Keresés

Részletes keresés

Hegyimenő Creative Commons License 2006.08.22 0 0 495

Szevva, újra itt vagyok!  :)

 

Szeptembertől bejön a képbe egy kis főiskola is, ezért a heti edzésszámot kénytelen vagyok lecsökkenteni 4-ről 3-ra. Levelezőre fogok járni, még nem tudom pontosan, hogy lesz a beosztás.

 

A kérdésem az vóna, hogy ettől még fejlődhetek-e úgy mint heti 4-től. Vagy egyáltalán lehet-e így fejlődni? Van értelme osztott edzéstervnek 3 alkalomra?

 

Mondjuk:

 

H   mell, bicepsz, has

Sz hát, tricepsz, has

P   váll, láb, has

 

Ez azért kevesebb mint a jelenlegi. Hiányzik belőle még egy bicepsz, még egy mell, és egy alkar edzés. Lehetne úgy is módosítani, hogy hasból is csak egy durva nap van, és akkor a másik 2 has helyett alkar és mell. Azaz így:

 

H   mell, bicepsz, has

Sz hát, tricepsz, alkar

P   váll, láb, mell

 

Na, melyik a jobb?

 

A mostani heti 2 bicepsz edzés tényleg jó, a bicepszem fejlődik a legjobban. Ezért 2 hete mellre is kettőt nyomok,mert a mellizmom mindig is szánalmas volt.

 

De lesz egy előnye is ennek: egy kicsit többet pihenhetek (csak fizikailag) az edzések között.

 

 

iker farkas:) Creative Commons License 2006.07.26 0 0 494

hello Peti!

szeretnék rendelni 1 CRW5 termék kódra halgato weideres kreatin port 500g-osat elörre is köszi!

TheReaper Creative Commons License 2006.07.15 0 0 493
Köszi!
Az a scitec így kb. mennyibe kerül? Meg most szedek fehérjét, hogy az jó valamire?
Előzmény: csepipeti (492)
csepipeti Creative Commons License 2006.07.15 0 0 492
szia! elsősorban egyél többet (több húst meg több rizst), aztán mondjuk egy jó tömegnövelő a scitec volumass35-je.
Előzmény: TheReaper (491)
TheReaper Creative Commons License 2006.07.14 0 0 491
Helosztok a WJ-ban játszom, lenne egy kérdésem, és pedig az, hogy valaki tudna-e ajánlani valamilyen tömegnövelő szert, mert 71-72 kiló és 180 cm vagyok szóval ez így elég sovány :D!! (A heti 3 edzés mellett 3x járok kondi terembe.) Köszi előre is!!
csepipeti Creative Commons License 2006.07.14 0 0 490
a gyors súlygyarapodás az teljesen normális amikor az ember elkezd edzeni, de ez persze nem tiszta izom, pláne ha a kajálás nincs rendben. 1 kiló izom már látszik, gondolj bele mennyi 1 kiló színhús amit a boltban veszel!
Előzmény: Hegyimenő (486)
csepipeti Creative Commons License 2006.07.14 0 0 489
ennyit tud csak, izületekre jó.
Előzmény: Hegyimenő (487)
makaii Creative Commons License 2006.07.14 0 0 488
Feketenadálytő krém! Legkirályabb!
Előzmény: Hegyimenő (485)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.14 0 0 487

"a bengay az csak a buziknak való, mint az a nevéből is kiderül :)))"

 

Mint már írtam alább, én sem ilyet vettem:) de tényleg van többfajta is, mutatta a csaj a gyógyszertárban.

 

Csak erre szeded ezt a Join-x cuccot, vagy ez tud mást is?

Előzmény: csepipeti (484)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.14 0 0 486

ok, a felvágott szemét. Legalább egyszerűsíti a bevásárlást:)

 

Napi 3 gramm fehérje már durva. Állandóan enni kéne, vagy pedig porból bevinni vagy 100-120 grammot.

