Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2020.02.11 0 0 13834

Kedves Stefi999,

kicsit továbbolvastam a dolgot és kiegészíteném az előző bejegyzésemet: az egész hüJeség:-) Viszont ennek a megtárgyalásából engedelmetekkel kimaradok, amennyiben nem elég az a 7-800! cikk amit a témában eddig írtam arra, hogy kifejezze az álláspontomat, akkor nem gondolom, hogy ezen a platformon ebben a témában előrébb jutnánk.

ÜDvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Stefi999 (13829)
Alváskultúra (X) 2020.02.11 0 0 13833

Szia Stefi999,

6 féle matrac, 6 féle autó, 6 féle ház, hatféle élet. Nekem ez egy kicsit marxista, de hagyjunk ennek is teret.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Stefi999 (13826)
Hooshee Creative Commons License 2020.02.11 0 0 13832

Ebben teljesen egyetértünk.

Előzmény: ÁsítóSárkány (13831)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.02.11 0 0 13831

Itt különszedném a gyártást meg a marketinget.

A lukat beszélünk a hasadba marketing szükségességéről persze megoszlanak a vélemények :)

A magam részéről az informált választáshoz adott korrekt tájékoztatás + figyelemfelhívás amit a legjobban értékelek...
Elég sok impulzus-döntés is születik a vásárlásokban... és amíg ez így van, addig ezt a marketing is ki akarja használni.

Előzmény: Hooshee (13830)
Hooshee Creative Commons License 2020.02.11 0 0 13830

Nézd, én elég sokat utazom, úgyhogy évente is több 10 féle matracon alszom. És nagyon nem értek veled abban egyet, hogy ezt radikálisan lehetne szűkíteni.

Az, hogy 116 (illetve sokkal több féle) matrac van, az csak annak köszönhető, hogy rengeteg a gyártó is. De egy egy gyártó szortimentje azért maximum néhány 10es nagyságrendű számosságban, és igenis van különbség köztük.

Abban épp igazad lenne, hogy "felesleges" az Isbirnek, Yatasnak, Sealynek, Simmonsnak, és a lista még sokáig folytatható, elég hasonló matracokat gyártania. De azért azt is tudjuk kb a közgazdaságtan első órája óta, hogy a monopólium nem túl jó a felhasználó szempontjából, úgyhogy egyáltalán nem baj, hogy sok gyártó versenyez a piacon.

Megtartani meg fogja. A deszka is megtart, meg a sima mosogatószivacs is, ha elég vastagra vágod.  Az a nem mindegy, hogy hogyan, hogy 8 óra múlva úgy kelsz ki belőle, hogy pihent vagy és nem fáj sehol, vagy nem.

Előzmény: Stefi999 (13829)
Stefi999 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 13829

Ne radikálisan értsd a mondandómat. Nagyanyáinknak is jó lett volna 10 évente egy pontjó matrac!

Szuper dolognak tartom a matracokat. 10 évente mindenki vegyen egy jó matracot. Ennyi. Tényleg legyen egy 6 darabos választék, de hiába van 116 darabos, nem fogsz többre menni a nagyobb választékkal. Elveszel benne, lehúznak, esetleg oda terelnek, amiből ki van adva, h. nagyobb eladási szám kell, stb. Lehet, h. 1%-nyi vevő ha sok időt öl bele és MÁZLIJA is van, akkor profitálhat ebből, de a végső fekvési, alváskori élmény sokkal kevésbé különböző a 116 matracnál, mint ahogy azt el szeretnék veled hitetni.

A példádat kicsit kibővítve. Ha van Maruti, Mercedes és Bentley, akkor elképzelésem szerint ez a pontjó matrac a Mercedes kategória lehet. Ha átlagos testsúlyú vagy. Persze, ha nem jön be, akkor visszaküldöd. Itt nincs ezerféle paraméter, tartson meg, legyen kényelmes és tartós. Ha egy matrac nem tud megtartani egy átlagos súlyú embert, akkor fel kell gyújtani. 

Még száz év múlva is jönnek majd az új "fejlesztések" matrac téren, de hová jutunk velük?

Előzmény: Hooshee (13828)
Hooshee Creative Commons License 2020.02.11 0 0 13828

"Nagyanyáinknak még nem voltak ilyen problémáik, hogy milyen matracot válasszanak, és mégis leélték minden probléma nélkül az életüket. Véleményem szerint a matrac piac teljesen feleslegesen van széttagolva ezer felé."

