Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Dúrmoller2 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 30093

Az ACM nem gyári tartozék, a konfigurátorban nincs benne, hanem rendelhető extra volt. Csak úgy mint a kamerák. Külön kell megrendelni, de a szervizben beleteszik.

Az ACM modul tud olyat is, hogy akkufesz és vízhőfok, ami alapból nincs benne az E90-ben. Későbbi autókhoz már nincs, mert az autó sok mindent tud már enélkül is.

 

Előzmény: cobra46 (30088)
cobra46 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 30092

Szia'

 

Softverfrissités--áramtalanitás garantáltan nem segit...,De  van olyan hogy első+Hátsófék+ Fékolaj reset.., szerintem ezt kellene..., nem kell gyári diag hozzá.

 

Most néztem pontossabban a képet : 50.000Km-es  átnézését ir a Service-menüben erre a képre...,nagyon  hasonó a fékeké is...

 

Figyelmeztetés funkció.

Előzmény: Vandor100_t (30089)
cobra46 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 30091

Softverfrissités--áramtalanitás garantáltan nem segit...,De  van olyan hogy első+Hátsófék+ Fékolaj reset.., szerintem ezt kellene..., nem kell gyári diag hozzá.

 

Figyelmeztetés funkció.

Előzmény: Vandor100_t (30089)
cobra46 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 30090

Szia!

 

Talán nem  irtam hogy enyémben csak egy MENÜ gomb van az IDrive-on  mivel nincs parkszenzor gyárilag.

 

Ezek szerint , én ezt olvasom ki az irásodból :  Elöször hosszan nyomod a MENÜ gombot, ezután beteszed rückvercbe és ekkor van hátsó kamera kép----visszakapcsolásnál van frontkamerakép kb 20km sbességig -ig.

Ha nem nyomod elötte a MENÜ gombot , akkor nincs is hátsókamerakép rückvercállásban?

 

Jól értem , hogy a két kamera már gyárilag bevolt szerelve???  és echte Bmw kamerák?  Nem "aftermarket kamerák"??  (igy vetted, vagy Te szereltetted be??)  és csak az illesztőmodult kellett utólagosan beszereltetned??? 

 

üdv és köszi a Válaszod!

Előzmény: Dúrmoller2 (30087)
Vandor100_t Creative Commons License 2020.10.10 0 0 30089

Szép jó napot mindenkinek!

 

A kocsim 2005.10 havi 316i. Három napja ezt dobta föl indításkor. Leállítottam, ellenőriztem a fékfolyadékot, a szint rendben volt. 

Újra indítok és a hiba eltűnt. De azóta kb minden 7-8 indítás után feldobja. Mi lehet a probléma ami nem állandóan áll fent? A fékfolyadék csere intervallumával elcsúsztam sajna elég rendesen. Lehet ez az ok? Fékbetétek rendben, fékolaj folt nincs a kocsi alatt. 15 éves a gép, softver frissítés hiánya okozhat ilyet? Segíthet egy teljes áramtalanítás?

Így nem akarok hosszabb útnak neki indulni és napi használatban volna szükség a kocsira.

 

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!

 

Üdv: Béla

cobra46 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 30088

Szia!

 

Nálam nincs PDC gomb..,Menü  Hosszu nyomásával betudom kapcsolni a Hátsó kamerát és rövid Menügomb nyomással áttudok váltani az elsőre.., függetlenül hogy rückvercbe van -e vagy nem..., Menü hosszu nyomásával tudok  kilépni.

 

A probléma nálam hogy az utólagos kamerákhoz-utólagosan beszerelt Interface OSD menüjébe nem tudok egyáltalán belépni.., a gyártó szerint igy kellene : Idrive OK gombot folyamatosan 3-5mp-ig nyomni és kereket jobbra forgatva megkellene ennek a Menünek jelenni., ahol aztán ki lehetne választani a megfelelő konfigurációt a kamerához., pl azt az opciót amikor gyárilag nincs PDC szerelve az autón, mint nálam! 

