Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2016.06.04 0 1 2000

Módok:

- elveszel egy kanadai állampolgárságú valakit feleségül.

- hiányszakmában vagy képzett és járatos, és tudsz angolul vagy franciául.

- felveszed a szír állampolgárságot, aztán menekült leszel.

Előzmény: csehrigo (1997)
csehrigo Creative Commons License 2016.06.04 0 0 1999

Rólam van szó?

Előzmény: Janos32 (1993)
csehrigo Creative Commons License 2016.06.04 0 0 1998

Így már értem.

Előzmény: Zeki_ (1992)
csehrigo Creative Commons License 2016.06.04 0 0 1997

Na ide figyelek !

 

Ez így nagyon érthető volt és köszönöm is szépen.

Nem értem miért kell így reagálni.

Attól,hogy szerencsétlen,lusta meg ennyi gondolkodásra sem vagyok képes még nem kell ilyen igazi bántó magyar stílusban felvezetni az egészet.

Ha terhes vagyok a számodra elég lett volna annyit írni,hogy az internet segít vagy kérjél mástól segítséget.

 

Nem tervezem,hogy odaköltözök !

Csak puszta kíváncsiságból kérdezem.

 

Viszont jól leírtad amit köszönök még egyszer.

Előzmény: maritimer (1996)
maritimer Creative Commons License 2016.06.03 -2 0 1996

Na figyelj ide te szerencsetlenseg... Leirom egyszer, te meg olvasd el haromszor vagy annyiszor amig meg nem erted:

 

Azalatt az ido alatt amig ide meg 5 masik topicba beirkaltad azt, hogy "permanent residency", azalatt az ido alatt talan a google forditoba is beirhattad volna ezt es azt is, hogy canadian citizenship. Egybol lett volna fogalmad arrol, hogy mit jelentenek ezek a szavak. De vagy lusta voltal meg erre is, vagy meg ennyi gondolkodasra sem vagy kepes onnalloan.

 

A "permanent residency" azt jelenti, hogy valakinek allando, vegleges letelepedesi engedelye van. Ez keves kiveteltol eltekintve szinte ugyanazokat a jogokat biztositja mint egy szuletett kanadai allampolgarnak. De ezt nem vagdossak csak ugy hozzad minden sarkon : Eloszor is, nyelvvizsgat kell tenned, ugyanis a vizioidtol elteroen ebben az orszagban MINDENKI angolul beszel. A munkaltatok, a taxisofor, a sarki kozertes, a fogorvos, a rendor MINDENKI angolul beszel. A masik, hogy legyen egy diplomad, felsofoku egyetemi vagy foiskolai vegzettseged, vagy olyan szakmad + 10 eves IGAZOLT gyakorlatod, ami itt hianyszakmanak szamit, igy a bevandorlasoddal az orszag gazdasagat, mukodeset tamogatod. Termeszetesen, itt is kotelezo a nyevvizsga, leven a munkaltatok angolul fognak veled beszelgetni az allasinterjun, angolul beszel a fonok, a munkatars, a portas a bufes neni, stb. 

Ezen felul meg kell penz. A permanent residency eseten egy csaladnak legalabb 15 ezer dollart kell felmutatnia megerkezeskor, amivel bizonyitja, hogy el tudja itt kezdeni az eletet es eltartani magat amig megkapja az elso fizeteset. 

 

Lehet kerni munkavallalasi engedelyt, ami 2 evig ervenyes, egyszer meg ujabb 2 evre meghosszabithato. Ehhez ugyan nem kell nyelvvizsga, de a munkaltato angolul fog beszelni es angolul lesz az allasinterju, stb. Tehat ide is kell a normalis, hasznalhato nyelvtudas. Es penz. Ide ugyen nincs kotelezoen bemutatando osszeg, de itt is el kell inditanod az eleted, vagyis a 15 ezer dollar egy csalad eseten a munkavallalasi engedely mellett is kell.

A munkavallalasi mellett lehet intezni a permanent residency-t, ami ugy konnyebb es gyorsabb mintha otthonrol egybol azt igenyelned, de ebben az esetben is kerik a nyevvizsgat es annak a bizonyitasat, hogy az elmult evekben hasznara valtal a tarsadalomnak, beilleszkedtel, stb. Ha a 4 ev alatt nem tudod elintezni a permanent residency-t, akkor el kell hagynod az orszagot.

