Keresés

Részletes keresés

Gab-Chi Creative Commons License 2006.01.09 0 0 133
Sziasztok!

Láttam a Batman mozifilm antológia nevű DVD kiadványt (9 korongos, asszem), ami a 4 filmet öleli fel. A kérdesem a köv.:

a szinkronhangok a bemutató idején szinkronizáltak vagy ezen a dvd-n már újraszinkronizálták ezeket a filmeket.

Mert nekem az eredeti mozis (pl. a Batman 1989-nél, a 89-es, stb.) magyar hangokkal kellene. Ha ez a dvd ilyen, az akkor az én nagy örömöm lesz és megveszem.

Szóval tudtok erről a kiadványról valami konkrétat?

Köszi!
Artension Creative Commons License 2006.01.09 0 0 132

nos, tulvagyok a 3-as es 4-es film dvd-s ujranezesen

a mindorokke teljesen jo, felvallalhato, jim carrey, tommy lee jones tenyleg frenetikusak

a batman & robin sem lenne rossz, de ezek a tulspirazott erzelmi szalak nyalassa, a felesleges akciojelenetek (motorverseny) meg unalmassa teszik. clooney teljesen vertelen wayne, schwarzenegger viszont tokeletes mr. freeze

viszont meg kell feddjem a dvd kiadojat, mert az extrak forditoinak nyilvanvaloan halvany fogalmuk nincs a kepregenyrol, de meg az adott filmrol sem! a 4-es film extrai kozott "merges szomorce"-nek forditjak poison ivy-t, pedig a teljesen korrekt (?) meregcsok elnevezes adott a filmben

 

erdekes meg atok (bane) figuraja is: azt meselik az alkotok, hogy a kepregenyben atok egy szuperintelligens monstrum, aki eltori bruce wayne gerincet, ettol o nyomorek lesz. sajnos a filmben vegtelenul lebutitottak a figurat...

viszont az erdekelne, hogyan folytatodik a kepregeny ezutan, vki mas bujik a deneverjelmezbe (csak nem jar wayne tolokocsival bunt uldozni)???

dudaskoko Creative Commons License 2006.01.04 0 0 131
Lehet, fene tudja, mindenesetre érdekes lenne! Szerintem Christopher Nolan azonban nem nyúlna vissza a régi Batman - filmekhez, hiszen akkor érvényét vesztené az új köntösbe bújtatott denevéremberje! A Batman Begins  teljesen új szereplőgárdával készült, még Michael Gough - ot sem hagyta meg Alfred szerepére, pedig ő volt az egyetlen aki az összes részben szerepelt!
Előzmény: Quantumleap (130)
Quantumleap Creative Commons License 2005.12.22 0 0 130
Szerintem hülyén nézne ki, ha egy korábbi batman filmben feltűnt színész ismét feltűnne más szerepben.
Előzmény: dudaskoko (127)
dudaskoko Creative Commons License 2005.12.22 0 0 129
Na igen, valószínűleg már Nicholson sem lenne a régi........
Előzmény: Artension (128)
Artension Creative Commons License 2005.12.21 0 0 128

kerdes, hogy milyen figura - mert ha egy beetlejuice-fele, akkor ok a dolog ;)

 

nicholson viszont meghizott, pocakosodott, talan ma mar nem a legijesztobb egy ilyen punnyadt joker ;))

Előzmény: dudaskoko (127)
dudaskoko Creative Commons License 2005.12.21 0 0 127
Sőt......még arról is hallottam, hogy Michael Keaton neve is felmerült Joker szerepére!!!! Mondjuk érdekes lenne Batman után Joker - t alakítani! Lehet, hogy meg kéne próbálni, hátha........
Előzmény: Artension (126)
Artension Creative Commons License 2005.12.20 0 0 126

justin timberlake? hahaha

ez olyan, mint hogy sokaig volt szo arrol, hogy nicolas cage lesz az uj superman - zseni a faszi, de hat megis (timberlake pedig meg csak nem is szinesz, hanem egy kis nyalg*i)

 

vissza nicholson-t! az elso film extraibol kiderul, hogy a mai napig nagyon buszke jokerre - nem hinnem, hogy elzarkozna

 

kicsit off, de megse: tim burton halott menyasszony-aban hallhato a regi alfred, michael gough hangja is

