Keresés

Részletes keresés

rozsa71 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 375

Nem, a mosógép típusa: AEG LTX7E272E. 

Nálam nincs éles hanghatás, csak nem tudtam, miért is kell mennie mosás közben a szivattyúnak. De amit írtál az logikus (keringeti a mosószeres vizet, mósószerfelhabzás elkerülése). Csak ezt az előző gép nem csinálta, így valószínűleg csak furcsa ez a fajta működés. Mivel a garanciaidőt az AEG most 4 évre emelte, így használjuk a gépet, ha valami baja lesz, akkor szervizt hívok.

 

Előzmény: andfer (374)
andfer Creative Commons License 2018.03.06 0 0 374

Gondolom AEG LTX7C373E a mosógép típusa.

Nálam cserére szorult ez a típusú mosógép, mivel a kiszállított mosógép dobvilágítása nem működött.

A mosási ciklusban arra lehetett felfigyelni, hogy a dob forgásán kívül, amikor a szivattyú működött (vélhetően keringteti a dobban levő mosószeres vizet), időnként erős, éles hang volt hallható. Mosás közben lépett fel ez a szokatlan hang. Arra is lehetett gyanakodni, hogy amikor felhabzik a mosószer, azt szüntetné meg a szivattyúzás. Szerintem az szivattyú szakaszosan működött. Az erős, éles hang volt szokatlan.

A típus azonos csere után nem tapasztaltam rendellenességet. A dobvilágítás működik. Több féle mosási programot próbáltunk, de a szivattyú, a mosógép nem adott ki rendellenes hangot. Minden működik csendesen. Nem kellett felfigyelni különleges, zavaró zajokra.

Ha webáruházban lett vásárolva a mosógép, javasolt kihasználni a 14 napos elállás keretén belül a cserét, hivatkozva a nem megfelelő működésre, illetve a vásárlástól való elállást. (Olvastam olyanról is, akinél három mosógépet kellett cserélni.)

 

 

Előzmény: rozsa71 (373)
rozsa71 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 373

Pár napja vettünk egy AEG LTX7....-es felültöltős gépet. A gép rendben működik, a programok rendben végigmennek, de a mosási és öblítési ciklusban a dob forgatásán kívül plusz hang is megjelenik. Olyan, mintha a szivattyú menne, de állandóan, nem csak időszakosan.

Kérdezem azokat, akiknek felültöltős gépük van: ez normális jelenség?  

Kérdeztem más topicban is, de sajna nem kaptam választ, bízom benne, hogy itt nagyobb szerencsém lesz.

 

Bajusz2010 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 372

Kérdezném: könnyű volt benne csapágyat cserélni?

Hol vetted az alkatrészt?

Hang alapján lassan időszerű lehet. Még nem szedte szét senki.  

hasonló korú készülék lehet.

Előzmény: Cawington (364)
andfer Creative Commons License 2018.02.11 0 0 371

 

Elemlámpával belenéztem a mosógép dobjánál. Az üst falában van egy LED lámpa. Amikor a dob fedél fel van nyitva, akkor úgy van pozícionálva, hogy a belső bordában levő diffúzor a LED lámpa előtt legyen.

Előzmény: andfer (370)
andfer Creative Commons License 2018.02.10 0 0 370

Az AEG új felültöltős mosógépében van dobvilágítás. Az egyik belső bordába van beépítve. Hogy működik? Hogy kap áramellátást, illetve hogy kapcsolódik ki-be?

Zsomi48 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 369

Van egy 12 éves   AEG Lavamat 47280 típusú mosógépem, üzemképe, bár kétszer volt csapágy csere. Rozsdásodik az ajtaja, egyébként jól működik. Az ajtócsere most kb 20-30 ezer között lenne. Nem tudtok valahol olcsón beszerezhető ajtót? Köszi.

Előzmény: yvs (368)
yvs Creative Commons License 2018.01.04 0 0 368

Mi a kérdés?

