Keresés

Részletes keresés

Don Valentino Creative Commons License 2005.02.21 0 0 32
Pityi megúszta a műtétet, a CT nem talált semmit.
Előzmény: yester (31)
yester Creative Commons License 2005.02.18 0 0 31

 

 

   Szebb lenne ez az ország, ha az értékeinket  - a koruknál fogva ugyan nem is elvárhatóan - ilyen fiatal és  vérprofi hozzáállással kutatnák és őriznék, mentenék meg.

 

Előzmény: Don Valentino (30)
Don Valentino Creative Commons License 2005.02.18 0 0 30
Ja ezt a DVD-t már írtam. Na akkor kicsit bővebb infó: lesz rajta audio bootlegmelléklet is.
Előzmény: Don Valentino (29)
Don Valentino Creative Commons License 2005.02.18 0 0 29
Készül egy Bencsik Sándor emlékDVD.
Ja tegnap jártam Pityinél a kórházban, és nagyon jó karban van, vidám, kicsit lefogyott, de erősnek tűnik. Hétfőn fogják műteni, ha minden igaz.
Don Valentino Creative Commons License 2005.02.03 0 0 28
Ez jó gondolat. Nincs olyan amatőr klasszikus rockzenekar, aki pl ne játszaná a Zöld a bíbor és a feketét.
Előzmény: yester (27)
yester Creative Commons License 2005.02.02 0 0 27
Elsősorban olyan fiatalabb generációra gondoltam, akik a tiszteletteljes rajongásuk okán valószínűleg nagyobb alázattal és lelkesedéssel csinálnának egy emlékkoncit, mint az "öregek" , akikben már semmi tűz nincs abból ami a hőskorszakot jellemezte...
Előzmény: Don Valentino (26)
Don Valentino Creative Commons License 2005.02.01 0 0 26
Egyre nehezebb ügy a zenészeket összetrombitálni. Halnak, öregszenek stb.
Előzmény: yester (25)
yester Creative Commons License 2005.02.01 0 0 25

Érdemes lenne párhuzamosan gondolkodni emlékkoncert ügyben, mire kijönne az anyag. Lehetne az alkalommal "promotálni" .
Előzmény: Don Valentino (24)
Don Valentino Creative Commons License 2005.02.01 0 0 24
Készül egy Samuka emlékalbum DVD-vel. Bővebb hírek hamarosan.
yester Creative Commons License 2005.01.29 0 0 23
Előzmény: yester (22)
yester Creative Commons License 2005.01.29 0 0 22
Akik még nem látták
Don Valentino Creative Commons License 2005.01.25 0 0 21
Pedig ez mekkora szenzáció lenne, ha tényleg játszott volna velük a Kékesi.
Előzmény: dutka (20)
dutka Creative Commons License 2005.01.25 0 0 20
  Hello! Igazad van Don,valóban a Sáfár "Öcsi" volt.Pedig megnéztem a "Kő kövön" LP-jük borítóját is,amelyet akkor dedikáltattam Velük.Mégegyszer bocs' az érintettektől is!
Előzmény: Don Valentino (19)
Don Valentino Creative Commons License 2005.01.25 0 0 19
Hát akkor az a Kékesi "bajnok" az Sáfár "öcsi" volt. :o)
Előzmény: dutka (18)
dutka Creative Commons License 2005.01.25 0 0 18
 Sziasztok! Láttam jónéhányszor Samut élőben játszani.Nekem akkoriban Ő volt a kedvenc gitárosom.Nagyon szerettem a játékát.Amellett,már amennyire megfigyelhettem,emberileg is megállhatta a helyét.Sosem felejtem el,valahol '83.környékén voltunk egy P.Box bulin.A műv.házasok bevittek hármunkat a koncert után a zenészek öltözőjébe.Vikidál-Bencsik-Cserháti-Kékesi és a dobos Szabó István.Vikidállal és Kékesi "Bajnok"-kal lenyomtunk egy cso-csó meccset (az eredményére már nem emlékszem).Cserhátival dumálgattunk (zekéjén a Deep Purple-kitűző).De Bencsik csak ült egy széken a fal mellett és gitározott.Még itt az öltözőben,a koncert után is a gitárját pengette.Próbáltunk Vele beszélgetni,de csak tőmondatokban válaszolt.Látszott rajta,hogy a show-business nem az Ő világa.Ő "csak" egy szimpla gitáros.....de a legjobb fajtából! Isten nyugosztalja!
yester Creative Commons License 2005.01.14 0 0 17
Sokan bárzenészkedtek, akiknek nem ott lett volna a helyük...Cserháti is példul, mármint a Zsuzsi....
Aztán meg ott van az a lufi a 80-as évek közepétől 90-es elejéig, mikor a Török Ádi országjárásra kényszerült a kis elektronyos kütyüjével...
A magyarországi rock hőskora 73-tól nyolcvanvalahányig tartott szvsz.
Előzmény: homerx (16)
homerx Creative Commons License 2005.01.14 0 0 16
en is lattam oket jonehanyszor a 80-as evek elso feleben, akkoriban a kedvenc bandam volt.
kekesi kesobb szarvason barzeneskedett, talalkoztam vele nehanyszor egy szalloda barjaban.
Előzmény: yester (7)
Don Valentino Creative Commons License 2005.01.14 0 0 15
Én a Tunyogis 80-as évet teljesen rendjénvalónak találom, sőt meg kell mondjam az na felfogás jobban tetszilk, amit a számokba vittek, mint a kalsszikus 78-as. Sokkal kiérleltebb lett az anyag, és az új énekessel kapott új tónusokat is a dolog, gazdagabb lett.
Előzmény: yester (13)
Mciwan Creative Commons License 2005.01.13 0 0 14
Mondd tovább Énekes....!
yester Creative Commons License 2005.01.13 0 0 13
Tul.képpen, úgy értettem, hogy a majdnem nagy felállásban csak az énekes miatt volt majdnem nagy a felállás :))
Előzmény: yester (3)
yester Creative Commons License 2005.01.13 0 0 12
...az a flangeres rész az elején, hát attól meg kell őrülni...
Előzmény: Mciwan (11)
Mciwan Creative Commons License 2005.01.12 0 0 11
Most hallgatom a hAlálkatlant a Samu lemezről és egy picit jobb a lelkem!!!
yester Creative Commons License 2005.01.11 0 0 10
Viszont a "válogatón" ő volt az egyetlen aki tekerés közben lement hídba :) szó szerint!