 

Ez a "ACM" modul valami gyári  BMW tartozék??

 

 Jól értem hogy a Kameráid már gyárilag bennt voltak? 

 

üdv!

Előzmény: Dúrmoller2 (30087)
Dúrmoller2 Creative Commons License 2020.10.09 0 0 30087

2010-s E90LCI-m van. BMW kamerákkal, elöl-hátul. Kellett egy ACM (Accessory Control Menü) ECU hozzá. Ez tud pár dolgot, többet között a kamerák kezelését. A "menü" gomb hosszú lenyomására aktiválódik.

Ha rückverbe teszem megjelenik a hátsó kamera képe. Ha kiveszem, akkor az első (az autó hegyén jobbra balra néző, "sideview") kamera. Adott sebesség felett kikapcsol. Kézzel a PDC gombbal lehet be-kikapcsolni.

A PDC és a kamera osztott képernyős megjelenítésére nem tudok BMW megoldást, csak a későbbi autókban. De az elég, hogy látom a képet és csipog a PDC.

Előzmény: cobra46 (30086)
cobra46 Creative Commons License 2020.10.03 0 0 30086

Sziasztok!

Tudnátok segiteni??


Tolatókamera nem müködik!

Bmw E90. 318D. 2008. Navy van.I-drive 2-es verzió, csak egy Menü gomb van , PDC nincs.


Utólagos első és hátsó tolató kamera lett beszerelve egy Can-es "V5C-M631"-es interface-beépitésével. Elözmények : Az autó nem müködő kamera rendszerrel lett vásárolva..., ismeretlen okból az első kamera tartozékai elvannak távolitva., a vezetékelésének vagy valami tartozékának a nyomát se találtuk a motortérben .,nagyon alapos kutatás után sem,csak a sima kamerát felszerelve 1m vezetékkel, az interface-ben a kábel bennt van a "FrontCamera" pozicióban.
A hátsó tolatókamera összetoldó stekkere is széthuzott állapotban volt..szintén nem tudni miért. Az autón minden müködik, full diagban sincs semmi hiba, CAN is Ok.Az első kamera müködése teljesen tárgytalan ,mert nem fontos stb..,hátsó viszont nagyon aktuális volna.., jelenleg ennyi "müködés" van :Az I -drive Menü gombját hosszan nyomva a videoforrást ki lehet választani manuálisan, függetlenül a tolatókapcsoló állástól.., Hátsó kamerakép van ,teljesen normálisan müködik is!!! Frontkamerára is átlehet kapcsolni, de ott nyilván a hinyzó részek miatt nincs kép, de mint irtam ez egyáltalán nem is fontos.
CAN -buszos az interface,.de van rajta gyárilag analóg +tolatólámpakapcsoló bemenet is , ha valamiért a CAN -ről nem müködik a tolatójel felismerés.,ezan az autón is igy lett beszerelve., tolatólámpáról előrehuztak egy vezetéket az interface tolatókapcsoló analóg bemenetére..,itt meg is van a +12V tolatáskor.,természetesen a tápok jók az interfacen.
A leirásban van egy , I-drive -val bekapcsolható "OSD" menű., ahol több dolgot konfigurálni lehetne-kellene , pl kamerákra szelektiv táp bekapcsolást stb.., sajnos ezt nem tudom bekapcsolni sehogy., noha van olyan érzésem hogy fölöttébb üdvös volna...,lehet hogy valamit rosszul értelmezek a belépési procedurában?? A gyári menübe egyébbként simán betudok menni.
Nagy segitség volna a tisztázáshoz ha ez sikerülne.

Most jutott eszembe ., lehet hogy a gyári menüből is kellene valamit átkonfigolni esetleg???

köszi minden segitséget

E30Allrad Creative Commons License 2020.09.22 0 0 30085

Ha nyomva tartod a tükörnél a gombját 3-4 másodpercig, akkor sem gyullad fel? Így lehet ki-bekapcsolni.