 

Egyébként azt meg kell jegyeznem, hogy mikor 5 éve gyúrtam 9 hónapot, akkor 78 kilóról 85-re híztam fel natúr izomban kifejezetten szar, tudománytalan, és nem is túl bőséges kajálással.

 

Meg olvastam valahol (persze lehet hogy nincs valóság alapja), hogy kiszámolták a tudósok, hogy a zsidók a koncentrációs táborokban annyi idő alatt, annyi munkavégzés mellett, és olyan nevetséges kajálásssal gyakorlatilag elfogytak volna fizikailag, oszt mégis sokan túlélték. Persze, Mr. Olimpiaként valszeg egyikük sem jött ki a végén:)

Előzmény: csepipeti (483)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.14 0 0 485

Kösz, már megvettem egy Voltarent. De ha elfogy kipróbálom az Eksönt:)

 

Nem akarom elkiabálni, de mintha a Voltaren használna egy kicsit. :) Egyébként ugyanaz mint a Diclofenac, mivel a Voltaren hatóanyaga is diclofenac. Csak más gyártja.

 

 

Előzmény: iker farkas:) (481)
csepipeti Creative Commons License 2006.07.12 0 0 484

ha izületi probléma, akkor diclofenac vagy voltaren, és szedhetsz mellé chronoditin és glükozamin tartalmú tablettát (gyógyszertárban kapható ilyen vény nélkül), de ha ínhüvelygyulladás, akkor arra nem tudom mi a megfelelő. a bengay az csak a buziknak való, mint az a nevéből is kiderül :)))

van több féle bengay is? nem is tudtam, azt hittem hogy csak ilyen bemelegőkrém van...

 

szokott nálam is lenni sérülés (bár inhüvelygyulladásra nem emlékszem), ezeket szoktam csinálni amiket neked is ajánlottam. meg szedem a joint-x-et (ez egy táplálékkiegészítő, amiben glükozamin van meg chroniditin).

 

azért jók a nagy súlyok mert az ember nem fogja össze-vissza rángatni őket, meg kell fontolni minden mozdulatot, így kevesebb a sérülés :)

Előzmény: Hegyimenő (479)
csepipeti Creative Commons License 2006.07.12 0 0 483

felpörgött a fórum rendesen! :)

 

a szója jó elvileg, de aszondják róla hogy némileg emeli az ösztrogén szintet, ami vizesedéshez meg csöcsösödéshez vezethet az arra nagyon érzékenyeknél. persze ezt nem tartom valószínűnek, a szerény véleményem az hogy mehet a szója is néha.

 

a zabpehely némileg gyorsabban szívódik fel mint a rizs, na meg marhára fingat :)

 

valóban, az olasz felvágott méltánytalanul ki lett felejtve az alapvető testépítő kaják közül :) Valójában az olasz testépítők kizárólag olasz felvágottat használnak a felkészülésük alatt :)))

a tréfát félretéve a felvágottakkal az a baj hogy hús helyett szója van bennük, meg mindenféle állományjavítók, zsír, hulladék hús meg mittudomén mi minden.

 

a fehérjét szerintem érdemes inkább a 3 gramm/testsúlykilogramm környékére belőni, legalábbis én erre szoktam törekedni

 

Előzmény: Hegyimenő (478)
iker farkas:) Creative Commons License 2006.07.12 0 0 482
+el lazított állapotba teljes mozgástartományba ,járasd be mozgasd át kicsit maszírozhatod is.nekem már volt ilyesmi sérülésem és csak kiugrott valamilyen alkatrészem gyufáé:)
iker farkas:) Creative Commons License 2006.07.12 0 0 481
Activon gélt javaslom nagyon jo probáld ki ,aszem 1 tubus 1200 ft
Előzmény: Hegyimenő (480)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.12 0 0 480
"

200 gramm rizs - 700 gramm

200 gramm szója - 1000 gramm :)"

 

Szép is lenne:) Szóval a második gramm az kcal.

Előzmény: Hegyimenő (478)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.12 0 0 479

Talán hamburgert nem kéne enni, és akkor válaszolhatsz nyugodtan:)

 

A kenőcs az mi? Minden ami tubusban van és kenhető? Csak mert van otthon majonéz is...

