Keresés

Részletes keresés

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2024.01.28 0 0 8026

De aranyos vagy, köszönöm! Sajnos még mindig fáj székelés után, bár kb. 2 hónapja nem használtam Hornok doki kúpját. Ma kezdtem el újra használni, de most úgy kevertettem ki, hogy nem tettek bele Tonogént, mivel nem vérzik már jó ideje. Esténként csinálom a Bánfalvi aranyér központban kapott tornát, de nem rég megtudtam, hogy a helyi kórházban ismét van gyógytornász, aki medencefenék tornát tanít, hozzá szeretnék beutalót kérni Hornok doktortól. Őt majd kedden hívom fel, hogy mikor mehetek kontrollra. Sajnos beteg volt, elvileg februárban indul újra a rendelése. Nagyon kíváncsi vagyok, mit mond majd, hogy még mindig nem múltak el a tüneteim...

Előzmény: _kérdező__ (8021)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.01.23 0 0 8025

Sajnos ez ilyen. Ha egyszer már kijött, ki fog máskor is, máshol is. Meggyengült a kötőszövet, és az erek fala is.

Keress fel egy proktológust, érdemes megnézetni belül is.

 

Előzmény: Reyes81 (8022)
manguszta23 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 8024

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy volt e már valaki dióda lézeres aranyérműtéten és ha igen milyenek a tapasztalatok, válaszaitokat előre is köszönöm! :)

_kérdező__ Creative Commons License 2024.01.22 0 0 8023

Kipróbáltam, ma is használom (kb. egy hónapja naponta este egy teáskanál), a kemény széklet teljesen megszűnt. Már "csak" a székelés utáni csípő, maró érzésnek kellene elmúlnia és rendben is lennék. Esetleg, erre van valakinek valami jól bevált módszere?

Előzmény: mincike1 (8014)
Reyes81 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 8022

Sziasztok! 
Nem tudom járt e még így valaki mint én de most elkezdtem aggódni.

Több mint egy hónapja kijött az aranyerem, kuppal és kenőcsel szépen meg is gyógyult, már csak egy nagyon picit gömb érződik de tünet nincs erre két napja éreztem megint azt a jellegzetes fájdalmat és kijött még egy aranyér csak most máshol, nem a régi helyen. Ilyen létezik?? 

vagy kezdjek aggódni mert ez valami más? 

_kérdező__ Creative Commons License 2024.01.19 0 0 8021

Egyébként, hogy vagy? Olvastam itt a kálváriád és nagyon drukkolok, hogy végre vége legyen.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (8019)
_kérdező__ Creative Commons License 2024.01.19 0 0 8020

Esetleg, a ProctoMed (Dr. Csatár Éva és csapata) központot ismeri valaki, mint páciens?

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2024.01.18 0 0 8019

A Dr. Bánfalvi Aranyér Központot tudom ajánlani. 

Előzmény: Xlive2 (8018)
Xlive2 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 8018

Sziasztok, ajánlott orvos, rendelő lenne konzultációra, esetleg műtétre Budapesten? Köszönöm

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 8017

Alanti cikkben olvashattok a Macrogol 4000-ről.

 

Mindenkinek magának kell rájönni neki mekkora adag / teás/kávés/evő kanál mennyiség kell.

kb. 72 óra után hat.

 

 

"Nem károsítja a bélflórát, és nem okoz hozzászokást

A makrogol változatlanul halad végig a bélben, és nem szívódik fel. Nem bántja a bélflórát, és nem okoz hozzászokást. Kevésbé okoz puffadást, mint a laktulóz.

 

Rendszeres székletürítést eredményez

A makrogol helyileg hat a vastagbélben. Némi időbe telik, míg eléri a vastagbelet, és a teljes hatás eléréséhez szükséges idő egyénenként változó. A betegek 44%- ánál 1 napi kezelés után, 85%-ánál 2 na¬pos kezelés után jelentkezik a hatás.

A makrogol ajánlott kezdő dózisa a székrekedés súlyosságától függően 1–3 adag naponta (étkezéstől függetlenül), amely a kívánt hatás elérése után általában reggeli 1 adagra csökkenthető. Rendszeresen alkalmazva általában napi egyszeri székletürítést eredményez."

