Keresés

Részletes keresés

unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 114
Miért, a gyerekek végelgyengülésben haltak meg? Valami más lehetett az...
Előzmény: Tamás (110)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 113
Nem, bazzeg. :-D
Előzmény: unnamed (108)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 111
de azt hiszem, rájuk férne egy kis példa-statuálás

Ez ölég árulkodó, és jellemző a sok usák-fikázóra: semmivel sem jobbak, csak mérgesek, hogy ők nem csinálhatják azt, amit szeretnének (ellentétben az usáva)... :)))
Előzmény: Antisystem (107)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 112

Az. Mosolyoffenzíva. Furcsa lehetett Bushnak az iszlám nagysága iránti elismerésről beszélni, miközben muszlimok százezrei mosolyogtak a WTC összeomlásán. Politikusnak lenni szar meló.

Előzmény: Antisystem (105)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 110

Mondjuk vannak hajmeresztőek is, ezt

Sep.19,1961 A US serviceman hit four pupils and escaped in Koza City; nine- and ten-year-old schoolgirls were killed. The court-martial sentenced the accused to one-rank demotion and six months' confinement to barracks.

például rohadtul nem értem, milyen hadbíró művelhette.

 

------------

 

Nem ismerem az ügyet, de itt egy lehetséges verzió:

 

Megtörtént az ügy, a katona beijedt, hogy mit történt, megszökött. Elkapták, a bíróság megállapította, hogy nem bűnös a gyerekek halálában, viszont a szökésben igen, ezért kapta a büntit. Aztán ez az oldalon össze lett mosva.

Előzmény: unnamed (98)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 109
Olvasd el az okinawai listát, van ott olyan, amikor japán bíróság meszelte el az usa katonát.
Előzmény: Antisystem (107)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 108
De.
Előzmény: Tamás (104)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 107

Nézd, én mindezt elhiszem (vagy akár tudom) de azt hiszem, rájuk férne egy kis példa-statuálás, ami a nemzeti büszkeségükbe tapos. Pl. ha idegen bíróság itélkezik amerikai katona felett...

 

ÜdV

Előzmény: Tamás (102)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 106
Csak a tájékoztatás végett: mivel az ottani rendszer kicsit más, mint a miénk, egy kötelékből való elbocsátás ott akár "halálos" ítélet is lehet: megy a levesbe a TB, a nyugdíj, minden...

Arról nem is beszélve, hogy egy fegyelmi elbocsátás - ha kiderül - a későbbi munkahelyeken is erős problémát okozhat.
Előzmény: Tamás (102)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 105

Nem ám demokráciaexport meg mosolyoffenzíva

 

A százezer halott mosolyog, akiket a csillagsávos horda hagyott maga után?

 

ÜdV

Előzmény: capture the flag (101)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 104
Nem.
Előzmény: capture the flag (100)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 103
És itt van vegyesen usa és japán bíróság által kiszabott ítélet is. Évtizedes kényszermunkák, életfogytok. Viszont a közlekedési balesetekben sok a 'not guilty', ami vagy igaz, vagy nem. Mindenesetre ezen lista alapján (ami 1995-ös keltezésű) senki nem állíthatja, hogy az usa katonákat olyan nagyon megdícsérnék, ha "vigéckednek"...
Előzmény: unnamed (98)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 102

Ha megengeded, erre válaszolnék. Azért, mert az USA is magának követelte mint sértett 2001-ben OBL-t és kis csapatát...ha ők így, akkor velük szemben is így.

 

Van egy óriási különbség. OBL-t és kis csapatát senki nem vonta volna felelősségre, az átlag amerikai GI Joe-nak meg elég tisztességessen elkúrja az életét a saját katonai igazságszolgáltatása, ha hülye volt.

 

Csak a tájékoztatás végett: mivel az ottani rendszer kicsit más, mint a miénk, egy kötelékből való elbocsátás ott akár "halálos" ítélet is lehet: megy a levesbe a TB, a nyugdíj, minden...

Előzmény: Antisystem (99)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 101
Igen, velük szemben is így kellett volna - egy-két utasokkal zsúfolt Saudia jumbo, hadzs idején, egyenesen a mekkai Nagymecsetbe. Nem ám demokráciaexport meg mosolyoffenzíva. Az ilyen üzenetet talán fel bírják fogni.
Előzmény: Antisystem (99)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 100

Ha egy késnek az a lehetséges értelmezése, hogy valakit leszúrjak vele, akkor az egyben lényegi tartalma is, nem?

 

 

Előzmény: Tamás (97)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 99

Érvényesek. Nem az a kérdés, hogy mi az érvényes, hanem hogy ki alkalmazza. Na most szerinted a sértettnek kéne? Az miért lenne jobb?

 

Ha megengeded, erre válaszolnék. Azért, mert az USA is magának követelte mint sértett 2001-ben OBL-t és kis csapatát...ha ők így, akkor velük szemben is így.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Tamás (93)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 98
http://www.uchinanchu.org/history/list_of_crimes.htm

Van itt minden:

Sep.4,1955 A six-year-old girl, living in Ishikawa City was found murdered in Kadena area. A US sergeant was arrested and sentenced to death in December. Rycom Compensation Examining Committee informed the bereaved family of the payment of $2000 compensation, one eighth of the amount claimed. Later, the sentence was reduced to 45 years' heavy labor servitude.

Jul.3,1963 A 22-year-old woman employee of a diner, was strangled to death. A 19-year-old US Marine confessed his crime and was sentenced to eighteen years' imprisonment by court-martial.

