Keresés

Részletes keresés

Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62687

Nem hinném, hogy van értelme berakni ide a keresetemet, meg az egyéb 5 kg dokumentumot.

Így kénytelen leszel elhinni alábbiakat.

 

Én azt sérelmeztem, hogy a Fidesz egy általam elkövetett korrupciós bűncselekményt  vázolt fel annak a a hamis látszatnak a sugallatával, hogy bizonyos erők nagy összeget adtak nekem arra célra, hogy én lejárassam O.V.-t.

 

A "felhasználás" szót itt nem volt értelme sérelmezni (ahogy a lejárató kampányt sem ) mert fennállt annak a veszélye, hogy azt véleményként értékelik és  nem sérelmezhető tényállításnak.

 

Amit sérelmeztem, az viszont egy valótlan tényállítás volt, ezért sikerült nyerni.

 

A bíróság viszont az ítéletében csak az egész mondatot idézheti (ami tartalmazta a jogsértést) A bíróság egyébként amikor döntött, akkor nemcsak ezt a mondatot értékelte, hanem kötelessége volt az egész sajtótájékoztató szövegét összességében vizsgálni.

 

Na és Wic a lényeg:

 

Engem senki sem használt fel, ( megjegyzem meg sem próbált).

Talán ennyi idő elteltével már sokan - talán te is - beláthatnátok, hogy tudatosan egy cél érdekében , mindig a törvényi kereteken belül maradtam, és vállaltam tetteimet. Többnyire ügyvéd nélkül kezdtem összes ügyemet, később fogadtam csak el  a baráti segítséget. Felhasználni és kihasználni valakit, az egy ronda dolog. Én ilyet soha nem tennék mással. De másnak sem engedném!

 

Szerintem kár ragozni, hogy az ügyet felhasználták vagy sem. Minden ügyet felhasznál a média és a politika, amihez érdekük fűződik.

 

Az én "szerepem" de inkább feladatom az volt, hogy bebizonyítsam, hogy a Kft. nem "0" Ft- volt,. Ez sikerült. De a nyilvánosság ereje nélkül  nem ment volna. Így hát utolsó (közel 3 év után) az egyetlen megmaradt lehetséges megoldásként döntöttem el, hogy megpróbálom.

 

Másodlagos kérdés volt, hogy prominens politikai személyeknek is köze van a "0" Ft-hoz. Tudod soha - és most sem politizálok. Nincs hozzá affinitásom, és sose volt. Annyi sok más és jó dolog van ami érdekel.

Előzmény: Wic (62683)
paragrafus Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62686

Beírtam a fideszfrakcio.hu oldal keresőjébe a Mayer Aranka nevet. Kíváncsi voltam, hogy mit ad ki. Nos, a következőket találtam:

 

Mayer Aranka pert nyert Révész Máriusszal szemben

<!---->

Megsértette Révész Máriusz és a Fidesz Mayer Aranka személyiségi jogát azzal, hogy azt állították: Mayer Aranka Orbán Viktor elleni lejárató kampányban vett volna részt - erről döntött elsőfokú ítéletében a II.-III. Kerületi Bíróság.

Utoljára frissítve: 2007. január 18., 16:01

 

Aztán találtam egy ilyent is:

Aranka az APEH-nál

<!---->

...."Teljesen világos: Mayer Aranka volt"......

 

És még egyet:

Mayer Aranka, az ÉS koronatanúja is alperes

<!---->

...."Színlelt szerződés gyanúja miatt indított pert a Fővárosi Főügyészség Szász I. Attila ügyvéd, illetve a vele vagyonmegosztási perben álló volt felesége, Mayer Aranka ellen - erősítette meg egy lap értesülését kedden a Fővárosi Főügyészség az MTI-nek".....

 

Meg még egyet:

Egy hős lemond

...."Ott van mindjárt a Mayer Aranka, aki válása után állítólag csak némi vagyonmegosztásra ácsingózott. Ha ez így van, miért nem a volt férje vagyonára vonatkozó adatokat lopkodta ki annak számítógépéből? Miért érezte fontosnak, hogy a volt miniszterelnököt megrágalmazza? Az Orbán családtól remélt tartásdíjat? Kapott a volt férjétől egy fillért is? Vagy nem arra vágyik? Nem értjük. Ezért aztán a "szegény, kisemmizett asszonyt" sem tudjuk sajnálni, sőt oda kívánjuk, ahová való".....

