Keresés

Részletes keresés

jedi1 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 133
Szabadabbnak mint sok más ember. Szinte semmim sincs, így veszíteni valóm se nagyon.
Előzmény: hannika (132)
hannika Creative Commons License 2005.03.13 0 0 132
te szabadnak érzed magad?
Előzmény: jedi1 (131)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 131
Az Oroszlán jegyében a Merkúr bolygó a forró szél szimbóluma. Forró és kavargó. Mint a sivatagi szél. Mint a Tatooin bolygó szele. Talán nem látványos. Talán nem hasznos. Csak fúj, csak játszik öncélúan. De mindörökké szabad.
jedi1 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 130

Ezt a fohászt pedig magamnak. Meg nektek.:-)

Ahogy a Hold is körbejár az égen

Lehet még erény, ami ma szégyen

Lehet még úgy is

Ahogyan szeretnénk

Aki ma fenn van holnap lekerülhet

Ami ma nem megy holnap sikerülhet

Valóra válhat

Ami csak álom ma még

Van aki számít, és van aki kér

Van aki mindent könnyen igér

De Te aki szótlanul lelked adod

Ne hagyj engem, ne hagyj engem!

Van aki bátor, és van aki fél

Van aki mindig csak a múltnak él

De Te aki látod a holnapokat

Ne hagyj engem, ne hagyj engem el!

Ami ma fényes, holnap kifakulhat

Aki ma bent van, holnap kiborulhat

Lehet még úgy is

Ahogyan szeretnénk

Ami ma szürke, holnap kivirulhat

Ami ma nincs még, kialakulhat

Valóra válhat

Ami csak álom ma még

Van aki számít, és van aki kér

Van aki mindent könnyen igér

De Te aki szótlanul lelked adod

Ne hagyj engem, ne hagyj engem!

Van aki bátor, és van aki fél

Van aki mindig csak a múltnak él

De Te aki látod a holnapokat

Ne hagyj engem, ne hagyj engem el!

jedi1 Creative Commons License 2005.03.13 0 0 129

Önvizsgálatot?:-)

Az meg szok lenni hidd el. De azzal párhuzamosan a "hölgyek" értékelése is.

Előzmény: Anus (128)
Anus Creative Commons License 2005.03.11 0 0 128
Nézd, ha több nő is ugyanazt fogalmazta meg problémaként, akkor szerintem önvizsgálatot kellene tartani.
Persze csak akkor ha szeretnél kis oroszlánykölyköket a barlangodba .....

Morsels kedves, Kérlek ne haragudj, de ha ezt most nem mondtam volna el, akkor ki tudja, hogy belémszorulva micsoda zsigeri gondjaim akadtak volna belőle? :-O
Előzmény: jedi1 (110)
genyanya Creative Commons License 2005.03.11 0 0 126
áá, nem is kell elmesélni! Van ám nekem saját fantáziám! (hajajj:))))
Előzmény: jedi1 (114)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 125

Hm. Gondolom egy beszélgetés során akkor hiteles valaki ha a saját gondolatait mondja. Nem másokét. Nem mások álmait meséli, nem mások életét tekinti kiindulási alapnak. A partnek pedig ugyanígy elmondja a saját gondolatait és élményeit, aztán az ember vagy megért a másik mondanivalójából, értékrendjéből, felfogásából valamit, vagy nem. A mai témát sem azért írtam le hogy rólam legyen szó, hanem mert ez járt a fejemben.

persze ha valaki velem akar foglalkozni, azt nem akadályozhatom meg. Ugye?

Előzmény: Törölt nick (124)
hannika Creative Commons License 2005.03.10 0 0 123

ki más embert?

az már valami, ha foglalkoztat valaki, de még több, ha foglalkozol is vele. hogy hogyan? gondolod, erre van valami általános recept? mindenkinek más a baja, és más a boldogsága. egyiket sem tudod helyette megcsinálni. egyszerűen, szerintem lenni kell, és odafigyelni. vagy nem tudom. nem értem igazán, mit szeretnél kérdezni.