Mondjuk vannak hajmeresztőek is, ezt

Sep.19,1961 A US serviceman hit four pupils and escaped in Koza City; nine- and ten-year-old schoolgirls were killed. The court-martial sentenced the accused to one-rank demotion and six months' confinement to barracks.

például rohadtul nem értem, milyen hadbíró művelhette.
Előzmény: AAAaaa (88)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 97

ami még mindig ellenségnek és alábbvalónak tekinti a többit.

 

Szerintem ez alapvetően az iszlám vallás egyik lehetséges értelmezése, nem pedig lényegi tartalma.

Előzmény: capture the flag (92)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 96
96-ban, vazz :-D
Előzmény: Tamás (95)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 95

Nem, 95-ben japán bíróság volt (első ilyen eset), a 2003-asban nem tudom, hol tart, de mint a lenti linken látszik, a japán hatóságok futtatják az ügyet.

 

Sajnos nem vagyok ebben a témában elég up-to-date, úgyhogy most itt ad hoc jelleggel keresgéltem. Talán lehet még mást is találni.

Előzmény: unnamed (90)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 94

Igazából a fasizmussal rokon, totalitárius ideológia.

 

A Bush-féle neokon ideológiáról beszélsz? Mert akkor egyetértünk, az szerintem valóban a XXI század nácizmusa, a maga kis "mi jár az amerikai civilizációnak" élettér-elméleteivel.

 

Pölö hogy egy vallását szabadon gyakorló muszlimot megakadályozzon abban, hogy 40 szűzlány kedvéért megöljön egy rakás olyan birkát, mint te.

Köszi, de lehetőleg saját magát akadályozza meg a "demokrácia-exportban", én majd megvédem magam.

 

ÜdV

Előzmény: capture the flag (87)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 93

In July 1996, U.S. serviceman Terrence Swanson -- suspected of the attempted murder of a woman in Sasebo, Nagasaki prefecture -- was transferred to Japanese custody before being indicted.

He pleaded guilty to the crime and a Japanese court in December that year sentenced him to 13 years in prison.

 

http://edition.cnn.com/2001/WORLD/asiapcf/east/07/02/okinawa.rape/

 

Még csak nem is emberölés volt, "csak" kísérlet.

 

------------

 

Ha kimegy berugni a helyi kocsmaba akkor a helyi torvenyek legyenek ra is ervenyesek.

 

Érvényesek. Nem az a kérdés, hogy mi az érvényes, hanem hogy ki alkalmazza. Na most szerinted a sértettnek kéne? Az miért lenne jobb?

Előzmény: AAAaaa (88)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 92
Nem minden vallásos ideológia képes meghaladni egy bizonyos társadalmi szintet. És a nagy vallások közül momentán az iszlám az egyetlen, ami még mindig ellenségnek és alábbvalónak tekinti a többit.
Előzmény: Tamás (89)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 91
Bizony, ez minden vallásra igaz, csak vannak olyan országok, ahol ennek gátat szabnak.
Előzmény: Tamás (89)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 90
95-ben gyilkosság volt, 2001/3 (?) volt az erőszak és mindkét esetben usa hadbíróság volt. Viszont az általam ismert usa újságok webes keresői olyan sz@rok, hogy azokból valami értelmeset kihozni művészet...
Előzmény: Tamás (86)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 89

Igazából a fasizmussal rokon, totalitárius ideológia.

 

Már bocs, de ezt a legtöbb vallásra rásütheted, bizonyos társadalmi fejlettség alatt.

Előzmény: capture the flag (87)
AAAaaa Creative Commons License 2005.06.29 0 0 88

Csúsztatsz. A 4 hónap nem a 20 ember miatt volt.

 

Koszonom, tenyleg csusztattam. 20 ember megoleseert semmi buntetes nem volt.

 

1995-ben egy okinawa-i gyilkosság miatt japán bíróság ítélt egy amerikai katonát 13 évre.

 

 

Okinawa - eroszakolas. En ezt talaltam, de olvasom a linkedet...

 

Egyébként az ilyen dolgok szépek és jók, de egy katonát fegyelmezzen és büntessen a saját hadserege, az ő felelőssége.

 

Amig USA teruleten (incl. USA tamaszpont) koveti el az esetet. Ha kimegy berugni a helyi kocsmaba akkor a helyi torvenyek legyenek ra is ervenyesek.

Előzmény: Tamás (81)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 87

Az iszlám csak a korlátolt emberek szemében vallás. Igazából a fasizmussal rokon, totalitárius ideológia.

 

"Ellemberger mit keres egy USA ügynök Olaszországban?"

 

Pölö hogy egy vallását szabadon gyakorló muszlimot megakadályozzon abban, hogy 40 szűzlány kedvéért megöljön egy rakás olyan birkát, mint te.

Előzmény: Antisystem (84)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 86
Emlékeim szerint a 95-ös nemi erőszak miatt nem japán bíróság járt el, hanem az amerikai katonai... viszont emiatt a 2001-es gyanú miatt már asszem a japán.
Előzmény: unnamed (83)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 85
Btw. ha azt mondod, hogy gyakran túl enyhén ítélkeznek az usa hadbíróságok, akkor egyetértünk. Viszont egy (számunkra akár felháborítóan) enyhe büntetés és egy felmentés között ég és föld a különbség. A síliftes balhéban, ha sikálni akartak volna, akkor nem felmentenek, hanem adnak valami látszatbüntetést.
Előzmény: AAAaaa (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!