Kedves Aranka!

 

Ezekre is vonatkozik a törlési kötelezettség? Mert ha nem, akkor ezek is megérnének egy misét. Pontosabban egy pert.

 

Egyébként pedig szíves elnézést kérek érte, amiért ezeket idéztem. Csak a tudomásodra akartam hozni őket, ha esetleg nem tudnál róluk.

paragrafus Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62685

Kedves Aranka!

 

Egyébiránt pedig hogy állnak a többi, egyéb ügyeid?

(amelyek a sors fintora következtében óhatatlanul ehhez a témakörhöz kapcsolódtak.)

paragrafus Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62684

...."A bíróság kötelezi az I. és a II.r. alperest. hogy 15 napon belül az ítélet rendelkező részéről sajtótájékoztató   keretében,  valamint a www.fideszfrakcio.hu honlapon keresztül -bocsánatkérésük kifejezése mellett- tájékoztassák a nyilvánosságot....”

 

Jó napot kívánok!

 

Hát ahogy megnéztem ezt az oldalt, még a nyomtát sem látom ennek az ügynek. De bezzeg azt már öles betűkkel harsogják, hogy Szijjártó Péter pert nyert az MSZP ellen. Miközben ezt az ítéletet is szelektíven interpretálják. Ugyanis a bíróság nem az egész MSZP-t marasztalta el, hanem csak a győri szervezetüket.

 

Ennek tükrében különösen gyöngyszem a Bársonyos hazugságok című írásuk, vezércikkük, amelyben azt írják - így kezdik (idézem) -:

....Már megszokhattuk, hogy a kormányzati kommunikáció "nem bontja ki az igazság minden részletét".....

Előzmény: Mayer Aranka (62667)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62683

Abban én sérelmeztem a RÁM nézve jogsértő állításokat.

 

ez világos. sérti a személyiségi jogaid, miszerint téged felhasználtak.

a bíróság ezt megállapította. oké, de ez mit is jelent? ugye "Mivel a bíróságok nem terjeszkedhetnek túl a kereseti kérelmen", a döntés amolyan rókafogta csuka. értelmezése:

 

a.) nem használtak fel (mondjuk utálom az ilyen megfogalmazást, nem tárgyak vagyunk) ergo nem is vettél részt a lejárató kampányban

b.) nem felhasználtak, hanem önként vettél részt benne.

 

szerinted mi volt a konkrét szereped ebben az egész ügyben? vagy a történeted szerepe?

 

az én meglátásom egyébként a következő: nem téged használtak fel, hanem a sajnálatos ügyedet, ami közted és a férjed(?) közt volt (aki eléggé súrolja a kőbunkó kategóriát a viselkedésével). szerinted így helyes?

 

De nem késő. Akit ez sértett, még kérheti ennek megállapítását.

 

node valamiért nem kérik az illetékesek, hogy állapítsa meg a bíróság: nem volt lejárató kampány.

 

Előzmény: Mayer Aranka (62682)
Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62682

Nem jól értelmezed.

 

Volt egy sajtótájékoztató.  (helyesen 2005 augusztusában)

 

Abban én sérelmeztem a RÁM nézve jogsértő állításokat.

Nem hinném, hogy nyertem volna ha azt érzem rám nézve jogsértő állításnak, hogy azt mondta a Fidesz, hogy szerinte lézetezett ilyen kampány:-)))

 

Mivel a bíróságok nem terjeszkedhetnek túl a kereseti kérelmen, így nem állapíthatták meg azt amit te hiányolsz, hogy volt-e vagy nem ilyen kampány. Így csak arról állapították meg hogy jogsértő, amit én sérelmeztem.

 

De nem késő. Akit ez sértett, még kérheti ennek megállapítását.

Előzmény: Wic (62672)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62681

nem emléxem olyanra, hogy bármikor is fidesz vezetők közé keveredtem volna.

 

Előzmény: JPBemondó (62679)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62680
mármint, ha valaki azzal akar offolni, JP....
Előzmény: JPBemondó (62678)
JPBemondó Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62679

 

Ja, csak akkor szoktál velük keveredni, ha "megemlékezés" van?