 

A "canadian citizenship" ALLAMPOLGARSAGOT jelent. Amit megkaphatsz azaltal, hogy kanadaban szultettel, vagy ugy, hogy mar legalabb 5 eve permanent residentkent elsz itt, bemutatod a nyelvvizsga bizonyitvanyod, igazolod, hogy dolgoztal az elmult 5 evben es tisztessegesen fizetted az adot, vizsgat teszel es azon bebizonyitod, hogy ismered az orszag tortenelmet, politikai es valasztasi rendszeret, foldrajzat, fontos tortenelmi alakjait, az alkotmanyt, a himnuszt, stb. Termeszetesen a tananyag angolul van es angolul is kell vizsgazni belole. 

Vilagos?

Előzmény: csehrigo (1990)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1995

Na en befejeztem e temaban.

 

Viszont egy 60 eves kincsre bukkantam otthon, ha hazaerek beteszem a topicba.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1994

Nagyon jo otlet de most nem az a kerdes hogy mi akarjuk-e, az sokkal fontosabb hogy o mennyire gondolja komolyan.

Egy parszor mar megegettem magam, mint a multkor, emlekszel azzal a kis uzbeg hermaforditvaval.

Az angol meg tenyleg nem kell. Google fordito.. ennyi

Mondjuk akkor csunyan atvert amikor azt forditotta hogy egy par papir kitoltese utan elnok lehetek Canadaban, aztan

kiderult hogy csak a permanent resident-et roviditettek. Igy mar kevesbe volt szep a leanyzo fekvese de azert belevagtam.

Szoval en nem tanultam meg angolul, ravettem a kornyezetemet hogy tanuljanak magyarul.

Hallanotok kene oket hogy makognak, en meg azon gondolkodom hogy nem igaz hogy nem tud megtanulni egy nyelvet az idiotaja.

Szoval nem tudom. Varjuk meg mennyire gondolja komolyan a.srac.

Előzmény: Janos32 (1993)
Janos32 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1993

Te 18W, ne fogadjuk orokbe ezt a gyereket? En intezem a napi ugyeit, te meg eljarsz helyette dolgozni. Kethetente cserelunk. A repjegyet meg felesbe finanszirozzuk.

Mit gondolsz?

Előzmény: Törölt nick (1989)
Zeki_ Creative Commons License 2016.06.03 0 1 1992

Irónia. Pont az ellenkező az igaz.

Az ázsiaiak meg menekültek, mivel otthon lőnek rájuk, vagy elnyomós rendszerben élnek. Amíg mi is szoci ország voltunk, addig mi is menekültek voltunk a nyugatnak. Be is fogadtak mindenkit, volt támogatás ezerrel.

Előzmény: csehrigo (1991)
csehrigo Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1991

"Minden lepesben talalsz magyarul beszelo embert, nincs is szukseg nyelvtudasra."

 

Nem tudom,hogy ezt merjem-e elhinni.

Előzmény: maritimer (1986)
csehrigo Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1990

canadian citizenship mittakar pontosan?

Tényleg olyan egyszerű lenne, mint ahogy írod?

Hozzám csak olyan infó jutott el,hogy bonyolult,nehéz és akár költséges is.

Egyelőre nincs terveben csak infót gyűjtök.

A pontrendszeren átcsúszni milyen nehéz?

Nem értem miért van az,hogy egyik oldalról azt hallani milyen nehéz munkát vállalni,letelepedni akár beutazni mert a határon minden további nélkül visszafordíthatnak máskor meg azt olvasni,hogy mennek a semmilyen nyelven nem beszélő ázsiaiak munkát kapnak .

 

Előzmény: maritimer (1986)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1989

Ez tenyleg a vicc kategoria.  Az a szomoru hogy egymas kozott meg osszak is a sok baromsagot.

Mindig megprobalok nyugodt maradni de csak felhuztam magam megint..

Előzmény: Janos32 (1985)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 1988

ez a permanentship cicidency engemet is erdekelne, irgyad megfele maganba ne itten me sok a irigykuttya..

Előzmény: maritimer (1986)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2016.06.02 0 1 1987

Amennyiben menekült vagy, akkor előfordulhat ez a kombináció. De még így is ritka ám, mint a fehér holló. Te nem vagy az, úgyhogy ez az út számodra nem járható.

Próbaképpen menj Nagy-Britanniába és tapasztald meg a lehetőségeket.

