Keresés

Részletes keresés

pityu1981 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 754
egyszerűen nem akartam elmondani...
Előzmény: afintha (753)
afintha Creative Commons License 2010.08.18 0 0 753
Miert "termeszetes" a fontos informaciok visszatartasa?
Előzmény: pityu1981 (752)
pityu1981 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 752
Azt mondta, hogy ez gyomornyálkahártyagyulladás, meg mondta azt is, hogy ne idegeskedjek... Mert én mondtam neki azt, hogy esze krendesen meg van étvágyam, meg ilyen tünetem még nem volt soha...
Párkapcsolati trauma ért, de ezt nem mondtam ott el természetesen...
Előzmény: afintha (751)
afintha Creative Commons License 2010.08.17 0 0 751
Mit mondott a gastroenterologus az eddigi tapasztalataidra?
Előzmény: pityu1981 (750)
pityu1981 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 750
nekem a következő problémám van. Még a nyár elején pszichésen vagy mástól fájni kezdett a gyomrom. Először csak gyomorrontásra gyanakodtam, de végülis nem az volt. A gaszroenterologiára is beutaltak, ott gyomortükrözésen estem át. Kimutatták, hogy gyomornyálkahártyagyulladásom van. Boacidot, meg nospát irtak fel ,de azóta se használ, pedig már junius óta szedem e gyógyszereket...
Étvágyam van, meg eszek is rendesen. A székletem is jó. Néha a gyomromnál érzek nyomást. Meg amikor izgulok, akkor...
Mi a megoldás? Ez a gyulladás már fekély is lehet???
Voltam még hasi ultrahangon, ahol epekövet is kimutattak. E betegségek ezelőtt nem voltak nálam. 29 éves vagyok. Étvágyam van rendesen...
Mi lenne a teendő? Valami egyszerű gyógymód érdekelne...
lazarov Creative Commons License 2010.08.12 0 0 749

Változó. A doki azt mondta 1 hónap, a laborban az eggyik aszisztens azt, hogy 5 nap múlva már lehet érdeklődni, de amikor érdeklődtünk csodálkoztak hogy miért mondott a kolléganőjük ilyen rövid határidőt, mert általában minimum 2 hét. Szerdán volt 1 hete hogy levették a vért.

Előzmény: afintha (748)
afintha Creative Commons License 2010.08.12 0 0 748
Miert, mit igernek, mikorra lesz eredmeny?
Előzmény: lazarov (747)
lazarov Creative Commons License 2010.08.12 0 0 747
Telefonálgatunk, de még nincs eredmény és valószínűleg kissé türelmetlenek vagyunk, ezért érdeklkődtem hogy van-e valakinek tapasztalata az ügyben.
Előzmény: afintha (746)
afintha Creative Commons License 2010.08.11 0 0 746
A laborhoz batran lehet telefonalni, hogy hol tart a vizsgalat.
Előzmény: lazarov (745)
lazarov Creative Commons License 2010.08.11 0 0 745

Előbb elszállt a válaszom, megpróbálom mégegyszer.

 

Heves gyomortáji fájdalmak és besérgult. Rossz vérkép, többek között magas bilirubin szint.

A kórház belosztályán vizsgálták, befeküdnie nem kellett.

Most az immunszerológiai vizsgálat eredményére várunk, amit Budapesten végeznek.

 

Egy kiváló belgyógyász vizsgálta ( vidéken élünk).

Májbiopszia nem volt, csak teljes hasi ultrahang, daganatot, követ nem találtak.

A vírusokat most keresik, ha vannak.

Alkoholt csak ritkán fogyasztott és nem sokat, de 3 hónapja semmit.

 

Viszont szedett gyógyszereket magas koleszterinre, magas vérnyomásra, pajzsmirigyre, és antidepresszánst. Ezek most le lettek tiltva, kivéve az antidepresszánst, aminek az adagját csökkentették 45 mg-ról, 30 mg-ra.

 

Előzmény: afintha (743)
lazarov Creative Commons License 2010.08.11 0 0 744

Heves gyomortáji fájdalmak és besárgult. Rossz vérkép, többek között magas bilirubin. A háziorvos beküldte a kórház belosztályára ( nem kellett befeküdnie). Volt teljes hasi ultrahang. Daganatot, követ nem találtak.

Jelenleg az immunszerológiai vizsgálat eredményére várunk, amit Budapesten végeznek.

