Keresés

Részletes keresés

da Silva Creative Commons License 2005.07.23 0 0 26
van már 2 macskánk, 1 kutyánk, 2 papagájunk, a szobámban meg 1 patkány és 3 malac :-) Eddig is nagyon diplomatikus voltam, egyengetem az utat, adok nekik még fél évet mondjuk és aztán let's go! :-) Szereztem azóta kiskönyvet az egzotikus állatok tartásáról :-)))) Fenyegetőztem azzal is, hogy inkább egy nagy, szőrös pókot tartanék, de nem jött be. :)
Előzmény: Kiscsigusz (24)
Luna1 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 25

Képzeljétek! A Coleonyx elegans lányom ma reggelre rakott két tojást! Sajnos terméketlenek, de azt gondolom, kezdetnek azért nem rossz, mert ugye ez azt jelenti, hogy eléggé jól érzi magát nálam. :o) Remélem a következő már "működőképes" lesz.

Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.21 0 0 24
Beszélj róla egy-két szót minden nap..ennél többet ne, mert tapasztalatom szerint ált. kiborulnak tőle:D. Nekem ez bejött, és csak egy hónapomba telt. Mesélj arról, hogy mennyire sokat jártál már utána a neten, szinte mindent tudsz róluk, nekik nem lesz vele gond.Vagy hogy ez legalább nem szőrös, hogy alergiás lehetne rá valaki, nincs, hangja(nem ugat) nem kell sétálni vinni, és nagyon értelmes, szereti ha vakargatják a nyakát:D.stb stb. Persze ez lehet hogy csak nálam sikerült, és a te szüleid nehéz esetek. Esetleg próbáld meg külön-külön meggyőzni őket, mert ketten legyőzhetetlenek:D Legyél diplomatikus, és sok sikert kívánok!
Greylupus Creative Commons License 2005.07.21 0 0 23

Szia,

 

Az Astóriánál van egy nagyobb hüllős bolt - és elég profik is.

A Zsinagógával van szemben Kisteki a bolt neve.

Szerintem ott biztosan tudnak segíteni.

Előzmény: da Silva (22)
da Silva Creative Commons License 2005.07.21 0 0 22
Helló! Köszönöm az értékes hozzászólásokat, macskakaja kilőve :) Ha jól tudom, a Blaha környékén van vmi nagyobb hüllős bolt, ahol lehet ilyen kaját venni, ugye? Próbálom feltérképezni a lehetséges forrásokat. Ha szobában is elvannak ezek a dögök, az mindenképp jópont :) Próbálom normálisan megbeszélni a dolgot itthon, nem akarom "hazalopni" az agámát, mint a tengerimalacaimat :) Úgyhogy még pár hónapig mindenképp csak az elméleti tanácsokat fogom kérni :)
pOsitivo Creative Commons License 2005.07.21 0 0 21
Kenguruban szorgoskodom,mint lelkes onkentes :D Immar 3 eve. De most szabadsagoltam magam mert ilyenkor ellepnek mindent a 2 hetes turnusokban valtakozo tarsadalmisok es kiborulok :D
Mindefele szornyeteg fergeket bogarakat aaaaaaah :D
Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 20
Semmi gond:)
Mit csinálsz az állatkertben pontosabban? mesélj, mikeket láttál:D:D
pOsitivo Creative Commons License 2005.07.20 0 0 19

Ja bocs, Luna 1 irta :D

A babot mar nem eszi meg, a bogarat meg en nem akarom nezegetni. Nem vagyok igazan finnyas, nem is lehetnek miutan az Alltkertben minden szirszart megkell fogni, meg latok olyat amitol nyugodt szivvel felfordulhatnek, de a szobamba nem szeretnek lisztkukac bogarakkal elni :D

Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 18
Nekem nem ment ilyen könnyen, hogy a hűtőben tarthassam, de így is jó. Mi a bajod a bogárral? Ha bebábozódik azt miért nem eteted fel vele? Szotyi a bábokat szereti a legjobban. Én értem a farokleesést, de beszéltem én erről??vagy csak nem emlékszem a saját írásomra.:D
pOsitivo Creative Commons License 2005.07.20 0 0 17

Nalunk nem volt baj az elo kaja kerdes, a lisztkukac folyamatosan a hutoben van egy kulon kis polcon jol lezarva es nincs semmi gond belole szerencsere. En sose birnam ki hogy atalakuljanak. Ha mar babozodik dobom ki, hutoben nagyon sokaig megmaradnak kukac alakban,de elobb meghalnak,minthogy atalakuljanak... A tucsok elvan par napig a szobaban is egy dobozban par kaposztalevelen, vagy salatan ami mondjuk iszonyu mergezo mostansag sajnos :( Azt inkabb nem adok nekik, mert megeszi a gekko is a merget a tucsivel.

Viaszmoly kulonosen jol elall a kis feszkeben amiben aruljak, bar dragabb is mint az elozo ketto.

Naposeger, tojas meg nem volt, nem is lesz szerintem, bar a kanarim folyamatosan tojja a magtalan tojasokat, de nincs szivem oda adni :) A gyaszbogarlarva ugy fejbe vagja a gekkomat,hogy agyrazkodast kap es elfut :D A rozsabogar hihetetlen nagy es gusztustalan, meg se kosoltoja. Szocske meg nagyon nagy neki. Molylepket kikopte :D

Kiscsigusz, a leopard gekko ledobja  a farkat ha sokkhatas eri, vagy szaporodasi idoben ha tobb him van egy terrariumban nostenyekkel. De visszano neki csak nagyon legyengiti es elpusztulhat ha nem volt jo kondiban. Lattam mar sok farok nelkuli gekkot eleg csuf latvany es szomoru is mert valszeg ot mar erte valami sokk... Es ha visszano olyan alakja lesz,mint  a fejenek es akkor plane eleg erdekes

kullemu :)

Nalam a nagy baj,h 35 foknal melegebbre nem tudom befutni a terrariumot. Ma is csak 32re ment fel infraval es a vilagitassal es latszik,hogy fazik kicsit, mert meg mindig nem elenkul a  szine :(

Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 16

Most egy 92 literes van neki, de idővel nagyobbra lesz szüksége. Most így van berendezve, de volt már, hogy tőzeg volt az alján, és egy nagy műanyag doboz a medence. Azt könnyebb cserélni. Ha érdekel itt a mail címem, és megbeszélhetjük: kiscsigusz@gmail.com

Greylupus Creative Commons License 2005.07.20 0 0 15

És milyen terkó kell neki? Mekkora? Van képed róla?:)

Egyre jobban tetszik az agámád:))))

Előzmény: Kiscsigusz (14)
Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.19 0 0 14

Na igen...az nagyon fontos, hogy változatosan etesd. De nem szabad elfelejtkezni a vitaminozásról sem! Ca por+promotor keveréket használom, és tényleg szép színe van, meg kis virgonc is:) A tartása egyáltalán nem nehéz, sőt! A vizet imádja, szeret úszkálni. Néha bedobom enki a kaját, ő meg úszva vadássza le. Nagyon figyelmes, minden mozdulatot szemmel tart, és ha valamit akar, azt egyértelműen a tudtomra adja:) Pl ha éhes elkezd kaparászni egy sarokban, amíg meg nem etetem, de ha már nem kér többet becsukja a szemét. Ha fázik, a lámpa alá fekszik, és nézi az embert, hogy "figyu már....kapcsold be a központit!!"  Ha pedig már melege van, a napozófa oldalára kúszik, az árnyékba. Kis odafigyeléssel szerintem nagyon könnyű kifürkészni, hogy épp mit akar. Persze ez a vízi agámára vonatkozik, mert nem tudom, hogy a szakállast hogy kell tartani, milyen okos...De szerénység nélkül mondhatom, hogy Szotyi egy hüllőhöz képest nagyon értelmes:D Most hirtelen ennyi jutott eszembe róla. Jófej a srác, csak sajna meg kell válnom tőle:(