Azért nem tudom te hogy emlékszel nagyanyáidra, én úgy hogy 60 évesen már nem volt egyenes a gerince (nagyon nem), és folyamatosan fájt a dereka/háta mindene. De persze nem is volt lehetősége nagyon másra.

Nagyanyáinknak (vagy ükanyáinknak) nem volt sok választása, lovaskocsi vagy gyalog, mégis leélték az életüket.

De azért nagyon fura felvetés lenne, hogy akkor tök felesleges Marutit és Mercedest gyártani, bármi jó lesz. VAlóban mindkettő elvisz A-ból B-be, csak nagyon más a dolog minősége...

lisztferihegy Creative Commons License 2020.02.11 0 1 13827

"nyilván a cégecske megbízhatósága kérdéses" tegyük gyorsan hozzá hogy a régi nagymúltú cég képviselője is kiirta erre a fórumra, hogy vannak hibák amik szerinte és a gyártó szerint sem garanciálisak és kész. Innentől kezdve csak nehezen megmagyarázható hogy miért kéne többszörös áron megvásárolni a tartósság ígéretét, ha számonkérni ugyanúgy nem lehet, mint a legolcsóbb webshopon. Sőt lehet az aldiban az babkonzerv meg a pelenka mellett árult vákummatracra még könnyebb is érvényesíteni a garanciális igényeket.

Stefi999 Creative Commons License 2020.02.11 0 2 13826

Szia László, köszi!

Nagyanyáinknak még nem voltak ilyen problémáik, hogy milyen matracot válasszanak, és mégis leélték minden probléma nélkül az életüket. Véleményem szerint a matrac piac teljesen feleslegesen van széttagolva ezer felé. Az embereknek nincs szükségük erre. Ismerjük a mesterséges igénykeltést ill. a különböző piaci taktikákat, amikkel meg lehet zavarni a fejeket. Nehogy véletlenül pontosan meg tudjuk mondani, hogy mennyit ér egy matrac. Ezért lehet elsózni a teljesen felesleges fél vagy egy milliós árakon is termékeket. 

Ha ebben a bizniszben töltesz el évtizedeket, akkor talán még el is hiszed, hogy van létjogosultsága ennek, a valóságban elég lenne 6 féle matrac (a nagy testsúly különbségek miatt), ebben már némi komfort varianciát is megengedve.

Lehet heteken át járni próbálgatni, akkor sem fog az ember sokkal jobbat választani, a legtöbben úgyis csak a nagyjából jóig jutnak el. Ráadásul nem fog tudni kiderülni, h. milyen lesz egy hónapos használat után.

Itt a szállítás már bele van kalkulálva az árba. Bármennyire is agyrepesztő vagy lehengerlően bugyuta eladói oldalról a "pontjó" matrac ötlete, vevői oldalról igazán remek és sallangmentes elképzelés, sok modern alapanyagot összedobáltak bele, még talán össze is jöhet, hogy pont jó (úgyis csak az elegendően jót kell teljesítenie, hiszen próbával is csak kb. odáig lehetne eljutni). Fontos, h. bő három hónapig kipróbálható, ezt nálatok a saját márkás matracon kívül nem lehet megtenni egyikkel sem! Érzésem szerint nálatok egy ilyen matrac többől jönne ki 20-30%-al. Ez csak érzés, mert úgysem bizonyítható, h. mennyit ér egy adott matrac. De kevesebből semmiképp nem jönne ki.

Röviden a koncepció ezért lehet vonzó, nyilván a cégecske megbízhatósága kérdéses, ha pár alapinfrastruktúrájuk nem működik. Az mondjuk, h. valaki egy ilyen vállalkozással próbálkozik, nem a gonosztól való dolog, hagyjunk teret neki, el kell, hogy férjen.

Előzmény: Alváskultúra (13824)
Lazán csak... Creative Commons License 2020.02.11 0 0 13825

Sziasztok,

erről a matracról van valakinek tapasztalata, 18-20 éves gyereknek lenne.

Alváskultúra (X) 2020.02.10 0 0 13824

Szia Stefi999,

én sem lettem okosabb. Igazán most már csak azt nem értem, hogy miért szeretne az ember ilyen helyen ilyen matracot vásárolni. Ez persze nem az én dolgom, csak furcsa, hogy ennyi üzletekkel, elérhetőségekkel, megbízhatósággal és évekkel a hátuk mögött lévő vállalkozások között miért éppen egy ilyen semmitmondó, éppen csak létező, egytermékes webáruházban szeretnél vásárolni.