 

Előzmény: Wic (62677)
JPBemondó Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62678

 

"konkrétan leszarom, "báncsák-e a vezért". "

 

Csak nehogy valaki az astoriától gyanús sietséggel történő távozását merje emlegetni...

 

Előzmény: Wic (62676)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62677
nincs. honnét lenne? közöm nincs hozzájuk. de ezt te is tudod....
Előzmény: JPBemondó (62675)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62676

konkrétan leszarom, "báncsák-e a vezért".

 

csak röhögök, hogy miként próbáltok értelmezni egy ítéletet... :o)

Előzmény: JPBemondó (62674)
JPBemondó Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62675

 

Nincs véletlenül információd arról, mikor akarnak perkálni a fijjug?

 

Vagy most megy a fejvakarászás a Pógárok Házában...?

Előzmény: Wic (62673)
JPBemondó Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62674

 

Megint báncsák a vezért, wicikém?

 

Előzmény: Wic (62673)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62673
konkrétan miért is? az ítélet úgy beszél a lejárató kampányról, mint létező dologról. amiben nem használták fel Arankát. vagy kitér arra az ítélet, hogy nem is volt ilyen kampány se?
Előzmény: JPBemondó (62670)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62672

Mutasd már be arról a jogerős ítéletet, ahol kimondták, hogy volt lejárató

kampány.

 

 

miről beszél az ítélet itt?

 

valótlanul azt állították, hogy a felperest az Orbán Viktor elleni lejárató kampányban felhasználták

 

ez azt jelenti: volt kampány, de nem használtak fel téged. mondjuk van ennek a mondatnak egy pikánsabb értelmezése is.

Előzmény: Mayer Aranka (62668)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62671

köszi.

 

Előzmény: Mayer Aranka (62667)
JPBemondó Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62670

 

Wiciki, én úgy látom, hogy te megint pofára estél... :))))))))

 

sörivó Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62669
Köszi, hogy közzé tetted az itéletet is!
Előzmény: Mayer Aranka (62667)
Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62668

Mutasd már be arról a jogerős ítéletet, ahol kimondták, hogy volt lejárató

kampány.

 

Csak nem akarod azt mondani, hogy felültél ennek az ovis (óvodás)  pletykának, amit azok híreszteltek akiknek ez érdekükben állt?

Előzmény: Wic (62666)
Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62667

A jogerős ítélet ez:

 

A bíróság megállapítja, hogy az I. és a II.r. alperesek megsértették a felperes személyhez fűződő jogát - jó hírnevét- azzal, hogy valótlanul azt állították, hogy a felperest az Orbán Viktor elleni lejárató kampányban felhasználták, és azt a hamis látszatot keltették, hogy a felperes által a Budapest, II. kerületében eladott és megvásárolt ingatlanok közötti vételár különbözetet az Orbán Viktor lejáratásában érdekelt politikai erők fedezték, a felperes Orbán Viktor elleni lejárató kampányban játszott szerepére tekintettel.

A bíróság eltiltja az I.. és a II. r. alperest a további jogsértéstől, és kötelezi őket a jogsértés abbahagyására.

 

A bíróság kötelezi a IV. és az. V.r. alperest, hogy a "Mayer Aranka furcsa ingatlanszerzése: budai háztulajdonos a kisemmizett éhező" című cikk az ítélet szerint jogsértést megvalósító részének internetről való hozzáférését 15 napon belül szüntessék meg.

 

A bíróság kötelezi az I. és a II.r. alperest. hogy 15 napon belül az ítélet rendelkező részéről sajtótájékoztató   keretében,  valamint a www.fideszfrakcio.hu honlapon keresztül -bocsánatkérésük kifejezése mellett- tájékoztassák a nyilvánosságot.”

 

Fentieken túl 500.000.-Ft  (+ 2005 augusztus 4-től járó törvényes kamat) nem vagyoni kártérítés egyetemleges megfizetésére  kötelezték  Révész Máriuszt és a Fidesz MPSZ-t 
Előzmény: Wic (62665)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62666

Mégis miféle lejárató kampányról beszélsz?

 

erről:

 

Hiába mondta ki a bíróság első és másodfokon is, hogy a Fidesz és a párt egykori szóvivője, Révész Máriusz megsértették Mayer személyiségi jogait, amikor azt állították, hogy felhasználják őt az Orbán Viktor elleni lejárató kampányban,

 

mondott olyat a bíróság, hogy lejárató kampány se volt?

