Keresés

Részletes keresés

Strong Bad Creative Commons License 2005.10.10 0 0 50
De mi voltunk a Corollasok igen :) Akkor ti meg a Yaris?
Előzmény: GyBBoN (49)
GyBBoN Creative Commons License 2005.10.10 0 0 49

Mi is kinn voltunk, ellenben a széllel. De legalább megnézhettem live a HQ sárkányokat, no meg freezbe-tünk egy jót. Hazafelé jutott eszembe, hogy a csoportkép elmaradt.

 

Strong, nem a tiétek volt az az ezüst Toyota Corolla?

Strong Bad Creative Commons License 2005.10.10 0 0 48
Na voltal? Mi kb fel3-kor otthagytuk a rendezvenyt. Szel nem volt, csak ultunk az autoban... :(
Na jo azert neha amikor fujt, felengedtunk egy-ket szornyeteget. Pl. kiprobaltam a HQ INvento Breeze tipusu cuccat. Nagyon jo sarkany. (muerto kezekben pedig meg nullwindes korulmenyek kozott is jol repul)
Előzmény: teknokol (47)
teknokol Creative Commons License 2005.10.08 0 0 47

Sziasztok!

 

Remélem, holnap összefutunk páran. Én kb. dél körül fogok kiérni.

Strong Bad Creative Commons License 2005.10.03 0 0 46
Hat szel tenyleg nem volt. 9-en talalkozunk!
GyBBoN Creative Commons License 2005.10.01 0 0 45
Se szél, se időm nincs hogy kimenjek sajnos...:( No de majd 9.-én pótolunk!!
teknokol Creative Commons License 2005.09.30 0 0 44

Sajnos én holnap nem érek rá, pedig szivesen kimennék. No, majd legközelebb. Lassan annyian leszünk, hogy érdemes lenne egy topictalálkozót szervezni. :)

Bár erre akár az OSOW is jó alkalom lenne.

Strong Bad Creative Commons License 2005.09.30 0 0 43
Hat 2-3 oraban allapodtunk meg a cimborammal. Felesegek is benne vannak a kepletben, ezert eleg bizonytalan a dolog :)
Előzmény: GyBBoN (41)
Mukianyu Creative Commons License 2005.09.30 0 0 42
12...
GyBBoN Creative Commons License 2005.09.30 0 0 41

A holnap (szombat) délután mit jelent? Órában kifejezve?

Strong Bad Creative Commons License 2005.09.30 0 0 40
Holnap delutan mi a HHH-n leszunk :-) Remelem megmarad ez a kis szelecske is :)
Ha vki ott lesz errol fog megismerni:


Strong Bad Creative Commons License 2005.09.30 0 0 39
Ja, legalabb olyat mint ami most fuj! Plusz a napsutest is kernenk szepen.
Előzmény: GyBBoN (38)
GyBBoN Creative Commons License 2005.09.29 0 0 38

Én mindenképpen szeretnék menni, és ha minden igaz, jönnek velem néhányan.

A szervezőknek üzenem: Intézzenek jó szelet! :)))))))))

teknokol Creative Commons License 2005.09.29 0 0 37
Én, ha lesz időm, mindenképpen kimegyek Mátyásföldre.
Előzmény: Strong Bad (36)
Strong Bad Creative Commons License 2005.09.29 0 0 36
OSOW-ra jottok ugye?
teknokol Creative Commons License 2005.09.29 0 0 35

Üdv mindenkinek!

 

rob779:

 

Huzatásra mindenképpen elegendő egy 4nm-es sárkány. Erős szélben már egy 1.2nm-es húzósárkánnyal is lehet "sielni" a harmatos füvön tornacipőben. :) Ugrani is biztos jókat lehet egy 4nm-essel, ha nagyobb a szél.