Előzmény: dudaskoko (125)
dudaskoko Creative Commons License 2005.12.20 0 0 125
Én is remélem, hogy a folytatás nem olyan lesz mint a régi Batman - filmek színvonala, bár ha arra gondolok amit olvastam valahol, mégpedig hogy Justin Timberlake szeretné eljátszani Joker - t, akkor nem sok esélyt jósolok a következő résznek!!!
Előzmény: gabicus-kusz (124)
gabicus-kusz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 124
Majd meglatjuk a folytatas kepes-e megorizni az elso epizod szinvonalat. Mindenesetre idaig ez a legjobb Batman-arc, marmint itt arra gondolok, hogy ez hasonlit leginkabb a kepregenyben rajzoltakhoz.
Előzmény: dudaskoko (123)
dudaskoko Creative Commons License 2005.12.13 0 0 123
Az tényleg nagyon igaz, hogy valósághűbb is lett, mint a régiek, mert nekem is sikerült rábeszélnem a szüleimet, hogy nézzék meg velem, és mindkettőjüknek nagyon tetszett!!! Igaz előtte mondtam Nekik, hogy ebben a Batman -sztoriban több a ráció, mint a régiekben, meg hogy itt megmagyarázzák többek között Batman "keletkezését", hol és hogyan tanult meg verekedni, honnan van az öltözéke, az autója stb. Mert ugye a régebbi Batman - filmekben készen kaptunk mindent,hiszen már a Burton - féle első Batman - ban is megvolt már minden eszköze a szuperhősködéshez, verekedni is tudott, kocsija is volt stb. A Batman Begins - t viszont azok is élvezhetik, akik nem a denevérember képregényeken nőttek fel, és esetleg új a sztori számukra!
Előzmény: gabicus-kusz (122)
gabicus-kusz Creative Commons License 2005.12.09 0 0 122
Hiii-ya,

teljesen egyetertek veled, a Batmanbol nekem is a verekedesek lathatosagaval van a problemam, magyarul nem sokat elvezhetunk a keleten tanult marshall-art-bol. Egyebkent osszesegeben a film nagyon jo, kulonosen az tetszik, hogy valosagkozelibbe varazsoltak az elozo Batman filmekhez kepes. Ezt mar edesapam gyomra is beveszi.:)
Jaaaa, es az uj batmobil: LENYUGOZOOOOO!!! Mintha benne lenne az egyik X360-as autos jatekban.
Előzmény: dudaskoko (111)
Earthrage Creative Commons License 2005.11.29 0 0 121
Most mar tenyleg itt volna az ideje hogy ujra beinduljon egy magyarnyelvu Batman kepregeny...senki nem hallott semmi biztatot? Elso ev= utolso probalkozas? Pedig tuti hogy vettek (en is 3-at...).
Quantumleap Creative Commons License 2005.11.22 0 0 120
Ez nem is olyan rég ment a Viasaton. Tavaly márciusban láttam belőle egy epizódot. Meg annak idején ('90 körül) is láttam belőle részeket, amikor valamelyik német adó (asszem RTL) nyomta. A poén, hogy még korábban, minthogy a '89-es mozifilmet láttam volna.
Előzmény: dudaskoko (112)
dudaskoko Creative Commons License 2005.11.22 0 0 119

Isten ments, hogy promótáljam magam :-)))), de ha vki szereti Edward Norton-t és filmjeit megnyitottam az Edward Norton Rajongói Klub topicot!

Szeretettel várok mindenkit!

 

Bye: dudaskoko.

Artension Creative Commons License 2005.11.22 0 0 118

ez igaz, az elso ketto utolerhetetlen - a 2 meg darkabb, meg burtonosebb, a szinkron meg ott is utos (sztankay rulz) - persze eredeti hanggal is megnezem majd

mondjuk igy kb. 10 ev utan azokra is kivancsi vagyok ujra, ugyhogy megnezzuk majd, az asszony meg egyiket se latta

ja, meg hat gondolom, a tobbi lemezen is etalon extrak vannak - az 1 nagyon utos ebbol a szempontbol es ahogy neztem a boritokat, a koncepcio mindegyiknel hasonlo

Előzmény: dudaskoko (116)
dudaskoko Creative Commons License 2005.11.22 0 0 117
Sajnos nem sikerült DVD-n megnéznem, így maradt a VHS, de tudom, hogy nagyon jó extrák vannak a másik lemezen (ha jól emlékszem pl. a főszereplő kiválasztása, az autóról vmi stb.)
Előzmény: Törölt nick (115)
dudaskoko Creative Commons License 2005.11.22 0 0 116

A Tim Burton - féle Batman, és Batman visszatér tényleg jól sikerült, ellentétben a 3. és 4. résszel.

