Keresés

Részletes keresés

molly174 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 39
www.nemedikisallattemeto.hu
Előzmény: trancegod (38)
trancegod Creative Commons License 2006.12.03 0 0 38

Üdvözletem!

 

Az Alsónémediben található kisállattemetőről kérnék pár információt...pl: telefonszám. elérhetőségek, nyitvatartás, pontos cím, útbaigazítás.

Előre is köszönöm!

molly174 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 37
Sziasztok!Nekem sajnos vannak tapasztalataim a témában.3 kutyusom az Alsónémedi határában lévő állattemetőben nyugszik.Nagyon kulturált hely,a környezet ápolt,a sírokon játékok,nyakörvek,nagyon megható.Éjszakára zárva van nem  lopnak le semmit a sírokról.A cicámat hamvasztattuk,nem lehettünk ott,elvitték és 2 nap múlva hozták vissza,nem voltak túl együttérzők. Csak reméljük hogy Őt hotték vissza.Az urna leginkább egy cukortartóhoz hasonlít,nem választhattunk.De ez nem a lentebb említett cég volt!
Lilian30 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 36
Köszönöm neked is a segítséget!
Előzmény: aquaticgirl_1989 (34)
Lilian30 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 35
Köszi szépen az infót! Fel is írtam az elérhetőségeket. Remélem még egy darabig nem fog kelleni, de sajna a kutyusom már 14,5 éves. Ráadásul cukorbeteg :((((( ....
Előzmény: gretzki (33)
aquaticgirl_1989 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 34

Budapesten két ember is foglalkozik kisállatok hamvasztásával. Sajnos már nem találom a telefonszámot. De ha felhívod a XIII.ker. Lehel uti Állatkórházat, ott megmondják az elérhetőséget.

Nekünk 2 éve 40.000.-Ft volt, ott lehettünk a hamvasztás alatt, és most egy szép mázas cserépedényben itt van közöttünk.

Üdv. Kati

Előzmény: Lilian30 (24)
gretzki Creative Commons License 2006.10.25 0 0 33
Hali!

A következőket sikerült megtudnom:

- az ország egész területén vállalnak hamvasztást. Km dijat számolnak, de a megtett km-ből az első 100 km dijmentes,


- a szolgáltatás tartalmaz egy egyszerű urnát. Akinek ez nem felel meg, 10-10 féle vörös, illetve fekete kerámiából készült, iparművész által készitett urnából választhat, a legnagyobb urna 13e Ft körül van.


-kivánság szerint, egy egyszerű szertartást végeznek. A hamvasztás ideje alatt a gazdi végig jelen lehet.

Az egész folyamat a hamvak urnában történő átadásáig - a kemence visszahűtése miatt - kb 2 és fél, 3 órahosszáig tart.

Ha valakit ennél konkrétabban érdekel a dolog, az elérhetőségük:

mobil: 30/626-0979
e-mail: posa.ildiko@citromail.hu

gretzki Creative Commons License 2006.10.24 0 0 32
Megpróbálok utánajárni a dolognak. Ha megtudok valamit, irok.

István
Előzmény: Lilian30 (31)
Lilian30 Creative Commons License 2006.10.24 0 0 31
Sziasztok!

Várom a részleteket! Előre is köszi!
Előzmény: gretzki (29)
sirocco Creative Commons License 2006.10.24 0 0 30
Ez egy szimpatikus megoldás. Jó volna többet tudni a dologról, szerintem sokakat érdekelne. Ha tudsz még információkat, oszd meg légy szíves a topik olvasóival!
Előzmény: gretzki (29)
gretzki Creative Commons License 2006.10.24 0 0 29

Üdvözletem!

 

Szegeden néhány hónapja működik mobil kisállathamvasztó. Kérésre házhoz mennek az ország egész területén. Szertartással, korrekten végzik a hamvasztást, a kisállat gazdija végig jelen lehet. Többféle, iparművész által készített urnából lehet választani.

Tudomásom szerint Magyarországon ők az egyetlen cég, akik hivatalosan, engedélyekkel végzik a mobil hamvasztást. Több újságcikk is megjelent róluk, illetve több tvcsatorna is foglalkozott velük. 

Mivel én is szegedi vagyok, ha érdekel megpróbálom az elérhetőségüket megszerezni.

 

Itt az egyik cikk, ami a helyi lapban jelent meg.