Előzmény: csehrigo (1983)
maritimer Creative Commons License 2016.06.02 0 0 1986

Ja ja, csak el akarnak ijeszteni. Minden lepesben talalsz magyarul beszelo embert, nincs is szukseg nyelvtudasra.

Amugy en tudok jobbat is mint a permanent residency.

Ugy hivjak, hogy canadian citizenship. Ha ez megvan, akkor tok konnyen megkapod a kanadai allampolgarsagot. 

Bemesz a kovetsegre az utleveleddel meg a TB kartyaddal, kitoltod az igenylolapot es kesz. Ne hagyd, hogy a sok irigy kutya lebeszeljen!

 

Előzmény: csehrigo (1983)
Janos32 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 1985

Most junius 1 van, vagy Aprilis 1?

remelem nem csuszik le a topic az utazas.com szinvonalara

(ahol tarhonyat szuretelni kb 2000-en jelentkeztek, illetve gyakori volt a "hol kell igenyelni az amerikai allampolgarsagot es hany nap alatt jon meg?" Es ehhez hasonlo kerdes).

Előzmény: Törölt nick (1984)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 1984

Mit tudsz errol a permanent residencerol? Ne tartsd vissza az infot! Ja csak riogatjak az embert, biztos irigy kutyak..

Előzmény: csehrigo (1983)
csehrigo Creative Commons License 2016.06.01 0 0 1983

Sziasztok

 

Biztos rossz helyen teszem a fel a kérdést,de megkérdem

 

Tudok erről valamit : permanent residence

 

Valaki azt mondta ennek a beszerzésével könnyebb Kanadában letelepedni.

 

A másik kérdés,hogy nyelvtudás hiányában,hogy sikerül az embereknek bevándorolni?

 

(Bele se mernék vágni.bár van aki biztat.

Ismerek olyanokat akik nyelvtudás nélkül mentek külföldre(EU) és megtudtak kapaszkodni.

Olvastam olyan emberről aki közel 50 évesen költözött angol nyelvű országba a családjával úgy ,hogy ő maga nem beszélt angolul.

De megkapták a bevándorlási engedélyt,a munkavállalásit meg a letelepedésit.

Hogy van az,hogy az embereket riogatják,hogy milyen nehéz aztán ott vannak akikre azt mondanánk nekik úgysem sikerül aztán mégis.)

 

 

hunylac Creative Commons License 2016.03.23 0 1 1981

2011-ben jártam Kanadában - Brit Kolumbiában és Albertában. Az alábbi útvonalat jártuk be 3 hét alatt: Calgary-Banff/Jasper/Yoho Nemzeti Park-Vernon-Kelowna-Vancouver-Victoria-Nanimo-Tofino-Vancouver-Vernon-Calgary. Akit érdekel az útról készült részletes útinapló, vagy hasonló utazáshoz gyűjtene ötletet, itt találja a beszámolót:

http://rokavar.blogspot.hu/2011/07/kanada.html

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.08 0 0 1980

Szerintem is osszekeverte, mert ra van irva hogy visa waiver, o azt a szot veszi csak figyelembe amit ismer, tehat ez egy visa. 

Előzmény: Sunyi Gabriel Atya (1979)
Sunyi Gabriel Atya Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1979

Ja, valószinűleg az I-94-et képzelte vizumnak a nagytudású... Csak akkor ne ide jöjjön észt osztani és hülyeségeket terjeszteni ahelyett, hogy utánanézne a dolgoknak.

Az útlevél és vámvizsgálatot összekeverni a vizumkötelezettséggel azért komoly mentális és értelmi zavarokra utal :-)

Előzmény: Törölt nick (1978)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1978

Igy van I94WT fog kelleni csak amit ott helyben meg is csinalnak es 3 honapig ervenyes. Mindenkeppen atmennek az Amerikai oldalra is a Niagaranal ugy hogy a Canadai oldalon hagynam a kocsit es szepen atsetalnek. Az Amerikai oldal sokkal parkosabb, turista baratabb, a Canadai oldal tulajdonkeppen egy jarda mindossze.

maritimer Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1977

https://estavisa.hu/esta-visa-blog/mi-az-az-esta/

 

a logikusan gondolkodoknak egy reszlet:

 

"Ha szárazföldön lépsz be az USA-ba, nincs szükséged ESTA jóváhagyásra. Valójában, amikor a szárazföldi határokon keresztül lépsz be, ki kell töltened egy I-94W űrlapot. Ez 6 dollárba kerül".