 

Komolyra fordítva, a konditermi edző a bengay-t ajánlotta, azta verziót ami erre való. De én is ismerek pár "csodaszert" Diclofenac, Voltaren. Ezért tettem idézőjelbe a csodaszert...

 

De ezek szerint neked soha nem fordul elő ilyesmi? Naja, aki kis súlyokkal bohóckodik.... :)

 

 

Előzmény: csepipeti (477)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.12 0 0 478

Találtam egy táblázatota a kaják fehérje és energiatartalmáról. És találtam benne méltatlanul hanyagolt kajákat is, pl. Olasz felvágott :)

 

Az egyértelmű, hogy a legtöbb fehérje a legkevesebb kalóriával kombinálva a csirkemellben van! (Valójában a fehérjeturmixban:))

 

Nade, mit szólsz a szójához, sárgaborsóhoz vagy a lencséhez? A szójában pl. 41 gramm fehérje van! Igaz kalória is, de az arányai még így is sokkal jobbak a rizsnél! És a rizs unalmas! A zabpehely is jobbnak tűnik mint a rizs. Persze nem ízre gondolok! :) A zabpehelyben ugyanakkora energia mellett majdnem 2szer annyi fehérje van!

 

A szója a maga 41 grammjával meg brutális, de arról azt olvastam, hogy nem olyan hatékony mint az állati fehérje.

 

Szóval a táblázatot nézegetve az derül ki, hogy kurvára nem kell "zabálni" ahogy én szoktam, a megfelelő fehérjebevitel érdekében. ha számolgatok, nem ez jön ki!

 

Testsúlykilónként 2 gramm fehérjével számolva, nekem kb. napi 200 gramm kell. abból fehérjeturmixban beviszek eleve minimum 40-et, de inkább 80-at. De ez legyen 2 külön verzió.

 

Tehát az első esetben marad 160 gramm, amit be kell vinni kajából. Ez kijön pl. így:

 

300 gramm csirkemell - 70 gramm

100 gramm tonhal(konzerv) - 21 gramm

200 gramm olasz - 40 gramm

200 gramm zabpehely - 30 gramm

 

Ennyi elég a napi fehérjebevitelhez. A fenti cucc összességében tartalmaz 1720 kcal energiát. Az én energiaszükségletem meg kb. 3300 kcal, tehát kell még vagy 1600 kcal összekaparni:)

 

Ezt meg lehet oldani pl. így:

 

200 gramm rizs - 700 gramm

200 gramm szója - 1000 gramm :)

 

Bár a szójában plusz fehérje is van bőven. Ezek mellé még lehget zöldséget gyümülcsöt enni és kész!

 

Ezt a példát csak azért írtam, hogy lássam, tényleg nem kell annyira zabálni ahhoz, hogy meglegyen a napi fehérjeadag. Inkább csak okosan kell enni. A fent felsorolt napi kaja közel sem számít zabálásnak ha a mennyiséget nézzük. És felosztható 5-6 étkezésre.

 

Ha meg maradok a napi 80 gramm fehérjés turmixozásnál, akkor mégkevesebbet kell kajából bevinni.

 

Nem akarom túl tudományos alapra vinni a dolgot (úgyyem fogom én ezt számolgatni naponta), csak jobban szeretném ha úgy fejlődnék, hogy nem kell fél óránként egy fél disznót az arcomba tömni. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: csepipeti (474)
csepipeti Creative Commons License 2006.07.12 0 0 477
hát, a múltkori hamburgeres megjegyzésed után nem tudom hogy válaszoljak-e :)

1.valószínűleg az a jó adagolás ami a dobozon van, én is úgy tudom hogy testsúlytól függően kell adagolni
2.lehet hogy ínhüvelygyulladás, vegyél rá valami kenőcsöt!

Előzmény: Hegyimenő (476)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.07.12 0 0 476

Na, szeva!

 

Látom nem pörög a topik :)

 

Ezért kérdeznék is egyet. Sőt, kettőt!