Előzmény: Cawington (364)
yvs Creative Commons License 2018.01.04 0 1 367

Az árukereső sokat tud segíteni a felsorolt paraméterek és a márkanév szűrésével.

LG direct drive jó és a legtöbbször csendes is. Tíz évekre visszamenő tapasztalata kevés embernek lehet.

Előzmény: acla (366)
acla Creative Commons License 2018.01.04 0 0 366

Sziasztok!

 

Tegnap volt nálam szerelő: csapágyas lett a mosógép (AEG L76475FLE) 12.24-én. Egyben tudna hozni bele dobot, ami 70.000Ft lenne. Sajnos másképp nem lehet cserélni: "hegesztett üst, csapágyas szimering".
A garancia a múlt nyáron járt le, 2012-ben vásároltuk. A motorra, még van 5 év.
Érdemes megjavíttatni, vagy csere?

 

Amennyiben csere:
Milyen mosógépet és melyik áruházból vegyek?

- gazdaságos üzembentartás
- 7kg ruha mosás (legfontosabb)
- előmosás funkció
- elöltöltős
- minél hosszabb gyári garanciaidő
- tudjon rövid (pl. 20 perces gyors mosás) és specális (pl. függöny, farmerhez külön) programokat
- ingyenes kiszállítás (lehet webshopból is, és a régit vigyék el)
(- nem bánnám, ha tudna szárítani, néha biztosan jól jönne)

 

Az előzőt itt vettem: www.markabolt.hu

 

LG Direkt Drive mosógépet javasoltak a szervizben, mert itt még nincs egybe hegesztett üstben a csapágy szimering, tehát külön cserélhető. 10 évet elmegy állítólag az első csere előtt.


Akinek van ilyen gépe, kérem nyilatkozzon!

buksib Creative Commons License 2017.12.25 0 0 365

Sziasztok Mágusok!

segítsetek..

Aeg Lavamat 46000 mosógép,indításkor az a jelenség mintha a pillanatmegállitóval(programindító) megállitanám,és villog a piros..hibakód nincs.,,

Köszi előre is..

Cawington Creative Commons License 2017.11.12 0 0 364

Sziasztok! Van egy AEG LAVAMAT 47330 felültöltős gépem ami 8 éves. Augusztusban cseréltem benne először csapágyakat és tengelytömítéseket valamint lengéscsillapítókat. Az eltelt időszak alatt egyetlen hibakódot irt ki a készülék, vízhiány miatt. 

3305518 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 363

Szia!

Bálint Levente vagyok Kecskemétről.

Neten találtam, hogy AEG  lavamat update 70630 mosógépet szereltél (tengely, csapágy, szimmering).

Mi ugyanebbe a hibába futottunk bele a héten.

Senki nem akarja vállalni a javítást.

Leírnád a tapasztalataidat.

Előre is köszönöm.

Levente

3305518@gmail.com

70/3305518

 

Előzmény: Sff (353)
berni1975 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 362

Sziasztok!

mosógép vásárlás előtt állok! Tudnátok segíteni? 

Helyhiány miatt mosó és szárítógépet néztem ki. 

Van valami véleményetek erről? Jó döntés?

köszönöm

Dominikacs Creative Commons License 2017.09.14 0 0 361

Sziasztok! Mosógép vásárlás előtt állok és véleményeket szeretnék kérni tőletek AEG L7FEE48S típusú mosógépről. Köszönöm előre a válaszokat :)

aragox001 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 360

Szép estét!

 

Van egy AEG Lavamat Protex L71670FL mosógépem. 6 éves 5 év volt a garancia.

Ma elindindítottam egy mosást, ami 2:54 ideig megy. indulás után átváltott 1 percre majd leállt. 

a legtöbb amit megtesz, h vizet tölt be úgy vált 1 percre és leáll. 4 csippan, A víz bentmarad. Hibüzenet nincs.

Tapasztalt valaki ilyet?

M31an Creative Commons License 2017.04.13 0 0 359

Üdvözletem!