 

https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/emesztoszervi-betegsegek/a-szekletrendezestol-a-beltisztitasig-a-belflora-karositasa-nelkul/623f10p

 

 

 

 

Fender84 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 8016

Szia!

Ki csinálta a zároizom bemetszést neked? Én 3 éve szenvedek sajnos..

Előzmény: Bodza79 (7492)
_kérdező__ Creative Commons License 2023.12.20 0 0 8015

Mindenképpen visszajelzek, holnap megyek beszerezni. Még egyszer köszönöm!

Előzmény: mincike1 (8014)
mincike1 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 8014

Igen, de ki kell próbálni mindenkinél másképpen hat. Ha kevés, akkor lehet reggel is egy keveset az elején. Örülnék, ha akik kipróbálnák vissza jeleznének, hogy segítsünk másoknak is.

Előzmény: _kérdező__ (8013)
_kérdező__ Creative Commons License 2023.12.20 0 0 8013

Köszönöm szépen! Kipróbálom, szóval, akkor naponta este kb. egy teáskanállal folyadékban feloldani?

Előzmény: mincike1 (8011)
mincike1 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 8012

Szerintem a Macrogolo granulátum a végbél problémákat véglegesen megoldja, de azért nem ajánlják a proktológusok, mert akkor lecsökkenne a végbél problémákkal hozzájuk forduló betegek száma, ami komoly anyagi kiesést eredményezne.

mincike1 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 8011

Igen, lehet kapni. Előre csomagolva is van, és kimérve is kapható. 1.300 Ft/100 gramm.

Előzmény: _kérdező_ (8010)
_kérdező_ Creative Commons License 2023.12.19 0 0 8010

Macrogole-4000 granulátumot vény nélkül is lehet kapni gyógyszertárakban?

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 8009

A Macrogol 4000-t ha proctológus ajánlja TB-n a cs.o.-hoz el kell vinni az ajánlást/írást amit adott vizsgálatkor ez alapján írták/ják ki nekem.

Általában 500gr. egy zacsiban. Az ára nincs   2000Ft. 

Szerintem valahol már feltettem a fórumon 1-2 éve a formátumát.

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 8008

Én is ezt szoktam ajánlani másoknak.

Vagy 8 éve ezt használom és kb. akkoriban aktív 80 feletti proctológus ajánlotta /felírta a TB rendelésén aki önmagán is kipróbálta.

Ráadásul ez nem gyógyszer azóta mindig van itthon.

Persze a mennyiség egyéni.

 

mincike1 Creative Commons License 2023.12.19 0 0 8007

Szia! Próbáltam a darált lenmagot, az is jó, de az eddigiekhez viszonyítva, az a Macrogol - 4000-es granulátum a legjobb.  Szerintem azért nem mondják ezt a proktológusok, mert akkor kevesebb végbél problémás beteg lenne. Ezt a granulátumot évekig lehet használni, semmi mellékhatása nincsen. Ami még mellette szól, hogy olcsó, vízben gyorsan oldódik, és semmi íze nincsen. A hatása abban jelentkezik, hogy a székletből nem engedi a nedvességet felszívódni, ezáltal az krémszerű lágy marad. Aki nem próbálta még, próbálja ki. 100 gramm a gyógyszertárban kb. 1.300 ft.

Előzmény: _kérdező_ (8006)
_kérdező_ Creative Commons License 2023.12.18 0 0 8006

Szia!

 

Esetleg van tapasztalatod az útifűmaghéj használatával kapcsolatban? Kb. egy évig darált lenmagot használtam naponta egy evőkanállal egy pohár vízben elkeverve, de többek javaslatára három hónapja már csak az útifű maghéjat szintén egy evőkanállal folyadékban elkeverve. Az utóbbi szerintem jobban működik, laza a produktum, de a székelés után csípő, maró érzés (ami kb. egy hónapja kínoz) nem igazán múlik. 

Előzmény: mincike1 (8004)
dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.18 0 0 8005

Szia!

Köszönöm a hasznos infót. Ki fogom próbálni az általad ajánlottat. 

Én jelenleg egy kevés extra szűz olíva olajat fogyasztok az étkezés mellé, ami nekem puhítja a székletet. 

Előzmény: mincike1 (8004)
mincike1 Creative Commons License 2023.12.17 0 0 8004

Sziasztok!