 

1. Tegnap vettem kreatint, és az eladó srác szerint testsúlytól függetlenül napi 10 gramm kell, több nem. A dobozon viszont testsúly szerinti adagolás van(megjegyzem én is így tudtam), és aszerint nekem napi 30 gramm kell az első héten. Én a gyártó ajánlása szerint szedem. (kemény 1 napja:)

 

2. Lehet hogy rosszkor kezdtem el szedni a kreatint, mert eleve 2,5 hétig nem tudtam menni menni gyúrni a munka+kézfájás miatt, és ezt már éreztem az első újraedzésen tegnap. Gyengébb vagyok. Ezenkívül ez a szar húzódás vagy mi sem múlik el a hüvelyukjjamból. A rúd nyomása miatt sérülhetett meg a túlerőltetéstől. Pontosabban a tenyerem belső oldalán a hüvelykujjam alsó részénél fáj terhelésre, ahol az a párnázott rész van. Pl. ha fekvenyomáskor a rúd ott nyomja, vagy ha kifelé hajlítom a hüvelykujjamat. Tök idegesítő, mert kb. 4-5 hete ez már megvan, és úgy sem múlt el, hogy közben kihagytam 2,5 hetet. Most akkor ne menjek hónapokig gyúrni? Akkor odavész az eddigi munkám október óta.

 

Nincs valami jó krém az ilyesmire? Egyáltalán másoknak is szokott lenni ilyen sérülésük?

 

 

iker farkas:) Creative Commons License 2006.06.22 0 0 475

ebből per lessz:)

 

Előzmény: csepipeti (474)
csepipeti Creative Commons License 2006.06.14 0 0 474
ja az! :)
bassza meg, egy nap két bűnözés is volt :)))
mentségemre szóljon hogy a kóla az lájt volt, a hamburgerek meg az éhhalál ellen voltak! :)

úgy tűnik, annyi a hitelességemnek :)
Előzmény: Hegyimenő (472)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.06.14 0 0 473

És mellé még önként bevallottad, hogy piáztál is! :)

 

 

Előzmény: Hegyimenő (472)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.06.14 0 0 472

Valami hasonlóra gondolok.

 

Ismerni nem ismerlek, de felismertelek! Pedig a hamburger majdnem eltakarta az egész fejedet, amit a W2 meccsen nyomtál az arcodba szombaton. :) A kólát sem nagyon rejtegetted utána.

 

Más meg szenvedjen zabpehellyel, vazze?????   :)

 

Hogy is van a "teliszart zokni test" ??? :)

Előzmény: csepipeti (468)
kicker Creative Commons License 2006.06.14 0 0 471
EGER HEROES!:))))))))))))))))))))
Előzmény: csepipeti (468)
makaii Creative Commons License 2006.06.14 0 0 470
szánalmas bagázs! :D
Előzmény: csepipeti (468)
csepipeti Creative Commons License 2006.06.14 0 0 469
szia! ha visszalapozol ebben a topikban, találsz edzéstervet kezdőknek.
17 évesen nyugodtan elkezdheted a játékot, a wolves-ban is van olyan játékos (a Suba pl.), aki 17 évesen már az első csapat tagja volt!
Előzmény: zsubi17 (466)
csepipeti Creative Commons License 2006.06.14 0 0 468
:)))) miért, láttál piázni szombaton? :) ismerjük egymást?
hát, van ilyen, én is rajtakaptam a múltkor az egyik ismerősömet a mekdonáldszból kijövet :)))
Előzmény: Hegyimenő (467)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.06.12 0 0 467

Szeva, Csepipeti!

 

Nézz a tükörbe és gondolkodj el azon a mondáson, hogy "Bort iszik és vizet prédikál"!!!!

 

Különben kénytelen leszek ide beírni, hogy mit csináltál szombaton. :)

zsubi17 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 466
Még egy kérdés:Milyen idős kortól érdemes elkezdeni ezt a játékot?Ha én például 18-20 évesen elakaron kezdeni az nem túl késő?Bár én csak hobbiból játszanék:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!