 

Nicholson és DeVito nagyot alakít a két főgonosz szerepében!!!

Előzmény: Artension (114)
Artension Creative Commons License 2005.11.22 0 0 114

ehh ehh - pedig utolag visszagondolva ez a sorozat zsenialis ;)) azok a bunyok: boof, woom, splaf ;))

amugy elkezdtuk nezni az egyes batman dvd-t es az extrak kozott van egy marha erdekes dok.film a kepregenyrol - na ott emlietenek egy 40-es evekbeli mozisorozatot es reszletek is vannak. rajottem, hogy latni akarom - gondolom, nincs ember itthon, akikek lenne belole ;))

a film tovabbra is sok mindent visz, burton az isten, na meg a nicholson-sinko paros ;))

Előzmény: dudaskoko (112)
dudaskoko Creative Commons License 2005.11.22 0 0 113

Az alábbi képen látható, hogy a Batman - Robin vonalnak semmilyen homoerotikus töltése nincs :-)))))))))))))

 

 

Előzmény: Artension (110)
dudaskoko Creative Commons License 2005.11.22 0 0 112

Emlékeztek még erre a Batmanra?? Na igen......sajnos volt ilyen is.........

 

 

 

 

 

 

 

Bye: dudaskoko.

dudaskoko Creative Commons License 2005.11.21 0 0 111

Hello!!

 

Most sikerült a hétvégén megnéznem másodszor a Batman: Kezdődik! (szörnyű ez a magyar fordítás) c. filmet, és még mindig meg vagyok vele elégedve!!! Természetesen az első alkalommal a moziban láttam, és egy dolog azóta sem változott: akkor sem tetszett az, hogy a verekedéseket gyors vágásokkal "intézik el", ilyen szempontból a Tim Burton - féle film sokkal jobban követhető volt!! Christian Bale tökéletes Bruce Wayne szerepében,nem csoda, hogy az egyik legtehetségesebb "fiatal" színész napjainkban!!

 

Az "öregek" (Liam Neeson, Michael Caine, Morgan Freeman, Gary Oldman) is rendesen odateszik magukat, hozzák a tőlük elvárt, és megszokott formákat!!!

 A film ereje talán pont abban rejlik, hogy Nolan összehozta a fiatalabb színészeket (Christian Bale, Katie Holmes, Cillian Murphy) a fentebb felsorolt nagy öregekkel, és egy működő gépezetté tudta őket összegyúrni!!!

 

Reméljük a folytatás (ok) is hasonló színvonalú(ak) lesz(nek).

 

Bye: dudaskoko.

Artension Creative Commons License 2005.11.14 0 0 110

a robin-vonalnak nincs véletlenül vmi homoerotikus töltése? ezen már sokat gondolkoztam

bathound??? jézus - mondjuk a batmouse-nál rosszabbat elképzelni nem tudok

Előzmény: Zerohero_84 (98)
Artension Creative Commons License 2005.11.14 0 0 109
most hozták meg - nyamm-nyamm
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.14 0 0 106
Karácsonyi akció
Az akció lényege:
Regisztráld magad WebÁruházunkban a http://www.webshop.cogenext.hu/ címen 2005. október 14. és 2005. december 06. között, és küldd el ezt a felhívást legalább 10 barátodnak vagy ismerősödnek, hogy részt vehess a 2005. december 10-én megtartandó sorsoláson. A levelet, küld el nekünk másolatban a akcio@cogenext.hu e-mail címre. Nagyon fontos, hogy a levelet ne "továbbítással" küld el, mert így az e-mail egyre nagyobbra dúzzad és csak akadályozza a szolgáltatók működését, illetve az is meg fog rád haragudni, akinek küldöd. Ha megkapod a levelet, akkor töröld belőle a korábbi, felesleges információkat, e-mail címeket. Akitől túl nagy méretű e-mailt kapunk, azt kénytelenek leszünk azonnal kizárni a játékból, hogy komolyan vegyétek ezt a feltételt. A játéknak nem célja az e-mail címek gyüjtése és későbbi felhasználása!