Előzmény: Károlyi Zoltán (30084)
Károlyi Zoltán Creative Commons License 2020.09.21 0 0 30084

Sziasztok.

Az első és hátsó olvasó lámpa nem világít. A pedáloknál igen.

Találkozott valaki ezzel a problémával esetleg?

Ha biztosíték esetleg. Tudja valaki,hogy merre találom a verdaban az ide illetékes bizit?

E91, 2006-os 320 dízel

Köszönöm szépen srácok 🙏

Sandor24 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 30083

Sziasztok!

BMW e90 2005.03. 320d

az alany, és szeretnék venni riasztó szettet,

gondoltam meg lesem az ultrahang modult , hogy van-e. Hat sajna nem volt benne.

De még a kábele sem egy db vezeték volt be kötve az pedig a 12v a lámpának. :(

Mi tegyek mi a megoldás a témával kapcsolatban, illetve van e valaki aki tud segíteni. Tudom rengeteg riasztó bekötő állomás van de én szeretném a gyári megoldást. Esetleg a kábel amit kerestem el van dugva valahol össze kötegelve?

Köszönöm a segítséget mindenkinek! 
Sándor 

BMWretrofit Creative Commons License 2020.08.20 0 0 30082

BMWretrofit Creative Commons License 2020.08.20 0 0 30081

BMW E90  CCC vagy CIC   Wifis  Carplay   ,érdeklődni emailben vagy telefonon

 

 telefon , USB film , Waze , Google map , stb,  CCC térkép frissítésre így nem lesz többet szükség 

E30Allrad Creative Commons License 2020.07.17 0 0 30080

A key-fob hátulján rajta a freki, már' ha le nem kopott...

Előzmény: Peter5610 (30078)
Steven57 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 30079

Szia, azt tudod,  azt még machinálni kell hogy működjön is. Keresnék a helyedben egy kulcsost a fészbukon, stb és a szervizár felért megúszod. A Rover csoportban egy szaki aki evvel foglalkozik, a Rover 75 BMW rendszerű ...egy próbát megér. Egyébként 400 a frekije ha jól emlékszem...

Előzmény: Peter5610 (30078)
Peter5610 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 30078

Honnan tudom megállapítani az E90-es tartozó kulcsomhoz, hogy milyen frekvencián müködik? A szervizkönyvben nincs adat róla, a szervizben 78 ezret kérnek a kulcsért, de az aliexpressen 12 USD-ért találtam, csak a frevenciát kellene kiválasztanom..

Steven57 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 30077

Üdv !

 

m47r motor hidegen nehezen, melegen még nehezebben indul.  Hibakód nincs, ha elindult és pár másodpercen belül újraindítom normálisan indul.   Rail 304, töltőnyomás 3,95 bár.  Jól húz erő van benne, jó a hangja, nem füstöl. EGR, stb tiszta.  Valamit ötletet, iránymutatást megköszönnék . Köszi!

Mr_Tiba Creative Commons License 2020.06.12 0 0 30076

A pcv szeleped van kiszakadva.

Előzmény: DavidFarkas (30075)
DavidFarkas Creative Commons License 2020.06.09 0 0 30075

Sziasztok, 

 

lehet volt már.. 2007-es 318i-t vettem nem olyan rég, és van egy jelenség amit nem igazán sikerül megfejteni..ja, automata váltós.. szóval, mikor megállok erős sipoló hang jön a motortérből, az érdekes az, hogy nem mindig, és nem is egyből, kell kb 10 másodperc míg elkezdi.. lecseréltem az ékszíjat, most ha csinálja hangosabb mint eddig, viszont ritkábban csinálja, és most ha hallom és P-be rakom általában elhallgat.. eddig viszont P-be se hallgatott el.. :D Képtelenek vagyunk rájönni.. Ötlet esetleg?

Válaszokat előre is Köszi!