Luna1 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 13
Hasonlóan gondolom a dolgot, a macskakonzervet egye csak a macska... már ha valaki szeret műkajával etetni... (ez magánvélemény). A hüllők könnyen elhíznak az ilyen kajáktól, tehát már csak azért sem a legjobb nekik. A lisztkukac tenyészet tényleg egyszerű dolog, bár ehhez is hozzáfűznék valamit. A lisztkukac olyasmi a hüllőknek, mint nekünk a ropi, tehát nasi, túl sok tápértéke nincs. Normális etetésre a tücsök, a gyászbogárlárva, rózsabogárlárva, sáska, viaszmolylárva a tökéletes. Ezeket sem kell hűtőben tartani, tehát lehetnek a szobádban, így a szülők sem kapnak frászt a reggeli tejecske utáni kutatás közben. Sőt, ha nem akarsz otthon ilyen lényeket tárolni, akkor célszerű mindig csak annyit venni, amennyit fel is etetsz, akkor aztán nincs gond. Bár a gyászbogárlárva nem zajong, nem ugrál, nem repül, így elég jó "lakótárs", csak egy nagy üveg, vagy doboz kell neki, amiből nem mászik ki.
Előzmény: Kiscsigusz (10)
Greylupus Creative Commons License 2005.07.19 0 0 12

Kiscsigusz - bár én most valszeg még nem merem megvenni az agámád (bár tetszik nagyon-nagyon:))), de ha van még képed róla, szívesen megnézném:) + ha mesélnél róla, hogy mit kell tudni róla, mik az igényei (terrárium, kaja, hőmérséklet, egyebek terén)

Mennyire kezes, stb:)

Előzmény: Kiscsigusz (10)
Greylupus Creative Commons License 2005.07.19 0 0 11

ÉN nagyon nagy tisztelője vagyok az agáma nemzetségnek (bár sajnos sokat még nem tudok róluk..)

Külföldön szerettem beléjük, ahol eredeti környezetükben láttam pár alfajt:)

Nagyon szeretnék majd egyet én is  - most egy leopárdgekkóval boldogítjuk egymást:) - de még kezdőnek érzem magam egy ilyen állat tartásához:(

Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.19 0 0 10

A macskakonzerv szerintem nem a legmegfelelőbb egy ilyen álllat számára...A természetben sem konzervnyitóval járnak, hogy az útjukba akadót szépen felbontsák. Nem tenne jót az egészségének (szerintem). Én ilyenkor a kertben fogom neki a szöcskéket, imádja a lóférget is, ha pl van veteményes, ott úgyis előfordul néha. A lisztkukacokat pedig egy mosóporos vödörben a szobámban tartom. Raksz bele egy csomag műzlit, azzal elvannak. Csak néha ne felejts el betenni egy-egy almaszeletet vagy ilyesmit, hogy folyadékhoz is jussanak.Ezzel nem csak az elhelyezést oldod meg, hanem a lárvából átalakuló bogarak folyton pótolni fogják a kaját, így elég csak egyszer venni nagyobb tételben belőle.  Nekem is hasonló gondom volt a szülőkkel, de így kompromisszumot lehet kötni. Minden állat a szobámban van, nem a tej és húsfélék között:)

 

 

ui: az agáma még mindíg eladó ha érdekel valakit:)

da Silva Creative Commons License 2005.07.19 0 0 9
tök helyesek :-) Sajnos itthon fúrják az agáma-projektet, szerintem anyu attól retteg, hogy mindenféle lárvát meg egyebet fogok a hűtőben tárolni. Az állatkereskedésben a hapsi azt mondta, hogy ha vki elég ügyes, rá lehet szoktatni az agámát a macskakonzervre. Van tapasztalat e téren?
Előzmény: Luna1 (8)
Luna1 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 8

Sziasztok!

pOsitivo

A leogekkókra nem jellemző, hogy elhagynák a farkukat. Nagyon durva esetben előfordulhat "önnyúzás", amikor a farkáról a bőr lejön, de az tényleg ritka. Idővel majd többet is nyugton marad kézben, csak türelem kell hozzá. Egyébként a heti háromszori kaja nem rossz, hisz nem kell neki naponta ennie. Nálam a frissen keltek is minden második nap kapnak enni, és gyönyörűen fejlődnek.

