Keresés

Részletes keresés

picibogar Creative Commons License 2005.02.26 0 0 146

Abszolút óvatosan duhajkodom. A bürokráciát már megszoktam, az EU-csatlakozással a magyar vízumigénylőknek is könnyebb a dolguk, úgy egy éve kezdtem el beleásni magam a témába, már egész alaposan benne vagyok.

Előzmény: Törölt nick (138)
fotógám Creative Commons License 2005.02.26 0 0 145
Jaj dehogy nem. 9/11 óta nem volt merénylet az USA-ban. Lekopogtam.
Előzmény: picibogar (143)
fotógám Creative Commons License 2005.02.26 0 0 144
Tehát nem volt érvényes a vízuma.
Előzmény: picibogar (142)
picibogar Creative Commons License 2005.02.26 0 0 143
Ezért nem ér az egész semmit. Aki ártani akar, az a vízumkényszer ellenére is fog.
Előzmény: fotógám (140)
picibogar Creative Commons License 2005.02.26 0 0 142
Pl. az expárom legjobb barátját visszafordították. Nem volt rá különösebb ok, csak nem engedték be, ennyi. Biztos az volt a baj, hogy 5 éven belül másodszor is be akart lépni az USA területére.
Előzmény: fotógám (139)
fotógám Creative Commons License 2005.02.26 0 0 141
Soha nem került pénzbe. Ha megfejnek azt nem az USA csinálja, hanem a hazád fiai.
Mit gondolsz itt az Index-en kik hirdettek? Az USA? Frászt.
Előzmény: Törölt nick (135)
fotógám Creative Commons License 2005.02.26 0 0 140
A 9/11-es géprablóknak is volt vízumuk.
Előzmény: picibogar (134)
fotógám Creative Commons License 2005.02.26 0 0 139
Hurrá....
Akkor kérek egy konkrét esetet amikor a katona (nincs ott semmiféle katona) mondjuk New Yorkból visszafordított valakit, mert "nem volt rajta sapka".
De ne dumálj mellé.
Előzmény: picibogar (134)
picibogar Creative Commons License 2005.02.25 0 0 137
Nem, nem megyek. Majd ha már lesz au állampolgárságom, akkor turistának talán.
Előzmény: Törölt nick (136)
picibogar Creative Commons License 2005.02.25 0 0 134

Jó. Vízumkényszer van. Végig kell csinálnia annak, aki be akar lépni az országba. Ha végigcsinálta, és az útlevelében van, akkor meg szoronghat azon, hogy a katona nem dobja-e vissza, csak azért mert van rajta sapka, vagy mert nincs. Nem forrongana senki, ha a megkapott vízum biztosítaná a belépést az országba, hidd már el. Szerintem vagy nem kellene vízum, és a tisztnek kellene eldöntenie a határon, hogy beengedi-e a delikvenst vagy sem, vagy pedig mindenkit be kéne engedni az országba, aki megszerezte a vízumot.

 

 

Hurrá! Most ontopi voltam:)))

schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 133
Pedig az nem is olyan ütős bor. (egyébbként bocs, de 1 t-vel)
Előzmény: Törölt nick (129)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 130
Hááát! Ha neked ez a pihenés...
Előzmény: Törölt nick (127)
picibogar Creative Commons License 2005.02.25 0 0 128

Mellesleg idéznéd szó szerint, amikor ezt mondtam?:

 

"az orszag vizum ugyeinek meghatarozasa nem belugy"

Előzmény: Törölt nick (120)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 126
Igen doktorNŐ kérem, EZ van.
Előzmény: Törölt nick (123)
picibogar Creative Commons License 2005.02.25 0 0 125
Ilyen észemberek előtt meg kell hajolnom:))) Tudom én, hogy mindenki felsőbbrendű, aki kint él:))) De csak akkor érzi jól magát, ha felsőbbségét ki is mutatja, amit kint nem tud, csak ilyen fórumokon. Elnézést, hogy szólni merészeltem. De a kérdés attól még marad bennem: nem voltatok ti egyszer magyarok?
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 124
#111
Előzmény: Törölt nick (121)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 122
Ekkora paraszt nem lehetsz!
Előzmény: Törölt nick (120)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 119
"Komám te..."
Ilyet még nőtől nem hallottam:-)
Előzmény: Törölt nick (116)
picibogar Creative Commons License 2005.02.25 0 0 114

Ti, mi, nektek, nekünk... Ti is magyarok vagytok, csak szerettek elfeledkezni róla. Azzal, hogy kivándoroltatok, bennetek is elindult egy folyamat, aminek sokkal rosszabb lett a végeredménye, mint itthon a KÁP-ról a népszavazásnak. Ne akarjátok megmondani onnét, hogy kit engedjünk be az országba. Nektek is ez a problémátok, nem? Mi ne mondjuk meg, hogy ki mehesssen oda. De akkor ti milyen alapon szóltok bele a magyar belügyekbe? Ti is csak a magyart szidjátok, aki elvileg a saját fajtátok. Még mindig rengeteg kérdésem lenne hozzátok, régóta kint élőkhöz, de már rég nem ontopikok a beírásaim.