 

http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=70&cid=132046

 

Üdv

István

 

Előzmény: öszel (26)
Lilian30 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 28
Én 1-2 éve láttam a Fókusz c. műsorban egy magyar férfit, aki még ki is megy házhoz hamvasztani. Egy ismerősöm pedig januárban hamvasztatta el a cicáját a Duna-parton (ők is jelen voltak a szertartásnál).
Remélem egy darabig még nem kerül erre sor, de szeretnék felkészült lenni, ha eljön az a nap.....:((((((((((((((
Előzmény: Pirimidin76 (25)
ny63 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 27
Kedves Öszel,
érdekes amit írsz. Én úgy olvastam valahol (nem biztos hogy jól emlékszem) hogy az állatoknak igenis van "lelkük", bármi is legyen az.
De ahoz csekélyek az ismereteim, hogy beszélhessek erről.
Az én hűséges öreg társam már több mindkét éve itthagyott, és csak "belső szertartást" tudtam neki celebrálni, az én lelkemben. Lehet, hogy érezte.
Az állatok - tudjuk - sok valóság fölötti dolgot is megéreznek...
Előzmény: öszel (26)
öszel Creative Commons License 2006.09.14 0 0 26

Üdvözletem!

 

Olvasgatva néhány hozzászólást, és pár internetes oldalt, az alábbi tanulságokat vontam le:

Az európai kultúrában az állatok alárendelt szerepet játszanak, "nincs lelkük", ezért semmilyen szertartást nem lehet az eltávozott állatokért végezni, illetve egyházi szertartást végeztetni. Sőt az állattemetőben sem engedélyeznek ilyesmit, ha helyesek az információim!

De tudják-e, hogy van néhány több ezer éves keleti kultúra, amely azt tanítja, hogy az állati létforma csak egy létforma több közül, és a következő életében bármelyikben megszülethet.

Ígaz, hogy az elhunyt állatokért nincs külön szertartás, de a szertartásokat minden érző lényért végezzük, nem csak az emberekért.

Én megkaptam, illetve megtanultam mestereimtől néhány olyan szertartást, ami minden lénynek segíti az újjászületését, illetve segít csökkenteni a halál és a lélekvándorlás traumáját. Valamint ismerek néhány gyakorlatot, amely alkalmas a saját gyászunk csökkentésére is azáltal, hogy folytathatjuk a gondoskodást egy ideig azután is, hogy eltávozott közülünk az a lény, aki hosszú időn keresztül a társunk volt.

Nekem van egy 17 éves kutyám. Teljesen süket, már alig bír járni. Ha meghal, én el fogom ezeket a szertartásokat végezni, hogy segítsek rajta.

Ha gondolja, beszélgethetünk erről bővebben. E-mail címem: oszel@freemail.hu

A fórumon nem kívánok felfedni további részleteket.

 

Békesség:

 

Öszel

 

 

 

 

Pirimidin76 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 25
a két temető, amit ismerek, tudtommal még nem hamvaszt. túl sokba kerülne egy hamvasztókemence, vagy mi.
Előzmény: Lilian30 (24)
Lilian30 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 24
Sziasztok!
Én is panellakó vagyok (mint itt sokan); és a kutyusom sajna már 14,5 éves. :((((
Cukorbeteg, vak....meg ilyenek. Még kiskorában eldöntöttem, hogy ha elmegy, akkor el fogom hamvasztatni. Akkoriban még sokan néztek rám furán, de ma már egyre elterjedtebb ez a módszer. Nálunk ő is egy családtag, és számomra ez természetes, hogy halála után is velünk marad.
Egyelőre szerencsére jó állapotban van (már a korához és betegségéhez képest), de ha tud valaki Budapesti kisállathamvasztással foglalkozó cégről, legyen kedves megírni!
Köszi!
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 23
tudjátok, hogy az állattetemek veszélyes hulladéknak minősülnek? tehát nem lehet őket eltemetni a kertben, vagy erdőben (hivatalosan). csak ezzel nem foglalkoznak a tisztelt médiákok
DonMarcel Creative Commons License 2006.08.08 0 0 22
Sima liba.......már a neved megmagyarázza hozzáállásod a témához és már én azt is szentségtörésnek veszem, hogy egy állat - liba -nevét vetted fel mert még ennyit sem érdemelsz, hogy libának nevezd magad.....
DonMarcel Creative Commons License 2006.08.08 0 0 21

Sziasztok!

 

Mi 3 hete temettük el imádott cicánkat a némedi állattemetőben. Az ár nem volt horribilis, az alábbi címen lehet róluk olvasni, képek is vannak fent, híres emberek kedvencei is vannak ott eletemetve, cicákon, kutyákon kívűl , madár, teknős, nyuszi, egyéb kisállatok, és egy ló is aki a gazdáját 25 éve szolgálta.

 

Nagyon kúlturáltan néz ki, tele a kis sírok friss virágokkal. A két fickó aki ott van /egy idősebb s egy fiatalabb/ kedvesek voltak.

 

Mi is panelban lakunk és cicánk nem érte meg  a kertes házat, így hát ez a megoldás maradt. Nem bírtam volna azzal a tudattal élni, hogy dögkutba vagy valahol elégetve végzi. Igy legalább egy kicsit megnyugtat, hogy a végtisztességet meg tudtuk neki adni.