A mai nap folyamán lettünk újdonsült gazdái egy AEG 61260 mosógépnek. Sajnos az első mosás vége némi keserű szájízzel zárult, mivel a gép le akarta bontani házat - majd rájöttem, hogy a rögzítőcsavarokat nem szedtem ki (hiába, nem minden nap vesz mosógépet az ember, a beüzemelési útmutató meg nem a leíráshoz, hanem a garanciapapírhoz volt csomizva) - Mea Culpa.

A kérdésem ehhez kapcsolódik: három csavar volt benne, és szeretném tudni, hogy a középen felül lévő az mit rögzített, és mi célt szolgál a helyére bekerült dugó?

bord30 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 358

 

 

Előzmény: bord30 (357)
bord30 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 357

Lehet szénkefe elkopás is, ajtó bezáródik de  nem pörgeti meg a dobot így nem indul a többi funkció. aeg  lavamat 5 éves, gari dec 28.-án járt le,szénkefe csere után most működik,kíváncsi leszek meddig.

Előzmény: lapinagile (356)
lapinagile Creative Commons License 2017.01.09 0 0 356

Ugyanez :( A mi szárítós Lavamatunk 9 évig mosott rendületlenül.  Tegnap óta nem indul, semmi hibajelzés, a beállítandó program világít, de nem kezd mosni...

Kipucoltam lent, de semmi. Valami házi megoldásra ötlet?

Egyáltalán hívjak szervízt, 10000 a kiszállás, ha azt miondják, hogy bekrapált, akkor is. Szégyen...

Előzmény: waterfalls (355)
waterfalls Creative Commons License 2016.12.13 0 0 355

AEG 1610 Lavamat Lavalogic mosógépünk van, ill. szombattól már csak volt.

4 nap híján 12 éve vettük, szerelő soha nem látta.Hajtottuk tisztességgel, mindig nagyon szépen mosott.

Viszont tegnap óriási robajjal és csinnadrattával bekrepált, ugyanis leszkadt a dobja.

Hiába voltam megelégedve, a topicot visszaolvasva, meg néhány tesztet megnézve az új masín nem AEG lesz.

DZnupi Creative Commons License 2016.10.15 0 0 354

Sziasztok!

 

Segítségetekre lenne szükségem! Van egy lavamat 48540-es mosógépünk. Az utóbbi időben elkezdett furcsán viselkedni. Nem megy végig a program, nem centrifugáz ki. Változó, van hogy elindul. Semmilyen hibakódot nem dob fel. A szűrőt megnéztem tiszta. De van olyan is hogy végigmegy a program, ki is centrizik, de megáll 1 percel a dolga végeztéje előtt. Tehát kiírja hogy 1 perc és vége, de mégsem fut le a program a végére. Már gondoltam arra hogy nem-e a dob pozicionálójával lehet gond. Ami érdekes hogy fura kongató hangot ad. Mintha fazék alján kongatnánk. Vagy egy vagy két hang szokott lenni.

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Üdvözlettel : Tamás

Sff Creative Commons License 2016.10.15 0 0 353

Van egy AEG 70630 öko lavamat update moógépem.

 

Úgy tűnik hogy csapágyas lett a mosódob tengelye.

Abban kérek segítséget milyen méretű a csapágy (csapágyak) és a szimering.

 

Esetleg hol lehet beszerezni az alkatrészeket, mit érdemes beépíteni.

 

Van egy kis gyakorlatom megpróbálom magam megjavítani.

 

Sf

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 352

Van egy 7 éves LAVAMAT 5.0 jubileumi gépem. Eddig egy gond volt vele, hogy a vízbeömlő műanyag mosószer fölötti része elvízkövesedett.

Most viszont az történt, hogy az ajtógumiból levált a fölső részen lévő kiálló háromszög, és azóta szaggatja a ruhákat, és a gumi is elkezdett porlani.