 

az I-94 pedig egy departure record es nem vizum. Arra szolgal, hogy bizonyitsd mikor hagytad el az orszagot. Feltetelezem a logikad alapjan neked meg mindig az utleveledben van :-)

Előzmény: t-boyfalva (1973)
BOLOND Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1976

Nem olyan eletbevago dolgokrol van szo ami miatt igy fel kene izgatnunk magunkat.  Sima informacio terjesztes a tema.  Plusz talan velemeny a tenyekrol.

Előzmény: Sunyi Gabriel Atya (1975)
Sunyi Gabriel Atya Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1975

A logikaval neked vannak súlyos problemaid!

a topictars azt irta, hogy NEM KELL VIZUM CSAK ERVENYES UTLEVEL.

hatarellenorzes van az usa-kanada határon, de nem kell esta a kozuti atkeleshez. Amikor autoval leped at a hatart akkor mit irsz be az esta-ra te nagyokos? Melyik repuloteren szalltal fel az usa-ba indulo repulogepre, mi a jaratszam es a legitarsasag??? 

ahogy irtak elöttem, bár te ugysem fogod fel: kozuti atkelesnel ervenyes magyar utlevel kell, VIZUM VAGY ESTA NEM!!!!

angliaban ismegkerdezik, hogy minek jottel es meddig. Akkor oda is vizum kell? Ahgyhalottként nem ide kellene jönnöd baromságokat terjeszteni.

itt a magyarországi usa követség honlapján az infó a vizuumentességröl : http://hungarian.hungary.usembassy.gov/mobile//vwp_hu.html

 

akkor ök is idiotak ugye? Vagy csak logikusak...? F@szkalap...

Előzmény: t-boyfalva (1973)
Janos32 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1974

Ki a f@sz mondott neked olyat, hogy NINCS HATARELLENORZES????

hatarellenorzes VAN! Vizum nem kell...

magyarul irtam ertlmesen.

Előzmény: t-boyfalva (1973)
t-boyfalva Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1973

Aham persze....tök logikus...ha mondjuk "illegálisan" akarok belépni az USA-ba akkor elmegyek Kanadába (ahova ugye nem kell sem esta se vizum se semmi) majd  szépen átautókázom Vancouverből Seattle-be. ..haha.  Ősszel még a kocsisorból is kirángattak minket és részletesen kikérdeztek hova merre meddig stb. Nem is tudom elképzelni hogy honnan szedted ezt a "kocsivalbelépek" infót. Netán ha gyalogosan megyek be még egy csokit is hozzámvágnak ?

Előzmény: Janos32 (1967)
BOLOND Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1972

Nekem az ilyesmivel mar regota nincs problemam:)  Mivel nagyon sokat repultem/repulok osszevissza, igy "ugyesebb" lettem a tervezessel.  Nem varok az utolso pillanatig hogy elinduljak a repterre.  Adok boven idot magamnak, igy van idom bameszkodni a csajokat;)

A csomagom az abszolut minimum, csak ami tenyleg kell, majdnem mindig carry-on.  Nem is emlekszem mikor volt utoljara check-in.  Most mar eleg gyors lett nalunk a security, meg az USA folyoson is.  Nekem meg amugy is mindegy hogy a varoteremben ucsorgok vagy a sorban

nezegetem a csajok segget;)

 

Amit az asztalra ki kell pakolnom: ora, penztalca, napszemuveg, apropenz.  Ennyit kibirok.

 

Happy travels:)

Előzmény: Janos32 (1971)
Janos32 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1971

Repluon is jo a nexus. Sot... Ha europabol erkezel usa repterre akkor is. Abban az esetben is hasznalhato ha olyan kanadai repterrol erkezel ahol nincs pre-clearance. 

Ebben a ket utobbi esetben a global entry kioszkokat hasznalhatod az usa repteren.

Ezen felul az usa reptereken a nexus kartyaval az egyszerusitett security-t (TSA Pre) is lehet hasznalni, megsporolva a sorbaallast. Nem kell kipakolni a zsebeket, maradhat a cipo, kabat, ov, folyadek, laptop a taskaban, stb.

Előzmény: BOLOND (1970)
BOLOND Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1970

Autoval, bringaval csak ritkabban jarok mar at, nekem hasztalan a Nexus:) A repulon meg kell az utlevel mindig.  Remelem nem hozzak be a vizumot is:P

Előzmény: Janos32 (1968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!