Keresés

Részletes keresés

youlcsi Creative Commons License 2016.05.12 0 0 480

Sziasztok!

nem igazán kérdésem van, inkább csak nyűglődök, ideges vagyok, úgysem tudok odafigyelni ma már semmire...

szóval holnap megyek gasztróra. 2 hete kaptam az időpontot, és nagyon hosszú volt ez a 2 hét.

2 éve ugyan volt egy látogatásom orvosnál, de tk 6 éve nem vizsgáltak... szóval van mit bepótolnom. zanzásítva hasmenés (3 éve, epeműtét óta nagyon gyakran nyákos, és ezt általában fájdalom jelzi előre), köldök körüli fájdalom, gyomorégés, savas felböfögés.

A vizsgálat apropóját az adta, hogy hasi fájdalommal 2 hete kórházba kerültem. nem derült ki, milyen gyulladás, adnexitis és appendicitis között vacilláltak, de egyik sem igazolódott be, és így persze az enteritis is felvetődött. gyógyszerrel, antibiotikummal teljesen rendbejöttem másfél hét alatt... persze a hasmenés azóta is ugyanúgy van, mint ahogy előtte is.

Nincsenek illúzióim, készülök lélekben arra, amit az orvos holnap mondani fog... de mégis időnként felvetődik bennem annak a lehetősége, hogy talán mégsem akar majd tükrözni... van erre reális esély?

gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.12 0 1 479

Akkor várok vele még pár napot ezzel a széklettel ma is voltak benne fekete darabkák mogyoronyi  most már harmadik napja remélem nem állandósul.

Előzmény: kov-i (473)
kov-i Creative Commons License 2016.05.11 0 0 478

Hát...... Inkább keress fel egy megbizható gasztro dokit, és mond el a panaszaidat. szerintem ne kisérletezz semmivel.

Előzmény: gyurmy40 (477)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 477

Februárban voltam hasi kismedence CT-n  negativ volt, március labor rendben, illetve 2014 szeptemberében teljes vastagbéltükrözés az is rendben volt. Sokat fogytam az elmúlt időkben(tavaly óta) de semmit nem találtak de a hasam az elég érzékeny. Most pár napja találtak nálam aranyeret adtak rá kúpot azt használom de az nem hiszem hogy befolyásolja a bélműködést bár nem tudom.

Előzmény: kov-i (476)
kov-i Creative Commons License 2016.05.11 0 0 476

Akkor szerintem jelentkezz be gasztro orvoshoz. Jobb megelőzni a bajt.

Előzmény: gyurmy40 (475)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 475

ja meg azok a fekete darabkák benne is elég riasztóak

Előzmény: kov-i (473)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 474

szia kovi! Az a baj a hasam is fáj ,sokat vagyok mostanában, nagyon gyenge is vagyok  ,és rossz a közérzetem ezért aggódom.

Előzmény: kov-i (473)
kov-i Creative Commons License 2016.05.11 0 0 473

Szia. Éppen tegnapelőtt faggattam a gsztro orvosomat erről a témáról. Azt mondta, ha pár napig más a széklet, mint a normális, akkor erre nem kell még nagy gondot forditani. Ha már huzamosabb ideig van az eltérés akkor mindenképpen kell keresni orvost.

Előzmény: gyurmy40 (472)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 472

sziasztok kérdésem lenne 3 napja vannak a székletemmel gondok nyálkás sötét barna  de feketés darabkák is vannak benne elég lágy az egész a hasam sem jó sokat korog meg hangos fogalmam sincs mi lehet ez. szoktam csokit enni meg májat is ettem 2 napig de nem tudom  mi ez.

Lumi2 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 471

Sziasztok!

 

Tudom ezeket az infókat tudni szokta mindenki de szerintem jól össze van szedve A diéta segít az IBS címmel egy cikkben. Nekem ez sokat segített, persze tudtam hogy kellene enni meg mit nem de így valahogy jobban tudatosult. Érdemes foglalkozni vele. 

youlcsi Creative Commons License 2016.04.04 0 0 470

eddig is az volt, nem?

én még nem találkoztam olyan ORVOSSAL, aki ne tartotta volna baromságnak.

Előzmény: polária (469)
polária Creative Commons License 2016.04.03 0 0 469
kov-i Creative Commons License 2016.02.28 0 0 468

Ilka Egészségházba.

Előzmény: ammesz (467)
ammesz Creative Commons License 2016.02.28 0 0 467

Hova jársz hozzá?