Aranyér, végbélrepedés, stb. ezen bajok egyik legfőbb okozója, a széklet állaga.

A széklet puhasága érdekében, sokféle cseppet, tablettát, stb. lehet kapni, de ezek egy része vagy erős hashajtó, /ami nem jó/ vagy csak két-három hétig szabad csak használni.

Van viszont egy Macrogole-4000-es nevű granulátum, /talán itt olvastam/, ami egy tökéletes széklet lágyító, amiből általában este ajánlatos egy csapott teás kanállal vízben, teában, stb. feloldva bevenni. Ez 2-3 nap után megoldja a széklet problémát. /a mennyiséget ki kell tapasztalni/.

A granulátum gyorsan feloldódik a vízben, nincs semmi íze, vagyis egy optimális megoldás. Nem drága, 100 gr. 1.000-1.500 forint, és korlátlan ideig lehet használni.

Gyógyszertárban kapható előre csomagolva, de kimérve is. A hatása abban is rejlik, hogy a székletből a nedvességet nem engedi felszívódni, így az lágy marad, és könnyen kijön. Saját tapasztalat, akinek széklet problémája van, próbálja ki. Örömmel olvasok ezzel kapcsolatosan tapasztalatokat.

Segítsünk egymásnak ha tudunk.

_kérdező_ Creative Commons License 2023.12.13 0 0 8003

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni, reggel a székelés után néhány másodperccel közepesen erős csípő érzés, fájdalom jelentkezik egy, ritkán két ponton is, ami a zuhanyzást követeően enyhül, majd kb. negyed óra alatt elmúlik. Már több, mint két hete küzködöm ezzel, néha reggel a zuhanyzást követően, de minden este bekenem Neogranormonnal, illetve Sudocreammel. Esetleg, tudna valaki valami hasznos dolgot ajánlani, ami megelőzi, illetve meggyorsítja a gyógyulást? Tudom, (olvastam több helyen is) hogy a türelem a legfontodabb, de hátha valakinek van a témában számomra is hasznosítható tapasztalata.  

dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.12 0 0 8002

Köszönöm a hasznos tanácsot. 

Mindenkinek jobbulást kívánok. 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (8001)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.12.11 0 0 8001

Nagyon szívesen! Nem kellett beutaló. Hornok doktorral beszéltem, ő adott időpontot, nem kért beutalót. Hornok doktor a Nyírő Gyula kórházban rendel a szakrendelésen, nincs magánrendelése.

Előzmény: dormos_Bp (8000)
dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.10 0 0 8000

Kedves Nikoletta!

Köszönöm a válaszod.

Beutaló kellett a házi orvosodtól? Vagy magánrendelésre mentél? 

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7999)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.12.09 0 0 7999

Kedves Zoli!

Én Ajkáról járok Hornok doktorhoz, nekem egy facebook aranyeres csoport tagja ajánlotta. Felhívtam, elmondtam neki a panaszaimat és adott időpontot a rendelésére.

Előzmény: dormos_Bp (7998)
dormos_Bp Creative Commons License 2023.12.09 0 0 7998

Tisztelt Fórum, kedves Nikoletta!

 

Régóta vannak aranyeres panaszaim, több alaklommal kezelt (gyűrűzött is) Dr. Ráth Zoltán. 

Sajnos a problémám időről- időre kiújul. Gondolkodom a drasztikusabb, műtéti beavatkozáson. 

Szeretném megkérdezni, Hornok doktor úr rendelésére hogyan lehet "bejutni"?

Úgy látom, hogy kettő budapesti kórházban is rendel, sajnos egyik sem a lakhelyem szerinti 

ellátó intézmény. 

 

Köszönöm szépen a válaszokat. 

Zoli

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7996)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.11.24 0 0 7997

Érdekes, hogy szűkületet is lát a doktor. Ezt jellemzően hegesedés okozza, erre jó lehet a tágítás, de csak nagyon óvatosan.

És az aranyereket nem akarja gyűrűzni?

Budapesti vagyok, tulajdonképpen évek óta terveztem már konzultálni Hornok doktorral, de a munkám miatt még nem volt rá időm. Talán jövő év elején meg tudom ejteni.

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!