Ja, egyébként az én első két gekkólányom is az Állatkertből való, igaz, már 3 évesek, szépek, egészségesek, és szaporodnak szorgalmasan. :-)

Üdv

Luna

Itt a 3 lányom...

Előzmény: pOsitivo (3)
Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7
Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.12 0 0 6
Bocsi, szóval itt egy kép szotyiról :)
Kiscsigusz Creative Commons License 2005.07.12 0 0 5

Sziasztok!

Van egy eladó hím vízi agámám. Kb 45 cm, nagyon szép, egészséges. Irányár:15 e

Érdeklődni: kiscsigusz@gmail.com

(bocsi a képért, nem túl jó:))

da Silva Creative Commons License 2005.07.08 0 0 4

Cool :-)

nagyon begorombult a mamám, mert komolyan fél az agámától :) Minden adandó alkalommal elvonszolom az állatkereskedés kirakatához és közös erőkkel bámuljuk a hüllőket. Pár napja nagyot kommandózott az egyik agáma, így legalább az kiderült, hogyan jön le a szikláról (levetődik). De hogy hogyan megy föl?! Mindenesetre roppant kedves volt tőle, hogy elém gyalogolt majd eltátotta a száját :) Pont ezért szeretem őket :) 

Előzmény: pOsitivo (3)
pOsitivo Creative Commons License 2005.07.02 0 0 3

Nos, Simon kedves oktoberben szuletett a Fovarosi Allat-es Novenykertben. 1 honaposan kerult hozzam. Eszik tucskot, bogarat :) Bovebben, tucskot, viaszmolylarvat, lisztkukacot. Amit mar probaltam es nem eszi, az a rozsabogar larva, gyaszbogar larva, es a molylepke(!:D). A gyaszbogartol megijd szegeny :)

Nemtom hany tonna lehet, de most lemerem level merlegen :)

...nah szoval 41 gramm a draga, es 16-17 centi. Kicsit kisnovesu, de a farka jo zsiros es akkor elvileg nincs baj. Amikor hozzam kerult, az elso 4 honapban kb 3 hetente vedlett. Akkor fogtam fogyokurara, mert nem szabadna neki ennyiszer atoltozni. Heti 3szor kapott enni, lehet azert maradt pici :/ Ah de meg nincs is 1 eves, meg nohet!

Amugy tok baratsagos, egyszer kapta csak egy az ujjam amikor kajat fogtam benne es felre harapott :) A farkat meg egyszer sem hagyta el hal' istennek, es megmarad egy darabig kezben.

da Silva Creative Commons License 2005.07.02 0 0 2
Hű, az tök jó! :) Mesélj róla, légyszi! :) Mekkora? Mit eszik?
Előzmény: pOsitivo (1)
pOsitivo Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1

Ah egy uj hullos topic... teljesen veletlenul akadtam ra. Szoval nekem leopard gekkom van. Eljen! :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.01 0 0 0
0 infóm van az agámákról
da Silva Creative Commons License 2005.07.01 0 0 topiknyitó
Kedves emberek! Reményeim szerint ősztől tulajdonosa leszek egy helyes kis agámának, addig is, utána meg főleg szívesen beszélgetnék róluk és minden egyéb hüllőről és háziállatról. Ha van agámád, kérlek, oszd meg velem a tapasztalataidat! Egyébként meg remélem, lesz egy jó kis hüllős topic :-) da Silva

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!