Persze hajrá, én nem tudok segíteni sajna, hátha valaki más megteszi helyettem.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Stefi999 (13823)
Stefi999 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 13823

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a pontjómatracról :D? http://lunamatrac.hu/kezdolap/

A jogi nyilatkozat résznél lévő számon azt mondja a telefon, h. nincs hozzárendelve előfizető. A céginformációs adatbázisban www.ikl.hu webcím van megadva, az nem jön be.

A street view-n látszik a címen vmi Lugas Bútor. Mobilszámot felveszik, állítólag még nem küldte vissza senki a portékájukat :D.

Köszi!

_László_ Creative Commons License 2020.02.09 0 0 13822

Köszönöm szépen :)!

Előzmény: Alváskultúra (13816)
Alváskultúra (X) 2020.02.09 0 0 13821

Kedves Sándor,

még olyat lehet, ha Pesten jár az ember, hogy a Réno udvarban van egy outlet matrac üzlet (XIII. Váci út 168, a REGIO játékbolt mellett), ha van olyan és abban a méretben, akkor gyakorlatilag akár gombokért is el lehet hozni matracokat: garanciális, szállítási sérült, stb...

Előtte egy telefont azért érdemes, hogy ne fusson nagyon lukra az ember:

06 20 289 19 91

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: olajteknő (13820)
olajteknő Creative Commons License 2020.02.09 0 0 13820

Kedves László!

Köszönöm a gyors választ!

Jól lőtte be az árat, 100 E Ft lélektani határom.

Szép napot!

V.S.

Előzmény: Alváskultúra (13819)
Alváskultúra (X) 2020.02.09 0 1 13819

Kedves Sándor,

gratula, alaposan utánaolvasott a témának:-) Sok minden kiderül a bejegyzésből, viszont az árfekvés hiányzik belőle (vagy én siklottam át fölötte:-), minden esetre vastagon 100k alatt keresnénk egy matracot. Egy Ceriflex Selena Comfort a maga 22centis vastagságával olyan 75 körül vagy még befutó lehet, ha ezt is egy kicsit soknak találja, akkor szintén a Ceriflex matrac választékából a Classic Hard 16 centis magasságával is nyújthat hosszú távon jó szolgálatot. Ezeket a termékeket szállodáknak, panzióknak is szállítottuk és úgy általában nagyon kevés a garanciális panasz.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: olajteknő (13818)
olajteknő Creative Commons License 2020.02.08 0 0 13818

Tisztelt Pálinkás Úr!

Most jutottam el odáig, hogy vennem kell egy matracot. (Nem a földön alszok). Nem szeretnék semmi extrát, csak tudjak rajta kényelmesen aludni. Azt viszont szeretném, hogy ha nem is 25, de talán 10 évig kitartson, addig ne puhuljon meg, és ne süllyedjen be kényelmetlenre.

A nyaralónkban jól elvagyok egy 20 éves, de még mindig kemény 10 cm vastag szivacsbetéten is.

A matrac azért lehet ennél jobb...

140x200-as méretre van szükségem. Ha helyes, ha nem, a legtöbbet hason és oldalt alszom. Hanyatt egyáltalán nem tudok, és nem is akarok. A lábaimat szétvetve, a lábfejeimet pedig vagy az ágy végén, vagy oldalt lelógatom. A súlyom 85 kg, 60 éves és nagyon rossz alvó vagyok. Ha sikerül is elaludnom, kb. 2-3 óra után felébredek, és utána órákon keresztül csak forgolódom. Sajnos pár hónapja kicsit megemeltem magam, és már a derekam is fáj, de nem a matractól várom a gyógyulást. Nem fogok a matrac szélén ülni, sem tévét nem fogok rajta, vagy róla nézni. Kifejezetten csak alvásra van rá szükségem. Kipróbáltam párat, de a memóriahab valahogy nekem nem jön be, még a 2cm-es sem. Bár lehet, hogy csak meg kell szokni. A kókuszt pedig inkább csokiban szeretem. A rugósat sem igazán preferálom. Kérem ne szörnyülködjön, de sajnos nem vesz rá a lélek, hogy akár csak százezer forintot is kiadjak egy matracért. Bár, ha Ön azt mondja, hogy "25 évig" az matrac lesz, akkor esetleg elgondolkodom rajta, de mint írtam 10 évet inkább tartok reálisnak.

Kérem, ha ilyen alacsony árkategóriában is tud olyan matracot, amin kényelmesen tudnék aludni, ajánljon valamit. Ha úgy gondolja, hogy ilyen matracot nem érdemes vásárolni, akkor sem sértődöm meg, hiszen azért kérem a tanácsát, mert nem értek hozzá, de szeretném tudni, hogy mit vegyek és miért éppen azt.