Az általunk javasolt levél szövege:
"Regisztrálj most és oszd meg legalább 10 barátoddal a hírt, hogy a CoGeNext WebÁruház Karácsonyi Nyereményakciót hirdet!
Az e-mailt másolatban küld el az akcio@cogenext.hu mail címre.
Regisztráció a http://www.webshop.cogenext.hu/ címen.
Nyeremények:
1 darab Harry Potter és a Tűz Serlege gyerekszoba szett
1 darab SpongyaBob gyerekszoba szett
1 darab Batman gyerekszoba szett
Bővebb információ a játékról: http://www.akcio.cogenext.hu/ címen
Figyelem! Ne továbbítsd az e-mail-el korábbi vagy felesleges adatokat!
Ez kizárást eredményez! Csak ez a szöveg maradjon benne!"

Üdvözlettel: CoGeNext Team

www.webshop.cogenext.hu
www.cogenext.hu
Quantumleap Creative Commons License 2005.08.17 0 0 105
Tényleg. Riddick 21, te a 20-as hozzászólásban azt írtad, hogy színre kerülnek az első két rész taktusai is. Ezt hogy értetted?
Quantumleap Creative Commons License 2005.08.17 0 0 104

Egy pár hete már megnéztem a filmet, gondoltam valamit én is írok már róla, már csak azért is, hogy ne legyen topiksüllyedés.

 

Nemhiába kapott pozitív kritikákat. Tényleg valószerű, szinte egyenesen hihető, hogy a valóságban is megtörténhet. Bár igaz, a nosztalgia miatt az örök kedvenc nekem a '89-es film marad, ehhez képest még az is sokkal meseszerűbb. A szereposztás is zseniális, nemcsak Bale, Oldman, Caine és Neeson is nagyot alakítanak. Eredeti ötlet, hogy a jelmez csak az első kb. egy óra után kerül fel. Emlékszem mellettem ült egy fickó a hatévesforma kislányával és az folyton kérdezgette hogy mikor jön már a Batman jelmez. Az biz igaz, akik valami szokványosabb szuperhős csihipuhira számítva ültek be, azok csalódottak lehettek.

 

Magát a filmet úgy kell nézni, mint egy az eddigiektől teljesen különböző művet, egy új történet kezdetét. Az igaz, hogy a régi zenét hiányolom benne, ez talán az egyetlen negatívum részemről.

 

 

Ducard Creative Commons License 2005.08.09 0 0 103
Persze, az is van olyan jó, csak egyértelmű, hogy az Első év azért jobb. Bár a minősége sokkal jobb a filmképregénynek. És a rajzok is nagyon szépek. Érdemes.
Előzmény: Earthrage (102)
Earthrage Creative Commons License 2005.08.09 0 0 102

Atyaeg...alig varom hogy a kezemben tartsam...ami sajnos csak hetfon fog megtortenni. Jo 13 eve vagyom mar ra...

A filmkepregeny milyen? Erdemes megvenni?

Előzmény: Ducard (101)
Ducard Creative Commons License 2005.08.09 0 0 101
Gondolom, ti is hallottatok a két új képregényről. Én megvettem mindkettőt. Aki esetleg nem tudná, megjelent a filmképregény, és Frank Miller Year One című 4 kötetes képregénye egyben. Ez a második hihetetlen jó. 96 oldalas, gerinces kötés, csak a lapok minőségén látszik, hogy magyar, átütnek a színek, kenődnek a rajzok, de akkor is üt mindent, és szerintem 795 Ft. igazán nem nagy ár egy ilyen műért. Nagyon látszik, hogy Nolan ebből vett ötleteket, például a korrupt zsaru, Flass, vagy a csizmáról hívható denevérek... Szóval csak ajánlani tudom. Ahogy a hátlapon is hirdetik, "Ez a mű egyetlen képregényrajongó polcáról sem hiányozhat."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!