 

Kiindulás képpen:

Vontató sárkányok korcsolyához, snowboardhoz: 1,2-4nm
buggyhoz: 4-6nm
kitesurfhöz a szél erősségétől függően 4-18nm-es sárkányt használnak
egy átlagos siklóernyő vagy ejtőernyő 22-40nm
gyalogsárkányok (sárkányrepülők) már 12nm-től vannak

 

egy újabb link, ahol sárkányt is lehet venni: www.pacomodell.hu

GyBBoN Creative Commons License 2005.09.29 0 0 34

Jah..a kép lemaradt:

 

 

Még annyit, hogy az enyém sárga-fekete.

 

Nagyon jól irányítható sárkány. A csomagban nem karikával, hanem csuklópántal adják, és van hozzá egy úgynevezett "The Book"(ez angolnyelvű, de fordítást is mellékelnek)  is, ami a kezelését mutatja be, meg néhány alap manővert. Egyetlen apróságot tapasztaltam eddig amire figyelni kell, mégpedig azt, hogy a vászonfeszítő zsínór, könnyen kiakad a szárnyvégeknél. Ez persze akkor fordul elő, ha a földökezelben vizszintesen húzok el, vagy egy fordulónál, ha érintem a földet. Pozitívum, hogy nehezen sérül, azt hiszem a vászon anyaga is erősítetett, és a rudazat is inkább kiugrik a helyéről, mint összetörne. Szinte teljesen hangtalan, csak akkor zizeg ha valami okból kifolyólag nem elég feszes a vászon. Ja, és nagyon tud húzni. Nagyobb szélben bizony megcsúsztam utána a füvön. :)  Viszont nem mondanám olcsónak...én 18000-ért vettem.  Most más nem jut eszembe, ha kérdésetek van, csak bátran.  Még annyit, hogy szokott e valaki a Budaörsi reptéren eregetni?

 

Üdv, GyBBoN

GyBBoN Creative Commons License 2005.09.29 0 0 33

Sziasztok!

 

Örülök hogy ennyire megélénkült ez a fórum. Már csak a jó szél hiányzik. :) Addig is míg az megérkezik, mellékelek egy képet az egyik drágaságomról..:)

 

Amolyan vitorlázósan: Jó szelet!

rob779 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 32

 

Üdv Mindenkinek!

 

A segítségeteket szeretném kérni! vennék egy kb 4 nm-es paplansárkányt elsősorban "húzatásra" :) Arra lennék kiváncsi, hogy ekkora sárkányal lehet-e szép nagyokat ugrani, vagy ahhoz nagyobb kellene?

Előre is köszi!

teknokol Creative Commons License 2005.09.28 0 0 31

Néha ki lehet fogni normális teszkógazdaságos sárkányokat. Bár az emlitetthez még nem volt szerencsém. Én általában megveszek minden 1000 Ft alatti sárkányt, ha látok. Egy-kettő még repül is közűlük.:)

Arra meg tényleg jó, hogy mikor kimegyek a 3 éves unokaöcsémmel a szántóföldre, legyen neki mit összetörni. Legfeljebb egy doboz cigivel és egy üveg sörrel kevesebbet fogyasztok. :)

Viszont, ha az embert komolyan foglalkoztatja a sárkányozás, már az elején érdemes egy profibb darabot beszerezni, ami biztosan jól repül. Más esetben előfordulhat, hogy fél napi szenvedés után egy életre elmegy a kedvünk az egésztől.