 

 

 

Mellesleg nem minden magyar szélsőjobb.

schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 113
"Örül, hogy a szemetje kinntmarad."
>>>Úgy tűnik, van akinek sikerült.
Előzmény: Törölt nick (108)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 112
Lovaginát még se írhatok:-)
Előzmény: Törölt nick (111)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 109
"Szebben is mondhatta volna kislovag."
Előzmény: Törölt nick (107)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 106
Tudom, hogy mindenhol vesszőfutás hivatalokal kűzdeni, de valahogy úgy voltunk, hogy a SU-tól nem vártunk mást. A nyugattal szemben meg volt egy illúziónk. Ami jól szétpukkadt.
[Nekem külfölddel szerencsém van, mert hívnak. Nem én kéredzkedem (meg aztán kvótán kívüli a státuszom). Így aztán a meghívó intézi a hivatalokkal a harcot.]
Előzmény: schgy (104)
schgy Creative Commons License 2005.02.25 0 0 104
Fölösleges tortúra mindenütt van, nem csak itt. Én összesen 17 évet évet Szovjetúnióban-Oroszországban is éltem, a dolgok logikája miatt orosz állampolgár a feleségem, Tehát voltmódomban kipróbálni az orosz (saját ügyeim), a magyar (a nejem honosítása), meg as USA-beli bürokráciát is.
A hülyeségekben és tortúrailag egykutya, viszont mindegyik a másikhoz képest tulajdonképpen pihentető, mert teljesen más helyen gördítik eléd az akadályokat.
Azt is mondhatnám, hogy nem több a különbség, mint pl. a Szupermárió bármelyik három szomszédos szintje között.
Aztán az ember vagy megcsinálja valamiért, vagy nem.
schgy
Előzmény: schpenoth (102)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 103
"Olvasta, mert ő nyitotta. Ráadásul a beírások jó 50 százaléka is tőle származik."

>>>Olyan balek fórumozó vagyok, hogy én veszem észre utoljára (mikor már többen szólnak), ha valaki több néven űzi az eszit:-)
Előzmény: schgy (100)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 102
Én hülye meg egy fikanickkel vitázom és lekűzdöm magam a szintjére.

Tökéletesen megértem, ha valaki ott akar dolgozni, nekem szerencsém, hogy jól elvagyok itthon, meg néhány környező országban.

Ne mirigyellek a fölösleges tortúrákért.
Előzmény: schgy (100)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 101
a dumadbol valami koloknek gondoltalak, akinek a faterja fizeti az internetet.

>>>Én meg minek gondoljalak, ha elbújsz egy hotmail cím mögött?

senki sem orul ennek a vizum cirkusznak, azert lett felvetve.

>>>Olvasd el a topicnyitót. Örül neki.

Peldaul megtudhatod belole, hogy nem pokkhendiseg meg ilyesmi miatt van a vizumkenyszer. Mint ahogy nalatok sem ezert van.

>>>Mit lehet gondolni egy olyan vízumról ami nem jogosít a beutazásra? Mi ez, ha nem arrogancia?

A romaniai ciganyok is balhezhatnak meg ugyanezt a szoveget nyomhatjak a magyarok fele. De ti a magyar vereteket sem engeditek be az orszagba, annyira be vagytok szarva a nyugdij meg egyebekert.

>>>Miből gondolod, hogy azzal egyetértek?

Ha nincs mit megkoszonnod, az a te dolgod. De aki kap, annak volna mit. Es ti magyarok csak kaptatok az amerikai emigraciotol, pld ezt a nagybudos fuggetlenseget az orosztol sem magatok harcoltatok, vagy nyaltatok ki.

>>>Az amerikai magyar emigráció harcolta ki a függetlenségünket??? Ez akkora ordas baromság, hogy a fal adja a másikat. (<vagy nyaltatok ki.> Az ilyen baráti hangért nagyon meg foglak szeretni)

Az amerikai emigracio kezdemenyezte, ok adtak a kolcsonoket es javasoltak a kongresszusban az emberi jogok betartas alapjan.