Előzmény: Alpári Gnác (62664)
Wic Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62665

konkrétan mi is a bíróság döntése?

 

ez?

 

Hiába mondta ki a bíróság első és másodfokon is, hogy a Fidesz és a párt egykori szóvivője, Révész Máriusz megsértették Mayer személyiségi jogait, amikor azt állították, hogy felhasználják őt az Orbán Viktor elleni lejárató kampányban,

Előzmény: Mayer Aranka (62636)
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.06.19 0 0 62664

Mégis miféle lejárató kampányról beszélsz?

 

Az ÉS-ben tények jelentek meg, az még odébb van, amikortól minden másképp volt...

Előzmény: Wic (62631)
toloba Creative Commons License 2008.06.18 0 0 62663

A Gondolán mély hallgatás van....kíváncsi leszek a holnapi napra...:)))
Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.18 0 0 62662
Hát való igaz, kíváncsian várom, hogy mi lesz, és nem lepődök meg, ha semmi.

De amióta ismerjük az inkasszó "gáláns" megoldását, és a végrehajtási lapot meghatározott cselekmény végrehajtásához, azóta nincs mitől tartani, - csak ki kell várni.
Előzmény: paragrafus (62660)
Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.18 0 0 62661
Ah kedves paragrafus igazán kedves Tőled és nagyon örülök szavaidnak!

Neked külön nagyon köszönöm azokat a korábbi igen jó mondatokat amiket itt a fórumon írtál (Az ítélőtáblai esethez, hogy nem engedtek a saját ügyemben mgszólalni) és amit beleépítettem az LB- nek írt felülvizsgálati kérelmembe. Biztos vagyok abban, hogy ez is közrejátszott a sikerben.
(Az LB-re először én is adtam be a felülvizsgálati kérelmet még szeptemberben, majd később a jogi képviselőm is. )

Én rengeteget tanultam itt Tőled -Tőletek, és igyekeztem használni is. Köszönöm!

Előzmény: paragrafus (62659)
paragrafus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 62660

....."Most tehát jöhet az ítélet végrehajtása, remélhetőleg nem végrehajtási eljárásban, hanem önkéntes teljesítéssel"......

 

Hát?....... Én nem mernék rá mérget venni. Mármint az önkéntes teljesítésre. Véleményem szerint nem fogod tudni kikerülni a végrehajtási eljárást. Főleg, ha igaz az, amit a médiából is lehet tudni, miszerint a Fidesznek kétmilliárd forint adóssága van.

Ha ez valóban igaz, akkor ez mellett miből fizetné meg ezt a költséget? Nem véletlenül akarnak annyira (hamar) hatalomra kerülni. Üres az eklézsia, fel kell(ene) tölteni.

 

Megjegyzem, ha egy gazdasági társaságnak lenne ennyi adóssága, már régen a felszámolás sorsára jutott volna. Csodálom, hogy bírja kihúzni ilyen sokáig ennyi adóssággal, hogy nem csapnak össze a hullámok a Fidesz feje felett. Éppen ezért én a Fideszt is felszámolnám. És ez a  párt akarja  megoldani az ország gazdaságát.

 

Egyébként is. A Fideszt te úgy ismered, hogy önként teljesít? Mert nekem erős kétségeim vannak.

 

 

Előzmény: Mayer Aranka (62636)
paragrafus Creative Commons License 2008.06.18 0 0 62659

Jó estét kívánok!

 

Csatlakozom a gratulációkhoz, kedves Aranka!

És ahhoz külön is a legőszintébb elismerésem, hogy volt (lelki)erőd ezt végigcsinálni, hogy nem adtad fel idő előtt. Márcsak azért is, mert az a fa, amelybe belevágtad a bicskádat, sokak számára túlságosan is keménynek ítéltetett. De te ezen kétkedőkre most rácáfoltál, igazán csattanós választ adtál.

Nagyrabecsülésem jelenként meghajtom fejemet előtted.

Mayer Aranka Creative Commons License 2008.06.18 0 0 62658
Köszi, bár mint látod (alább) az én maximalizmusom berzenkedik a nagy szavak használatától.
Előzmény: RontóPál (62657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!