Én úgy vélem, hogy aki kedvence iránt szeretettel van az talál valamilyen megoldást. Anyukám cicáját még a cica halálakor meglévő telken temettük el. Ha valakinek van barátja, ismerőse aki megengedi, hogy kertjében legyen eltemetve az is jó, vagy  állattemető és legvégső esetben hamvasztás, hogy kis hamvait megőrizhesse.Fenti temető egyébként Europában szinte egyedülállónak számít.

http://nemedikisallattemeto.hu

 

Üdv.

DM

Gond Creative Commons License 2006.08.03 0 0 20
Ne haragudj, de legfeljebb a Te állattetemedet, mert nekünk a szeretett állataink nem sima tetemek, mint neked. Figyelemmel lehetnél mások fájó érzéseire, ha már neked nincs is..
Előzmény: Sima Liba (2)
Kati61 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 19

Alsónémediben van egy Kisállattemető, nagyon szép kulturált.

Nekünk is nem rég halt meg a kutyánk, mi is gondolkodtunk, hogy temető, vagy hamvasztás.

Az utóbbira esett a választásunk. Azóta egy kerámiavázában itt van köztünk.

Lehet, hogy ez egyeseknek egy kicsit morbid, de ezt igazán csak az tudja, és érzi, aki igazán szerette az állatát

Előzmény: bazsiteri (12)
ny63 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 18
... vagy pedig itt:    http://jkt.freeweb.hu/
ny63 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 17

http://www.net-family.net/petmenny/showpet.php?my_pet=343

Itt az én cicám siremléke. mindenki állithat...

ny63 Creative Commons License 2005.06.11 0 0 16

Az én öreg cicám (19 éves volt) 1 éve halt meg. Koporsó: cipősdoboz, szemfedő: törölköző, temető: barátok kertje (nekem nincs, emelet....)

Találtam viszont több virtuális kisállat-temetőt, ahol igazán szép emléket lehet a kis kedvenceknek állitani (most nem jut eszembe a link, de ha megtalálom, beirom.) Azóta sem hevertem ki a cicát. Eddig ő volt az egyetlen és az igazi - soká tartottunk ki egymás mellett.

Strange Boy Creative Commons License 2005.06.09 0 0 15

Anyu ezt a macskát nagyon megsiratta,hosszú időn át.Ennyire még egy macska se volt kedves nekünk,meg ez a macsek/Picur/ télleg más volt,mint a többi.Komolyan mondom,hogy értelmesebb volt,mint sok másik.A mostaniak olyan bambák,egy se tud igazán a szivünkhöz nőni.Ezért van,hogy az utóbbi időben 1-2 évente állandóan más macskánk van,na meg azért mert ezek a bambább cicák állandóan össze szednek valamit,és el kell altatni őket.

Most is van egy ikerszomszéddal közös macskánk,de az sem az igazi.

Nemsokára a tesóm a munkahelyéről(!) hoz egy kicsit,de az már egy másik történet:)

Szószerint a munkahelyéről,mert az anya macska az udvaron neveli a mini cicákat,csak meg kell várni,hogy ne szopjanak már.

Előzmény: Strange Boy (13)
Cs. András Creative Commons License 2005.06.02 0 0 14
Egyébként végül a gazdi is talált valakit, akinek a kertjébe el lett temetve. Még hó volt. Hárman kellettünk, hogy kiássunk egy nem túl nagy gödröt a fagyos földben.
Koporsót meg gondolom senki csináltat a macskájának, aki annak is örül, ha talál egy ismerőst, akinek van kertje.
Előzmény: Strange Boy (13)
Strange Boy Creative Commons License 2005.06.02 0 0 13

Mi is a kertünkbe temettük el.Előtte betettük egy dobozba(tudom olcsó koporsó),és úgy ástuk el,jobban mondva anyu,én nem voltam ott.Ez a macsek volt a legjobb macskánk,5 évet élt.

Persze több macskánk is kimúlt már,mert mondjuk el kellett altatni kül. okok miatt,de azokkal nem tudom mi lett,a doki után,hova lettek temetve.

bazsiteri Creative Commons License 2005.04.04 0 0 12
Sajnos én is panellakó vagyok. Amikor meghalt a kutyám a kezem között, nem tudtam mit tenni. Az állatorvos "rendes" volt, mert elvitte a kutyát tőlem és hozzá mentek elvinni a kutyát. Azt hittem belepusztulok, tényleg szörnyű volt. Van a kölyke még, ő is öregszik, már félek előre, mert most sem fogok tudni mit csinálni. Nincs hol eltemetni, és képtelen is lennék rá.
atika29 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 11
Mégis hova viszi az önkormányzat? Én oda nem adnám nekik, az biztos. A múltkor a párommal mi is pont ezen gondolkoztunk, hogy hova fogjuk temetni, ha meghal. Hol van legközelebb Budapesthez állattemető?
Előzmény: Sima Liba (2)
naillight Creative Commons License 2005.03.12 0 0 10
a kertem szerintem nem közterület.
Előzmény: neoFelis (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!