Köszönettel: Varga Sándor

Hooshee Creative Commons License 2020.02.08 0 0 13817

Én végül az Isbir féle (LifeSleep) CoolFlow Deluxe-ot vettem.

Előzmény: lyzy03 (13814)
Alváskultúra (X) 2020.02.08 0 0 13816

Kedves László,

hát igen: az élet nehéz:-) Nem gondolnám, hogy a Levital Smart matracon található XDura habnál van jobban szellőző hab Magyarországon és azt sem gondolnám, hogy az emlékezőhab maradéktalanul megoldana minden problémát főként úgy, hogy teljes mértékben kizártnak tartom, hogy a hagyományos emlékezőhab alapanyagok alkalmasak lennének decibitus ellen. Sőt: én senkinek sem ajánlanám. Szerintem egyetlen hab nem alkalmas rá és ezen még az antidecubitus kialakítás (piramid vágás, tojástartó) sem segít. Apróságokat emailben tudunk egyeztetni.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: _László_ (13815)
_László_ Creative Commons License 2020.02.07 0 0 13815

Szia László!

Már november óta zajlik a kálváriám a matracokkal, a következő hónapok még valószínűleg el fognak menni vele. A Levital Perfect Sense sajnos nem tudta megadni a megfelelő gerinctartást, a Dormeo Air+ Comfort pedig ugyanez. (72 kg vagyok).

A vicc az ráadásul, hogy az Air+ matrac megfordítható, és mostanság a keményebb felén alszom, mert ott a zsákrugók felett csak egy 3 cm-es sima habréteg van, és ez jól tart, de ezen meg 25-30 perc után zsibbadni tud a sarkam, vádlim, hátamnak is kényelmetlenné tud válni némileg, ilyenkor pedig oldalfekvésre kell váltanom.
Ergo egész éjszaka csak forgolódom. Akkor sem tartanám meg, ha ez a fele bevált volna, hiszen az egész lényege az Octaspring habrugó rendszer lett volna.

Szóval úgy sejtem a matracok mindig ezen két fő tényező között próbálnak egyensúlyozni: kényelem és tartás. Minél kényelmesebb, puhább, annál nehezebben tudja az alapfunkciót, a tartást is minőségi módon megadni, jól sejtem?

Próbáltam a Levital Smartot és végre úgy éreztem, hogy ez egy jó minőségű, természetes tartást ad, nagyon sajnálom, h. novemberben még nem volt elérhető, lehet, h. a kálváriától megmenekülhettem volna. Most erre pályázom :D.

Most már csak azon aggódom, h. vajon a másik funkciót is el tudja-e olyan jól látni, mint a puhábbik verziói?
A jól kipihentség alapfeltétele a jó vérkeringés. A puhább verzió ezt maximálisan tudja biztosítani, ezt tapasztalatból tudom, de mivel ez feszesebb lett, így gondolom ez az oldala csorbulhatott a matracnak.

A memóriás matracokat eleve kizártam a bemelegedés miatt, de most néztem, Hahnéknál van egy Cellpur habos verzió, ami szuperül szellőzik.
https://www.agy-matrac.hu/cellpur_original_premium_matrac_90x200/

Már elegem van a keresgélésből, de azért mégis jó lenne az optimális tartást és kényelemet/vérkeringést biztosítani tudó matracot megtalálni :D. Lehetséges, h. ez a memóriahab miatt esetleg jobb eséllyel biztosítana jobb vérkeringést, mint a Smart Sense (hiszen felfekvések ellen szokták ajánlgatni)?

Az a bajom, h. már nagyon nem szeretném próbálgatásra ellőni az időmet. Nem lesz véletlenül valami jó kis akció a következő hónapokban Levital fronton? Április végéig le tudom fedni az alvásomat mással. Ha lenne, akkor egy percet nem foglalkoznék tovább keresgéléssel, ill. jó lenne az eddig ráfordított energiát is valamelyest kompenzálni egy jó vétellel. Gondolom erről pontos infót nem lehet adni, de elég lenne egy sejtető utalás is :).

Köszi előre is!

Előzmény: Alváskultúra (13811)
lyzy03 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 13814

Köszönöm. Azt nem néztem. Pontos típust tudnál küldeni? 

Köszönöm szépen.

Előzmény: Hooshee (13813)
Hooshee Creative Commons License 2020.02.07 0 0 13813

Én anno majdnem azt vettem, és nem tűnt rossznak, de aztán az Isbir még jobb volt, és még tán valamivel árban is jobb. Amúgy görögországban gyártják.