Előzmény: jedi1 (122)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 122

Egy oroszlán emberkének normális ha sokat foglalkozik önmagával.:-)

Ámbár miből gondolod hogy én sokat foglalkozom magammal? Miből gondolod hogy más emberek nem foglalkoztatnak? Akár te is?

Amint látod éppen alább írtam hogy talán nem világmegváltásban kell gondolkozni. De akkor miben? Főleg ha tudjuk hogy az ugynevezett "jó" emberek igazából semleges megítélést kapnak, és nem elég érdekesek. (gúnyos mosoly)

Nem korallokat akarok megváltoztatni. Az érdekel hogy lehet-e egy másik embert boldoggá tenni, elfeledtetni vele a traumáit, a komplexusait.

Az érdekel hogy lehetséges-e kilépni a körből, és ha igen, ott mi van?

Előzmény: hannika (121)
hannika Creative Commons License 2005.03.10 0 0 121

szerintem, ahhoz, hogy másoknak segíteni lehessen, nagyon sokszor el kell felejteni magunkat. te túl sokat foglalkozol magaddal (de ezt nem bántásiból mondom). úgy pedig szinte lehetetlen.

te nagy világmegváltó fájdalmakban és megmentésekben gondolkozol. pedig a legtöbbet nem megváltással lehet segíteni az embereken. mert nem vagyunk istenek, sem krisztusok.

mi az, hogy tökéletes élet? mi az, hogy tökéletes forma? a gömb tökéletes? a körte tökéletes? a korall tökéletes? boldog lenne a korall, ha gömbbé akarnád gyúrni?

Előzmény: jedi1 (119)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 120
Persze hogy mindent túl lehet élni. Sőt ha az ember nem érzi a felé áradó szeretetet, azt is. De nem hinném hogy ez a lét célja. Többnek kellene lenni mint puszta túlélésnek.
Előzmény: jinjang (117)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 119

Ez igaz, de talán létezhet tökéletes élet? Létezhet olyan megoldás, illetve megoldások sorozata hogy minden szál pozitív elvarrással érjen véget?

Valami ilyesmi a karma. De egy egész élet történéseit lehet-e úgy alakítani hogy minden rendben menjen?

Vagy tényleg még a lehető leghamarabb el kell menni remetének és akkor valóban nem bántunk senkit? Ámbár nem is segítünk senkin. Vagy nem is kell?

Olyan sok emberi fájdalommal találkoztam már. és tudom hogy nem tehetem őket semmivé. Talán egyetlen ember sincs a Földön akinek a fájdalmait semmivé tehetném. Vagy van? Van legalább egyetlen egy? Hisz még a saját bajaimmal sem mindig bírok. Viszont ha egy ember életét sem tudom így megváltoztatni, minek vagyok egyáltalán?

Előzmény: hannika (118)
hannika Creative Commons License 2005.03.10 0 0 118
nem. más lenne. a másban megint lenne valami, ami miatt vissza akarnál menni, hogy változtass rajta.
Előzmény: jedi1 (116)
jinjang Creative Commons License 2005.03.10 0 0 117
Nekem van pár pont az életemben, ahol egy-egy döntésem meghatározta a későbbieket. De én már törtem a fejem rajta, hogy változtatnék-e, és arra jutottam, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jobb lett volna, ha másképp döntök.
Megrázó volt azzal szembesülnöm, hogy életem legszörnyűbb emlékét (amit senkinek sem kívánok) is elkerülhettem volna, de akkor például sosem mentem volna el karatézni, és sosem ismertem volna meg azokat az embereket, akik között olyan jól éreztem magam, és akik megtanítottak arra az egyébként teljesen közhelyes dologra, hogy ha az ember érzi a felé áradó szeretetet és figyelmet, akkor mindent túl lehet élni.
Előzmény: jedi1 (116)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 116

Filmek témája időnként amikor a főhős visszakerül a múltba, természetesen megőrizve az addigi élete tudását, és így próbál változtatni a jövőn.

Nos én nagyon félek hogy valami ilyen lehet az igazi karma, annyi különbséggel hogy mi az újraszületésekkor elveszítjük az addig felhalmozott tudást, és mindent elölről kell kezdenünk.