Előzmény: kov-i (466)
kov-i Creative Commons License 2016.02.28 0 0 466

Hello. Én most hozzá járok.

Előzmény: Jameson. (464)
ammesz Creative Commons License 2016.02.28 0 0 465

Nagyon alapos, megfontolt, jó doki.

Előzmény: Jameson. (464)
Jameson. Creative Commons License 2016.02.26 0 0 464

Üdv!

 

Péter Zoltánról vannak esetleg tapasztalatok? 

robi8010 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 463

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen írom le problémámat!Július vége óta gyakori 4 napos székrekedések hiába vettem be stadalaxot,kupot,egyéb hashajtókat alig segített,a székletemen mely vérrel kevertnek  láttam,ez egészen Októberig tartott,székelési ingerem se nagyon volt, mikor már semmilyen hashajtó nem segített a Sebész doktor  elküldött kórházba ott kaptam beöntést előtte Hasi röntgen is volt  a leletemen ez áll" "Has középső részén és jobb csípőlapát magasságában több mérsékelten tágabb vékonybélkacs,többszörös nivó képződéssel,jobb flexurának megfelelően is nivó..."

Ez mit jelent?

A kórházban irtak fel amíg Gasztroenterológiára nem megyek(hét közepén megyek) Parafin olajat,1 evőkanállal kéne bevennem,de 1 evőkanál már 2 hete nem segit ezért 3 evőkanállal csináltam akkor már volt normális székletem,de pár napja 3 evőkanállal se megy,igy mellé keserű só oldatot is iszom!Hét közepéig a gasztroig ki kell birnom!Évek óta este és reggel éhgyomorra tejet iszom melegen.Szerintetek műtét lesz a vége?A vékonybél környékén hetek óta érzékeny,(amióta a beöntést kaptam)és néha a csipőmbe is érzek mostanában tompa nyilalást!

Várom válaszotokat!

 

adó segítség Creative Commons License 2015.11.04 0 0 462

2010 óta egyébként jár adókedvezmény számos gasztroenterológiai problémára (crohn, colitis, laktóz intolerancia, lisztérzékenység, stb).

 

Érdemes csekkolni, ajánlom a következő oldalt: http://www.betegadokedvezmeny.hu

Ha valaki a korábbi években nem vette igénybe, akkor 2010-ig visszamenőleg is vissza lehet igényelni a NAV-tól a korábbi években levont szja-ból az adókedvezményt (ami 5 évre összesen kb 270 ezer ft).

Nem egy bonyolult dolog, vizsgálattal sem jár, csak egy orvosi igazolást kell beszerezni.

gombóc63 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 461

Embere válogatja, kell hozzá önuralom és nyugodtság.

Előzmény: Katona Izabella (460)
Katona Izabella Creative Commons License 2015.10.27 0 0 460

Időpontot kértem a gasztros dokihoz, mert fáj a gyomrom, a nyelőcsőcsövem, nagyon sokat kell várnom, addig kérjek valami bogyót a gyógyszertárba ?? Mentem a háziorvoshoz, ő nem írt fel semmilyen gyógyszert, így magamtól kell kitalálni mit szedjek addig hogy fájdalmam csillapítsam. Nagyon kellemetlen a tükrözés ?

Lumi2 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 459

Ha még van kitartásod így kérdezni, akkor nekem jó tapasztalatom van a Dr. Wacha Judit klinikai főorvos, belgyógyász-gasztroenterológussal. 

Előzmény: mackota (458)
mackota Creative Commons License 2015.03.31 0 0 458

Meglepetésemre sajnos rengeteg visszaélést és kéretlen hangnemet tapasztaltam a magyar egészségügyben:

Egyet említenék ezek közül:

 

Az orvosok.hu orvos válaszol rovatban kérdeztem meg egy gasztroenterológust ugyanis vékonybél kontaminált szindrómát állapítottak meg és gyomorfájás miatt nem tudtam az antibiotikus kúrát végig csinálni.

Emiatt az orvos nem mert újabb antibiotikumot felírni, de a puffadás tüneteim, hőemelkedésem visszatért ezért véleményt kértem volna és ezt a választ kaptam.

 

Kedves Márta!