És nem mellesleg nagyon jó a hangja...
Előzmény: Don Valentino (9)
Don Valentino Creative Commons License 2005.01.11 0 0 9
A Kékesit elnyomták, meg vagyok róla győződve, hogy igazán csak pillanatokra tudta megvillantani az igazi képességeit. Nagyon jó billentyűs volt, volt is róla szó, hogy ő meg hammondra és bevesznek valaki basszerosnak, aztán jött a Pityi végleges megoldásként.
Előzmény: yester (7)
yester Creative Commons License 2005.01.11 0 0 8

"soha nem az "esztelen" tekerést erőltette, mindig volt benne valami más, valami szokatlan, soha nem sablonokat játszott."

 

Engem is pont ez ragadott meg Benne.

Ő volt a legelegánsabban gitározó ( mint stílusban, mint öltözködésben) rockzenész!

Előzmény: t2jani (6)
yester Creative Commons License 2005.01.11 0 0 7

A majdnem nagy felállásban a hangsúly a Kékesin és a Samun van!! Na meg azért Pityin is of course...

 

Kékesiről kevesebbett szoktunk beszélni, de meg kell jegyezni, hogy a főtartóoszlop

jómunkás kategóriánál azért többet érdemel.

Előzmény: bujdos (4)
t2jani Creative Commons License 2005.01.11 0 0 6
Valóban, egy hihetetlen képességű zenész volt, a gitárszólóit imádom, soha nem az "esztelen" tekerést erőltette, mindig volt benne valami más, valami szokatlan, soha nem sablonokat játszott. Sajnos, én koromnál fogva soha nem láthattam élőben...
Don Valentino Creative Commons License 2005.01.11 0 0 5
Nekem Samuka a legjobb magyar gitáros. (ez pont a végén, és ennyi a topicba való bejelentkezésemhez elég)
bujdos Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4

A nyolcvanas évek majdnem nagy felállása... Schuster, Tunyogi, Kékesi, Mareczky....

A hetvenes évekbeli dalaik ( A király, a Varjúdal, Felejts el, és menj tovább), nagy kár, hogy alig fellelhetők lemezen, filmen. Az volt az elhallgattatás időszaka.

Előzmény: yester (3)
yester Creative Commons License 2005.01.10 0 0 3
...Abban a szerencsében részeltettem a sorstól, hogy 80-ban még a "majdnem nagy" felállásban láthattam a Hajógyárin.
A fiúk körültem térdelve hallgatták végig a Honfoglalást.
Olyan leendő zenészek, akik elvből nem jártak akkoriban magyar koncertre, de Samu őket is lenyűgözte...
Ez is bizonyítja, hogy Ő volt a legjobb!
Előzmény: bujdos (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!