 

Egy kiváló belgyógyász vizsgálta.

Májbiopszia nem volt.

A vírusokat most keresik, ha vannak.

Alkoholt csak alkalomszerűen fogyasztott, de 3 hónapja semmit.

 

Viszont szedett gyógyszereket pajzsmirigyre, magas vérnyomásra  és feszültségoldót depresszióra. Ezek most le lettek tiltva, kivéve az anti depresszáns, aminek az adagját lecsökkentették.

Előzmény: afintha (743)
afintha Creative Commons License 2010.08.11 0 0 743
Hepatologus vizsgalja?
Volt majbiopszia?
Virusok?
Alkohol?
Előzmény: lazarov (742)
lazarov Creative Commons License 2010.08.11 0 0 742

Sziasztok!

 

Közeli családtagomnál toxikus májgyulladást állapítottak meg. Az okát még keresik.  Ameddig nincs meg a kiváltó ok, addig nem kaphat gyógyszert, csak egy kiegészítő drazsét. Már kb. másfél hete csak annyit eszik, mint egy óvodás és ennek a kevés kajának a fele is visszajön. Úgy látom, hogy napról-napra romlik az állapota. Lehet hogy mire megkaphatja a gyógyszert, már nagyon le lesz gyengülve.

 

Kérdésem: mennyi idő alatt lehet felépülni egy ilyen betegségből és milyen esélyekkel?

Ha valaki már átesett ilyenen, kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

Köszönöm.

afintha Creative Commons License 2010.07.19 0 0 741
mi tortent az elmult fel evben?
Előzmény: cs.h.kriszta (740)
cs.h.kriszta Creative Commons License 2009.12.03 0 0 740
Október 17-27 között Kínában jártam.Ott és a repülőkön mindenhol légkondicionálóval voltunk körülvéve.Sikerült ezzel a betegséggel hazajönnöm, mind a mai napig kínlódok vele. Azon kívül, hogy a tüdőt megtámadja,számos olyan egyéb idegrendszeri,bélrendszeri tünete van,ami nagyon nehezen gyógyul.Kíváncsi lennék, másoknak mi a tapasztalata vele, mert én nagyon nehezen viselem, hogy nem gyógyultam még mindig meg belőle, sőt,az influenza elleni védőoltás egy csomó tünetet újra előhozott. Ha érdekli Önöket az esetem, szívesen leírom részletesen,de én is szívesen kapcsolatba lépnék olyanokkal,akik ebből meggyógyultak. Milyen tapasztalataik vannak, meddig tartott a gyógyulás stb. Én úgy látom,ez nálunk egy kevésbé ismert betegség még, 3,5 hét volt, hogy megjött a szerológiai vizsgálat eredménye, de utána már nem adtak gyógyszert azzal, hogy úgyis kivásik belőlem. Most megint elölről kezdődik az egész.Megmondom őszintén, idegileg nagyon megvisel ez a dolog, éjszaka rosszul alszom, már nyugtatót is írtak fel. Inkább valami olyat adnának,amitől meggyógyulok. Visszamaradt tünet a folyamatos fülzúgás, ami borzasztó zavaró,ill. a tüdőmön mintha egy tégla lenne érzés,vagy gombóc a torkomban. De az influenza oltás után megint visszatért a hasmenés,az étvágytalanság, a gyengeség,ájulás érzés, az állandó hőemelkedés 37,5C. Fizikailag megint nehezen bírom magam, pedig már kezdtem viszonylag jól lenne.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Előzmény: kullo (733)
afintha Creative Commons License 2009.11.02 0 0 739
ha a fogaszati problema nem akll fenn, akkor vagy a gyomor, vagy tudo a ludas.

en mellkas rtg-t es/vagy gyomortukrozest kernek az orvosod helyeben.
Előzmény: Yadre (738)
Yadre Creative Commons License 2009.11.02 0 0 738
szia, afintha!