De jó eljátszani a gondolattal, hogy ha a jelenlegi eszünkkel kerülhetnénk a múltba, mit tennénk másképpen? Egyáltalán tehetnénk valamit másképpen?

Lenne olyan pont az életünkben mint a filmeken, ahol egy kardinális problémát megoldva az egész életünk más irányt vehet? Vagy csak sok kis apróságon tudnánk változtatni, amitől jobb lenne?

Jobb lenne?

jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 115

Nem szoktam mondani sem azt amikor van, sem azt amikor nincs. Legalábbis itt a neten semmiképp sem szeretem ha mindenki képben van. A viselkedésem alapján sem fogtok soha rájönni hogy éppen mikor hogy állok. Tudok teljesen türelmes lenni magányos időszakban is, és tudok tombolni ha van valakim. Vagy fordítva.:-)

Előzmény: genyanya (112)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 114

Szeretek összebújva aludni, csak nagyon nem megy. Még egyedül is rossz alvó vagyok, többnyire elég éberen alszom. Ettől függetlenül nekem is természetes dolog az összebújás, sőt azt nem tudnám elképzelni hogy kefélés után elvonuljak a saját ágyamba.

A hardcore szexest meg nem fogom elmesélni, azért se!:-)

Előzmény: genyanya (111)
genyanya Creative Commons License 2005.03.10 0 0 113
már kezdhetek is bőszen imádkozni... :DD
Előzmény: tyutyus (93)
genyanya Creative Commons License 2005.03.10 0 0 112
érdekes. Én is azt hittem, hogy van párja. Pedig nyílván nem mondta, ha nincs. Vajon miért gondoltuk ezt?
Előzmény: Anus (109)
genyanya Creative Commons License 2005.03.10 0 0 111

akkor te nem szeretsz összebújva aludni? :)

Hardcore szexes? Az jó lehetett. :)))

Előzmény: jedi1 (85)
jedi1 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 110
Nem mondanám hogy eleve különlegeset keresek. De abból ítélve hogy a nők milyen hamar feladják ha rólam van szó, azt szűrtem le hogy valami nagyon különlegesnek kéne lenni, aki kitart mellettem.
Előzmény: Anus (109)
Anus Creative Commons License 2005.03.09 0 0 109
Nem tudtam, hogy társtalan vagy.
Ebben a témában azt javasolnám, hogy ne úgy keresd a nőt -ha keresed- , hogy egy különlegeset keresel aki valszeg nem is létezik......igy nagyon nehéz találni megfelelőt.
Szerintem inkább keress egy teljesen átlagos lányt aki csak neked lesz különleges!
Ezzel az a gond, hogy sokkal nagyobb meló, ugyanis az átlagosban NEKED kell felfedezned azokat az apró szépségeket és finomságokat amik számodra különlegessé tudnak válni.

Tudod, szoktuk mondani, hogy ha nem állitunk túl nagy elvárást a másik elé, akkor van esélye, hogy átvigye az akadályt.

Na tessék: még csak reggel van, de már okoskodok. :-)
Ez csak azért van, mert én aztat hittem, hogy neked nemhogy otthonos barlangod, de frankó kis nőstényed és hasonlóan harcias kölykeid is vannak már akik játszanak veled.
Előzmény: jedi1 (101)
Toronyőr Creative Commons License 2005.03.08 0 0 108
velhetoen a cicus :)
Előzmény: hannika (107)
hannika Creative Commons License 2005.03.08 0 0 107
a cica vagy a széna? :)
Előzmény: Toronyőr (106)
Toronyőr Creative Commons License 2005.03.08 0 0 106
Protkós Leonak tetszik ez a kep. :)
Előzmény: hannika (105)
hannika Creative Commons License 2005.03.08 0 0 105

hmmmm.... :)

Előzmény: Toronyőr (104)
Toronyőr Creative Commons License 2005.03.08 0 0 104
mmrrr :)

Előzmény: hannika (103)
hannika Creative Commons License 2005.03.08 0 0 103

brrr... :)

Előzmény: Toronyőr (102)
Toronyőr Creative Commons License 2005.03.08 0 0 102
Grrrrr. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!