 

Mr_Tiba Creative Commons License 2020.06.08 0 0 30074

Sziasztok!

Üdv! 

CCC/CIC Magyar nyelv, legfrissebb térképek, gyári diagnosztika, extra funkciók kódolása, egyébb beállítások.

CCC Modulok, garancia beszerelés, kódolás.
Ha valami érdekel, írj vagy hívj:
bmwcoding69@gmail.com / +36203259388

E30Allrad Creative Commons License 2020.05.30 0 0 30073

Vollayék a Vágóhíd u. 3/a-ban?

Előzmény: gzu11_E92 (30072)
gzu11_E92 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 30072

Sziasztok!

Debrecenben, esetleg Nyíregyházán ismer valaki megbízható BMW szerelőt/szervizet?

N. Lajost ismerem Debrecenben, korrekt, rendes srác, de nagyon szűk az utca, ahol dolgozik, oda nem szívesen vinném újra. Illetve az Ő meglátása az volt korábban, hogy ne foglalkozzak a dologgal, mert jó állapotban van az autó.

Vezérlés cserén gondolkozok teljes szervizzel, ha indokolt csapágyazással. 174ekm-t futott E92 lenne az autó, 2008/4. havi, M57D30TÜ2 motorral.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv:

G.

pepetigris Creative Commons License 2020.05.12 0 0 30071

Valaki be tudna szerelni nekem egy erősítőt normálisan?

BMWretrofit Creative Commons License 2020.04.14 0 0 30070

BMW E90 CCC és CIC  carplay és android auto megoldás egy jó minőségű monitorcserével

 

109.000.- Ft  

 

kicsi vagy nagy monitor helyére , USB zene és film nézési lehetőség 

 

 

 

 

BMWretrofit Creative Commons License 2020.03.26 0 0 30069

ha gyári BMW NIVI -t akarsz rákötni akkor annak nem LVDS a kimenete hanem sima videó ,

 

a videó jelet kell bekeverni az LVDS kábelba ami megy a monitorhoz, évjárattól függően CCC , CIC vagy NBT ,    //// 2002 óta lehetséges :) ez a megoldás //// , ha valami más márka a kamera akkor az nem biztos hogy lehetséges , küldj róla képet,

 

ez egy gyári bmw nivi beszerelés E60 ba amibe NBT van

 

https://www.youtube.com/watch?v=yVYymeTdQcE

 

https://www.youtube.com/watch?v=DC0I6RZ7RvE

 

 

Előzmény: Zoltán szalai (30065)
Visitorone Creative Commons License 2020.03.11 0 0 30068

Sziasztok. Nemrég vettem egy e91-es 320d-t 163 le. N47 motorkódos. Kb 10 fok alatt indítás után pár másodpercig egyenetlenül jár és egy hatalmas adag fehér füstöt nyom, aztán abbahagyja de nem hiszem h így normális lenne. Kicseréltem az izzítógyertyákatkat meg a vezérlésmodult de semmi nem változott. A teszter ezeket a hibákat jelzi.

Tiba69 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 30067
Tiba69 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 30066

Szia nem tudok ilyen lehetőségről sajna.

Előzmény: Zoltán szalai (30065)
Zoltán szalai Creative Commons License 2020.02.26 0 0 30065

Szia! Látom nagyon benne vagy a BMW rendszerben. Érdeklődni szeretnék cic bmw monitorra ráköthető közvetlen az lvds jel - hőkamerából?

Előzmény: Tiba69 (30054)
Zoltán szalai Creative Commons License 2020.02.12 0 0 30064

BMW Lvds jelet szeretnék videojellé butítani tudtok-e segíteni?
Autóba szeretnék szerelni hőkamerát ami lvds jelet ad ki de az autóba épített monitor csak analóg videójelet képes fogadni. Tudtok-e átalakítót vagy egyébb megoldást.Sajnos monitort sem találok amire rá lehetne kötni az lvds jelet.Autoliv NV2 felépítésű a kamera.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!