))
De tényleg, komolyan, nem találom nyomát, hogy prank lett volna. Amúgy a foltok alapján eszembe jutott, hogy locsolással is el lehetett volna érni a Jézus-effektust.