nem voltam tükrözésen, a doktornő nem említette mint opciót. Egyébként nem fáj semmim, székletem kiváló, és csak ez a kellemetlen szimptóma maradt meg. ennek tükrében (höhö :) ) mi oka lehet ennek? talán mebgomlott valami egyensúly a bélflórában? vagy egy régi bélfertőzés maradéka lehet?
Előzmény: afintha (737)
afintha Creative Commons License 2009.11.01 0 0 737
voltal-e gyomortukrozesen?
Előzmény: Yadre (736)
Yadre Creative Commons License 2009.10.30 0 0 736
sziasztok,

van egy hónpok óta létező idegesítő problémám, ami régeben puffadással, sok szellentésel és böfögéssel járt. El is mentem egy belgyógyászhoz (mivel az espumisanra és normaflore-ra meg se moccant az ügy), aki elküldött hasi UH-ra és teljes vérképre. Eredmények: kiválóak. Egy homeopátiás szer megszűntette a panaszokat, de az idegesítő probléma, a rossz szájszag makacsul gyakran jelentkezik. Fogászati probléma kizárva. Mit tegyek?? tictac szopogatása csak tüneti kezelés:)

minden tippet kösözönök!
afintha Creative Commons License 2009.10.21 0 0 735
Feltetlenul menjel el. kivancsin varjuk az eredmenyeket.
Előzmény: katesz32 (734)
katesz32 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 734
Sziasztok!

Volt már valakinek hasonló problémája?
Pár éve a bal bordám alatt ha sokat ettem mindig szúró fájdalmat éreztem ez kb.3-4 havonta jelentkezett. Most már egyre sűrűbben és nem csak akkor ha nagyon bekajálok hanem akkor is ha keveset eszek. Olyan érzés mint amikor beszorul a levegő. Mindenképp elmegyek orvoshoz.
koritsaki Creative Commons License 2009.06.14 0 0 732
Köszönöm afintha!
Előzmény: afintha (731)
afintha Creative Commons License 2009.06.13 0 0 731
Tenyleg javasolt megmutatni a haziorvosnak.
A 3 eremeny alapjan nagyon altalanos dolgok lathatoak csak:
- valamilyen gyulladasos folyamat _lehet_ a szervezetedben.
- a vese mukodese eletkorodhoz kepest _lehet_ hogy alacsonyabb merteku, mint szokott lenni.
Fontos lenne latni korabbi vzsgalati eredmenyeket. Az ok megtalalasa, pontos diagnozis, esetleg szukseges terapia igy interneten keresztul nem lehetseges.
Előzmény: koritsaki (730)
koritsaki Creative Commons License 2009.06.12 0 0 730

Nálunk ez úgy működik, hogy csak beküldjük neki az eredményt, ő üzent, hogy mutassam meg a háziorvosnak is. Csak még nem tudom mikor tudok elmenni, gondoltam, talán hamarabb megtudhatok valamit...

afintha Creative Commons License 2009.06.12 0 0 729
es az uzemorvos mit mondott?
Előzmény: koritsaki (728)
koritsaki Creative Commons License 2009.06.12 0 0 728
Általános labor, üzemorvos kérte munkába álláskor.
Előzmény: afintha (727)
afintha Creative Commons License 2009.06.12 0 0 727
miert keszult a labor?
milyen (labor)vizsgaltokat vegeztek meg?
Előzmény: koritsaki (726)
koritsaki Creative Commons License 2009.06.12 0 0 726

Kedves Hozzáértők!

Laborom eredményei között ezek az értékek lettek megjelölve mint határértéktől eltérők: Vvt süllyedés: 41 mm/óra, kreatinin: 90 umol/l, eGFR: 62 ml/perc. 35 éves nő vagyok, különösebb panasz nélkül (fáradságot kivéve). Jelenthet ez valami betegséget? Előre is köszönöm a választ!!

motorosapja Creative Commons License 2009.06.08 0 0 725

Nyitottam egy topicot "vétlen motoros kálváriája" címmel, abban leírtam az esetet. (előbb, mint ahogy itt feltettem a kérdést) Röviden: egy megtörtént baleset elbírálásánál estleg fontos lehet.

Írtam egy elektronikus levelet az OVSZ-nek ezzel a kérdéssel, kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán válaszra méltatnak-e ? Remélem igen, kértem őket, mindenképp válaszoljanak, mert számomra fontos lenne. Még a biztos rossz is jobb, mint a bizonytalanság ...

Előzmény: afintha (722)
afintha Creative Commons License 2009.06.08 0 0 724
ha vernyomasszabalyozo gyogyszereket szedsz, es igy alacsony a vernyomasod, akkor a gyogyszerbeallitas nem megfelelo.
viszont fontosnak tartanam, hogy a gyogyszerbeallitas valtoztatasat a kezeloorvosoddal beszeld meg.
Előzmény: kutykuruty brekege (723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!