Előzmény: lyzy03 (13812)
lyzy03 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 13812

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne van e valakinek tapasztalata Sealy Lavish matraccal kapcsolatban? Köszönöm

Alváskultúra (X) 2020.02.06 0 0 13811

Kedves Laciun,

az új matracmagok kint vannak, a matrachuzatok elvileg jövő héten vagy azután érkeznek, addig is próbálhatók. Yatas matracokból a legtöbb típust már nem forgalmazzuk csak azokat, amikből van készletünk.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: Laciun06 (13810)
Laciun06 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 13810

Újra itt.

Az új Levital matracok már elérhetőek minden boltban?

Illetve a Yatas Zero Gravity matracát még áruljátok? A honlapon még fent van, de mintha már semelyik méretet sem tudnám berakni a kosárba.

Köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (13809)
Alváskultúra (X) 2020.01.31 0 0 13809

:-)

Előzmény: hunagyp (13808)
hunagyp Creative Commons License 2020.01.31 0 0 13808

Köszönöm a megerősítést! (Annak vettem)

Ma el tudtam menni 3 boltba. Matrackirály (uj-buda center mellett - huh, ugyan van kínálat, volt 1-2 szimpatikus motyó is ( a néni szakértelme elhanyagolható szintű...) Csak 400 körül indult volna a 140 széles, ami strapa matrac lenne :D

Ok, nem messze matrackiráy, lelkemben rözsedalokkal cammogok, h na "Jsbir, sulykorlát nélkül, gyere haza velem". Hát nem, összeszottyadós alattam mind a 4 v(rugós) verziója. Még egy billerbacket ajánlott, az nem lett volna rossz, de túl keménynek éreztem, oda kellett volna még egy topper (kiprobáltam vele, nade kérem 70E egy 6cm vastag hab, nemár...)

Szóval Budaörs, Cardo, Kishölgy segítökész, Silver jupiter hard, fekszek, "hm, ez jó". Még 2 másikat is megfeküdtem. Azoknak a széle alig rogyott alattam - ez magic!

Erre vissza a jupiterre. Picit rogy a széle ülve, nem durván. 10perc "szundi", ellazultam erre elmúlt a zsibbadás a lábamból :D újabb magic.  Nekem  ez kell! Következönek arra  eszméltem, hogy töltjük a megrendelőt :D

Normál embernek tutira nem ajánlanám, mert nekik durván kemény lehet, de nekem lehet jó lesz. Kiderül, ha megkapom és betöröm itthon :)

Előzmény: Alváskultúra (13801)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.31 0 0 13807

Ide egy megjegyzés, a hason/féloldalasan/oldalasan fekvéshez -- ez azért rendesen kihívás a matracnak, ha tényleg telibe hason is alszol.

Előzmény: Laciun06 (13785)
Alváskultúra (X) 2020.01.31 0 0 13806

Sziasztok,

természetesen vannak olyan matracforgalmazó vállalkozások, ahol a termék árának egy jelentős része a csisztuzsuzsás vagy hasonló reklámköltség. Van ilyen üzleti model is. Azt hiszem, hogy az elmúlt tizenvalahány év alatt ca. kiderült mindenkinek, hogy nem ezzel a vállalkozás modellel lettünk Magyarország legnagyobb márkaválasztékát és legnagyobb árbevételét realizáló 100% magyar tulajdonú ágybetét vállalkozás-csoportja.

Néha a rosszindulat és egyéb számomra megfejthetetlen attidűdök mellett lassán már tényleg nehéz kiigazodni az elvárásokon. Például, hogy miért van az, hogy néhány vásárló, aki mondjuk nem szeretne vagy nem tud elkölteni 2-300 ezer forintot egy matracra -elmegy valamelyik multihoz és megvesz egy olyan terméket, amelyre adott esetben a kötelező egy éven felül nincs garancia hanem csak szavatosság van ÚGY, hogy ugyanabban az árkategóriában bátran-bármikor találhatna a közelében magyar tulajdonú kereskedésben is olyan minőségű és árfekvésű terméket normális, nem átverős garanciavállalással, minőségi tanácsadással, stb?

Ez inkább volt egy költői kérdés, de természetesen ha valaki tudja a választ, akkor örömmel fogadom...

Üdvözlettel:

Pálinkás

Előzmény: Beer Monster (13805)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.31 0 0 13805

Ennyi lenne - akkor, ha rá volna írva a matracra, hogy "nem tartós fogyasztási cikk".

Így viszont inkább minőség és tisztesség kérdése.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!