>>>Örülök, hogy olyan jól megy az emigrációnak, hogy egy országnak tud kölcsönöket adni:-)))


A Lantos Tamas, ( Csurka batyad kedvence) is emigrans. A Wallenberg mentette ki, de megmondhatom neked, csak az a szerencsetek hogy nem sikerult kiirtattnotok az osszes zsidot, mert a Lantos nem a ti kedvetekert nyomult elore.

>>>Ezt a paraszt stílust ("Csurka batyad"; "az a szerencsetek"; "nem sikerult kiirtattnotok") ott tanultad, vagy még itthonról vitted magaddal? Te hol voltál amikor a zsidókat elhurcolták?


A tobbi magyarok is emigransok, valaki vagy valami elol menekultek el.

>>>A többsége a nagyobb koncért ment.

Es ugyanigy vislekednek a repuloteren is mint te most.

>>>Te meg úgy, ahogy az amerikaiak szerte a világban: Arrogánsan, nagypofájúan, bunkón.

A katona pedig jo emberismero, azonnal latja, hogy emberere akadt.

>>>Bizony, a katona olyan. Mindegyikben egy pszichológus és egy gyóntatópap veszett el.


Nem kell segget nyalni, csak a poziciodhoz kepest viselkedni.

>>>Mi az én pozícióm?


Hogy nalatok mi van, azt mi tudjuk jol, ismerjuk a magadfajta embereket is.

>>>Veszem észre.

Csillapodj.

>>>Gondolkozz!
Előzmény: Törölt nick (99)
schgy Creative Commons License 2005.02.25 0 0 100
Olvasta, mert ő nyitotta. Ráadásul a beírások jó 50 százaléka is tőle származik.
Mindenesetre, hogy egy kis részben ontopic is legyen.
Valaki emlegette milyen sok magyar jelentkezik a zöldkártyalottóra.
Én vagyok pl. idén az egyik és erre egy iszonyateccerű okom van. Már 5. éve itt dolgozom (mellesleg folyamatosan legálisan), de kissé elegem van abból, hogy nem tudok hazamenni látogatóba, mert a szept. 11 kissé pszichopata túlreagálása eredményeképpen nem lehet tudni mikor érnék vissza. A szakmám ugyanis azon szakmák között van, amik fennforgása esetén a rendelet bevezetése utáni első vízumkérésnél security cheking van, ami legalább 2 hét (ez még tökmindegy lenne, mert az 5 év alatt épp elég szabadságom gyűlt össze ahhoz, hogy ennyivel ne foglalkozzanak), legfeljebb 6 hónap (a rendelet szerint). Az egyetemen, ahol dolgozom elég sok külföldi van ahhoz is ráadásul, hogy statisztikailag látni lehessen eme rendelet érvényességét (elég sok embernek volt azóta problémája, mert van azért olyan is, akinek egyszerűen muszáj valamiért kilépnie az USA-ból, meg olyan is aki simán csak kevésbé előrelátó, vagy kockázatkedvelő) és hatását ( elég sokuk ragadt kinn jóval tovább, mint tervezte, ráadásul állampolgárságtól függetlenül).
Nem is beszélve arról a baromságról, amikor az orosz házaspár ismerősünk hazalátogatása ( és természetesen az ezzeljáró új vízumkérelem, mert ugye a vízumot a státusz érvényességéig adják, az meg itt hosszabbítható, a dolgokat ismerők számára megemlíthető, hogy mindkét szülőnek önálló H1b-je van már 2 éve, előtte háromig J-1 volt a papa, tehát szintén végig legálisak voltak) alkalmából a gyereknek tartották vissza a vízumát kb. két hónapra. A dologban annyi volt a mázli, hogy a szülők vissza tutdak jönni, mert egyrészt voltak otthon nagyszülők, akiknél maradhatott a fiú (egyébként az események idején ötéves) és véletlenül az egyik nagypapa amúgy is jött volna ide látogatóba, tehát a szülők után hozhatta a gyereket.
No azóta ők is intézik a zöldkártyájukat, mert ugyan ittmaradni örökre nem akarnak ma sem, de még egyszer nem szeretnének hasonló helyzetbe kerülni.
Szóval ennyit arról, hogy a zöldkártyára jelentkezők mennyisége nem feltétlenül csak a beözönölni vágyók tömegétől magas.
schgy

Előzmény: schpenoth (98)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 98
Kiskomád a körösztanyád térgye. Olvasd már végig a topicot.
Előzmény: Törölt nick (96)
schpenoth Creative Commons License 2005.02.25 0 0 97
Mit kell nekem itt megköszönni?!
Előzmény: Törölt nick (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!