Keresés

Részletes keresés

Ecskend-321 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 503

És?

 

Leírás, magyarázó szöveg???

Előzmény: Afrikaans8 (502)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 502

quiego Creative Commons License 2012.08.18 0 0 501

az amazonok szarmata nők voltak, nem?

vjv1 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 500

500

Punks Creative Commons License 2011.05.05 0 0 499

A görögök minden bokor mögött isteneket , képzelt  , kitalált lényeket láttak .

Akkor miért is nem ők képzeletükben léteztek a női harcosok is ?

Az anyajogú társadalom majd , minden fejletlenebb népnél  létezett , ez tény .

Sőt néha komolyabb civilizációknál is megmaradt .

Különben Dél - Amerikában is indultak harcba némely törzsnél a nők a férfiak mellett .

Viszont , hogy csak nők alkossanak egyetlen törzset ezt a mai napig sem tudták bebízonyítani.

Előzmény: Törölt nick (498)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 498

"Szép história , de semmei egyébb .

Hogy Ázsiában és Európában , mi volt a helyzet , szerintem ugyanaz , már megbocsáss ."

 

 

Ennél azért kicsivel többről lehet szó szvsz.

 

Egyrészt bizonyos indoeurópai sztyeppi pásztornépeknél, kimmereknél, szarmatáknál bizonyos szitukban a nők is harcolhattak.

Még az ógermánoknál is meg volt engedve egy darabig a lányoknak, hogy férjhez menésük előtt elkísérhették a harci vállalkozásra, portyára induló férficsapatot. Ezek voltak az ún. shieldmaidenek, azaz pajzsleányok.

Egyes ógermán legendák arról szólnak, hogy az V. sz. közepén hunok ellen harcoló germán seregekben is volt néhány ilyen pajzsleány.

A legutolsó pajzsleányok a viking időszakban lehettek, aztán gyorsan eltűnt ez az intézmény.

 

Visszatérve az ókori Anatóliára és a Kaukázus-vidékre, a mondákból talán annyi hámozható ki, hogy a bronzkor végéig létezhettek olyan matriarchális berendezkedésű városállamok, társadalmak, ahol a tényleges politikai vezetést királynők vagy királynő gyakorolta.

 

Amikor a hímsoviniszta környezetből származó akhájok benyomultak Anatóliába, akkor ezeknek a matriarchális társadalmaknak valszeg már csak az emléke élt.

 

Ezt a két dolgot, tehát a kimmer és szarmata női harcosokat és a matriarchális anatólia és kaukázusi városállamokat köthették össze az akhájok egy fantáziadús legendavilágban...

 

Én szerintem, de hát ez is csak egy elmélet, amit meg kellene erősíteni...

 

Előzmény: Punks (497)
Punks Creative Commons License 2011.04.30 0 0 497

Én csupán Afrikaans8-al értek egyett . Az Amazonok csupám a mítoszokban élnek . Orellana emberei az éhségtől és a kimerültségtől a támadó indián férfiakat , kik fűszoknyát és ruhát viseltek nőknek hittek .......

Szép história , de semmei egyébb .

Hogy Ázsiában és Európában , mi volt a helyzet , szerintem ugyanaz , már megbocsáss .

Az férfi emberek képzelete a nők iránt igy nyilvánult meg .

És a nőket nem illik igy szidni , TALÁN TE NEM SZERETED ŐKET ?

Tudod nem vicből választottam ezt a nick nevet , szeretek azonosulni a Punkokkak , hisz valaha én is az voltam .

Előzmény: Törölt nick (496)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 496

Kedves Dél-Amerika-szakértő barátom!

 

Lehet, hogy van annyi ismeretem a témáról, mint neked.

 

Vajon min kaptad fel a vizet?

Talán, hogy lealekszandrisoztam a Makedón Nagy Sándort, akiről egyébként személy szerint nagyon rossz véleményem van és egyáltalán nem tartom olyan fontos történelmi személyiségnek, mint sokan mások a törikedvelők közül?

 

Vagy talán az vágta ki a biztit, hogy húgyos ribancoknak tituláltam az amazonokat?

Na jó, ez utóbbi valóban egy kissé túlzás volt, elnézést érte:-)

Előzmény: Punks (495)
Punks Creative Commons License 2011.04.29 0 0 495

Kevés tudással rendelkezel kedves egy öcsém .

Már bocs , hogy közbe mertem szólni .

Előzmény: Törölt nick (494)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 494

Hol, hol, na ugyan hol?

Nem a Bibliában, az biztos.:-)

Hanem a Thálesztisz királynő történetét a Makedón Aleksz Andris valamelyik életrajzában:-)

Az amazónoknak ez a harcias néptörzse a forrás szerint valahol a Kaukáziosz láncai és a Phókisz folyó között élt.

Előzmény: Afrikaans8 (493)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 493

Hol olvastál róluk?

Előzmény: Törölt nick (492)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 492

És mi a helyzet azokkal a hugyos ribanc kaukázusi amazonokkal, akik a legendák szerint közel hat láb magas, atlétikus testalkatú és fölöttébb nagy szexuális étvágyú nőstényfajzatok voltak?

Előzmény: Afrikaans8 (487)
Punks Creative Commons License 2011.03.07 0 0 491

A Dél-Amerikai amazonok legendája megtalálható blogomban :

 

tindian.blog.hu

Előzmény: Törölt nick (489)
Punks Creative Commons License 2011.02.09 0 0 490

Na , majd idővel sort keritek rá .

Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 489

Nosza!

Előzmény: Punks (488)
Punks Creative Commons License 2011.02.08 0 0 488

hiánylom a dél - amerikai amazonok történetét !

Előzmény: Afrikaans8 (487)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 487

Palaiphatosz: "Kijelenthetem, hogy az amazónok nem katonáskodó nők voltak, hanem barbár férfiak, akik bokáig érő khitónt viseltek, miként a thrák nők is. A hajukat szalagokkal fogták össze, szakállukat pedig leborotválták, ahogy az ma is szokás a pataraiak és a Xanthosz folyó vidékén élők között. Ezért nevezék őket ellenségeik asszonyoknak. Az amazónok kiváló harcosok voltak, de nem valószínű, hogy valaha is létezett női hadsereg, mint ahogy most sincsen sehol."

Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 486

Egy igazi amazon lovasroham 1974-ből:

 

http://www.youtube.com/watch?v=rQJv_XdfSEg

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.23 0 0 485

Na ja.....:-)

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 484

Szia Africanus!

Nyugodtan írhatsz hozzá bővebben is a témához, hiszen itt a töri fórumon mindenki tudja, hogy az ókori Anatólia, ill. tágabb értelemben az ókori Közel-Kelet történelmének kiemelt szakértője vagy:-)

Előzmény: Afrikaans8 (483)
Afrikaans8 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 483
Megtanítanám neki a szarmaták istenét...
Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 482

 

Ne, egy ilyyen amazonbabával ti is szívesen játszanátok háborúsdit, ugye?

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 481

Hérodotosz meséit leszámítva egyáltalán van-e a legcsekélyebb bizonyíték arra, hogy akár a kimmereknél, akár a szarmatáknál/szauromatáknál a nők is harcoltak?

Nem csak aféle ógörög mítosz ez, mint a niofák és a kentaurok?

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 480

A tanulmány innen olvasható:

 

http://www.sacred-texts.com/wmn/rca/index.htm

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 479

Szevasztok!

 

Egy Florence Mary Bennett nevű nő írt egy tanulmányt amazon témakörben.

Hogy ki ez a Bennet, ne kérdezzétek.

A tanulmány angol nyelvű, elég jó.

 

Végkövetkeztetése az, hogy a görög mitológiában angyon mélyen beágyazódott amazon legendának 3 lehetséges magyarázata van:

 

1) Az amazonok az ókori Antaóliába több ízben betört nomád kimmer törzsek asszonyai lehettek, akik közül egyesek szintén részt vettek a portyákban, hadjáratokban.

 

Ennek lehet valami történelmi alapja szerintetek?

 

2) A másik lehetséges magyarázat szerint az amazonok Artemisz és más anatóliai istennőknek a harcos papnői voltak.

 

3) a 3-as verzió szerintem egy marhaság: e szerint az amazonok csupasz arcú férfi harcosok voltak, akiket a görögök - mivel számukra a szakáll volt a férfilét egyik meghatározó attribútuma - messziről nőknek néztek.

 

eguzki Creative Commons License 2009.01.17 0 0 478

Jó régóta nem járt erre senki.

 

Íme egy cikk:

 

http://www.livescience.com/history/090113-amazon-statue.html

Don Quixote Creative Commons License 2008.02.26 0 0 477

"Bocskareva női halál-zászlóalja.
Külön téma."

Ha van róla valami anyagod, szívesen olvasnám.

Köszi.

Előzmény: Zicherman Istvan (475)
Kara-Indas Creative Commons License 2008.02.25 0 0 476

Ktésziasz

 

Az amazon három férje

 

"Zarinaia, miután férje is, és testvére (a szaka nép királya) is meghalt, hozzáment Mermerosz parthus királyhoz. Midőn Sztrüangaiosz, a perzsák királya hadat indított Mermerosz ellen, az asszony a harcban megsebesült, és futásban keresett menedéket. Sztrüangaiosz azonban utolérte és elfogta; de az asszony addig könyörgött neki, hogy végre is megkegyelmezett az életének, mert észrevette, milyen fiatal és szép a nő.

 

Nem sokkal utóbb történt, hogy Mermerosz elfogta Sztrüangaioszt, és ki akarta végeztetni. Az asszony könyörgött Mermerosznak megmentője, Sztrüangaiosz életéért, de mivel férje hajthatatlan maradt, bosszút forralt ellene, mert mindenáron meg akarta menteni Sztrüangaioszt.

 

Kiszabadított tehát néhány hadifoglyot, És ezeknek a segítségével meggyilkolta Mermeroszt, országát pedig átadta a perzsa királynak, Sztrüangaiosznak, egyúttal pedig szerelmi viszonyra is lépett vele."

 

Révay József fordítása

Előzmény: Kara-Indas (473)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.02.25 0 0 475
Bocskareva női halál-zászlóalja.
Külön téma.

A film, amelyről beszélsz, nem partizánokról szól, hanem egy légvédelmi üteg női önkénteseiről. ,,Itt csendesek a napkelték" az eredeti címe, hogy mi lett a magyar címe - nem tudom.
Előzmény: Don Quixote (468)
Kara-Indas Creative Commons License 2008.02.25 0 0 474
Hát ezzel a hsz.-szal meg mi történt?
Előzmény: Kara-Indas (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!