Előzmény: Shatner (30)
Shatner Creative Commons License 2005.09.27 0 0 30
Úgy gondoltam, hogy egy "normális" sárkány mellett ez lehetne az, amit az ember kevésbé sajnál, például odaadni a gyerkőcöknek, hadd nyúzzák. Persze ennek is kell tudnia repülni. :-)
Előzmény: Strong Bad (28)
Strong Bad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29
Ja es itt egz kep is a kicsikerol.
Előzmény: Strong Bad (28)
Strong Bad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 28
Szerintem eszedbe se jusson. Inkabb ajanlanek egy jo site-t: www.kites.hu. Az egyik nagyon stramm kis sarkanyuk (Bebop) most eppen akcios aron 4.990-ert elviheto.
Előzmény: Shatner (27)
Shatner Creative Commons License 2005.09.27 0 0 27
Probalta mar valaki a Lidl hirdeteseben (Metro ujsagban lattam) szereplo 699 Ft-os sarkanyt? A kep alapjan 2 zsinorosnak tunik, nyilvan nem egy csucsmodell.
oTYOSIo Creative Commons License 2005.09.23 0 0 26

Sziasztok

 

Mostmár én is megyek eregetni ha lesz szél csak enm igen tudom hogy hová kéne menni peste mert minden be van építve.

Valam ötlet

Strong Bad Creative Commons License 2005.09.20 0 0 25
Hu a hetvegen jo ido volt :) Remeljuk ez a csunya eso most elmulik es mehetunk a retre :)

kemecske Creative Commons License 2005.08.14 0 0 24
Hellosztok,
Örülök h ennyien rátaláltatok a topikra... én még azóta sem találtam megfeleő időpontot eregetésre... DE eccer csak eljön az ideje..:)
Shatner Creative Commons License 2005.08.14 0 0 23
Hello! Örülök, hogy rátaláltam a topicra. A közelmúltban nekem is nagyon megtetszett a sárkány eregetés. Még tavaly Ausztriában vettünk gyermekeimnek egy 3 sárkányból álló készletet. A két kisebbik 1 zsinóros, de a legnagyobb egy 2 zsinóros sárkány, formára a lejjebbi képeken láthatókra hasonlít. Kellő szél és alkalom híján a nagyot csak ezen a nyáron szereltük össze és akkor döbbentünk rá, mennyire más egy irányítható két zsinóros sárkányt eregetni. Azóta folyton azt figyeljük mikor alkalmas rá az időjárás. :-)

Az irányítás eleinte szokatlan volt, de hamar megszoktam, sőt 8 éves fiam is nagyon hamar belejött. Legutóbb egy barátjával azon versenyeztek, ki hányszor tudja megforgatni, majd kitekerni. Közben a kicsi (3 éves) a nagyobbik egyzsinórost eregette. Az olyan stabilan fentmaradt, hogy akár ki is lehetett kötni. Szóval nagyszerű szórakozás.

Saját tapasztalatom az, hogy a két zsinórost (legalábbis a miénket) is könnyű megállítani középen fent, de nem az benne az élvezet. :-) Legutóbb úgy indítottam egyedül, hogy kábé 2 méter zsinórral szinte a kezemből engedtem fel, majd engedtem, hogy a szél a zsinórokat kitekerje a kezemből. Ehhez jó szél kell. Természetesen oda kellett figyelni, hogy egyformán engedjem a 2 zsinórt és időnként vissza kellett kormányozni egyenesbe. Lehozni meg úgy szoktuk, hogy fokozatosan kiviszem annyira oldalra, amennyire lehet és hagyom lassan lecsúszni. Amikor a föld felett 1 méterre lebegtetem, valaki simán odaléphet és megfoghatja.
Előzmény: teknokol (15)
Tojotot Creative Commons License 2005.08.11 0 0 22
Hy

Rákospalotán XV.ker, de a 3Hra, vagy a Hüvösvölgyi reptérre szoktam menni, de gyakorlatilag elég sok helyen megfordulok. Én jövő hét utáni héten elméletileg ráérek bármikor, szél és kedv esetén mehetünk, ha gondolod.
Üdv.:T.
Előzmény: GyBBoN (21)
GyBBoN Creative Commons License 2005.08.11 0 0 21

Szia Tojotot!

 

Én a budaörsi reptérre szoktam járni eregetni. Te merre laksz?

 

Üdv, GyBBoN.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!