Lehetséges, hogy az a gumi "bizbasz" hiánya miatt szaggatja a ruhákat? Ennyit számít a ruha "terelgetésben"?

szcsanady Creative Commons License 2016.08.31 0 0 351

Sziasztok,

 

Három hete vettünk két AEG gépet (mosógép, szárítógép), de csak pár napja üzemeltük be őket.

 

- mosógép: AEG L98699FL2 (centrifugálásnál vmi rezonál belül, elég hangos, mintha az üst folyamatosan kopogtatna belülről kifelé 1600-al)

- szárítógép: AEG T97689IH3 (elkezdett sípolni, búgni elég hangosan)

 

Holnap jön a szakszervíz, de legszívesebben kérném vissza a pénzemet, a két gép hiper-szuper kedvezménnyel volt kerek fél milla. :(((

ennn2 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 350

AEG mosó-szárító gépem van, 7éves és pár hete egy aktuális átmosás-tisztítás után kezdett el furcsa nangokat adni. 1600as centrifugálásra felpörgékor már kezdetekkor hallani periodikus, furán surlódó hangot, mely a fordulatszámmal egyre hangosabb és a gép is rázkódik. Olyasmi mintha a súlyeloszlás nem lenne kiegyenlítve. Próbáltam a tölteten a sebességen stb változtatni, ill amemennyire lehet átnéztük a dobot stb, de nem találtam semmit. MItől lehet? Csapágy? Felfüggesztés? (adalék infó, kb 1éve volt költöztetve).

Alex Raps Creative Commons License 2016.06.27 0 0 349

Sziasztok! Melyik a fázis?

 

Szivattyút szeretnék cserélni, de az új szivattyú csak kompatibilis, de nem teljesen az eredeti (az eredetit ugyanis már nem lehet kapni). Vagyis a stekkert le kellene vágnom, és réz csúszósarut kellene helyette szerelnem a vezetékre. Ez nem egy nagy vasziszdasz', de fingom nincs arról hogy az a fázis ami itthon fekete az a németeknek miért más színű és ha más akkor szürke v. éppen lila-fekete? Gép típusa AEG Lavamat 86720. Még 1999. júliusában vettem - azóta napi használatban van és napi szinten olykor többször is használjuk - mindezek mellett még csak most cserélünk benne először szivattyút! Micsoda gép! :)

egészségesen Creative Commons License 2016.06.09 0 0 348

Mindenkit!

Bocsi

Előzmény: egészségesen (347)
egészségesen Creative Commons License 2016.06.09 0 0 347

Üdvözlök Mindenkinek!

Kérem nézzétek el nekem, hogy nem olvastam vissza, hogy felmerült e már hasonló kérdés.

 

Tavaly vásároltunk egy AEG L61060TLE típusú felültöltős mosógépet, amit már nagyon megbántuk.

Az emeleten van a fürdőben a készülék. A centrifugálással van a problémánk. Szinte sosem centrifugáz ki elsőre. Ismét fel kell menni és elfelezni a kimosott ruhát és úgy elindítani a centrifugálást. Akkor már kicsavarja rendesen és utána jöhet a másik fele. Tehát háromszor kell megjárni az emeletet egy mosásért. Azt mondja az AEG illetékese, hogy a tengely érzékelője nem engedi a centrifugálás programrészét tovább. Pedig az biztos, hogy nincs több szennyes bele rakva, mint amennyit lehet, mert erre már kínosan ügyelünk. A program végi csipogás már elhanyagolható, bár ha lehetne ezt is kiiktatnánk belőle, mert nagyon agresszív:)! Az igazat megvallva visszasírjuk a Zanussit.

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm.

 

andfer Creative Commons License 2016.03.07 0 0 346

Mi a vélemény az AEG Lavamat 86560 TLEa felültöltős mosgépről?

Az Electrolux EWT1376HLW felültöltős mosógép centirfuga fordulata 1300 fordulat/perc. Az AEG mosógépé 1500 fordulat/perc. Programokban nem nagy eltérés van. Az AEG drágább. Megéri az árkülöbséget az AEG mosógép? Minőségben melyik felé billen a mérleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!