Kétlem, hogy a Normix okozta volna az említett mellékhatásokat. Orvosának feltehetően jó oka volt arra, hogy ne adjon újabb antibiotikumot.
Helyesnek tartja, hogy internetes információ alapján megkerülje az ő véleményét?Megválaszolta: Prof. Dr. Papp János

 

Ezek után írtam az adminnak. Én nagyon csalódtam ebben a szolgáltatásban a stílus miatt, mert ezt nem tartom segítségnek. Egy napi szinten fájdalmakkal élő embernek nem erre volna szüksége, mindamellett, hogy tényleges tanácsot nem adott.

Benedek L. Creative Commons License 2015.03.06 0 0 457

Hallottam a tv-ben, hogy 4 megyében már van vastagbél-rákszűrés. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire valós ez, és aki már túl van rajta mi a tapasztalat?

meredis Creative Commons License 2014.11.02 0 0 456

szép napot!

édesanyám miatt írok ide. '84-ben megműtötték epekővel, nincs epéje. kb. 3 hete fáj a jobb oldala, nagyon fel van puffadva. ultrahang vizsgálat szerint epehomokja van. kapott görcsoldót, puffadásra is kapott valami bogyót.

szinte egész nap fáj a gyomra, illetve inkább a jobb oldala.

sajnos gasztroenterológushoz csak dec. 5-re kapott időpontot.

nem tudom mennyire veszélyes ez!

ha valaki tudna írni róla megköszönnöm!

radio100jozsi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 455

Akkor ez nem egyedi jelenség, a korom is azonos, bár a tünetek nem ennyire gyakoriak, de ugyan azok. Nekem főleg akkor jelentkezik, ha puffasztóbb ételt eszek, vagy következő nap erősebb hidegfront jön, ami okán feszültebb lesz a hasam. Nekem is bizonyos lehajlások, lefekvés, bizonyos mozdulatok váltják néha ki, és szintén a gyomorszáj környékén váltja ki, ami aztán okozza a szívritmuszavart, de ha pld. lefekvésnél akkor megfordulok, elmúlik. Nekem sem állapítottak meg semmiféle problémát a gyomornál, szívnél, és van, hogy hetekig is panaszmentes, de van, hogy napjában többször is jelentkezik.

Előzmény: akidnab 2 (424)
electroger Creative Commons License 2014.07.07 0 0 454

Üdv!
Azóta mi a helyzet a betegségeddel?Nálam most jelentkezik pár napja,hogy le gugoláskor,görnyedt üléskor,vagy reggel,mikor üres a gyomrom és befeszül,hogy ritmuszavaraim vannak.
Refluxom van,meg GERD-em.Beszéltem telefonon a gasztro orvosommal,meg egy kardiológussal,mindkettő gyakorlatilag nem értették a bajom.Szedjek magnéziumot,meg káliumot,a refluxra meg a pantoprazolt tovább.Külföldön vagyok,kénytelen voltam velük telefonon konzultálni.

Előzmény: akidnab 2 (424)
keeper2 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 449

Helló!

 

Eléggé székrekedésre hajlamos vagyok, ezért már régóta fogyasztok reggel és este probiotikus joghurtot, benne zabkorpával és tönkölykorpával, hogy az ajánlott rost bevitelt elérjem. Nemrég viszont lecseréltem az emésztőenzim-táplálékkiegészítőmet egy jobb készítményre, viszont most vettem észre, hogy ebben van celluláz is, ami elvileg a cellulózt bontja le. Nem teszem ezzel tönkre a rost bevitelemet azzal, hogy a korpában lévő rostokat lebontja és feldologozza a szervezetem, és így újra visszatérhet a székrekedésem, mivel nem lesz meg a rost, aminek hatására felgyorsul a székletűrírésem?

Másik kérdés, hogy az is olvastam a rostokról, hogy megkötik a káros anyagok mellett a vitaminokat, gyógyszereket is. Ezek szerint a gyógyszeremet és a multivitaminomat mennyivel késöbb fogyaszthatom a korpa elfogyasztása után?

Order of Hermes Creative Commons License 2013.11.05 0 0 448

Nem tudom tudna-e valaki segiteni... Az lenne a kerdesem, hogy Magyarorszagon hol vegeznek szeklettranszplantacios kezeleseket? A nagymamat a korhazban elkapta a Clostridium fertozes, az antibiotikumok nem igazan hasznalnak, talan ez lehetne egy lehetseges megoldas.

Blackring Creative Commons License 2013.09.24 0 0 447

Szia!

Véletlenül akadtam a hozzászólásodra, nem tudom  aktuális-e még a problémád?

Nekem pontosan ugyanez a gondom

Előzmény: akidnab 2 (424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!